19:01 08/04/2023Toyota-ն նախատեսում է մինչև 2026 թվականը 10 նոր էլեկտրական մեքենաների մոդելներ թողարկելՃապոնական Toyota ավտոմոբիլային կոնցեռնը նախատեսում է մինչև 2026 թվականը ներկայացնել էլեկտրական մեքենաների 10 նոր մոդելներ։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով ավտոարտադրողի փոխնախագահ Հիրոկի...
13:13 08/04/2023Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարություն. «Աքքույու» ԱԷԿ-ում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը կսկսվի 2024 թվականինԹուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Ֆաթիհ Դոնմեզը CNN Turk-ին ասել է, որ, «Աքքույու» ատոմակայանում էլեկտրաէներգիայի արտադրությունը կսկսվի մինչև 2024 թվականի ապրիլի վերջը։ Լուրը...
12:38 08/04/2023Թուրքիան սկսում է աշխատել Ռուսաստանի առաջարկվող գազային հանգույցի նախագծի վրաԹուրքիան սկսել է Ռուսաստանի Դաշնության կողմից առաջարկված գազային հանգույցի նախագծի վերաբերյալ օրենսդրության փոփոխության գործընթացը, դրանք սպասում են նախագահ Թայիփ Էրդողանի հաստատմանը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն...
10:19 08/04/2023Բրիտանական Mykines-ը Ուկրաինայի հակամարտության սկզբից ի վեր 1,2 միլիարդ դոլարի էլեկտրոնիկա է մատակարարել ՌուսաստանինԼոնդոնում գրանցված Mykines Corporation LLP-ն Ուկրաինայում զինված հակամարտության բռնկումից հետո կազմակերպել է մոտ 1,2 միլիարդ դոլարի էլեկտրոնիկայի վաճառք Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտնում է Financial...
18:24 07/04/2023ԵԱՏՄ 41-րդ նիստին ստորագրվել է մաքսային գործի տարբեր բնագավառներին վերաբերող 22 որոշումԵրևանում ապրիլի 6-ից 7-ը կայացել է Մաքսային միության անդամ պետությունների մաքսային ծառայությունների միավորված կոլեգիայի 41-րդ նիստը, որին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի,...
17:25 07/04/2023Հունվար-մարտ ամիսներին Ռուսաստանի բյուջեի դեֆիցիտը գնահատվել է 2,4 տրլն ռուբլիՌուսաստանի Դաշնության ֆինանսների նախարարությունը 2023 թվականի առաջին եռամսյակում պետական բյուջեի դեֆիցիտը նախնական գնահատել է 2,4 տրիլիոն ռուբլի: «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին ասվում է...
13:54 07/04/2023Մեկ տարում Հայաստանից 51 տոննա ծաղիկ է արտահանվելՀայաստանում աճեցվող ծաղիկների պահանջարկն աճում է արտերկրում
13:45 07/04/2023Հայ կանայք ավելի հնարամիտ են. Կին ձեռներեցՆպատակին հասնելու համար հնարավոր է գտնել ուղիներ
13:39 07/04/2023Առաջին երեք ամսում Հայաստանում ունեցել ենք 450 հազար զբոսաշրջիկ.Սիսիան Պօղոսեան«Տարվա առաջին երեք ամսում ունեցել ենք 450 հազար զբոսաշրջիկ, 2019 թվին՝ 360 հազար»,-«Արմենպրեսի» մամուլի սրահում հայտնեց Էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Սիսիան Պօղոսեանը: Նա...
13:21 07/04/2023Գուրգեն Ներսիսյան. Մշակվում են հնարավոր կոռուպցիոն գործարքները բացահայտելու քայլերԱրցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը գրում է. «2022թ. դեկտեմբերի 12-ից Ադրբեջանն արգելափակել է Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը, ինչը Արցախում ապրող մարդկանց համար ծնել է բազմաթիվ խնդիրներ:...
11:00 07/04/2023Հայաստան է ժամանել Արուն ՎենկատարամանըՆա ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղարն է։
10:09 07/04/2023Հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 5.1% գնաճ2023թ. մարտին 2022թ. մարտի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 5.1% գնաճ, իսկ 2023թ. փետրվարի համեմատ՝ 2.2% գնանկում: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապակարած...
09:01 07/04/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:55-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.67 դրամ` ապրիլի 5-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.5 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
08:40 07/04/2023Microsoft-ը 3 միլիոն դոլար կվճարի Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները խախտելու համարMicrosoft-ը գրեթե երեք միլիոն դոլար կվճարի ԱՄՆ-ի պատժամիջոցները, այդ թվում՝ Ռուսաստանի դեմ, խախտելու համար: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, հայտնել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության արտաքին ակտիվների...
18:00 06/04/2023Օրենքն արգելելու է որոշ մարդկանց խաղերին մասնակցելԱպրիլի 6-ին ՊԵԿ ներկայացուցիչների և պատգամավորների հետ տեղի ունեցավ փակ հանդիպում-քննարկում՝ Խաղային գործունեության կարգավորման մասին ՀՀ օրենքի և հարակից օրենքների վերաբերյալ։ ԱԺ տնտեսական...
16:10 06/04/2023Մի քանի արտոնություն Կոնվերս Բանկի Visa քարտովԿոնվերս Բանկն հայտարարում է Visa Classic, Visa Gold, Visa Business և Visa Platinum վճարային քարտերի տրամադրման արշավ՝ արտոնյալ պայմաններով: Մինչև 01.05.2023թ.
15:55 06/04/2023ՊԵԿ-ը Մարգարայի անցակետի վերագործարկման համար նախապատրաստական աշխատանքներ է սկսել. Ռուստամ Բադասյան«Ալեքս տեքստիլ»-ի գործի շրջանակներում մենք հայտնաբերել ենք սերվերներ, որոնցում տարբեր սուբյեկտների թաքնված շրջանառություն կար»,-կառավարության նիստում հայտնեց ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը: Նա...
12:31 06/04/2023Հայկական ներդրումային հիմնադրամը դարձել է Մոսկվայի ամենախոշոր առևտրի կենտրոնի սեփականատերըBalchug Capital հայկական ներդրումային հիմնադրամը դարձել է Մոսկվայի ամենախոշոր առևտրի կենտրոններից մեկի՝ «Մետրոպոլիսի» սեփկանատերը։ Այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-երը։ Առևտրի կենտրոնի մակերեսը...
12:10 06/04/2023Վերջերս հարկերից խուսափելու մի նոր տեխնոլոգիական սխեմա է բացահայտվել. Նիկոլ Փաշինյան«Ինչքան էլ մենք և ոչ մենք՝ շատերը, 2023 թվականի բյուջեի եկամտային մասը համարում էին ռիսկային, ոչ իրատեսական, բայց ուրախությամբ պետք է արձանագրեմ, որ 2023 թվականի առաջին եռամսյակի բյուջեի հարկային...
12:00 06/04/20232023թ. մարտին փետրվարի համեմատ բենզինի և դիզելային վառելիքի գներն աճել են 7.0% և 1.5%-ով2023թ. մարտին 2022թ. մարտի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում արձանագրվել է 4.6%, իսկ 2023թ. փետրվարի համեմատ՝ 0.2% գնաճ: Ըստ վիճակագրական կոմիտեի՝ հանրապետության դիտարկվող բոլոր քաղաքներում...

15:16 02/12/2017В Нью-Йорке вновь появилось табло, напоминающее прохожим о размере госдолга США«Это молчаливое напоминание правительству: нужно жить по средствам», – отметил Дерст.
20:55 01/12/2017Первая партия произведенной в Армении косметики направлена в Южную Корею и Гонконг«Компания на июльской выставке в США выступила очень успешно, нашла правильных партнеров, в итоге расширяется география экспорта – в Азию», – отметил координатор фонда Анаит Мкртчян.
20:51 01/12/2017Алан Пию: Ереван – важный партнер для Европейского банка реконструкции и развития, мы готовы расширить сотрудничествоГрадоначальник, представив свои походы в вопросе управления городским хозяйством, обозначил проблемы, требующие первоочередного решения.
20:29 01/12/2017Ереван стал первым городом, получившим кредит без госгарантии: договор с Европейским инвестиционным банкомДокумент подписали мэр Еревана Тарон Маргарян и вице-президент Европейского инвестиционного банка Вазил Гудак.
19:38 01/12/2017Минэнерго: Армения не раз заявляла о готовности покупать газ у любой страны, в том числе у Ирана, если цена будет конкурентнойПо его словам, перспективы сотрудничества в газовой сфере и электроэнергетике рассматриваются в региональном формате и регулярно включаются в повестку встреч на разных уровнях.
10:17 01/12/2017Цены на нефть повышаются в ходе азиатских торгов в пятницуИнвесторы рассчитывают на дальнейшую ребалансировку нефтяного рынка в следующем году.
21:00 30/11/2017В Армении для производящих коньяк крупных и малых компаний будут созданы равные конкурентные условияПравительство Армении в ходе сегодняшнего заседания под председательством премьер-министра Карена Карапетяна представило ряд законодательных инициатив.
20:30 30/11/2017Представитель крупной китайской корпорации: Мы видим большой потенциал для инвестицийМэр Еревана Тарон Маргарян встретился сегодня с делегацией, возглавляемой заместителем генерального директора китайской корпорации «China construction first group» Вэй Янем.
20:26 30/11/2017Правительство Армении утвердило новые механизмы продажи госимуществаПравительство Армении в ходе сегодняшнего заседания под председательством премьер-министра Карена Карапетяна утвердило Программу управления государственным имуществом на 2018-2020 гг.
18:06 30/11/2017Премьер Карен Карапетян принял швейцарского бизнесмена, инициировавшего инвестпроекты в сфере виноделия АрменииДж.Шулер поблагодарил премьера за прием и выразил удовлетворение условиями, созданными в Армении для иностранных инвесторов.
15:41 30/11/2017Банк ВТБ (Армения) запускает новое предложение для премиальных клиентовНовое пакетное предложение «Привилегия» для состоятельных клиентов Банка включает в себя широкий набор банковских продуктов, предоставляемых на льготных условиях.
15:13 30/11/2017Одобрены поправки в проект госбюджета Армении на 2018 годПравительство Армении увеличило расходную часть проекта госбюджета еще на порядка 15 млрд драмов.
14:37 30/11/2017Премьер России Дмитрий Медведев назвал причину одной из самых «кричащих проблем» экономики – бедностиОн также подчеркнул, что необходимо за счет консолидированных усилий предпринимать шаги, направленные на борьбу с бедностью.
13:12 30/11/2017Правительство Армении одобрило внесение поправки для сохранения в 2018г. цены на российский газЭто означает, что цена российского газа для Армении до конца 2018 года сохранится на уровне 150 долларов за тысячу кубометров.
12:31 30/11/2017В Армении на новогодние праздники в коммерческих банках и таможенных органах будет установлено дежурствоВ праздничные и предпраздничные дни резко активизируется деятельность хозяйствующих субъектов.
12:09 30/11/2017В Армении будет упрощен порядок предоставления сертификата о стране происхождения товара и проведения экспертизыПо словам Карена Карапетяна, в сфере экспорта, в частности при решении вопроса о предоставлении таможенных льгот, важное значение имеет предоставление сертификата.
11:26 30/11/2017Посол Жонатан Лакот: Новое соглашение Армении с ЕС имеет важное значение для развития армяно-французских отношенийНа встрече с министром экономического развития и инвестиций Армении Суреном Караяном Чрезвычайный и полномочный посол Французской Республики в Республике Армения Жонатан Лакот отметил, что для...
10:51 30/11/2017Цены на нефть, упавшие в среду на данных о росте добычи в США, восстанавливаютсяСтоимость январских фьючерсов на нефть Brent на лондонской бирже ICE Futures к 09:10 по ереванскому времени, поднялась на $0,36 (0,57%) – до $63,47 за баррель.
20:36 29/11/2017Независимый аудит проверит отчет об исполнении бюджета Еревана за 2017 годСогласно решению Совета старейшин, дедлайн завершения аудиторских процедур – 23 февраля 2018 года.
20:18 29/11/2017В Сюникской области Армении открывается новый завод: созданы 250 рабочих местДиректор компании «Сюник Фуд» Сармен Саркисян сообщил министру С. Караяну, что все подготовительные работы находятся в стадии завершения.