11:33 22/09/20231.8 մլրդ՝ համայնքների 30 սուբվենցիոն ծրագրի համաֆինանսավորման համար«Նախագծով նախատեսվում է 1.8 մլրդ հատկացնել 8 մարզպետի աշխատակազմերին, որպեսզի ֆինանսավորվեն 20 համայնքի 30 սուբվենցիոն ծրագրեր»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը: Նա թվարկեց...
19:32 18/09/2023Շրջանառության մեջ հայտնաբերվել են նմանակված հուշանվերային «թղթադրամներ»․ ԿԲՀայաստանի կենտրոնական բանկը տեղեկացնում է․ «Վերջին շրջանում Հայաստանի Հանրապետության տարածքում շրջանառության մեջ հայտնաբերվում են հուշանվերային «թղթադրամներ», որոնք իրենց չափերով, դիմերեսի և...
09:45 18/09/2023Էրդողանը կոչ Է արել Մասկին Թուրքիայում Tesla գործարան բացելԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը Նյու Յորքում հանդիպել է գործարար և Tesla ընկերության սեփականատեր Իլոն Մասկի հետ: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Թուրքիայի նախագահին կից հանրային գործերի...
08:52 18/09/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 382.69 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 383.36 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...
17:34 16/09/2023Թալինում «արևային» ներդրումները սրել են սոցիական խնդիրներըԱրագածոտնի մարզի Թալինում վերջին տարիներին ակտիվացել են արևային կայանների կառուցման ծրագրերը։ Նախ «Թալին-1» , «Թալին-2» արևային կայանների կառուցում, որոնք զգալի տարածք են զբաղեցնում, իսկ հետո ՝...
17:31 16/09/2023Եղեգիսում կոնտեյներներից հյուրանոց է հիմնադրվելՀյուրանոցը Ակբա Ֆեդերացիայի և Գերմանիայի բնության պահպանության միության՝ NABU-ի «Գյուղական տուրիզմի զարգացման» ծրագրի շահառուներից է:
16:00 16/09/2023Արցախում մեկ այլ կարևոր խնդիրն կա՝ շուկայում արհեստական ձևավորված բարձր գները. ԱբրահամյանՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Արցախում այս տարվա ցորենի բերքից ստացված որոշակի քանակ կա, որը կառավարությունը փորձում է դռնեդուռ հավաքել ու արցախցիների...
12:46 15/09/2023Կոնվերս Բանկ. Հանգստի լավագույն ուղղությունները 2023-ի աշնանըԿոնվերս Բանկը ներկայացնում է աշնանային ամենապահանջված ուղղություններն ու տեսարժան վայրերը, ուր այցելելով կարող եք վայելել ոչ միայն անմոռանալի պահեր, այլև Կոնվերս Բանկի վճարային քարտերով վճարելու և...
16:58 14/09/2023Երասխի գործարանի կառուցման վայրը փաստացի տեղափոխվել է. Sputnik-ը լուսանկարներ է հրապարակելԵրասխում հայ-ամերիկյան մետալուրգիական գործարանի կառուցման վայրը փաստացի տեղափոխվել է Արարատ քաղաքի հարակից տարածք: Այս մասին գրում է Sputnik Արմենիան ու հիշեցնում, որ ավելի վաղ գրել էր՝ Երասխում...
16:45 14/09/2023Էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների ներկրման արտոնությունը երկարաձգվեց մինչև 2025 թ. հունվարի 1-ը«ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագծի ընդունումը պայմանավորված է էլեկտրական շարժիչով մեծ, միջին և փոքր ավտոբուսների, մարդատար տրանսպորտային միջոցների, մոտոցիկլետների և...
11:59 14/09/2023Արա Ավագյանը գլխավորել է ՎՏԲ-Հայաստան ԲանկըԱրա Ավագյանը նշանակվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի-Տնօրինության նախագահի պաշտոնի։ Նոր ղեկավարը կշարունակի զարգացնել բանկի գործունեությունը երկրում՝ բարձրացնել բանկի ֆինանսական ցուցանիշները,...
18:25 13/09/2023Wildberries-ը վերջնական շտկել է Հայաստանում գների ոչ ճշգրիտ արտացոլման սխալըWildberries առցանց հարթակն ավարտին է հասցրել տեխնիկական աշխատանքները՝ վերացնելու Հայաստանում գնորդների համար ապրանքների արժեքի ոչ ճշգրիտ ցուցադրման հետ կապված սխալը՝ ինչպես պաշտոնական կայքում, այնպես...
17:01 13/09/2023Փաշինյան. Մեծագույն հարգանք ունենք վրացական ամեն ինչի, այդ թվում պետհամարանիշերի նկատմամբԱզգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ՔՊ-ական պատգամավոր Շիրակ Թորոյանը խոսեց ՊԵԿ նախագծի մասին, որով փորձ է արվում կարգավորել ՀՀ քաղաքացիների և երկքաղաքացիների՝ վրացական...
19:16 12/09/2023Թուրքիայի ֆինանսավարկային վարկանիշը միջին մակարդակում է«Fitch Ratings» միջազգային վարկանիշային գործակալության գլխավոր տնօրեն Էրիչ Արիսպե Մորալեսն անդրադարձել է Թուրքիայի դրամավարկային քաղաքականությանը: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։ Մասնավորապես խոսքը...
18:50 12/09/20232023 թ. օգոստոսին 12-ամսյա գնաճը մնացել է գրեթե անփոփոխ՝ ամսվա վերջին կազմելով -0.2%. Մարտին Գալստյան«2023 թ. սեպտեմբերի 12-ի նիստում ԿԲ խորհուրդը որոշեց վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը իջեցնել 0.5 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 9.75 %: 2023 թ. օգոստոսին 12-ամսյա գնաճը մնացել է գրեթե անփոփոխ՝ ամսվա...
18:49 12/09/2023Ռուստամ Բադասյանը Ծովինար Սողոմոնյանին պարգևատրել է «Համագործակցության և փոխգործակցության համար» մեդալովՊԵԿ նախագահի տեղակալ Ծովինար Սողոմոնյանը, սեփական դիմումի համաձայն, ՀՀ վարչապետի 2023 թվականի սեպտեմբերի 12-ի N 934-Ա որոշմամբ ազատվել է Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից։ ՊԵԿ...
17:38 12/09/2023Դրամի արժևորումը և նախորդ տարվա տնտեսական աճը մեզ որոշակի ներշնչանքի են բերել, որ մենք ավելի հարուստ ենք. Մարտին Գալստյան«Հետհայացք իրականացնելով՝ կարող եմ ասել էր ԿԲ-ն իրականացրել է չափազանց լավ դրամավարկային քաղաքականություն՝ խոհեմ, խելամիտ, շրջահայաց»,-ասուլիսում հայտարարեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նա ասաց, որ...
17:26 12/09/2023JAC մեքենաներ՝ լիզինգի բացառիկ պայմաններովԱկբա Լիզինգը, «Իվի Մոթորս Գրուպը» և չինական JAC ընկերությունը հուշագրի ստորագրմամբ ամրապնդել են բացառիկ համագործակցությունը, որի առանցքում հայկական բիզնեսի համար փոխշահավետ պայմանների ստեղծումն է։...
16:55 12/09/2023Հայաստանի պետական պարտքը հատել է 11 միլիարդ դոլարի շեմըՀայաստանի պետական պարտքը 2023 թվականի հուլիսի վերջի դրությամբ կազմել է մոտ 11 մլրդ 352 մլն դոլար։ Ինչպես ցույց են տալիս Ֆինանսների նախարարության տվյալները, տարեսկզբի համեմատ պարտքն աճել է 714 մլն...

15:18 20/04/2018Первый вице-премьер Армении Карен Карапетян: Я буду отвечать за экономический блок и территориальное управлениеПервый вице-премьер отметил, что после пересмотра программ ведомств они будут дополнительно обсуждены у него.
13:34 20/04/2018Цены на нефть в пятницу слабо снижаются в ожидании итогов встречи ОПЕК+В четверг июньская Brent подорожала на $0,30 (0,41%), до $73,78 за баррель, а майская WTI подешевела на $0,18 (0,26%), до $68,29 за баррель.
13:02 20/04/2018Центральный банк Турции вывел свой золотой резерв из СШАСвои золотые резервы из-за рубежа вывели также крупнейшие турецкие частные банки, откликнувшись на призыв президента Турции Тайипа Эрдогана.
20:35 19/04/2018Сурен Караян: Митинги в Ереване окажут негативное воздействие на экономику АрменииС. Караян отметил, что уже очевидно негативное воздействие митингов на развитие туризма.
10:53 19/04/2018Журнал Forbes назвал богатейших бизнесменов РоссииКак и годом ранее, лучшие результаты показали металлурги.
09:59 19/04/2018Мировые цены на нефть в четверг продолжают подъемКотировка июньских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 09:00 19 апреля по ереванскому времени увеличилась на $0,46 (0,63%) – до $73,94 за баррель.
20:47 18/04/2018В России будет создано ведомство по борьбе с санкциямиПо его словам, предлагается организовать «центр мониторинга ситуации» под названием «Контрофак».
18:01 18/04/2018Иран официально отказался от международных расчетов в долларахРешение об отказе от американского доллара было принято в среду на заседании кабинета министров в ответ на меры США и их союзников против Тегерана.
10:13 18/04/2018Мировые цены на нефть растутМайские фьючерсы на нефть WTI выросли на 0,53%, составив $66,87 за баррель.
10:11 17/04/2018Мировые цены на нефть растутМайские фьючерсы на нефть WTI выросли на 0,51%, составив $66,56 за баррель.
13:36 16/04/2018Эксперты: Стоимость самой популярной криптовалюты в мире биткоина продолжит ростПри этом в четверг, 12 апреля, стоимость криптовалюты впервые с 28 марта поднялась выше психологической отметки в 8 тысяч долларов.
11:41 16/04/2018Рубль упал в ожидании новых санкций против РоссииЦены на нефть снижаются в понедельник в ходе азиатских торгов, инвесторы спешат зафиксировать прибыль после роста нефтяного рынка до максимума с конца 2014 года.
22:11 14/04/2018Сотрудники Конверс Банка приняли участие в республиканском субботнике.14-ого апреля руководящий персонал и сотрудники Конверс Банка приняли участие в республиканском субботнике.
16:20 14/04/2018Эксперты: В Армении имеется огромный потенциал для развития экотуризмаПо его словам, на сегодняшний день туристов больше привлекает сельский туризм, в этом плане Армении также есть что представить.
11:30 14/04/2018Президент Бако Саакян: Сельское хозяйство – одна из традиционных отраслей экономики АрцахаБако Саакян 13 апреля встретился в Араксаване с группой молодых аграриев.
19:52 13/04/2018Известна «зарплата» президента России Путина за 2017 годПри этом в декларации за 2017 год в собственности у Путина больше не числится земельный участок. В 2016 году он указывал в собственности земельный участок площадью 1500 квадратных метров.
19:40 13/04/2018Карену Карапетяну представлен проект «Умная Армения: стратегический подход к инновационному развитию»В ходе совещания состоялся также обмен мнениями, были представлены различные замечания и предложения по проекту.
18:25 13/04/2018Центробанк Армении проведет тотальные проверки в ломбардахОтмечается также, что надзор осуществляется с целью проверки на соответствие деятельности ломбардов законодательным нормам.
18:01 13/04/2018Карен Карапетян: При продолжении программы субвенций за 3-4 года положение общин в Армении всерьез изменитсяБыло отмечено, что все проекты переданы заинтересованным ведомствам для получения их мнений и предложений.
17:13 13/04/2018В правительстве Армении утвердили договор для строительства нового моста через реку ДебедСовет утвердил также подписанное с компанией «Синогидро» соглашение о взаимопонимании, план закупок в рамках Транша-4.