18:45 28/04/2023Թուրքիան նվազեցնում է էլեկտրաէներգիայի ներմուծումըԹուրքիայի վիճակագրական ինստիտուտի և առևտրի նախարարության կողմից կազմված տվյալների համաձայն՝ 2023-ի մարտին երկրի ընդհանուր ներմուծման ծավալներն աճել է 3.4%-ով: Այս մասին գրում է Էրմենիհաբերը։...
16:20 28/04/2023Կրեմլն արձագանքել է Պուտինի մուտքը Մոլդովա արգելելու մասին հայտարարությանըՌուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով Մոլդովայի վարչապետ Դորին Ռեսեանի հայտարարությունը, թե Վլադիմիր Պուտինին արգելել են մուտք գործել հանրապետություն, նշելով, որ...
16:00 28/04/2023Մշտապես խնդիրներ ունենք «Վերին Լարս»-ի հետ. Wildberries-ի հիմնադիրը՝ ՌԴ-ի և ՀՀ-ի միջև ապրանքաշրջանառության մասինՌուսաստանի և Հայաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունը դժվարացել է «Վերին Լարս» անցակետի ցածր թողունակությամբ։ «Ինտերաքս»-ի փոխանցմամ, այս մասին հայտարարել է «Wildberries»-ի հիմնադիր և գլխավոր տնօրեն...
15:34 28/04/2023Սեյրան Օհանյանի գործն ուղարկվել է դատարանՈւ ես 12 անձի, ահդ թվում անազատության մեջ պահվող Գրիգորի Խաչատուրովի վերաբերյալ։
14:44 28/04/2023Հայաստանցին ուտում է Պակիստանից բերված կարտոֆիլԱյս տարվա առաջին երեք ամիսների ընթացքում Հայաստան ներկրվել է 3000.924 տոննա պարենային կարտոֆիլ։ Սա 9.4 անգամ գերազանցում է նախորդ տարվա հունվարից ապրիլի 25-ը ներկրված կարտոֆիլի ծավալին։...
14:16 28/04/2023Nasdaq ամերիկյան բորսան ներկայացրել է հայկական Krisp ընկերությանըՕրերս Nasdaq ամերիկյան բորսան ներկայացրել է հայկական Krisp ընկերությանը՝ Նյու Յորքի Times Square հրապարակում։ Krisp-ի հիմնադիր Արտավազդ Մինասյանն այս առումով գրել է.
12:05 28/04/2023Կառավարության փայ մտնելը՝ ԶՊՄԿ-ի հարկերի 56% նվազման պատճառՕրերս ՊԵԿ-ը հրապարակեց 2023 թվականի առաջին եռամսյակում ՀՀ 1000 խոշոր հարկատուների՝ բյուջե վճարած հարկերի չափը: Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը (ԶՊՄԿ) 2023 թ.
09:31 28/04/2023Հնդկաստանը փետրվարին ռեկորդային քանակությամբ ռուսական նավթ է գնելՀնդկաստանը փետրվարին ներկրել է ռուսական հում նավթի ռեկորդային ծավալ՝ ամսական 6,3 մլն տոննա։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով երկրի Առևտրի և արդյունաբերության նախարարության տվյալներին։...
17:40 27/04/2023Ամեն բան թանկացել է, ապրել հնարավոր չէ. Քաղաքացիները՝ գնաճի մասին«Էժանացած բան չկա, օրեցօր թանկացնում են։ Տնեցիք են առևտուրն անում, ամեն անգամ խանութից գալիս են , ասում՝ էս ինչն է թանկացել, էն ինչն է թանկացել։ Տոպրակը, որ ձրի էր, այն էլ դարձրին 50 դրամ»,-...
16:23 27/04/2023Հեղուկ գազի միջինացված արժեքը 110-120 դրամից հասել է 180-200 դրամի«Խնդիրը չլուծելու դեպքում հնարավոր է մոտակա ժամանակներում Հայաստանում հեղուկ գազի իսպառ դեֆիցիտ լինի»։
16:01 27/04/2023Գառնիկ Դանիելյան. Հայկական բեռնատարները արդեն օրեր շարունակ կանգ են առել ՎրաստանումԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը գրում է. «Բեռնատարների վարորդները, ֆերմերները ահազանգում են, որ օրերով չեն կարողանում արտահանել գյուղմթերքը Ռուսաստանի Դաշնություն։ Վրաստանում...
13:12 27/04/2023Կառավարությունը ԱԺ ուղարկեց 2022թ բյուջեի կատարողականը«Բյուջեի հաշվետվությունը բաղկացած է երկու մասից՝ թվային տվյալներից և վերլուծական մասից»,-կառավաության նիստում հայտնեց Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը՝ զեկուցելով Հայաստանի Հանրապետության 2022...
12:33 27/04/2023Էլի խառնեցի, այստեղ, ցավոք սրտի, միլիարդները մի մարդու աշխատավարձի մասին չէր. Նիկոլ Փաշինյան«Պետական պարտքի կառուցվածքում դրամով պարտքի չափաբաժինն էականորեն ավելացել է, արտարժույթովինը՝ էականորեն նվազել է, սա նշանակում է, որ մեր պետական պարտքը փոխարժեքային ռիսկերի նկատմամբ ավելի դիմակայուն...
12:16 27/04/2023Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի վայրիվերումները խոշոր հարկ վճարողների ցանկում2023 թվականի առաջին եռամսյակում անցած տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի կողմից վճարված հարկերի նվազելը պայմանավորված է հիմնականում հարկային ակտով։ Այսպես է...
18:08 26/04/2023Համաշխարհային բանկի զգուշացումը ԹուրքիայինՀամաշխարհային բանկը (ՀԲ) հրապարակել է համաշխարհային զարգացման ծրագիրը, որտեղ նշվում է, որ Թուրքիայի բնակչությունն այլևս չի աճում, իսկ ներգաղթի ժողովրդագրությունն էլ ավելի է բարդացնում իրավիճակը։:...
17:04 26/04/2023ՊԵԿ-ը հրապարակել է խոշոր հարկ վճարողների ցանկըՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2023 թ. հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: 1000 խոշոր հարկ...
16:25 26/04/2023Դուք ասում եք՝ 47 առաջարկից մեկն եք ընդունել, 46-ը՝ ոչ: Եկեք այդ 46-ը մի քիչ էլ իջեցնենք. Հակոբ Սիմիդյանը՝ ընդդիմադիր պատգամավորին««Հայաստան» խմբակցությունը 47 առաջարկ էր ներկայացրել, որից միայն մեկն է ընդունվել»,- Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական...
16:03 26/04/2023ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրացնում է ՀՀ դրամով ավանդների տոկոսադրույքներըՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարձրացրել է ՀՀ դրամով «Պրոգրես» ավանդի տոկոսադրույքը 1 տոկոսային կետով: Ավանդի առավելագույն տոկոսադրույքը կկազմի տարեկան 10%՝ միջոցները 12 ամսով ներդնելու դեպքում: Այսօր...
15:26 26/04/2023Հրապարակվել է Պուտինի մտերիմ գործարար Տրոցենկոյին վերագրվող զրույցի ձայնագրությունը. Ռուսաստանը հայտնվել է մի ապուշի ձեռքումՌուսական ու հետխորհրդային երկրների ԶԼՄ-ներում արագորեն տարածվում է ռուս երկու միլիարդատեր գործարարներին՝ Ռոման Տրոցենկոյին ու Նիկոլայ Մատուշևսկուն վերագրվող զրույցի ձայնագրությունը։ Առաջինը 5 րոպե...
13:40 26/04/2023Եկեք «Գործունեության ծանուցման մասին» օրենքի անունը դնենք պետական տուրքի մասին օրենք. Թադևոս Ավետիսյան«Եթե ծանուցումն ավելորդ է և պետական տուրքն է մնում, է եկեք այդ գորունեության անունը դնենք պետական տուրք, ասենք՝ այդ գործունեության համար մեկ անգամ պետական տուրք պետք է վճարես»,-ԱԺ Տնտեսական հարցերի...

14:32 30/07/2014RA President Serzh Sargsyan meets Luys Foundation Scholarship recipientsYesterday, at the Presidential Palace RA President and the co-founder of the Luys Foundation Serzh Sargsyan received the students who have been granted scholarships by the Foundation for the...
17:42 28/07/2014Armenia is once again regional leader according to ‘‘Global Innovation Index 2014’’In the Global Innovation Index 2014, which ranks countries according to the level of development of innovative technologies, Armenia is on the 65th place while Azerbaijan hasn’t even been included...
16:17 28/07/2014Hague court orders Russia to pay over $50 billion in Yukos caseThe Hague's arbitration court ruled that Russia must pay a group of shareholders in oil giant Yukos $51.6 billion for expropriating its assets, a big hit for a country teetering on the brink of...
15:48 28/07/2014Iran is unable to use oilfields that are in Caspian Sea because of contradictions that it has with AzerbaijanIran has around 500 million barrels of oil in Caspian Sea, but it has suspended the exploitation of those oilfields because of the territorial issues that have risen around Azerbaijan and Turkmenistan
17:50 26/07/2014Armenian cheese and dairy food are like ‘‘white gold’’The milk production should be not only homemade but also should be produced by large companies as far as the Armenian cattle-breeding has all the grounds for progress, told today the director of...
13:12 26/07/2014EU hits Russian intelligence chiefs with sanctionsThe European Union on Friday extended its Ukraine-related sanctions to target top Russian intelligence officials and leaders of the pro-Russia revolt in eastern Ukraine, official documents showed, AP...
18:00 25/07/2014Signs that tensions between the West and Russia start to hurt confidence in Europe's economySigns that tensions between the West and Russia are starting to hurt confidence in Europe's dominant economy Germany left the euro near an eight-month low on Friday and lifted the region's government...
16:15 25/07/2014Russia bans dairy imports from UkraineRussia has announced a ban on all dairy imports from Ukraine starting next week, a move Kiev has dismissed as politically motivated, AP reported.
13:32 25/07/2014VivaCell-MTS reveals secrets of its success to the youthAt the 22nd annual summer camp organized by the Junior Achievement of Armenia over 110 schoolchildren from Yerevan and other regions of Armenia participated in the “Business Assignment” contest...
18:00 24/07/2014Europe lifts ban on flights to Tel Aviv airportEuropean airlines have been told they can consider flying again to Tel Aviv airport in Israel, BBC reported.
17:36 23/07/2014EU seeks energy efficiency to ease Russia gas linkThe European Union's executive is proposing legislation to curb the energy use of households and firms by almost one third by 2030 to reduce greenhouse gas emissions and lower its dependence on gas...
11:26 18/07/2014Zhoghovurd: Sanctions against Russia to affect Armenian economyThe confrontation between Russia and the West over Ukraine is entering a new phase. Both the United States and the European Union have decided to impose more sanctions against Russia. On Thursday,...
14:27 11/07/2014Henri Reynaud: Carrefour to open in Yerevan in fallFrench Carrefour hypermarket will open in Yerevan this fall, French Ambassador to Armenia Henri Reynaud told reporters on Friday.
15:39 10/07/2014Government to provide assistance to hail-stricken villagesUpon the instruction of Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, the Ministry of Territorial Administration has set up a commission for assessment of the damage inflicted by the recent heavy hail to...
11:35 10/07/2014Haykakan Zhamanak: Samvel Alexanyan’s company to get tax remissionsAt today’s meeting, the Armenian government is expected to discuss the issue of giving $1 million tax remissions to A & G company.
18:34 09/07/2014EU Coordinator: Water reserves of Azerbaijan are expected to be reduced by 20%Reduction of drinking water is expected in Azerbaijan, Rafiq Verde the national coordinator of the EU Water reserves told the Azerbaijani news agency "Salamnews." The Coordinator noted that the...
16:05 09/07/2014National Competitiveness Foundation of Armenia participates in UNWTO Silk Road ForumThe National Competitiveness Foundation of Armenia took part in the 4th United Nations World Tourism Organization (UNWTO) Silk Road Forum in Tbilisi, Georgia from July 7-8.
10:36 08/07/2014Haykakan Zhamanak: Electricity price increase may impact bread pricesThe 10% increase in the electricity prices from August 1, 2014 will affect the prices of domestic goods in Armenia, Haykakan Zhamanak writes.
16:10 07/07/2014Turnover tax reduction to boost SME development – Vazgen SafaryanThe Armenian government’s decision to reduce turnover tax from 3.5% to 1% from October 1, 2014 is a positive move, the head of the Union of Native Producers of Armenia has said.