12:01 04/10/2023ԿԲ-ն ՀՀ արտարժութային շուկայում կիրականացնի գործառնություններՀՀ ֆինանսական շուկաների բնականոն գործունեության ապահովման նպատակով ՀՀ կենտրոնական բանկը ՀՀ արտարժութային շուկայում կիրականացնի գործառնություններ։ Այս մասին հայտնում են ԿԲ մամուլի ծառայությունից։ «ՀՀ...
11:26 04/10/2023«Լույս». ՀՀ պետական բյուջեի կատարումը շարունակում է պլանավորվածից շեղված մնալ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը, ելնելով ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի կողմից հրապարակված տվյալներից, վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2023թ.
19:53 03/10/2023Արտարժույթի արժևորումն էլեմենտար պանիկայի արդյունք է․ Դավիթ ԱնանյանՊեկ նախկին նախագահ Դավիթ Անանյանը գրում է «Արտարժույթի արժևորումը ՀՀ դրամի նկատմամբ տնտեսությունից եկող ազդակների արդյունք չէ, և տնտեսագիտական որևէ հիմնավորում չունի, այլ՝ էլեմենտար պանիկայի արդյունք...
18:39 03/10/2023Անվճար բանկային քարտեր՝ Արցախի հայրենակիցներինԱկբա բանկը, հաշվի առնելով Արցախի մեր հայրենակիցների՝ ներկա փուլում բանկային ծառայություններից օգտվելու խիստ անհրաժեշտությունը, նրանց 5 տարի ժամկետով անվճար սպասարկմամբ կտրամադրի MasterCard Standard և...
18:30 03/10/2023Երբ Հայաստանում անվտանգային խնդիրը սրվում է՝ դրամի փոխարժեքը կտրուկ բարձրանում է.Սուրեն ՊարսյանՀայաստանի արժույթի շուկայում վերջին մեկ շաբաթում արձանագրվեց դրամի կտրուկ արժեզրկում՝ մեկ դոլարի դիեմաց 395 դրամից փոխարժեքը հասավ 425 դրամի: Նման ծավալի արժեզրկման պատճառները և Հայաստանի տնտեսության...
16:46 03/10/2023Քաղտեխնոլոգ. Ստատուտի վավերացման դիմաց հնարավոր է՝ տնտեսական չհայտարարված պատժամիջոցներ կիրառվենՀայաստանի Ազգային ժողովն այսօր 60 կողմ, 22 դեմ ձայներով վավերացրեց Հռոմի ստատուտը։ Panorama.am-ը քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանից հետաքրքվել է՝ ի՞նչ քայլերի կարող է դիմել Ռուսաստանն ի պատասխան ստատուտի...
16:30 03/10/2023Դրամը սրընթաց արժեզրկվում էՀոկտեմբերի 3-ին, Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված փոխարժեքների համաձայն ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 11․24 դրամով և կազմել 413.45 դրամ: Ինչպես տեղեկանում ենք ԿԲ-ից, այսօր բացի դոլարից աճել է նաև...
11:14 03/10/2023Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանվածների կարիքների համար Իտալիան 4 միլիոն եվրո է հատկացրելԻտալիայի իշխանությունները 4 միլիոն եվրո են հատկացրել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Իտալիայի գրասենյակին, որպեսզի այդ միջոցներն ուղղվեն Լեռնային Ղարաբաղի ճգնաժամին բախված հայ բնակչությանը։ Այս մասին...
09:16 02/10/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 397.17 դրամ` սեպտեմբերի 30-ի համեմատ արժևորվելով 0.16 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
11:59 30/09/2023«Միակ մեղքը ռսի վրա գցելով` սրանք մեզ լրիվ տնտեսական կոլապսի են տանելու»«Ոտքի ելե՛ք, եթե ապրել եք ուզում, արցախցիներին տեսեք ձեզ խղճացե՛ք»։
12:16 29/09/2023Դոլարը թանկանում է՝ մոտենալով 400 դրամի սահմանինՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.50 դրամ՝ սեպտեմբերի 27-ի համեմատ արժևորվելով 2․92 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
11:12 29/09/2023Թուրքական լիրան թարմացրել է դոլարի նկատմամբ ռեկորդային ցածր մակարդակըՈւրբաթ օրը դոլարի նկատմամբ թուրքական լիրայի արժեքը կրկին թարմացրել է իր պատմական նվազագույնը՝ ամսվա սկզբից դոլարը լիրայի նկատմամբ թանկացել է գրեթե 3%-ով: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ նման ցուցանիշ են...
17:45 27/09/2023Թադևոս Ավետիսյան. Համատարած ձախողված են պաշտպանության և անվտանգության, առողջապահական ենթակառուցվածքների և կապիտալ մյուս ծրագրերըՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
16:33 27/09/2023Այս գումարման ԱԺ-ն երկրորդ հանրագիրն է ստացել. Բաբկեն Թունյան«Այս գումարման ԱԺ-ն երկրորդ հանրագիրն է ստացել: Այն կրկին դեղատների ցանցից ենք ստացել՝ կապված ՀԴՄ ակտերի, տուգանքների հետ»,-ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ավարտին տեղեկացրեց...
12:55 27/09/2023ՊԵԿ-ը շրջանառության հարկ վճարողներին կպարտադրի ունենալ ապրանքների ձեռքբերման փաստաթուղթ«2022 թ. արդյունքով ավելացված արժեքի հարկ վճարողների քանակը 27000 է եղել, որի 55%-ը՝ 15000 սուբյեկտի շրջանառությունը 24 մլն դրամից փոքր է:Նույն՝ շրջանառության հարկ ներկոյացնող 50000 սուբյեկտից...
11:28 27/09/2023ԱԺ հանձնաժողովի նիստը սկսվեց մեկ րոպե լռությամբ՝ ի հարգանք 44-օրյա պատերազմի և Արցախում վերջին ագրեսիայի զոհերի հիշատակի«Երեք տարի առաջ, այս օրը Ադրբեջանի կողմից լայնածավալ հարձակում սկսվեց ԼՂ-ի նկատմամբ, որի արդյունքում ունեցանք հազարավոր զոհեր և վերջին իրադարձությունը, ոչ միայն ռազմական բնույթի, այլև դժբախտ...
08:38 27/09/2023Դոլարը սկսել է թանկանալՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 384.94 դրամ`սեպտեմբերի 25-ի համեմատ արժևորվելով 0․82 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
18:40 26/09/2023Արցախում նյութական կորուստները նախնական գնահատումներով կազմում է շուրջ 50 միլիարդ ԱՄՆ դոլար․ Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել՝ ներկայացնելով Արցախում կրած նյութական կորուստները։ Հոդվածում ասվում է․ «Ընդհանուր...
11:32 26/09/2023Թուրքական լիրան դոլարի նկատմամբ հասել է պատմական նվազագույնիԹուրքական լիրայի արժեքը դոլարի նկատմամբ երեքշաբթի օրը թարմացրել է իր պատմական նվազագույնի ռեկորդը և առաջին անգամ հասել մեկ դոլարի դիմաց 27,5 լիրայի մակարդակին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին...
09:45 26/09/2023Խոշոր հարկատուների առաջին հնգյակում միայն մի ընկերություն է, որը պատրաստի արտադրանք է արտահանում.Աշոտ Թավադյան2023 թ.-ի երկրորդ կիսամյակին ՀՀ տենտեսական ակտիվության ցուցանիշը առաջինի համեմատ նվազեց 50%-ով: Վերջինիս պատճառները և արձանագրվող աճի կառուցվածքի առանձնահատկությունները պարզաբանելու համար...

20:30 31/07/2015Number of tourists to Armenia grows 1.8%The number of tourists who visited Armenia in the second quarter of 2015 increased by 1.8% compared with the same period of 2014, National Statistical Service of Armenia said today.
20:14 31/07/2015Armenian government, UN sign five-year cooperation programThe 2016-2020 development assistance program was signed between the Armenian government and the United Nations today.
20:03 31/07/2015Public Council of Armenia holds discussions on problems of power industryPublic Services Regulatory Commission of Armenia (PSRC) sent invitations to five biggest global companies that provide consulting services on power industry management, asking them to submit...
19:30 31/07/2015Agricultural service center opens in Pokr Vedi community of Ararat provinceThe opening ceremony of an agricultural service center took place in Pokr Vedi community of Armenia’s Ararat province.
18:07 31/07/2015VivaCell-MTS and FPWC take part in testing-presentation of biodiversity survey equipment in UrtsadzorVivaCell-MTS and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) took part in the testing-presentation of the remote monitoring modern equipment for biodiversity survey in...
16:55 31/07/2015Economic activity index of Armenia 108.5% compared to June 2014Armenian Economic Activity Index was 108.5% in June 2015 compared to June 2014, according to data released today by National Statistical Service.
18:14 30/07/2015Most business entities of Armenia exempted from checks until end of 2015At the previous session of Armenian government, Prime Minister Hovik Abrahamyan instructed Minister – Chief of Government Staff Davis Harutyunyan to hold discussion with heads of state bodies having...
13:47 30/07/2015Energy minister of Armenia: Back wages of Nairit Plant workers will be repaid in full within 2 daysBack wages of all workers of Yerevan-based Nairit chemical plant will be repaid in full within one or two days, Armenian Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan said at the...
19:15 29/07/2015Energy cooperation of Armenia and Iran discussed in YerevanIssues related to energy cooperation between Armenia and Iran were discussed in Yerevan, the press service of Armenian Ministry of Energy and Natural Resources reported.
14:15 29/07/2015Finance ministry: Import and export of goods liable to excise duty simplified with Armenia’s entry into EEUAbout 70% of the applicants at the Finance Ministry’s customs house specializing in goods liable to an excise duty conduct operations in Eurasian Economic Union (EEU) member states, according to the...
10:05 29/07/2015Channel Tunnel: David Cameron 'very concerned' by Calais crisisThe UK government will do everything it can to combat the migrant crisis in Calais, David Cameron has said.
19:52 28/07/2015Agriculture ministry of Armenia releases fruit and vegetable harvest data263 thousand tons of vegetables were harvested in Armenia as of July 28, including 68 thousand tons of tomatoes, the press service of Armenian Agriculture Ministry said.
19:18 28/07/2015PM Hovik Abrahamyan, Franck Muller chairman discuss investment projects in Armenia and KarabakhArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received today Swiss Armenian businessman Vardan Sirmakes, chairman and co-owner of luxury watch brand Franck Muller, the press office of government said.
18:10 28/07/2015Economic ties between Armenia and Georgia develop dynamically – political scientistEconomic ties between Armenia and Georgia are developing dynamically, political scientist Hrant Melik-Shahnazaryan told Panorama.am when commenting on intensified Armenian-Georgian relations.
14:44 28/07/2015Energy minister: Armenian government does everything for Nairit Plant reoperation, other scenario may lead to serious consequencThe results of a study on Yerevan-based Nairit chemical plant’s further operation and its financial and technical viability were presented in National Assembly of Armenia today.
17:24 27/07/2015Armenian fruit and vegetable export growth continuesMore than 47 thousand tons of fresh fruit and vegetables were exported from Armenia this year as compared with 27,623 tons for the same period of 2014.
13:51 27/07/2015VTB Bank Armenia gives student loans on favorable termsVTB Bank Armenia provides an opportunity for students who entered a university but are not eligible for a free education to get a loan as part of an Armenian state program, the bank said in a...
11:35 27/07/2015China shares tumble more than 5%Shares across Asia were largely lower on Monday with China's main share index leading the fall, BBC reported.
19:10 25/07/2015Newly-built ‘Bagratashen’ checkpoint to be put into operation in first quarter of 2016Prior to his working visit to Georgia, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan traveled to the Bagratashen border-crossing checkpoint.