14:25 14/04/2023Հայաստանում հազարամյակների պատմություն ունեցող խաղողագործությունը վտանգված է. Գառնիկ ՊետրոսյանԱվելի քան 10 տարի է Արարատյան դաշտում տարածվել և իր «սև գործն» է անում ֆիլոքսերան (որդալվիճ)։ Այսօր Տնտեսական լրագրողների ակումբի նախաձեռնությամբ կազմակերպված քննարկմանն ասաց գյուղոլորտի փորձագետ...
14:18 14/04/2023Հարութ Բրոնոզյան. Ամուլսարի շահագործման նախագիծն ուղղակի բացասական ազդեցություն ունի Հայաստանի ապագայի վրաԿորուստները շատ ավելին են լինելու, քան՝ օգուտները, որի համար պատասխանատու կլինեք միայն դուք։ Հայաստանը վաճառքի ՉԷ։
11:42 14/04/2023Թադևոս Ավետիսյան. Կառավարության հերթական միֆը ներդրումների մասինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ կուսակցության անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է. «Ռուս-ուկրաինական պատերազմով պայմանավորված տնտեսական դրական ազդեցությունները 2022 թվականին ապահովել են...
17:57 13/04/2023Դատախազություն. 50 մլն դրամն անհատույց հանձնվել է Հայաստանի Հանրապետությանը50 մլն դրամն անհատույց հանձնվել է Հայաստանի Հանրապետությանը. ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման շրջանակում կնքվել է հաշտության երկրորդ համաձայնությունը 2023 թվականի ապրիլի 13–ին Գլխավոր...
16:55 13/04/2023Ֆիզիկական անձինք ևս վեց ամսով կօգտվեն ապրանքների անմաքս ներմուծման արտոնությունիցՈրոշ ապրանքներ, անկախ իրենց քանակից, արժեքից, չեն համարվում անձնական օգտագործման
14:05 13/04/2023Հայրենակիցնե՛ր, ոչ միայն Հայաստանում, այլև ամբողջ աշխարհում սրանից հետո անընդհատ լինելու է երաշտ, անընդհատ. Փաշինյան«Մի շարք ծրագրերի մասով ես դժգոհություն եմ հայտնել, որ պատշաճ առաջ չեն գնում, մասնավորապես խելացի անասնագոմերի մասին է խոսքը և՝ նման ծրագրերի»,-կառավարության նիստում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:...
13:06 13/04/2023Դժգոհ լինելով ծրագրերի ընթացքից՝ կառավարությունն հերթական՝ արդյունաբերական խեցգետնաբուծության զարգացման 2024-2026 թթ. ծրագիրը հաստատեց«Ծրագրի նպատական է կառավարության աջակցության միջոցներով ջրախնայող համակարգերի կիրառմամբ հանրապետություննում խեցգետինների արհեստական բուծման և ինտենսիվ աճեցման ժամանակակից արդյունավետ տեխնոլոգիենրի...
12:06 13/04/202311 մլրդ 184 մլն դրամ՝ 63,2 կմ ճանապարհների վերանորոգման համար«Նախագծով նախատեսված է 14 ճանապարհահատվածի և 1 տրանսպորտային օբյեկտի շինարարության համար ֆինանսական միջոցներ հայտկացնել»,-կառավարության նիստում հայտարարեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը՝ ներկայացնելով...
11:15 13/04/2023ԱԶԲ ներկայացուցիչներն ուսումնասիրել են հատվածները, որտեղով պետք է անցնի Սիսիան-Քաջարան նոր ճանապարհըԱսիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի դեպարտամենտի տրանսպորտի տնօրեն Հիդեակի Իվասակին, ԱԶԲ այլ ներկայացուցիչներ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գոռ...
09:59 13/04/2023ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարարի տեղակալը ՀՀ փոխվարչապետին հիշեցրել է հակառուսական պատժամիջոցների մասինՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը ԱՄՆ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Ադեուել Ադեյեմոն ուշադրություն է հրավիրել հակառուսական պատժամիջոցների շրջանցումը կանխելու Վաշինգտոնի միջոցների...
08:47 13/04/2023Շվեյցարական բանկերը սպառնում են փակել այն ռուսաստանցիների հաշիվները, որոնք Ռուսաստանում հարկ են վճարումՇվեյցարական բանկերը սկսել են նախազգուշացնել ռուսաստանցիներին իրենց հաշիվները փակելու մասին, եթե նրանք չդադարեն հարկեր վճարել հայրենի երկրի բյուջե, գրում է РБК-ն՝ վկայակոչելով նման հաճախորդների հետ...
16:30 12/04/2023Բայց ինչո՞ւ եք եկել ժամը 13-ից 15:40-ը, անկեղծ ասած չգիտեմ. Արթուր խաչատրյանը՝ Վահան Քերոբյանին«Պարո՛ն Քերոբյան, շնորհակալություն, որ անձամբ եք եկել ԱԺ և հարց եք ներկայացնում: Այն կառավարության համար եզակի դրսևորում է»,-խորհրդարանում էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանին դիմեց «Հայաստան»...
11:23 12/04/2023ՊԵԿ. Առանց հարկերի վճարման բրենդային թանկարժեք ժամացույցներ են վաճառել ինստագրամումՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչություն օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ «Watch24.am» տելեգրամյան ալիքի և «watch24.am_new» ինստագրամյան էջի միջոցով իրականացվում է բրենդային...
08:48 12/04/2023SWIFT համակարգը դեռ այլընտրանք չունիՄիջազգային միջբանկային SWIFT համակարգը պետք է այլընտրանք ունենա. այն ներկայումս գոյություն չունի։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է Ֆիլիպինների կենտրոնական բանկի ղեկավար Ֆելիպե Մեդալլան։ «SWIFT-ին այլընտրանք...
16:50 11/04/2023ՀԾԿՀ-ն մերժել է «ՄՏՍ Հայաստան»-ի վաճառքի համաձայնության տրամադրումըՀանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը մերժել է «ՄՏՍ Հայաստան»-ի վաճառքի համաձայնության տրամադրումը։ Ինչպես տեղեկանում ենք ՀԾԿՀ-ից, «ՄՏՍ Հայաստան» փակ բաժնետիրական ընկերությունը Հանրային...
15:20 11/04/2023Ինչ իրավիճակ է անշարժ գույքի շուկայում2022 թվականի փետրվարից սկսված ռուս-ուկրաինական պատերազմը մեծ ազդեցություն ունեցավ Հայաստանի անշարժ գույքի շուկայի վրա՝ պայմանավորված Հայաստան տեղափոխված ռուսաստանցիների ներհոսքով։ Հատկապես ռեկորդային...
17:19 10/04/2023Հայաստանը ներառվել է մայիսյան տոներին ռուս զբոսաշրջիկների նախընտրելի երկրների եռյակումՄայիսյան տոներին ռուսները հանգստի համար դիտարկում են այնպիսի երկրներ, ինչպիսիք են Բելառուսը, Ղազախստանը, Հայաստանը և Վրաստանը, իսկ երկրի ներսում ճանապարհորդությունների համար առաջատարը Սանկտ...
12:39 10/04/2023Քաղաքապետարանը մեկ համերգի ու մեկ միջոցառման համար ավելի քան 124 մլն դրամ է ծախսել՝ մեկ անձից գնումովՔաղաքապետարանի՝ մեկ անձից միլիոավոր դրամներով գնումների վրա ուշադրություն է հրավիրել «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը.
11:07 10/04/2023Հայաստանը՝ Ռուսաստանից օղի ներկրողների եռյակում2022 թվականին Ռուսաստանից ամենաշատ օղի ներմուծել է Իսրայելը: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով ՄԱԿ-ի Comtrade հարթակի տվյալներին։ Նշվում է, որ Իսրայելը դրամական արտահայտությամբ օղու...
08:49 10/04/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.61 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 387 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...

19:03 03/06/2014EurasiaNet: Azerbaijan wants Armenia to close nuclear power plants, but wants to build nuclear power plant on its territory“Oil- and natural gas-rich Azerbaijan has hinted it may be interested in developing nuclear energy capabilities.
18:43 03/06/2014Karine Minasyan relieved of post as Deputy Economy MinisterBy a decision of Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, Karine Minasyan was relieved of her post as Deputy Minister of Economy at her own request, e-gov.am reported.
14:53 03/06/2014Martin Sargsyan appointed Cadastre Committee chairmanBy a decree of Armenian President Serzh Sargsyan, Martin Sargsyan was appointed chairman of the State Committee of Real Estate Cadastre, the press service of the President reported.
11:59 03/06/2014Haykakan Zhamanak: Karabakh-made goods to enter EaEU market as goods produced in ArmeniaThe “Eurasian trio” has made a decision that goods produced in Nagorno-Karabakh will enter the Eurasian Economic Union (EaEU) market as goods produced in Armenia after Armenia becomes a member of the...
17:58 02/06/2014Electricity prices may be reviewed – energy officialThe electricity tariffs are not frozen in Armenia and they are reviewed from time to time, Armenian Deputy Minister of Energy and Natural Resources Ara Simonyan said on Monday in response to a...
12:02 02/06/2014OSCE Office in Yerevan supports training of civil servants on simplifying market regulationsA series of training sessions for civil servants from Armenian ministries and state agencies on simplifying regulations in the market environment kicked off today in Yerevan with OSCE support.
11:10 31/05/2014Hraparak: Prices for flour, macaroni products go upPrices for some food products, specifically flour and macaroni products, went up by 5-8 percent over the past week, although wheat prices in the international market did not rise, Hraparak writes.
18:50 30/05/2014DigiTec Business Forum to be held in Yerevan on June 20-21The 7th annual DigiTec Business Forum will be held in Yerevan on June 20-21, under the motto “Smart decisions for smart business,” Union of Information Technology Enterprises (UITE) executive...
09:45 30/05/2014Geo-political posturing and pipeline politics: Turkey as an energy hubIs the Turkish economic miracle, constituting the base of this new political power, a reality or merely a chimera?
15:26 29/05/2014Government approves proposal of Armenian-Swiss cooperation in agricultureAt a meeting on Thursday, the Armenian government approved a proposal to sign an agricultural cooperation agreement with the Swiss Federal Council.
14:38 29/05/2014Putin: We hope Armenia will be able to become full-fledged EEU memberRussia, Belarus and Kazakhstan are passing to an essentially new level of co-operation as a result of creation of the Eurasian Economic Union (EEU), Russian President Vladimir Putin told a news...
13:58 29/05/2014Armenia seeks to join Eurasian Economic Union by June 15Presidents of Russia, Kazakhstan and Belarus — Vladimir Putin, Nursultan Nazarbayev and Alexander Lukashenko have signed a treaty on setting up the Eurasian Economic Union (EEU).
13:38 29/05/2014Armenian government to increase reserve fund by AMD 3.2bnThe Armenian government plans to increase allocations to the Government Reserve Fund program by AMD 3.2bn in the first half of 2014.
12:29 29/05/2014Karen Tamazyan relieved of post as Chief of Finance Ministry StaffBy a decision of the Armenian government, Karen Tamazyan was relieved of his post as Chief of the Finance Ministry Staff.
09:40 29/05/2014Eastern energy pivot threatens the US dollarRecent moves to break dollar hegemony in energy pricing have been led by various Gulf states.
15:59 28/05/2014Armenia plans to cooperate with Switzerland in agricultureArmenia will borrow the experience of Switzerland in agricultural development. For this purpose, Armenian Agriculture Minister Sergo Karapetyan submitted an agreement on agricultural cooperation...
17:40 27/05/2014Melikyan: Bipolar political field is important goal in developing Armenia’s economyThe ruling Republican Party of Armenia (RPA) will contribute to the formation of a bipolar political field in the country, RPA parliamentary faction secretary Gagik Melikyan told reporters, adding...
17:05 23/05/2014Armenia’s gas supply resumesThe supply of natural gas to Armenia resumed at 2:07 pm today, the press service of Gazprom Armenia CJSC reports.
15:38 22/05/2014Synopsys posts financial results for second quarter fiscal year 2014Synopsys, Inc. (Nasdaq: SNPS), a global leader providing software, IP and services used to accelerate innovation in chips and electronic systems, today reported results for its second quarter of...
13:21 22/05/2014Grant Thornton: Sovereign debt crisis represents a challenge to hopes for a more united EuropeOn the eve of this week’s European Parliament elections, new research from Grant Thornton reveals that despite the economic problems caused by the sovereign debt crisis, support for the euro amongst...