11:31 03/05/2023Հունվար-ապրիլ ամիսներին հավաքվել է 758.1 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերՀարկ վճարողներին և ֆիզիկական անձանց վերադարձվել է շուրջ 125.5 մլրդ դրամ
11:02 03/05/2023ՄՊՀ-ն հեղուկ գազի շուկայում մրցակցային իրավախախտումներ չի հայտնաբերելՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը նախնական ուսումնասիրություն է իրականացրել հեղուկ գազի շուկայում, մասնավորապես դիտարկվել են վերջին շրջանում արձանագրված գնային փոփոխությունները: Հանձանոժողվից...
09:44 03/05/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.03 դրամ` մայիսի 1-ի համեմատ արժևորվելով 0.08 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
18:07 02/05/20232022թ.-ին բանկերի 20%-ից ավել շահութաբերությունը հիմնականում ապահովվել է նոր հաճախորդների մեծ ներհոսքով.Մարտին Գալստյան«Վարկային շուկայում արձանագրվել է ակտիվների աճ, վարկերն աճել են շուրջ 16 %-ով, որը համադրելի է եղել 2020թ-ին նախորդող մինչ քովիդային շրջանի միջին աճի տեմպերին»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ...
17:55 02/05/2023Գառնիկ Դանիելյան. Արհեստական դեֆիցիտի պատճառով հեղուկ գազը 100 դրամից դարձել է 200-220 դրամԱզգային ժողովի ամբիոնից «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանն անդրադարձավ ավտոմեքենա ներկրող ընկերությունների համար ստեղծվող արհեստական խոչընդոտներին, ՌԴ գյուղմթերք արտահանող հայկական...
17:13 02/05/2023Մարտին 12-ամսյա գնաճը կտրուկ նվազել է՝ ամսվա վերջին կազմելով 5.4%. Մարտին Գալստյան«2023 թ. մարտին 12-ամսյա գնաճը կտրուկ նվազել է և ամսվա վերջին կազմել 5.4%: 12-ամսյա բնականոն գնաճը ևս զգալիորեն նվազել է՝ կազմելով 6.4%»,-այդ մասին հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը՝ ներկայացնելով...
16:53 02/05/2023Ահազանգ. «Արարատբանկը» հաճախորդներից դրամաշորթության յուրօրինակ տարբերակ է այսօր փորձարկելՄամուլի ազգային ակումբի նախագահ Նարինե Մկրտչյանը գրում է. ««Արարատբանկը» հաճախորդներից դրամաշորթության յուրօրինակ տարբերակ է այսօր փորձարկել։ Բանկի Կենտրոն մասնաճյուղի բանկոմատն այսօր քաղաքացիների...
16:27 02/05/2023Գինու հատուկ համի և բույրի գաղտնիքը. «Արենի» գինու գործարան26 տարվա պատմություն ունեցող «Արենի» գինու գործարանի մառանում պահվում են հայկական գինեգործական ավանդույթներն ու ժառանգությունը։ Գործարանի ստորգետնյա մառանում միախառնված է ալկոհոլի և խոնավության...
16:26 02/05/2023Ծառայությունների ոլորտում գնաճն ավելի բարձր է, քան ԿԲ-ի թիրախը. Մարտին Գալստյան«Ինչպես աշխարհի շատ երկրներում՝ Հայաստանում ևս նկատում ենք մի ֆենոմեն, երբ կա որոշակի ապրանքների էական գնանկում, որը հիմնականում մի կողմից պայմանավորված է վարվող դրամավարկային քաղաքականությամբ,...
15:34 02/05/2023Կապանում բացվել է «Արաս» ազատ տնտեսական գոտու ներդրումային հնարավորությունների համաժողով–ցուցահանդեսըԿապանի մշակույթի կենտրոնում տեղի է ունեցել «Արաս» ազատ տնտեսական գոտու ներդրումային հնարավորությունների համաժողով–ցուցահանդեսը, որի բացումը ազդարարվել է կարմիր ժապավենի կտրման արարողությամբ։ Կապանի...
12:22 02/05/2023Թբիլիսիում քննարկել են Վրաստանի տարածքով իրականացվող բեռնափոխադրումներին վերաբերող հարցերՎրաստանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Սմբատյանը մայիսի 1-ին հանդիպում է ունեցել Վրաստանի ֆինանսների նախարարության Եկամուտների ծառայության ղեկավար Լևան Կակավայի հետ: Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ...
12:04 02/05/2023ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը թողնվել է անփոփոխՄայիսի 2-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ · անփոփոխ թողնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը՝ սահմանելով 10.75%, · Հայաստանի Հանրապետության...
12:53 01/05/2023«Լադա»-ի մեքենաները թանկացել են միջինը 2%-ով«ԱվտոՎԱԶ-ը մայիսի 1-ից միջինը 2 տոկոսով բարձրացրել է Lada-ի մի շարք մոդելների գները, Մասնավորապես, թանկացել են «Lada Granta» ընտանիքի գրեթե բոլոր մեքենաները, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ ներկայացնելով...
10:46 01/05/2023Ահազանգ. Գյուղացիները չեն կարողանում վաճառել իրենց կարտոֆիլն ու խնձորը«Արդար Հայաստան» կուսակցության նախագահ, փաստաբան Նորայր Նորիկյանն ահազանգում է. «Հազարավոր գյուղացիներ չեն կարողանում վաճառել հազարավոր տոննաներով իրենց խնձորն ու կարտոֆիլը։ Արտահանման գործընթացում...
09:30 01/05/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:25-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.08 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 385 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...
18:30 29/04/2023Մոլդովան ԵՄ-ից 10 մլն եվրո կստանա ուկրաինացի փախստականներին օգնելու համարՄարդասիրական օգնության և ճգնաժամերի կառավարման Եվրոպական միության հանձնակատար Յանեզ Լենարչիչը Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուին ասել է, որ ԵՄ-ն պատրաստ է 10 միլիոն եվրո փոխանցել Քիշնևին՝ Ուկրաինայից...
16:02 29/04/2023Ռուսաստանից արդեն հնարավոր է լարի ուղարկել ՎրաստանՌուսական «Точка» բանկը ձեռնարկատերերի համար արտարժույթի գործարքներ է սկսել վրացական լարիով։ Վարկային կազմակերպության ներկայացուցչի խոսքով՝ վրացական արժույթը հնարավոր է ուղարկել Վրաստանի և աշխարհի...
10:55 29/04/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:40-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383․03 դրամ` սպրիլի 27-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.05 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
09:00 29/04/2023ԴիջիԿոդ. Այսօր հայտնի կդառնան Հայաստանի զարգացման կոդը ստեղծող պատանիների անունները«ԴիջիԿոդ 2023» կիրառական ծրագրավորման պատանեկան հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլը կմեկնարկի այսօր՝ ապրիլի 29-ին, ժամը՝ 11։00-17։00-ը։ ԱՏՁՄ հանրային կապերից տեղեկացնում են, որ Ամերիկյան...

16:59 25/08/2014Manaseryan: Armenia and Georgia can greatly benefit from accession to EaEU and EUThe mutually beneficial economic ties between Armenia and Georgia have not been realized completely in the recent years, economist Tatul Manaseryan told reporters on Monday, adding that Armenia...
14:46 25/08/2014If consistent work is done, we can expect shadow sector reduction at least by 10-15% - expertIt is unrealistic to expect a considerable reduction of shadow sector of economy in a hundred days, but the first results of the work carried out in that direction are already obvious, economist...
16:31 23/08/2014Gas supply to Armenia resumesGas supply to Armenia resumed at 11:00 am on August 23, Gazprom Armenia said. The gas supply was interrupted on August 20 due to an accident on Northern Caucasus - Transcaucasia main pipeline....
17:06 22/08/2014Minister: Armenia can double agricultural exports to RussiaThe Russian market is nothing new to Armenia, Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan told reporters on Friday, commenting on the U.S.
15:26 22/08/2014Armenia records progress in agriculture, official saysSome progress has been made in the area of agriculture this year despite the damage caused by natural disasters, Armenian Minister of Agriculture Sergo Karapetyan told a press conference on Friday.
14:27 22/08/2014Armenia to have gas turbine power plantThe Armenian government and Anaklia IEP Holding today signed the fundamentals of the agreement on the construction of a 540 MW-capacity gas turbine power plant in Armenia, the Ministry of Energy and...
17:50 21/08/2014Armenia, Georgia agree to enhance tiesArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan and his Georgian counterpart Irakli Garibashvili have discussed a number of issues related to trade and economic ties as well as educational, cultural and...
16:50 21/08/2014Open skies policy boosts passenger flowThe implementation of the open skies policy contributed to an increase in passenger flow in Armenia, a source in the General Department of Civil Aviation of Armenia told Panorama.am.
11:14 21/08/2014Zhoghovurd: Armenia’s trade turnover declinesArmenia’s trade turnover with the CIS states has declined. Exports decreased by 9% and imports by 3.1%, Zhoghovurd writes. “In particular, exports to Russia decreased by 6.4% and imports from Russia...
15:58 20/08/2014Safaryan: Sale of Vorotan Hydro Cascade will lead to electricity price increaseThe head of the Union of Native Producers of Armenia is opposed to the sale of Vorotan Hydro Cascade.
15:06 15/08/2014No US, EU import restrictions planned in Armenia as it joins Eurasian Economic UnionArmenia will not limit agricultural and food import from the US and EU once in the Eurasian Economic Union, the First Deputy Economics Minister Garegin Melkonyan said on Friday.
14:08 14/08/2014Gas turbine power plant to be constructed in ArmeniaA 540 MW-capacity gas turbine power plant will be constructed in Armenia, Armenian Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan said at the cabinet meeting on Thursday.
15:57 12/08/2014Lukashenko, Nazarbayev discuss Armenia’s EaEU accessionThe Presidents of Kazakhstan and Belarus, Nursultan Nazarbayev and Alexander Lukashenko, had a telephone conversation during which they discussed the situation in Ukraine and a possible meeting...
10:59 12/08/2014Zhoghovurd: Armenia's small and medium businesses go to ruinSmall and medium-sized businesses are ruined in Armenia, Zhoghovurd writes. 16,027 trade entities operated in the country in the first half of this year, while in the same period of last year their...
17:18 11/08/2014Armenian, Kyrgyz PMs discuss EaEU accession processArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan had a telephone conversation with his Kyrgyz counterpart Joomart Otorbaev, on the initiative of the Kyrgyz side, the government press service reported.
12:39 06/08/2014Zhoghovurd: Armenia already feeling consequences of sanctions against RussiaArmenia has not yet joined the Eurasian Economic Union, but it is already feeling the effects of the international sanctions against Russia, Zhoghovurd writes, noting that remittances to Armenia have...
19:40 05/08/2014New Deputy Economy Minister appointedBy a decision of Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, Hayk Harutyunyan was appointed Deputy Minister of Energy and Natural Resources of the Republic of Armenia, the government press service...
18:52 05/08/2014The Guardian: TAP gas pipeline project aroused Italian environmentalists’ discontentAmbitious energy project launched by President of Azerbaijan is threatening the ecology of Italian city Puglia which is among the UNESCO world heritage sites.
12:51 05/08/2014Zhoghovurd: Armenia’s trade turnover with EaEU member states declinesDespite the fact that the Armenian authorities have been swiftly moving towards the Eurasian Economic Union (EaEU) since September 2013, Armenia’s trade turnover with the member states of EaEU has...
15:51 02/08/2014Russia bans Polish fruit and veg amid sanctions warThe Russian authorities have introduced a sweeping ban on imports of fruit and vegetables from Poland, depriving it of a major export market, BBC reported.