14:52 26/12/2022Լավրով. Արևմուտքը շուտով կկորցնի համաշխարհային տնտեսությունը ղեկավարելու ունակությունըԱրևմտյան երկրները շուտով կկորցնեն համաշխարհային տնտեսությունը ղեկավարելու իրենց կարողությունը, հայտարարել է արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը ռուսական լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ հանդիպմանը, գրում է...
14:37 26/12/2022ՊԵԿ-ը տուգանել է հարսանեկան ծառայություններ մատուցող մի քանի տնտեսվարողիՏնտեսության մեջ առկա ստվերը նվազեցնելու ու թաքցված եկամուտները հարկային դաշտ բերելու նպատակով, հարկային մարմինը միջոցներ է ձեռնարկում՝ «Անկանխիկ գործառությունների մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված...
13:37 26/12/2022«Լույս». Փորձագետների կանխատեսումներով՝ 2030-ականներին Ադրբեջանի գրեթե բոլոր շահագործվող գազի հանքավայրերը գնալու են բնական կրճատման«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը, շարունակելով Եվրոպայում էներգետիկ ճգնաժամի և ադրբեջանական գազի գործոնի թեմային վերաբերող հոդվածաշարը, այս անգամ անդրադարձ է կատարում Հարավային գազային միջանցքին՝ ուսումնասիրելով...
10:00 26/12/2022Տրամաբանող կառավարությունը պետք է նվազեցնի բնակարանների գույքահարկերի չափերը. Նաիրի ՍարգսյանՎերջին ամսում արձանագրվում է անշարժ գույքի գների անկում: Panorama.am-ը Աուդիտորների պալատի նախագահ Նաիրի Սարգսյանին հարց ուղղեց, թե հնարավո՞ր է նախորդ տարի կառավարության բարձրացրած գույքահարկի արժեքի...
09:35 26/12/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.53 Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 398 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
17:05 24/12/2022Forbes. Ասիայից հինգ միլիարդատերեր հարստացել են աշխարհում եկամուտների ընդհանուր անկման պայմաններումԱսիացի միլիարդատերեր Գաուտամ Ադանին, Լոու Տակ Կվոնգը, Քոլին Հուանգը, Ու Յիլինգը և Ռավի Ջայպուրիան 2022 թվականին կարողացել են միասին ավելացնել իրենց կարողությունը ավելի քան 90 միլիարդ դոլարով՝ եկամտի...
12:00 24/12/2022«Լույս». Թուրքիայի տարանցիկ դերակատարությունը՝ դեպի Եվրոպա գազի մատակարարման հարցում«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը ուսումնասիրել է Թուրքիայի տարանցիկ դերակատարությունը՝ դեպի Եվրոպա գազի մատակարարման հարցում։ «Այսպես՝ • Այսօր Թուրքիան հանդիսանում է ոչ միայն Մերձկասպյան, այլև ռուսական գազի՝ դեպի...
11:23 24/12/2022Bloomberg-ը հայտնում է մարիխուանայի արտադրության մեջ Աբրամովիչի ներդրումների մասինՌուս գործարար Ռոման Աբրամովիչը հարյուր միլիոնավոր դոլարներ է ներդրել «Curaleaf Holdings Inc.»-ում, որը մարիխուանայի ամենամեծ ընկերությունն է ԱՄՆ-ում։ «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնում է...
19:20 23/12/2022Մանդարինի անվան տակ ներմուծվել է հագուստ․ ՊԵԿՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից սույն թվականի դեկտեմբերի 16-ին բացահայտված՝ ՀՀ-ում գրանցված մի քանի կազմակերպությունների կողմից մաքսային հսկողությունից թաքցնելու եղանակով ՀՀ ապրանքներ...
11:51 23/12/2022Բալթյան նավահանգիստներով ռուսական նավթի արտահանումը նվազել է 20%-ովԴեկտեմբերին ռուսական Urals նավթի արտահանումը Բալթիկ ծովի նավահանգիստներով կարող է կրճատվել 20%-ով՝ ԵՄ-ի կողմից ռուսական նավթի գների վերին շեմի սահմանման պատճառով, գրում է «Ազատություն» ռադիոկայանի...
11:26 23/12/2022«ԼՈՒՅՍ». Ադրբեջանը եվրոպական գազի շուկա է մուտք գործել 44-օրյա պատերազմից անմիջապես հետո«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն անդրադառնում է գազի եվրոպական շուկայում Ադրբեջանի ներկայումս զբաղեցրած տեղին և դերակատարությանը։ ● Եվրոպական գազի շուկա Ադրբեջանը մուտք գործեց 44-օրյա պատերազմից անմիջապես հետո՝...
09:01 23/12/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.50 դրամ՝ արժևորվելով 0.06 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 398 դրամ է,...
16:42 22/12/2022ԿԲ. Թանկարժեք մետաղների գներ ու փոխարժեքներԴեկտեմբերի 22-ին, Կենտրոնական բանկի կողմից սահմանված փոխարժեքների համաձայն, ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն ավելացել է 0.10 դրամով և կազմել 394.07 դրամ։ Ինչպես տեղեկանում ենք ԿԲ-ից, եվրոյի փոխարժեքն էլ կազմել է...
14:45 22/12/2022Մեր աշխատող հայրենակիցները հաջողությամբ դիմակայել են գնաճին. Փաշինյան«Երրորդ հանրապետության մեջ առաջին անգամ աշխատատեղերի թիվը գերազանցել է 700 հազարը, նոյեմբերի տվյալներով մենք ունենք 701 451 աշխատատեղ»,-կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը: Նրա...
14:35 22/12/2022ԱՆԻՖ-ը այսուհետ չի կառավարելու ԶՊՄԿ-ի՝ ՀՀ կառավարության բաժնեմասըՀայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը (ԱՆԻՖ) տեղեկացնում է, որ այսուհետ չի կառավարելու «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի (ԶՊՄԿ) ՀՀ կառավարության բաժնեմասը, որն ԱՆԻՖ-ի կառավարմանն էր...
12:53 22/12/2022Պետությունը հերթական 3 մլրդ 246 մլն դրամի համաֆինանսավորում տրամադրեց համայնքներին«Ներկայացվում է սուբվենցիա տրամադրելու հերթկան, ըստ էության, այս տարվա վերջին նախագիծը, որը բավականին մեծ 3 մլրդ 246 մլն դրամ է և 31 համայնքի է վերաբերում»,-կառավարության նիստում հայտարարեց ՏԿԵ...
12:17 22/12/2022«ԼՈՒՅՍ». Որքանո՞վ է Եվրոպան կախված ռուսական գազից և ունի՞ արդյոք այլընտրանքային լուծումներ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամն ուսումնասիրել է Եվրոպայի կախվածությունը ռուսական գազից և դիտարկել հնարավոր այլընտրանքային լուծումները։ Այսպես՝ ● 2021-ին Ռուսաստանը դեպի Եվրոպա միայն խողովակաշարերով արտահանել է...
19:39 21/12/2022IFC-ն և Ամունդի-Ակբան Հայաստանի ենթակառուցվածքներում ներդրումների ավելացմանն ուղղված գործընկերություն են սկսումՄիջազգային ֆինանսական կորպորացիան (IFC) և Ամունդի-Ակբա Ասեթ Մենեջմենթ ընկերությունը մեկնարկում են նոր համագործակցություն՝ Հայաստանի ենթակառուցվածքներում մասնավոր հատվածի ներդրումների արագացմանը...
19:28 21/12/2022Քարաբերդի հանքավայրի նոր երկրաբանահետախուզական աշխատանքներ սկսելու վերաբերյալ հանրային լսումն անցել է թեժ մթնոլորտումԱյսօր՝ 2022 թ․ դեկտեմբերի 21-ին, Լոռու մարզի Փամբակ խոշորացված համայնքի ղեկավարի վարչական նստավայրում տեղի ունեցավ «ԱՍՍԱԹ» ՍՊԸ-ի նախաձեռնած հանրային լսումը, որի ժամանակ ընկերությունը ներկայացրեց...
18:22 21/12/2022Վրաստանից դեպի Հայաստան վերաարտահանումը կրկնապատկվել էՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) հրապարակած տվյալների համաձայն, 2022 թվականի հունվար-նոյեմբեր ամիսներին Վրաստանով վերաարտահանվել է 1,630 մլրդ դոլարի ապրանք, ինչը գրեթե 61 տոկոսով...

15:03 01/03/2013MasterCard, VimpelCom partner to offer mobile money globallyAt Mobile World Congress on February 26, MasterCard and VimpelCom announced a strategic partnership combining MasterCard’s best in class mobile payments technology and solutions with VimpelCom’s...
12:52 01/03/2013NCFA, Global Federation of Competitiveness Councils sign Memorandum of UnderstandingA Memorandum of Understanding (MoU) was signed in Washington, D.C., on February 28th, between the National Competitiveness Foundation of Armenia and the Global Federation of Competitiveness Councils,...
11:00 28/02/2013VivaCell-MTS unveils secrets of innovative thinkingUpon the invitation of the American University of Armenia, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian delivered a lecture on business innovations, Company’s press service said.
18:48 27/02/2013Orange launches sales of new superfast MyFi deviceToday Orange presented a new up to 21.6Mbps MyFi device enabling to use high-speed internet in the whole coverage of Orange, as well as create a private Wi-Fi zone everywhere - even on the move.
15:43 27/02/2013Robotics starts from schoolToday, a joint press conference was held at VivaCell-MTS Headquarters on the theme "Robotics starts from school".
19:02 26/02/2013Artsakh leader holds consultation on water supply issuesArtsakh Republic President Bako Sahakyan held a consultation on water supply issues in capital Stepanakert.
11:36 26/02/2013Haykakan Zhamanak: Carrefour’s entrance to Armenia issue of principleCommenting on the Twitter note of U.S. Ambassador to Armenia John Heffern about the necessity of opening Carrefour hypermarket in Armenia, Haykakan Zhamanak daily says, “It is naïve to think that the...
18:46 23/02/2013Ceiling at one of Baku’s schools collapsed over first-gradersThe ceiling of the classroom in N193 School at Narimanov’s region in Baku has collapsed over the first-graders heads.
16:24 23/02/2013World Economic Forum: Azerbaijan has sharply deteriorated its Rating of CompetitivenessThe World Economic Forum has published a new report on global competitiveness 2011-2012 entitled “Global Competitiveness Index 2012-2013”.
16:14 21/02/2013Synopsys posts financial results for first quarter fiscal year 2013Synopsys, Inc. (Nasdaq: SNPS), a global leader providing software, IP and services used to accelerate innovation in chips and electronic systems, yesterday reported results for its first quarter of...
14:06 21/02/2013Bako Sahakyan meets Italian Armenian entrepreneur Gagik SaroukhanyanOn 21 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan received Italian Armenian entrepreneur Gagik Saroukhanyan.
14:22 20/02/2013VivaCell-MTS offers unlimited Internet for 2 years in case of buying Hayphone smartphoneVivaCell-MTS presents Hayphone, a new Android OS-based smartphone. This easy-to-use, stylish and at the same time affordable mobile phone is best for those who can’t see their lives without the...
15:37 18/02/2013Haqqin.az: Azerbaijani authorities use up Oil fundThe Government of Azerbaijan has turned into a lazy element and the hope and confidence in stability of the State Oil Fund revenues have transformed the government into club of oligarchs and...
17:53 15/02/2013Artsakh leader holds consultation on mining industry developmentPresident of the Artsakh Republic Bako Sahakyan held an enlarged consultation on the development of mining industry in 2012 and the activities planned for 2013.
17:37 15/02/2013Alcatel OT 810D – now at VivaCell-MTS service centersVivaCell-MTS presents the stylish dual SIM Alcatel OT 810D phone with QWERTY keyboard especially for modern women.
17:34 15/02/2013New offer from Orange to use Internet with peace of mindAnticipating the spring holidays, today Orange presented a new offer for internet, which will allow more users to discover the benefits of the mobile internet.
18:47 14/02/2013Surprise for inviting a friend to OrangeBeginning today, customers of Orange Dolphin, Panther or Butterfly monthly subscriptions can get a nice surprise from Orange by simply inviting their close ones to also join one of the Orange monthly...
17:12 14/02/2013New Orange peace of mind tariffs: 1AMD for calls, SMS and GPRS, new unlimited data bundlesToday Orange presented a range of innovative and attractive offers proposing customers welcome the spring with new voice and data services, company’s press service reports.
12:30 14/02/2013Yerevan taxi drivers protest taxesTaxi drivers have staged a protest near the building of National Gallery in Yerevan’s Republic Square.