16:25 22/03/2023Մարտի 27-ից մեկնարկում է մաքսային հսկողության գործառնությունների մեկ վայրում իրականացման պիլոտային ծրագիրըՊետական եկամուտների կոմիտեն արտաքին տնտեսական գործունեության մասնակիցներին տեղեկացնում է, որ մաքսային հսկողության աշխատանքների պարզեցման, դյուրացման և դրա վրա ծախսվող աշխատաժամանակի նվազեցմանն...
16:10 22/03/2023Թուրքիան արգելել է պատժամիջոցների տակ գտնվող ապրանքների արտահանումը ՌուսաստանՄարտի սկզբից Թուրքիայի կառավարությունն ընկերություններին արգելել է Ռուսաստան արտահանել արտասահմանյան այնպիսի ապրանքներ, որոնք ներառված են պատժամիջոցների տակ գտնվող՝ ապրանքների ցանկում։ Էրմենիհաբերի...
13:27 22/03/2023Տնտեսագետ. Դեպի Ռուսաստան հայկական ծագման ապրանքների արտահանումը կորցնում է մրցունակությունըՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Համաշխարհային շուկայում նավթի և գազի գների նվազման հետ մեկտեղ ռուսական ռուբլին արժեզրկվում է, ինչի հետևանքով դեպի Ռուսաստան հայկական ծագման ապրանքների արտահանումը...
13:15 22/03/2023Տրանսֆերային գնագոյացման կարգավորումներում կատարվել են փոփոխություններՓոփոխվել է վերահսկվող գործարքների մասին ծանուցման ձևը
09:15 22/03/2023Ճապոնիան Ուկրաինային անհատույց 470 մլն դոլար կհատկացնիՃապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիշիդան Ուկրաինա կատարած այցի ընթացքում խոստացել է 470 միլիոն դոլար (62 միլիարդ իեն) անհատույց օգնություն հատկացնել էներգետիկայի և այլ կարիքների համար, ինչպես նաեւ 30 միլիոն...
17:31 21/03/2023ՄՊՀ-ն ուսումնասիրել է բեռնափոխադրման ծառայությունների մատուցման ոլորտըՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը 2022 թվականին հինգ առանցքային շուկաների շարքում ուսումնասիրել է բեռնափոխադրման ծառայությունների մատուցման ոլորտը: Ուսումնասիրությունն իրականացվել է...
16:54 21/03/2023«Լույս». 2022թ.-ին Երևանի քաղաքապետարանը թերակատարել է քաղաքային ենթակառուցվածքների բարելավման և զարգացման տեսանկյունից կարևոր ծրագրերի իրականացումը«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է Երևան քաղաքի 2022թ. բյուջեի կատարման վերաբերյալ հաշվետվությունը, որն արտացոլում է քաղաքային իշխանությունների կողմից տարվա ընթացքում իրենց առջև դրված խնդիրների...
15:38 21/03/2023AMXTrader - Նոր առևտրային համակարգՄարտի 20-ից AMX-ը ֆինանսական շուկայի մասնակիցների համար գործարկեց նոր առևտրային համակարգ՝ AMXTrader, որը նոր տեսակի բորսայական պրոդուկտների ու գործիքների զարգացման և ներդրման հնարավորություն է տալիս...
11:20 21/03/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.33 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 387 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
09:49 21/03/2023Էօրնեկեան դպրոցի սաները փորձառության ծրագիր են անցել Կոնվերս ԲանկումԿոնվերս Բանկում ամփոփել են Էօրնեկեան հանրակրթական դպրոցի ավարտական դասարանների աշակերտների համար կազմակերպված կամավորական փորձառության ծրագրի արդյունքները: Մասնագիտական կողմնորոշմանը աջակցելու...
17:17 20/03/2023Վրաստանից ԵՄ արտահանումը նվազել է, ԱՊՀ երկրներ՝ կտրուկ աճելՀունվար-փետրվարին Վրաստանից արտահանումը դեպի ԵՄ երկրներ կազմել է 115,8 մլն դոլար կամ ընդհանուր արտահանման 12,6%-ը։ Jnews-ը, հղում անելով BM.ge բիզնես պորտալին, գրում է, որ սա զգալիորեն պակաս է նախորդ...
14:59 20/03/2023Լավրովը Հայաստանի հետ առևտրի ծավալը ներկայացրեց դոլարով, ապա արդարացավ«Այժմ մենք հանդիսանում ենք Հայաստանի հետ առևտրի առաջատար գործընկերը, Հայաստանի տնտեսության մեջ առաջատար ներդրողը։ Անցած տարին դարձավ ռեկորդային, ապրանքաշրջանառությունը մեր երկրների միջև...
14:26 20/03/2023Թուրքիայում 7.7 անգամ աճել է ռուսական կապիտալով ընկերությունների թիվը2022-ին Թուրքիայում ռուսների հետ համատեղ ընկերությունների թիվը նախորդ տարվա համեմատ աճել է ավելի քան 7 անգամ: Այս մասին հայտնի է դարձել Թուրքիայի տնտեսական քաղաքականության հետազոտությունների...
20:00 18/03/2023Հայաստանում մեկ ամսում արտադրվել է 2,4 մլն հատ սիգարետ2023 թվականի հունվարին Հայաստանում ծխախոտի արտադրությունը, 2022թ-ի հունվարի համեմատ, ավելացել է 60.9%%-ով: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է Վիճակագրական կոմիտեից, մեկ ամսում հանրապետությունում...
19:19 18/03/2023Ակբա բանկը բիզնես ակումբ է հիմնադրումԱկբա բանկը Հայաստանում բիզնեսների զարգացման, գործարար կապերի ստեղծման, համագործակցության ավելի մեծ հնարավորությունների և նոր հեռանկարների ստեղծման նպատակով մարտի 23-ին կմեկնարկի Acba Business Club-ի...
15:25 18/03/2023Ամուլսարի դեպքում անհնարին է լինելու կառավարել «թթվային գետերը»․ ԱՄՆ Այդահոյի համալսարանի դոկտորանտ«Ամուլսարի ծրագրի իրականացման դեպքում ռիսկերը շատ մեծ են։ Թեև այս մասին մասնագետներն անընդհատ բարձրաձանել են, այսինքն՝ «հեծանիվ չենք հորինելու», բայց բոլորը պետք է իմանան այդ մասին»,- Panorama.am-ի...
12:39 18/03/2023Արցախի գյուղնախարարություն. Կարտոֆիլի սերմի ամբողջ խմբաքանակն այս փուլում ենթակա չէ որպես սննդամթերք օգտագործմանԱրցախի գյուղատնտեսության նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Հաշվի առնելով շրջանառվող լուրերն առ այն, որ Արցախի Հանրապետության գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության...
18:21 17/03/2023ՀՀ ՍԱՏՄ-ն որպես ահազանգ է գրանցել «Հետք»-ի հրապարակումըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը որպես ահազանգ է գրանցել Հետաքննող լրագրողների «Հետք» կայքում հրապարակված «Աղիքային ցուպիկ, խմորասնկեր և բորբոսասնկեր.
16:41 17/03/2023Zara-ն վերջնականապես կփակի Ռուսաստանում խանութների կեսից ավելինInditex ընկերությունը, որը Zara ապրանքանիշի սեփականատերն է, մոտ ապագայում Ռուսաստանում կփակի հագուստի 269 խանութ, «News.ru»-ի փոխանցմամբ, հայտնել է «El País»-ը: Պարբերականի տվյալներով ՝ ՌԴ տարածքում...

13:45 20/02/2014Cabinet meeting: Commission for checking calorific value of gas to be createdBy instruction of Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, a commission will be set up to check the calorific value of natural gas.
10:15 20/02/2014Hraparak: Armenian fish production endangeredFish breeding is on the brink of ruin in Armenia as fish production faces serious challenges, which cause insurmountable difficulties, Hraparak writes.
11:13 19/02/2014Hraparak: Prices for imported meat products to go upIt is beyond any doubt that prices for essential food products will rise in Armenia following its entry into the Customs Union.
19:01 18/02/2014Bako Sahakyan visits Artsakh’s southern wingOn Feb. 18, Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the southern wing of the republic. The President observed the implementation of projects in the fields of agricultural and processing...
18:06 18/02/2014Oil production decreased in Azerbaijan significantlyIn January 3.6 million tons of oil was produced in Azerbaijan, which by 5.3% is less than the result of the oil produced in the same period last year, Azerbaijani news portal "Haqqin.az," reported...
17:05 15/02/2014President: Pension reform is aimed at Armenia’s futureThere has been no country where pension reform proceeded smoothly and without discontent, Armenian President Serzh Sargsyan said in his remarks at the 10th congress of Yerkrapah Volunteer Union.
10:19 15/02/2014Zhoghovurd: Deficit expected in cheese marketA considerable deficit is expected in Armenia’s cheese market, according to cheese producers, which is due to a seasonal nature of milk production in the country, Zhoghovurd writes.
15:21 14/02/2014ArmRosGazprom to discuss calorific value of gasOn February 17, ArmRosGazprom CJSC will hold a roundtable discussion on calorific value and qualitative characteristics of natural gas, the company’s press service said.
10:18 13/02/2014Haykakan Zhamanak: Drug prices to rise after entry into Customs UnionPrices for drugs will increase by 80-10 percent in Armenia after entry into the Customs Union, Haykakan Zhamanak writes.
09:36 13/02/2014Foreign investors ditching France for RussiaShort-term traders may be fleeing emerging markets, but long-term investors are endorsing a new world order.
16:45 12/02/2014Nairit employees protest outside governmentEmployees of Nairit plant staged a protest outside the building of Armenian government today demanding to provide clear information about the plant’s future and their wages.
14:17 12/02/2014Artsakh leader discusses state property managementOn Feb. 12, Artsakh Republic President Bako Sahakyan held a consultation meeting to discuss the activities of the Government Staff in management of state property in 2013, the press service of the...
17:02 11/02/2014Production of ArmTabs to begin in MayThe production of ArmTabs, the first Armenia-made tablet computers, is expected to begin in late May, head of ArmTab Technologies Company Vahan Shakaryan told reporters.
18:51 10/02/2014Albanian government believes transit of Azerbaijani gas is not beneficial for their countryCurrent government of Albania accuses its predecessors in signing of an agreement with Azerbaijan under the framework of TAP which is not enough beneficial for their country, as Independent Balkan...
18:09 10/02/2014Robert Cutler: Russia's South Stream project will seek to minimize volumes of Azerbaijani gas to Southeast EuropeExclusive interview with Dr. Robert Cutler, Lead Analyst for wikistrat.com, expert on energy security, Russia, the South Caucasus and other regions
11:28 08/02/2014Hraparak: Water prices not to increaseSpokesman for Yerevan Water CJSC Murad Sargsyan has refuted rumors that water prices may increase soon.
20:14 07/02/2014USAID helps bulid MLSA capacity for effective public outreach on the new pension systemThe USAID-funded Pension Reform Implementation Program (PRIP) and the Ministry of Labor and Social Affairs of Armenia (MLSA) have completed a three-month training program aimed at facilitating the...
18:00 05/02/201435 ha of woodland to be rehabilitated in Armenian provincesChaired by Prime Minister Tigran Sargsyan, a regular meeting of the Board of Trustees of the Forestry Rehabilitation and Development Fund was held in the office of government, the government’s press...
15:22 05/02/2014Half of Nakhijevan population migrates in search of workOfficial data about the population of Nakhijevan Autonomous Republic is inflated twice, and the statements that there is no unemployment in the autonomy seem funny to any resident of the region,...
07:00 05/02/2014xxxxxxxxxxWorld Bank: Azerbaijan's economy is instable because of dependence on oil pricesThe World Bank's new report entitled "Diversified Development" expressed concern regarding the economy of Azerbaijan.