11:52 28/03/2024Վճարված ռոյալթիներից 1 մլրդ 51 մլն դրամը հատկացվեց ազդակիր համայնքներին«Նախագծով նախատեսվում է Սյունիքի, Լոռու, Կոտայքի և Գեղարքունիքի 6 համայնքներին, որոնք միասին ընդգրկում են 33 ազդակիր բնակավայր, համայնքային մասհանումներ իրականացնել, այն է՝ ռոյալթիների 2 %-ի...
10:51 28/03/20241.1 մլրդ դրամ սուբսիդիա «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ին՝ ջրի սակագնի բարձրացումը փոխհատուցելու համարԿառավարությունն այսօրվա նիստում «Վեոլիա Ջուր» ՓԲԸ-ին սուբսիդիա կհատկացնի խմելու ջրի մատակարարման և ջրահեռացման (կեղտաջրերի մաքրման) ծառայությունների սակագները մեղմելու նպատակով։ Նախագծի հիմնավորման...
10:10 28/03/2024Թուրքիայում լիճը պատվել է մազութի հաստ շերտով՝ ՆԱՏՕ-ի նավթամուղի վթարի պատճառովՄազութի հաստ շերտը ծածկել է Թուրքիայի արևմուտքում գտնվող Սափանջա լիճը՝ ՆԱՏՕ-ի նավթամուղում տեղի ունեցած վթարից հետո։ Այդ մասին հայտնում է Milliyet թերթը։ «Մազութի արտահոսքը տեղի է ունեցել այն բանից...
09:49 28/03/2024Մարտի 28-ին դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները էժանացել են. ԹարմացվածՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 28-ին ժամը 09:40-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.22 դրամ՝ էժանանոլով 2.77 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 397.44 դրամ է:...
13:32 27/03/2024Երևանի ոսկերչական ֆաբրիկայի արմատները տանում են օֆշոր. «Հետք»2024 թվականի հունվար-փետրվարին, նախորդ տարվա նույն ամիսների համեմատ, Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 13.6%-ով։ Ինչպես ցույց են տալիս Վիճակագրական կոմիտեի (ՀՀ ՎԿ) տվյալները,...
12:26 27/03/2024Փետրվարի տնտեսական ակտիվության աճը կտրուկ արագացել է. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամԿարճաժամկետ գործոնով պայմանավորված
09:56 27/03/2024Մարտի 27-ին դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները փոխանակման կետերում իջել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 27-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.25 դրամ՝ էժանանալով 0.23 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 398.44 դրամ է:...
10:30 26/03/2024Վարչական դատարանն ակցիաների առնչությամբ ձևավորել է կարևոր մոտեցումներՀՀ վարչական դատարանը թիվ ՎԴ/6242/05/23 վարչական գործով փետրվարի 23-ի վճռով, գնահատելով Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի 2023 թվականի հունիսի 13-ի թիվ 275-Ա որոշման իրավաչափությունը, ակցիաների...
09:10 26/03/2024Փոխանակման կետերում դոլարը, ռուբլին և եվրոն էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 26-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.33 դրամ՝ էժանանալով 0.43 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 399 դրամ է:...
22:58 25/03/2024Բելառուսն արգելել է Արարատ քաղաքում արտադրված «Այրում» գինու ներմուծումըԲելառուսի Գոմելի հիգիենայի, համաճարակաբանության և հանրային առողջության տարածաշրջանային կենտրոնի պետական գերատեսչությունից հայտնել են.
15:20 25/03/2024Լարսում հայկական բեռնատարերի բացումը լուրջ խնդիրներ է առաջացնում արտահանողների համար. Հարություն ՄնացականյանՀայաստանի արտահանողները հայտնում են, որ Վերին Լարսի անցակետում շարունակվում են հայկական բեռների ուժեղացված ստուգումները, որոնք ոչ միայն ժամանակային, այլ նաև գյուղմթեքի որակի առումով լուրջ խնդիրներ...
12:03 25/03/2024Երևանի 2023թ. բյուջեի ծախսերի վերլուծությունը փաստում է առաջնահերթ ծրագրերի գծով լուրջ թերակատարումների մասին. «Լույս»«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը ներկայացնում է Երևան քաղաքի 2023թ. բյուջեի կատարման վերաբերյալ հաշվետվության հիմնական դրույթները և հաշվետվության վերաբերյալ արված առավել էական եզրահանգումները. Այսպես՝ • Երևան...
10:53 25/03/2024Սարգիս Խաչատրյան. Մեր գործունեությունն ուղղված է լինելու հաճախորդների փորձառության բարելավմանըՆոր պրոդուկտների ներդրումից մինչև հաճախորդների փորձառության բարելավմանը միտված քայլեր, պորտֆելի էական աճ և նոր ռազմավարություն.
09:23 25/03/2024Մարտի 25-ին դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները փոխանակման կետերում իջել են, ռուբլունը՝ բարձրացելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 25-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.91 դրամ՝ էժանանալով 0.032 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 399.63դրամ է:...
10:04 23/03/2024Տնտեսական առումով ՀՀ համար հակառուսական պատժամիջոցներին միանալը հավասարազոր է լինելու սեփական ոտքին կամ գլխին կրակելուն. ԴավթյանՔաղաքական գիտությունների և տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը գրում է. «Մարտի 30֊ից Հայաստանում դադարելու են սպասարկվել ռուսական «Мир» բանկային քարտերը։ Դեռևս անցած տարվա գարնանը ԱՄՆ...
21:44 22/03/2024ՍԻԳՄԱ բարձրլեռնային գյուղերի աջակցության ծրագրի թիրախում նաև Արցախից բռնագաղթածներն են«Արցախից բռնի տեղահանվածների վիճակը մեր համար լուրջ մարտահրավեր է և թիրախավորված գործողություններ կլինեն, որոնք առաջին հերթին նպատակ կունենան առավել ներգրավվածույթուն ապահովել հենց բռնագաղթածների...
12:03 22/03/2024Ադրբեջանն առաջարկել է անհապաղ դադարեցնել Մեծամորի ԱԷԿ-ի շահագործումըԱդրբեջանը հայտարարությամբ դիմել է Բրյուսելում մեկնարկած Միջուկային էներգիայի գագաթնաժողովի համանախագահներին՝ ուշադրությունը հրավիրելով Մեծամորի ԱԷԿ-ի վրա։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ,...
10:46 22/03/2024ՊԵԿ-ը գործարկել է ֆիզիկական անձանց էլեկտրոնային ծառայությունների միասնական համակարգըՊետական եկամուտների կոմիտեն գործարկել է ֆիզիկական անձանց էլեկտրոնային ծառայությունների միասնական համակարգը, որը հասանելի է վեբ տարբերակով՝ https://self-portal.taxservice.am/։ Համակարգի միջոցով...
10:10 22/03/2024Այսուհետ Կոնվերս Բանկի հաճախորդ կարելի է դառնալ Converse Mobile-ում նույնականացմամբԿոնվերս Բանկը հայտարարում է Converse Mobile՝ նոր, ավելի մեծ հասանելիությամբ հավելվածի գործարկման մասին: Այսուհետ այն անվճար ներբեռնել ու բանկային ծառայությունների համալիր փաթեթից օգտվել կարող են նաև...
08:35 22/03/2024Մարտի 22-ին փոխանակման կետերում դոլարն ու եվրոն էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 22-ին ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.13 դրամ՝ էժանանալով 1.33 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին գինը՝ 400.52 դրամ է:...

16:28 25/02/2019Иван Телегин: Банк ВТБ (Армения) можно по праву назвать «народным банком»Банк ВТБ (Армения) стал генеральным спонсором бизнес-форума «Мой шаг во благо Лорийской области», который состоялся 23 февраля в Ванадзоре.
15:49 25/02/2019Самой здоровой страной в мире стала ИспанияЭксперты учли не только продолжительность жизни, но и количество курящего населения и граждан с ожирением, а также доступ к чистой воде.
19:25 23/02/2019Премьер Армении отметил важность деятельности Технологический центр ВанадзораПрограммы планируется реализовать в сфере сельского хозяйства, машиностроения, туризма, инфраструктур.
19:15 23/02/2019В Армении к 2022 году запретят одноразовые полиэтиленовые пакетыВ частности, ожидается также, что это приведет к созданию в стране благоприятных условий для сокращения объемов производства пластика.
17:10 22/02/2019Правительство и рестораторы в Армении достигли договоренности, но этим борьба не заканчиваетсяТеперь члены Ассоциации ресторанов Армении собираются обсудить с министерством здравоохранения РА законопроект о борьбе с курением.
15:51 22/02/2019Элинар Варданян: Реализация или попытка реализации идеи депутата от фракции «Мой шаг» опустошит экономику АрменииЭлинар Варданян обратилась к озвученному ранее депутатом от фракции «Мой шаг» Овиком Агазаряном заявлению о намерении лишить крупных предпринимателей и богатых 70% их имущества.
20:04 21/02/2019В Армении применят амнистию по части ряда административных штрафовНа сегодняшнем заседании правительство Армении одобрило ряд законодательных инициатив.
18:03 21/02/2019Никол Пашинян: Ворующий у народа должен быть пойман, морально уничтожен и отправлен в тюрьму«Если в жизни людей ничего не меняется, значит, что где-то кто-то что-то ворует. Другого варианта просто нет», – подчеркнул он.
15:02 21/02/2019Правительство Армении собирается выявить реальных собственников в сфере добывающей промышленностиНикол Пашинян сообщил, что адресовал это письмо министерству энергетических инфраструктур и природных ресурсов.
14:11 21/02/2019Премьер Армении: Мы можем взять косу и начать косить направо и налево всю государственную систему, но…Пашинян указал, что в последний период среди самых обсуждаемых тем было присуждение премий высокопоставленным должностным лицам, посему проведение подобного обсуждения важно.
18:29 20/02/2019Нельзя добиться экономической революции косметическими изменениями«Рост в сфере виноделия является следствием общей политики последних 5-6 лет», – подчеркнул он.
19:40 19/02/2019Объемы производства хлеба и муки в Армении снизились«Чем ниже численность населения, тем ниже объемы потребления, соответственно и производства», – сказал он в беседе с корреспондентом Panorama.am.
20:15 18/02/2019КГД назвал крупных налогоплательщиков АрменииНа втором месте – Зангезурский медно-молибденовый комбинат (около 41,05 млрд драмов), на третьем – «Газпром Армения» с 39,9 млрд драмов налоговых выплат.
14:25 18/02/2019«Made in Armenia»: в Армении будут производиться кожаные сумкиПервая партия будет экспортирована в РФ в конце февраля.
12:31 18/02/2019М. Мелкумян: Не видим возможности проведения экономической революции посредством представленной программы правительства АрменииПо словам депутата, возможно, даже устная договоренность могла изменить ситуацию по части голосования.
15:15 16/02/2019Евразийский экспертный клуб ситуацию с развитием экономики Армении в 2018 году оценивает удовлетворительно«На фоне этих реалий ситуацию с развитием экономики Армении в 2018 году нужно оценить как удовлетворительно, даже хорошо», – отметил он.
20:25 15/02/2019При постоянной комиссии НС Армении создается платформа диалога с МСППредседатель комиссии сообщил, что цель создания платформы – обеспечить стабильный диалог между представляющими интересы МСП организациями и комиссией.
16:31 15/02/2019За 2018г. Банк ВТБ (Армения) аннулировал пени и штрафы клиентам на сумму до 3 млрд. драмов РАПроцесс прощения задолженности предполагал заключение мировых соглашений с клиентами, имеющими просроченные кредиты в Банке.
12:54 15/02/2019Премьер Армении рассказал о «фильтре», который планируется применить в отношении потенциальных инвесторовПо его словам, потенциальные инвесторы предпочитают различные пути общения с правительством Армении.
12:06 15/02/2019Никол Пашинян: Граждане Армении восприняли нашу формулу экономической революцииОн отметил, что правительству предстоит ещё принять также список мероприятий, исходящих из данной программы.