12:01 04/10/2023ԿԲ-ն ՀՀ արտարժութային շուկայում կիրականացնի գործառնություններՀՀ ֆինանսական շուկաների բնականոն գործունեության ապահովման նպատակով ՀՀ կենտրոնական բանկը ՀՀ արտարժութային շուկայում կիրականացնի գործառնություններ։ Այս մասին հայտնում են ԿԲ մամուլի ծառայությունից։ «ՀՀ...
11:26 04/10/2023«Լույս». ՀՀ պետական բյուջեի կատարումը շարունակում է պլանավորվածից շեղված մնալ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը, ելնելով ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալներից, վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2023թ.
19:53 03/10/2023Արտարժույթի արժևորումն էլեմենտար պանիկայի արդյունք է․ Դավիթ ԱնանյանՊեկ նախկին նախագահ Դավիթ Անանյանը գրում է «Արտարժույթի արժևորումը ՀՀ դրամի նկատմամբ տնտեսությունից եկող ազդակների արդյունք չէ, և տնտեսագիտական որևէ հիմնավորում չունի, այլ՝ էլեմենտար պանիկայի արդյունք...
18:39 03/10/2023Անվճար բանկային քարտեր՝ Արցախի հայրենակիցներինԱկբա բանկը, հաշվի առնելով Արցախի մեր հայրենակիցների՝ ներկա փուլում բանկային ծառայություններից օգտվելու խիստ անհրաժեշտությունը, նրանց 5 տարի ժամկետով անվճար սպասարկմամբ կտրամադրի MasterCard Standard և...
18:30 03/10/2023Երբ Հայաստանում անվտանգային խնդիրը սրվում է՝ դրամի փոխարժեքը կտրուկ բարձրանում է.Սուրեն ՊարսյանՀայաստանի արժույթի շուկայում վերջին մեկ շաբաթում արձանագրվեց դրամի կտրուկ արժեզրկում՝ մեկ դոլարի դիեմաց 395 դրամից փոխարժեքը հասավ 425 դրամի: Նման ծավալի արժեզրկման պատճառները և Հայաստանի տնտեսության...
16:46 03/10/2023Քաղտեխնոլոգ. Ստատուտի վավերացման դիմաց հնարավոր է՝ տնտեսական չհայտարարված պատժամիջոցներ կիրառվենՀայաստանի Ազգային ժողովն այսօր 60 կողմ, 22 դեմ ձայներով վավերացրեց Հռոմի ստատուտը։ Panorama.am-ը քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանից հետաքրքվել է՝ ի՞նչ քայլերի կարող է դիմել Ռուսաստանն ի պատասխան ստատուտի...
16:30 03/10/2023Դրամը սրընթաց արժեզրկվում էՀոկտեմբերի 3-ին, Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված փոխարժեքների համաձայն ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 11․24 դրամով և կազմել 413.45 դրամ: Ինչպես տեղեկանում ենք ԿԲ-ից, այսօր բացի դոլարից աճել է նաև...
11:14 03/10/2023Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածների կարիքների համար Իտալիան 4 միլիոն եվրո է հատկացրելԻտալիայի իշխանությունները 4 միլիոն եվրո են հատկացրել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Իտալիայի գրասենյակին, որպեսզի այդ միջոցներն ուղղվեն Լեռնային Ղարաբաղի ճգնաժամին բախված հայ բնակչությանը։ Այս մասին...
09:16 02/10/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 397.17 դրամ` սեպտեմբերի 30-ի համեմատ արժևորվելով 0.16 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
11:59 30/09/2023«Միակ մեղքը ռսի վրա գցելով` սրանք մեզ լրիվ տնտեսական կոլապսի են տանելու»«Ոտքի ելե՛ք, եթե ապրել եք ուզում, արցախցիներին տեսեք ձեզ խղճացե՛ք»։
12:16 29/09/2023Դոլարը թանկանում է՝ մոտենալով 400 դրամի սահմանինՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.50 դրամ՝ սեպտեմբերի 27-ի համեմատ արժևորվելով 2․92 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
11:12 29/09/2023Թուրքական լիրան թարմացրել է դոլարի նկատմամբ ռեկորդային ցածր մակարդակըՈւրբաթ օրը դոլարի նկատմամբ թուրքական լիրայի արժեքը կրկին թարմացրել է իր պատմական նվազագույնը՝ ամսվա սկզբից դոլարը լիրայի նկատմամբ թանկացել է գրեթե 3%-ով: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ նման ցուցանիշ են...
17:45 27/09/2023Թադևոս Ավետիսյան. Համատարած ձախողված են պաշտպանության և անվտանգության, առողջապահական ենթակառուցվածքների և կապիտալ մյուս ծրագրերըՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
16:33 27/09/2023Այս գումարման ԱԺ-ն երկրորդ հանրագիրն է ստացել. Բաբկեն Թունյան«Այս գումարման ԱԺ-ն երկրորդ հանրագիրն է ստացել: Այն կրկին դեղատների ցանցից ենք ստացել՝ կապված ՀԴՄ ակտերի, տուգանքների հետ»,-ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ավարտին տեղեկացրեց...
12:55 27/09/2023ՊԵԿ-ը շրջանառության հարկ վճարողներին կպարտադրի ունենալ ապրանքների ձեռքբերման փաստաթուղթ«2022 թ. արդյունքով ավելացված արժեքի հարկ վճարողների քանակը 27000 է եղել, որի 55%-ը՝ 15000 սուբյեկտի շրջանառությունը 24 մլն դրամից փոքր է:Նույն՝ շրջանառության հարկ ներկոյացնող 50000 սուբյեկտից...
11:28 27/09/2023ԱԺ հանձնաժողովի նիստը սկսվեց մեկ րոպե լռությամբ՝ ի հարգանք 44-օրյա պատերազմի և Արցախում վերջին ագրեսիայի զոհերի հիշատակի«Երեք տարի առաջ, այս օրը Ադրբեջանի կողմից լայնածավալ հարձակում սկսվեց ԼՂ-ի նկատմամբ, որի արդյունքում ունեցանք հազարավոր զոհեր և վերջին իրադարձությունը, ոչ միայն ռազմական բնույթի, այլև դժբախտ...
08:38 27/09/2023Դոլարը սկսել է թանկանալՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 384.94 դրամ`սեպտեմբերի 25-ի համեմատ արժևորվելով 0․82 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
18:40 26/09/2023Արցախում նյութական կորուստները նախնական գնահատումներով կազմում է շուրջ 50 միլիարդ ԱՄՆ դոլար․ Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել՝ ներկայացնելով Արցախում կրած նյութական կորուստները։ Հոդվածում ասվում է․ «Ընդհանուր...
11:32 26/09/2023Թուրքական լիրան դոլարի նկատմամբ հասել է պատմական նվազագույնիԹուրքական լիրայի արժեքը դոլարի նկատմամբ երեքշաբթի օրը թարմացրել է իր պատմական նվազագույնի ռեկորդը և առաջին անգամ հասել մեկ դոլարի դիմաց 27,5 լիրայի մակարդակին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին...
09:45 26/09/2023Խոշոր հարկատուների առաջին հնգյակում միայն մի ընկերություն է, որը պատրաստի արտադրանք է արտահանում.Աշոտ Թավադյան2023 թ.-ի երկրորդ կիսամյակին ՀՀ տենտեսական ակտիվության ցուցանիշը առաջինի համեմատ նվազեց 50%-ով: Վերջինիս պատճառները և արձանագրվող աճի կառուցվածքի առանձնահատկությունները պարզաբանելու համար...

11:15 27/04/2018Кувейтский перевозчик начинает выполнение регулярных рейсов по маршруту Кувейт-Ереван-КуаейтВыполнение рейсов отразится на экономике, способствуя развитию туризма.
11:04 27/04/2018Цена на нефть Brent уменьшилась до $74,57 за баррельЦены на нефть эталонных марок перешли к торгам в узком диапазоне на фоне встречи лидеров Северной и Южной Кореи.
20:30 26/04/2018Правительство Армении выделит средства из резервного фонда на восстановление ущерба от стихийных бедствий в ряде общинОжидается, что финансовую поддержку получат в целом 367 человек.
18:00 26/04/2018Карен Карапетян поручил соблюдать естественный режим работы правительства Армении и улучшить позитивные показатели 2018г.Он поручил руководителям органов исполнительной власти, в том числе губернаторам, продолжать последовательную работу и соблюдать естественный режим работы правительства.
16:26 26/04/2018Ереван и Лион расширяют сотрудничество: прямой регулярный рейс открывает новые перспективыПассажирские перевозки будут осуществляться авиакомпанией «Армения» дважды в неделю, в понедельник и четверг.
16:05 26/04/2018Правительство Армении утвердило отчет об исполнении госбюджета 2017 г.По словам Вардана Арамяна, в 2018 году в результате осуществления налогово-бюджетной политики, как и было обещано, темпы роста долг-ВВП замедлились.
13:05 26/04/2018Подсчитаны убытки российского бизнеса после блокировки TelegramЧесов пояснил, что при вычислении убытков российских компаний учитывалась капитализация провайдеров облачных сервисов и их доля на российском рынке.
11:18 26/04/2018Скандал не помешал: Facebook получила рекордную прибыль в I квартале 2018 годаАмериканская Facebook Inc., которой принадлежит крупнейшая в мире социальная сеть, зафиксировала рекордную прибыль в I квартале 2018 года и увеличила выручку на 49%.
19:15 25/04/2018Замминистра экономического развития и инвестиций Эмиль Тарасян уволенУказом исполняющего обязанности премьер-министра Армении Карена Карапетяна замминистра экономического развития и инвестиций Эмиль Тарасян освобожден с занимаемой должности.
18:16 25/04/2018Назвали страну с самым большим госдолгом в ЕвропеЭстония с уровнем госдолга в 9 процентов от ВВП заняла последнее место.
16:21 25/04/2018В КГД опровергли слова Никола Пашиняна: Все таможенные пункты Армении работают в обычном режимеКомитет государственных доходов Армении официально заявляет, что на данный момент в нормальном режиме работают не только КПП Баграташена, но и все остальные таможенные пункты.
15:53 25/04/2018Лекарства, вагоны и комплектующие для часов: коллегия ЕЭК приняла ряд важных решенийВопросы торговли, таможенного сотрудничества и технического регулирования рассматривались на заседании Коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) 24 апреля.
12:34 25/04/2018Цены на нефть стабилизировались с утра в средуЦены на нефть стабилизировались с утра в среду после резкого падения накануне с максимумов более чем за три года.
10:48 25/04/2018И.о. премьера Армении Карен Карапетян: Избранник народа может определяться только на выборах, а не на площадиВ противном случае у нас будут проблемы. У всех, у каждого из нас. Зарплаты, пенсии, призывы в армию, экономика…
17:00 24/04/2018Карен Карапетян встретился с руководством фонда «Инициативы развития Армении» – Рубеном Варданяном и Нубаром АфеяномВ ходе встречи собеседники коснулись внутриполитической ситуации в Армении, хода проводимых правительством реформ.
16:35 24/04/2018Самвел Карапетян заверил Карена Карапетяна: Все начатые Клубом инвесторов Армении программы буду продолженыВ этом контексте К. Карапетян и С.Карапетян обсудили процесс осуществляемых «Клубом инвесторов Армении» инвестиционных программ.
12:45 24/04/2018Глава Центробанка Армении Артур Джавадян: Угрозы обесценивания армянской валюты нетАртур Джавадян сказал: «Любая нестабильность негативно отражается и на финансовом рынке».
11:45 24/04/2018Дмитрий Медведев одобрил проект временного соглашения о ЗСТ между ЕАЭС и ИраномПроект подготовлен по итогам заседания Высшего Евразийского экономического совета 26 декабря 2016 года.
18:38 21/04/2018Предприниматель Гагик Абраамян: Митинги в Ереване негативно отражаются на бизнесе и распугивают наших зарубежных партнеровГ. Абрамян отметил, что ежедневно получает десятки звонков от зарубежных партнеров по бизнесу.
18:24 20/04/2018В весеннем забеге в Ереване ожидается участие около тысячи бегуновКонверс Банк также спонсировал полумарафон, состоявшийся осенью прошлого года, а команда сотрудников Банка, вместе с бегунами, преодолела все трудности забега.