15:40 28/03/2023Ռուսաստանից Ղազախստան դրամական փոխանցումների ծավալը նախորդ տարվա ընթացքում աճել է յոթ անգամՌուսաստանից Ղազախստան դրամական փոխանցումների ծավալը 2022 թվականին կազմել է 360 մլրդ տենգե (60,2 մլրդ ռուբլի)։ Նախորդ տարվա համեմատ ցուցանիշն աճել է յոթ անգամ։ Այս մասին գրում է «Լենտա ռու»-ն՝ հղում...
10:13 28/03/2023Փորձագետներ. Չնայած մարտահրավերներին՝ Հայաստանը զարգացնում է իր տնտեսական ներուժը ԵԱՏՄ-ի շնորհիվ«Հայաստանը շահագրգռված է եվրասիական ինտեգրմամբ, ԵԱՏՄ-ի շնորհիվ Հայաստանը մեծացնում է իր տնտեսական ներուժը: ԵԱՏՄ երկրների ուղղությամբ ՀՀ ապրանքաշրջանառության աճը 8,5 տարվա ընթացքում աճել է 10...
08:47 28/03/2023Իրանն ավելի քան 80 միլիոն դոլարի հագուստ է արտահանել հարևան երկրներԻրանի արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության և առևտրի նախարարության տեքստիլ և հագուստի արդյունաբերության գրասենյակի գլխավոր տնօրենը հայտարարել է հարևան երկրներ ավելի քան 80 միլիոն դոլարի իրանական...
15:34 27/03/2023Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 10.9%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2023 թվականի փետրվարի սոցիալ-տնտեսական վիճակը բնութագրող ընթացիկ-օպերատիվ ամփոփմամբ ստացված նախնական հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշները։ Սոցիալ-տնտեսական...
14:22 27/03/2023ՊԵԿ-ը կանխել է ոչ համապատասխան հայտարարագրով ձկնկիթի արտահանումըՊԵԿ-ը կանխել է ոչ համապատասխան հայտարարագրով ձկնկիթի արտահանումը: Կոմիտեից հայտնում են՝ ընկերության կողմից հայտարարագրված 4520 կգ համաքաշով և 3840 կգ զտաքաշով «իշխան» ձկնատեսակի կարմրավուն հատիկավոր...
10:36 27/03/2023Դարձի՛ր Ակբա բիզնես ակումբի անդամԱկբա բանկը գործընկերների հետ տարիների պատմություն ունեցող գործարար հարաբերությունները տեղափոխում է նոր փուլ.
09:01 27/03/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.22 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 386 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր...
16:55 25/03/2023Հանքավայրի շահագործումը բացասական ազդեցություն կունենա տուրիզմի ոլորտի վրա․ Շիրակ ՄիքայելյանԱմուլսարի հանքավայրի շահագործման մասին հայտարարություններն անհանգստություն են առաջացրել նաև տուրիզմնի ոլորտում ակտիվ գործունեություն ծավալող քաղաքացիներին։ Panorama.am-ը զրուցեց Վայքի,որը ևս ազդակիր...
12:54 25/03/2023ՀԲ-ի 100 միլիոն դոլարի վարկը խթանելու է կանաչ, դիմակայուն և ներառական զարգացումը ՀայաստանումՀամաշխարհային բանկի խորհուրդն մարտի 24-ին հաստատել է նոր՝ 92.3 միլիոն եվրոյի (100 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք) վարկ՝ Հայաստանի կանաչ, դիմակայուն և ներառական զարգացման քաղաքականության գործառնության...
18:32 24/03/2023Ակբան բիզնեսին է փոխանցում իր լավագույն փորձն ու գիտելիքը«Փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար Ակբա բանկի անվճար բիզնես դասընթացները եղել են ոչ թե բիզնես պրոյեկտ, այլ սոցիալական պատասխանատվություն։ Համախոհներով մտածում էինք՝ ինչո՞վ կկարողանանք օգտակար...
16:38 24/03/2023Սյունիքի մարզում անշարժ գույքի գներն աճել ենՍյունիքի մարզն այս պահին հանրապետության ամենառիսկային գոտիներից է, բայց անշարժ գույքի գների առումով Երևանից ու Կոտայքից հետո ամենալուրջ գնաճային միտումներն հենց այս մարզում են, գրում է Տնտեսական...
14:30 24/03/2023Կոնվերս բանկ. Մի հաջողության պատմություն. «ՍտոմԱրթ»՝ ստոմատոլոգիական կլինիկա զրոյիցՍտոմատոլոգիան Արտյոմ Ղազարյանի կյանքի գործն է: Դրանով սկսել է զբաղվել 90-ականների վերջից, 2013թ-ին Գյումրիում փոքր տարածք է գնել և ատամնաբուժարան բացել, սկսել զարգացնել բիզնեսը, իսկ տարիներ անց...
11:57 24/03/2023Բացահայտվել է կապարակնիքների միտումնավոր խախտման դեպքՆյութերն ուղարկվել են ՊԵԿ իրավաբանական վարչություն
18:18 23/03/2023Թուրքիայից ապրանքների արտահանումը դեպի Ռուստաստան շարունակում է մնալ խնդրահարույցԹուրքիայում Ռուսաստանի դեմ կիրառվող սանկցիաների հետևանքով արտահանմանն առընչվող խնդիրներ են ի հայտ եկել: Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայում Ցամաքային բեռնափոխադրման համար նախատեսված վկայագրերի...
15:41 23/03/2023Շրջափակման հետևանքով Արցախի կրած ֆինանսատնտեսական կորուստները կազմում են օրական առնվազն 1.9 մլն ԱՄՆ դոլար. զեկույցԱդրբեջանի կողմից Արցախի շրջափակումը մեծ վնասներ է պատճառում Արցախի Հանրապետության տնտեսությանը: Ընդհանուր ֆինանսատնտեսական կորուստները կազմում են օրական առնվազն 753 մլն դրամ (1.9 մլն ԱՄՆ դոլար)։ Այս...
15:33 23/03/2023Երեք մատի կոմբինացիա քեզ, թե մետրո կկառուցես. Հրանտ Բագրատյան«2015 թվականին Սահմանադրության փոփոխությամբ ընդունեցինք, որ ՏԻՄ-երը ինքնակառավարվող են ինքնաբավ բյուջե ունենալով»,-հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը: Հիշեցնելով, որ...
12:50 23/03/2023Պետբյուջեից 1 մլրդ 448 մլն դրամ հատկացվեց համայնքների14 սուբվենցիոն ծրագրի համաֆինանսավորման համար«Նախագծով խոսքը գնում է 12 համայնքներում իրականացված 14 սուբվենցիոն ծրագրերի ֆինանսավորելու մասին»,-կառավարության նիստում հայտարարեց ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը՝ զեկուցելով ՀՀ բյուջեից համայնքների...
09:56 23/03/2023Դոլարն ու եվրոն թանկացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 385.39 դրամ` մարտի 21-ի համեմատ արժևորվել է 0.11 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում...
19:42 22/03/2023Արմավիրում կասեցվել է ավազի լվացմամբ զբաղվող ընկերության ապօրինությունըՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմինը տեղեկացնում է․ «Արմավիրում կասեցվել է ավազի լվացմամբ զբաղվող ընկերության ապօրինությունը Մարտի 21-ին ՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի...

11:20 05/03/2014Zhoghovurd: Government also affected by inflationThe Armenian government has also been affected by inflation. In the previous years, the government allocated AMD 240-280 million to Services SNPO, while this year it decided to allocate over AMD 364...
11:06 04/03/2014Hraparak: Cigarette and alcohol prices may increase furtherPrices of some types of cigarettes and alcoholic drinks will rise further after Armenia’s entry into the Customs Union.
09:37 04/03/2014No money, no jobs: Europe’s growing desperationThe EU’s inability to deliver repeated promises of prosperity continues to ring hollow.
15:31 01/03/2014Government discusses reduction of tax burden for SMEsThe Small and Medium Entrepreneurship Development Council held a meeting today, chaired by Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, the press service of government reports.
09:30 01/03/2014Why govt wants to steal your moneyHaving spent all the money they can possibly borrow, the West’s rapacious governments are, like a drug-addled addict, desperate for more.
18:54 27/02/2014Free economic zone for jewelry industry to be created in ArmeniaAbout 150 companies are expected to operate there and over 1,000 jobs will be created.
16:00 27/02/2014Vardenis-Martakert highway construction becomes activeThe construction of Vardenis-Martakert highway connecting Armenia with Artsakh becomes active as weather becomes warmer, spokesman for the President of Nagorno-Karabakh David Babayan told Panorama.am.
15:15 27/02/2014Gazprom Armenia should review its policy – MakaryanGazprom Armenia Company should review its policy, according to the chairman of the Republican Union of Employers of Armenia.
13:40 27/02/2014Promoting innovative rural tourism in Black Sea Basin regionThe official presentation of “Promoting Innovative Rural Tourism” (PIRT) project to RA Government Authorities and other stakeholders was held on 27 February in Erebuni Plaza Business Center.
17:59 26/02/2014Winners of ‘Best Love Confession’ contest on VivaCell-MTS Facebook page receive prizesFor the Armenian youth, the Day of the Patron of Love and Youth - Saint Sargis, is about blessing youth, confessing love, cherishing the feeling, celebrating the great relationship, and making gifts...
13:44 25/02/2014Ambassador Heffern: Pension reform is importantAll the sides involved in the process – government, organizations, employees – should listen to each other and move forward, U.S.
09:16 25/02/2014Ukraine hopes Russian gas price won't change – reportUkraine hopes that the price it pays for Russian natural gas will remain unchanged despite the ouster of pro-Russia President Viktor Yanukovych, Ukraine’s acting energy minister told Reuters on...
19:44 24/02/2014Defendant accused of corruption-deal held with CBA is afraid of Azerbaijani officialsDuring the next court session in Vienna on corruption scandal between Central Bank of Azerbaijan and the Austrian company “OeBS”, that was engaged in printing of Azerbaijani manats, Raluca Tanasescu...
18:35 24/02/2014Armenian, Russian PMs discuss bilateral economic tiesAs part of his working visit to Sochi, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan met with Russian Prime Minister Dmitry Medvedev, the press service of Armenian government reports.
10:31 22/02/2014Hraparak: Prices for imported dairy products to increasePrices for essential food products imported from third countries will increase considerably in Armenia after entry into the Customs Union, Hraparak newspaper writes.
18:28 21/02/2014World Bank supports Armenia’s pension reformThe introduction of the new pension system in Armenia is a right step, Jean-Michel Happi, World Bank's Country Manager for Armenia, said at the Third Annual Pension Conference today in Yerevan.
16:39 21/02/2014U.S. to provide $255 million for Armenia's national brand strategy developmentAttended by Prime Minister Tigran Sargsyan, a donation memorandum on brand development was signed in the office of government between the Ministry of Economy and the National Competitiveness...
14:49 21/02/2014John Heffern: Pension reform is culmination of ten-year reform effort by governmentU.S. Ambassador to Armenia John Heffern participated in the Third Annual Pension Conference today in Yerevan. Mr Heffern delivered a speech at the conference. Below is the full text of his speech....
20:38 20/02/2014Armenian, Russian PMs to meet in SochiArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan and Russian Prime Minister Dmitry Medvedev will meet on Monday, February 24 in Sochi to discuss issues related to bilateral cooperation, RIA Novosti reported,...
15:49 20/02/2014Carrefour hypermarket to open in September in Yerevan MallFrench Carrefour will open a hypermarket in Yerevan Mall shopping and entertainment center this September, Yerevan Mall director Vazrik Sekoyan told reporters during a press tour at the center.