15:09 10/03/2023Team ընկերությունն առաջինը կլինի, որը կստանա 5G հաճախականության տիրույթ. Հայկ Եսայան«Այս անգամ մենք Team ընկերությունների խմբով ենք հանդես գալիս Դիջիթեքին: Ունենք մի շարք նորարարական լուծումներ IT ոլորտում՝ առցանց մոլից սկսած մինչև էլեկտրական մեքենաների լիցքավորման կետերը»,-Դիջիթեք...
11:45 10/03/2023Վրաստանից կեղծ փաստաթղթերով որպես ԵԱՏՄ ապրանքի կարգավիճակ ունեցող բեռներ են ներմուծվել ՀայաստանՆախաձեռնվել են քրեական վարույթներ
19:55 09/03/2023Վերին Լարսի անցակետի բեռնափոխադրումների համար նախատեսված երթուղիների թիվը կկրճատվի․ ՌԴ մաքսային ծառայությունՌուսաստանի Դաշնային մաքսային ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Վրաստանի հետ սահմանին գտնվող Վերին Լարսի անցակետի թողունակության առաջիկա ժամանակավոր կրճատման մասին՝ կապված վերակառուցման հաջորդ փուլի...
16:41 09/03/2023Տնտեսագետ. Հայաստանից կապիտալն արտահոսել է ՌԴ, ԱՄՆ, ԱՄԷՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամաբ անդրաարձել է Հայաստանից արտասահման կատարվող փոխանցումներին։ Նա գրում է.
15:43 09/03/2023Տիգրան Ջրբաշյան. Global Innovation Index-ի համաձայն Հայաստանը զգալի հետընթաց ունիGlobal Innovation Index-ի ամենամեծ հետընթացներից մեկն է։
14:50 09/03/2023ՊԵԿ. Սահմանային մաքսակետերում մեկ տրանսպորտային միջոցով տեղափոխվող ապրանքների ձևակերպումների ժամանակահատվածը կրճատվել է 40-60%-ովՄաքսային բարեփոխումների շրջանակում, կառավարության որոշմամբ, կատարվել է փոփոխություն երրորդ երկրներից ներմուծվող ապրանքների՝ «մաքսային տարանցում» մաքսային ընթացակարգով ձևակերպման գործառնություններում։...
11:06 09/03/2023Որտեղից են Հայաստան գումարներ գալիսՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Հայաստանի բանկերի միությունը հրապարակել է 2022 թվականի ընթացքում ՀՀ բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց փոխանցումները դեպի Հայաստան ըստ երկրների։...
10:57 09/03/2023Կառավարությունն այսօր «Ալեքս տեքստիլ» ՍՊԸ-ին 173 մլն դրամի մաքսատուրքի արտոնություն կտաԿառավարությունն այսօրվա նիստում չորս ընկերության կազատի ներմուծման մաքսատուրքից գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ներմուծվող տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց...
10:00 09/03/2023Մի վախեցեք, հավատացե՛ք, որ դուք հաջողելու եք. Կանայք՝ ՏՏ ոլորտումՀայ կանայք վաղուց կոտրել են այն կարծրատիպը, թե տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը տղամարդկանց համար է։ Կո՞դ գրել, նոր պորդուկտներ ստեղծել, իհարկե դա կանանց համար որևէ խնդիր չէ։ Ի վերջո պետք է նաև...
11:29 08/03/2023Վերլուծաբան Խաչատուրյանը՝ ՌԴ բյուջեի եկամուտների բացասական կանխատեսումների մասինԼայնածավալ միջազգային պատժամիջոցների ֆոնին Ռուսաստանի դաշնային բյուջեի կրճատման վերաբերյալ բացասական կանխատեսումները «խիստ չափազանցված են»։ Չնայած նավթի և գազի արդյունաբերության արտահանումից դրամական...
11:20 08/03/2023Եթե Ամուլսարի հանքը շահագործվի, տարիներ հետո Ջերմուկը կդառնա ուրվական-քաղաք. բնապահպանԱմուլսարի հանքի շահագործման պարագայում Ջերմուկն այլևս չի լինի առողջարանային քաղաք, այն որպես հանգստավայր գոյություն չի ունենալու։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «ԷկոԼուր»...
18:10 07/03/2023Microchip Technology-ն հետաքրքրված է հայկական տեխնոլոգիական շուկայում ծրագրերի իրականացմամբMicrochip Technology-ն հետաքրքրված է հայկական տեխնոլոգիական շուկայում ծրագրերի իրականացմամբ և նախատեսում է գործունեություն ծավալել ծրագրային ապահովման, միկրոչիպերի արտադրության, ոլորտային կրթության...
17:20 07/03/2023Հագուստի 4 հայկական բրենդեր ներկայացրել են իրենց հավաքածուները Միլանի հանրահայտ ցուցահանդեսումՓետրվարի 24-ից 27-ը առաջին անգամ հագուստի 4 հայկական բրենդեր (Մելանտե, Լենտեքս, Նանմեն, Զաքարյան) ներկայացրել են իրենց հավաքածուները Միլանի հանրահայտ White Show նորաձևության միջազգային...
17:00 07/03/2023Ամուլսարը կշարունակի սար մնալ, եթե լինի ինքնաբուխ պայքար. Ջերմուկի բնակիչՋերմուկի բնակիչ Շիրակ Բունիաթյանը, ով մշտապես ակտիվ պայքար է մղել Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտների հանքավայրի շահագործման դեմ, համոզված է՝ ժողովրդի հավաքական կամքի ու միասնության դեմ կայացված ցանկացած...
16:43 07/03/2023Կոնվերս Բանկը վաղաժամկետ ավարտել է պարտատոմսերի տեղաբաշխումըԿոնվերս Բանկը վաղաժամկետ ավարտել է 3 մլրդ ՀՀ դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով պարտատոմսերի տեղաբաշխումը: Տեղաբաշխված պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար 10.5% և...
12:52 07/03/20232022թ-ին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ՀՀ բանկերի շահույթն աճել է 205.6%-ովՀայաստանի բանկերի միությունը (ՀԲՄ) ներկայացրել է «Հայաստանի բանկային համակարգը թվերով» պարբերականը, որը ներառում է ՀՀ բանկային համակարգի գործունեության արդյունքների վերաբերյալ ամփոփ տեղեկատվություն։...
11:04 07/03/2023ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են համալրել հաշիվները և վճարել վարկերը Հայփոստի փոստային բաժանմունքներումՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն է ընձեռել ֆիզիկական անձ հաճախորդներին համալրել հաշիվները, ավանդները և վճարել վարկերը Հայփոստ փոստային կապի ազգային օպերատորի բաժանմունքներում: Բոլոր գործարքներն...
10:55 07/03/2023Ռուսաստանի և ԵՄ-ի միջև ապրանքաշրջանառությունը 2022 թ-ին հասել է առավելագույնին ութ տարվա ընթացքումՌուսաստանի և Եվրամիության (ԵՄ) միջև ապրանքաշրջանառությունը նախորդ տարի հասել է 258,6 մլրդ եվրոյի։ Այս ցուցանիշը ռեկորդային է եղել ութ տարվա ընթացքում, մինչդեռ Ռուսաստանի Դաշնությունից ապրանքների...
10:46 07/03/2023Մարտունիի ջերմոցում աճեցված կանաչին Ստեփանակերտում մեծ պահանջարկ ունի«Ադրբեջանական շրջափակման պայմաններում տեղական բանջարեղենն աննախադեպ պահանջարկ ունի,-ասում է Մարտունիում ջերմոցային տնտեսությամբ զբաղվող Արմեն Ադամյանը: 500 քառակուսի մետրանոց ջերմոցից ստացած կանաչին...
20:13 06/03/2023Թիմ ընկերությունների խումբը ձեռք է բերել «Գրանդ Հոթել Երևան» հյուրանոցը«Գրանդ Հոթել Երևան» հյուրանոցի նոր սեփականատեր է դարձել Թիմ ընկերությունների խումբը․ այս մասին հայտնել են իտալական Ռենկո ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Անդրեա Դելլասանտան և Թիմ...

17:17 17/12/2013Government discusses action plan on improvement of business environmentToday the Armenian government hosted a meeting to discuss the action plan on improvement of business environment, Doing Business 2014, the Armenian government’s press service said.
16:22 17/12/2013Gas price will not decrease – MinisterThe gas price will not decrease. I don’t know who has said such a thing, but the price will not change and will not decrease, Armenian Energy Minister Armen Movsisyan said in his concluding speech...
20:00 16/12/2013Increase of fuel prices by Azerbaijani government boosted rise of food prices by 15-20%“After Azerbaijani Tariff Council increased the prices of gasoline and oil products, an increase in prices of food is noticed in the markets and shops of Baku.
13:43 16/12/2013Etihad Airways to launch services to YerevanEtihad Airways, the national airline of the United Arab Emirates, today announced the launch of a four times per week service from Abu Dhabi to Yerevan from July 2, 2014.
17:48 13/12/2013EU to grant €25 million to Armenia under EaPIC programmeThe European Commission has announced the 2013 allocations under the 'Eastern Partnership integration and cooperation' (EaPIC) programme, which will go towards projects to boost economic...
16:47 13/12/2013Outflow of ''dirty'' money from Azerbaijan since 2002 to 2011 amounted to $ 17 billionAbout $17 billion of capital of dubious origin was exported from Azerbaijan between 2002 and 2011, the study of the International Institute of Global Financial Integrity reports.
13:37 13/12/2013Zhoghovurd: Sharp price increases expected in ArmeniaPrices of some goods, including essential goods such as sugar, vegetable oil and chicken meat, will go up sharply in Armenia following its entry into the Customs Union, Zhoghovurd reports.
18:16 09/12/2013Ghazaryan: Armenia will not sever ties with EU markets after joining Customs UnionSome of the BSEC countries are EU members, others are members of the Customs Union or are on the path of accession to the CU or EU, so the Organization of the Black Sea Economic Cooperation (BSEC)...
09:27 07/12/2013Armenia rises to 64th in Forbes best countries for businessAzerbaijan and Turkey are ranked 67th and 57th respectively.
13:37 06/12/2013Armenia to produce mobile phones and tabletsOne of Armenian information technology companies will soon begin producing mobile phones and tablets, ARF Dashnaktsutyun parliamentary faction member Artsvik Minasyan told a parliamentary press...
17:44 05/12/2013World Bank, Eurasian Development Bank to start cooperation on ArmeniaThe Eurasian Development Bank (EDB) serving as the Trustee for the Anti-Crisis Fund of the Eurasian Economic Community (ACF) and the World Bank signed a cooperation agreement to support the...
17:41 05/12/2013Orange customers to call Syria at affordable ratesBeginning tomorrow, all Orange voice subscribers will be able to make calls to MegaFon Russia and all Russian fixed networks at 25 AMD/minute, by acquiring a bundle with a duration of 20 minutes for...
15:17 05/12/2013Economy Minister: We hope to hear good news about Carrefour next yearWe hope to hear good news about Carrefour in the first quarter of next year, Armenian Economy Minister Vahram Avanesyan told reporters on Thursday.
17:27 04/12/2013Makaryan: Russia’s political decisions are important for development of trade between Armenia and RussiaRussia’s political decisions are important for development of trade between Armenia and Russia, chairman of the Republican Union of Employers of Armenia Gagik Makaryan told reporters on Wednesday.
22:04 02/12/2013Putin: Russia to supply gas to Armenia for $189 per 1,000 cubic metersIn 2014-2018, Russia will supply gas to Armenia for about $189 per 1,000 cubic meters , Russian President Vladimir Putin said at a joint press conference with Armenian President Serzh Sargsyan in...
16:55 02/12/2013Hrazdan TPP 5th power unit ready for operation at full capacityAfter the welcome ceremony for Russian President Vladimir Putin, the Presidents of Armenia and Russia went to Gyumri State Drama Theater which is hosting the third Armenian-Russian Interregional...
14:05 02/12/2013Hrazdan TPP 5th power unit to be put into operation todayThe 5th power unit of Hrazdan Thermal Power Plant (TPP) will be put into full operation today as part of the third Armenian-Russian Interregional Conference titled “Russia.
13:19 30/11/2013Haykakan Zhamanak: Food prices rise in Armenia, whereas global food prices fallAccording to the report of Armenia’s National Statistical Service released yesterday, prices grew by 6.6% in Armenia in November 2013 compared to November 2012.
14:46 28/11/2013Vahan Harutyunyan: Despite serious competition, Air Armenia is achieving good resultsOne month ago, the Air Armenia airline began operating regular flights to Moscow, Saint Petersburg, Samara, Krasnodar, Sochi and Rostov-on-Don.
13:11 28/11/2013Hraparak: Prices rise ahead of New Year holidaysDiscounts are offered by stores in all countries ahead of New Year holidays, while there is an opposite situation in Armenia, with prices becoming astronomical as the holidays approach, Hraparak...