11:56 21/02/2024Հնդկաստանում ոտքի են ելել գյուղատնտեսները. Մենք կմտնենք Դելի բուլդոզերներովՀնդկաստանի ոստիկանությունը արցունքաբեր գազ է կիրառել բողոքող ֆերմերների վրա, ովքեր վերսկսել են իրենց երթը դեպի մայրաքաղաք Դելի: Կառավարության հետ բանակցությունների չորս փուլերը չեն կարողացել վերջ տալ...
11:07 21/02/2024ՊԵԿ-ը՝ ռեզիդենտների կողմից ՀՀ սահմաններից դուրս ստացված եկամուտների հարկման մասինՊԵԿ-ը կնախաձեռնի քննարկումներ օտարերկրյա պետություններում ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց ստացած հարկվող եկամտից եկամտային հարկը վճարելու վերաբերյալ։ «Պետական եկամուտների կոմիտեն, հաշվի առնելով ՀՀ...
10:15 21/02/2024Չինաստանի երեք խոշորագույն բանկերը դադարեցրել են վճարումներ ընդունել ՌուսաստանիցՉինաստանի խոշորագույն բանկերը դադարեցրել են վճարումներ ընդունել Ռուսաստանի պատժամիջոցների տակ գտնվող ֆինանսական կազմակերպություններից։ Այդ մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն։ «Չինաստանի չորս խոշորագույն...
09:39 21/02/2024Փոխանակման կետերում փետրվարի 21-ին դոլարն էժանացել է, եվրոն թանկացել, իսկ ռուբլին մնացել է նույն արժեքինՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 21-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.11 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 0.05 դրամով։ Եվրոն արժևորվել է, ռուբլին մնացել է նույն...
15:55 20/02/2024Բիզնես միջավայրը նոր քաղաքաշինական ծրագրեր տասնապատիկ ավելի քիչ է նախաձեռնելու, քան մինչ այս փուլը. ԳրիգորյանԵրևանի ավագանու կողմից որոշումների մասով «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա» ՀԿ-ն, որպես մասնագիտական հանրույթ, բողոքները և մտահոգությունները ներկայացրել է։ «Մենք բարձրաձայնել ենք այն վերահաս...
14:56 20/02/2024Խոզերի անկման նոր դեպքեր չկա՞ն, թե՞ «տեղեկություն չկա»Փետրվարի 16-ին Կոտայքի մարզից ֆերմեր Արարատ Դանիելյանն ահազանգել էր որ, մարզում աֆրիկյան ժանտախտ է տարածվել, իր և հարևան մի քանի ֆերմաներում խոզերը համատարած սատկում են։ Panorama.am-ը դիմեց...
14:51 20/02/2024Մեր խնդրանքները հաշվի չառնվեցին և հիմա տեսնում ենք մեր կանխատեսած իրականությունը. Գուրգեն Գրիգորյան«Կառուցապատումը պետության համար ռազմավարական և անվտանգային կարևորության տնտեսական ճյուղ է՝ հաշվի առնելով լոկոմոտիվ դերը, հարկաբյուջետային համակարգում ունեցած կշիռը, ՀՆԱ-ում ունեցած դերակատարումը»,-...
14:01 20/02/2024Կառուցապատող. Երևանում շենք ենք սարքում, ասում են՝ ջուրը Հրազդանից բերեք, գազը՝ Աբովյանից«Իրավիճակն ահագնացող է։ Կադաստրի տվյալների համաձայն, նախորդ եռամսյակում ունենք բնակարանների վաճառքների անկում ավելի քան 20 տոկոսով»,-ԱԺ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ընթացող լսումների...
13:47 20/02/2024Միայն 2021 թվականից հետո HSBC-ն դուրս է եկել շուրջ 7 երկրից. Դանիել Ազատյան«Բանկային համակարգում տեղի ունեցող փոփոխություններին դրական ենք վերաբերվում, այն նոր շունչ ու թափ է հաղորդում համակարգին։ Միջազգային բրենդ ունեցող բանկերի ներկայությունն մեր բանկային համակարգում,...
13:35 20/02/2024Կոնվերս Բանկն առաջարկում է լայն ծածկույթով բանկային ծառայությունների փաթեթներԿոնվերս Բանկը հայտարարում է Neo, Ultra և Elite բանկային ծառայությունների փաթեթների գործարկման մասին: Այցելելով Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ՝ հաճախորդները կարող են ընտրել իրենց ֆինանսական կարիքներին...
13:27 20/02/2024BOGG ֆինանսական խմբի խորհրդի նախագահն «Ամերիաբանկ»-ի հետ բանակցությունների բարեհաջող ավարտի առթիվ այցելել է ՀայաստանԱմերիաբանկն ու BOGG PLC միջազգային ֆինանսական խումբն ավարտել են բանակցությունները, ըստ որի Ամերիաբանկը կարող է միանալ BOGG միջազգային խմբին։ Առջևում գործարքի հաստատումների փուլն է, իսկ մինչ այդ BOGG...
13:17 20/02/2024Գուրգեն Գրիգորյան. Հետխորհրդային տարածքում Երևանը միակն է նման ահռելի տուրքերովԿառուցապատողների համար տուրքերի, վճարների փոփոխությունների պատճառով առաջացած հետևանքների մեղման համար «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիա»-ն բազմաթիվ առաջարկներ է ներկայացրել Երևանի քաղաքապետարանին։...
13:16 20/02/2024Բոլոր ոլոտներում վարկավորման աճ է արձանագրված, բացի արդյունաբերությունից. Դանիել Ազատյան«2023 թվայկանի դրությամբ ՀՀ-ի 18 բանկերի 523 մասնաճյուղերից բաղկացած բանկային համակարգում ակտիվները կազմել են 9.1 տրիլիոն դրամ»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց Բանկերի միության նախագահ Դանիել Ազատյանը՝...
12:30 20/02/2024Արմեն Սաքապետոյան. Վճարների, տուրքերի ավելացումը, հանրային ծառայություն մատուցող կազմակերպությունների կողմից սակագնի բարձրացումը բերելու է բնակարանների 10-15 տոկոսով թանկացմանԱԺ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանի առաջարկով այսօր հրավիրել է լսումներ տեղական տուրքերի և վճարների բարձրացման հետևանքով առաջացած խնդիրների...
09:48 20/02/2024ՀՀ-ում դրամական փոխանցումները դեկտեմբերին նվազել են 47.2 %-ովՀայաստանի բանկերում առևտրային և ոչ առևտրային զուտ դրամական փոխանցումները դեկտեմբերին նվազել են 47.2 %-ով, սակայն 4 անգամ գերազանցել են նախորդ ամսվա ցուցանիշը: Այս մասին ասված է Համաշխարհային բանկի...
09:32 20/02/2024Փոխանակման կետերում փետրվարի 20-ին դոլարը, եվրոն և ռուբլին թանկացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 20-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.17 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ արժևորվելով 0.05 դրամով։ Արժևորվել են նաև եվրոն և ռուբլին։ Ըստ...
20:51 19/02/2024Գիրք նվիրելու օրը Երևանի կոնյակի գործարանումԱվանդույթի համաձայն փետրվարի 19-ին Երևանի կոնյակի գործարանում նշվեց Գիրք նվիրելու օրը։ Տարեցտարի հաղորդելով տոնին նոր ձևաչափ՝ այս տարի Երևանի կոնյակի գործարանը Newmag հրատարակչության հետ օրվա...
18:02 19/02/2024ՀԲ. Հայաստանի արտահանման աճը պահպանվել է բացառիկ բարձր մակարդակումԱրտահանման աճը պահպանվել է բացառիկ բարձր մակարդակում` պայմանավորված ոսկու և թանկարժեք զարդերի բարձր արտահանման ծավալներով: Այս մասին ասված է Համաշխարհային բանկի կողմից հրապարակված Հայաստանի տնտեսական...
17:24 19/02/2024Միջազգային նորմերով Հայաստանում 500-600 ՄԳ/Վ-ից բարձր հզորությամբ ատոմային կայանի կառուցման իրավունք չունենք. Էդվարդ ԱրզումանյանՀայաստանում կառուցվելիք նոր ատոմային էներգաբլոկի հզորության վերաբերյալ փորձագիտական հանրության շրջանում կարծիքները բաժանվել են։ Նրանց մի մասը գտնում է, որ պետք է արձագանքել Ռուսաստանին և համաձայնել...
16:51 19/02/2024Հայաստանից փորձել են մի քանի հազար դոլարի մաքսանենգ ոսկի տանել ՎրաստանՎրացի մաքսավորները կանխել են «Սադախլո» անցակետի միջոցով (Հայաստանի հետ սահման) 16,7 հազար լարի (մոտ 6,2 հազար դոլար) ոսկյա զարդերի մաքսանենգության փորձը։ Տեղեկությունը հայտնում է Sputnik Գրուզիան՝...

12:09 08/09/2016RA Prime Minister resignsPrime Minister of the Republic of Armenia, Hovik Abrahamyan announced after Government Session on September 8 that he decided to resign and give the RA President the chance to form a new Government.
19:19 07/09/2016Gazprom receives first permits for Turkish Stream pipelineGazprom has received through diplomatic channels first permits from the authorities of Turkey for the implementation of the Turkish Stream after it was decided to resume the project this year,...
19:09 06/09/2016World oil prices are risingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
14:59 06/09/2016Gas supply to Armenia to be temporarily suspendedGas supply to Armenia will be halted temporarily from September 7 to 12 due to repair works on "Ghazakh-Saguramo" pipeline segment in Georgia, Gazprom Armenia CJSC reported in a released statement.
18:00 05/09/2016Georgia deems the establishment of Armenian-Georgian joint enterprises as perspective“Over the recent years an active cooperation has been underway between the Armenian and Georgia leadership, and our bilateral relations have recorded a notable progress,” Armenian Prime Minister...
10:57 05/09/2016World oil prices are droppingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are dropping, Gazeta.ru reports.
15:56 03/09/2016Russia ready to consider South Korean proposal on Eurasian Integration, Putin saysRussia is ready to consider the proposal of South Korea concerning the development of Eurasian integration, Russian President Vladimir Putin said Saturday, according to Sputnik agency.
19:55 02/09/2016World oil prices are risingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru informs.
19:46 02/09/2016Proposals on new Tax Code discussedToday, September 2, Prime Minister Hovik Abrahamyan chaired a consultative meeting on the numerous proposals relevant to the new Tax Code received from MPs, international organizations and civil...
18:50 01/09/2016Diogo Pinto appointed as the new Director of the European Friends of ArmeniaFormer European Movement International and European Youth Forum's Secretary General, Diogo Pinto, has been appointed as the new Director of the European Friends of Armenia (EuFoA).
16:16 01/09/2016NSS: Tourist arrivals grow in Armenia by 2.4%The reports and expert estimates based on the studies implemented by the National Statistical Service of Armenia (NSS) indicate that 501 118 tourists arrived in Armenia in the first six months...
15:30 01/09/2016Modern art exhibition opens at Zvartnots International AirportHenceforth a contemporary art exhibition shall be staged at "Zvartnots" International Airport of Yerevan.
20:48 31/08/2016Lake Sevan introduced to Persian-speaking audienceAnother video shot within the framework of the project devoted to introduction of the Armenian tourist attractions to the Persian-speaking audience features Lake Sevan.
15:07 31/08/2016Festive mood and Coke from Coca-Cola Hellenic ArmeniaCoca-Cola Hellenic Armenia celebrates summer, organizing special festivities in different corners of Yerevan, helping to fight the heat with a cold can of the world’s famous soft drink, the company...
12:29 31/08/2016World oil prices risingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
20:16 30/08/2016New smartphone for the new academic yearAhead of the new academic year, VivaCell-MTS offers its prepaid subscribers to buy a number of Alcatel Pixi smartphone models at a discounted price from VivaCell-MTS service centers till September...
11:21 30/08/2016New sports complexes after Monte Melkonyan opened in ArtsakhOn 29 August Artsakh Republic President, Bako Sahakyan visited the Gishi village and the Chartar town in the Martouni region and partook there at solemn opening ceremonies of new sports complexes...
11:06 30/08/2016World oil prices are risingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports .
19:20 29/08/2016Pope Francis meets with Facebook’s ZuckerbergZuckerberg’s wife, Priscilla Chan, at the Vatican, the Associated Press reports. Vatican spokesman Greg Burke says one topic of discussion at Monday’s meeting was “how to use communication...
12:39 29/08/2016World oil prices are droppingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are dropping, Gazeta.ru reports.