19:33 13/12/202210 օրում կասեցվել է 2401 կգ ոչ սպանդանոցային ծագման մսի վաճառքըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի և ՀՀ ոստիկանության տեսուչների կողմից իրականացվում է խստացված վերահսկողություն կենդանիների մորթից գոյացած մթերքի սպանդանոցային ծագման նկատմամբ: Այս մասին...
19:06 13/12/2022Ադրբեջանը քիչ առաջ դադարեցրել է Արցախի Հանրապետության գազամատակարարումըԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է․ «Եղանակային նման պայմաններում երկնագույն վառելիքի մատակարարման դադարեցումը հումանիտար ու տնտեսական ահաբեկչություն է, որը հետևողականորեն իրականացնում է Ադրբեջանը...
17:25 13/12/2022Բանկերը ճիշտ ու պատասխանատու կերպով կարողանում են արձագանքել ռիսկերին. Մարտին ԳալստյանՀՀ բանկային համակարգն ու Կենտրոնական բանկը հաստատակամ են, ունեն կոնսեսուս և գնալու են այն ճանապարհով, որը ռիսկեր չի չստեղծի ՀՀ ֆինանսական համակարգի համար: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման...
16:28 13/12/2022Կենտրոնական բանկը դեկտեմբերին գնաճի որոշակի արագացում է կանխատեսում. Մարտին ԳալստյանԿենտրոնական բանկը 2022 թվականի համար 12.9% տնտեսական աճ է կանխատեսում։ Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը։ Նրա խոսքով՝ ծառայությունների ոլորտում...
15:29 13/12/2022Ուկրաինան 2014 թ-ից Եվրամիությունից ստացել է 90 մլրդ եվրո է ստացել. Եվրահանձնաժողովի ղեկավար2014 թվականից Եվրամիությունը Ուկրաինային տրամադրել է 90 միլիարդ եվրո գումար, իսկ 2023 թվականին վարկային օգնությունը կկազմի 18 միլիարդ եվրո։ Այս մասին այսօր ասել է Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա...
14:20 13/12/2022ԱՄՀ-ն մտադիր է օգնել Հայաստանին՝ նվազեցնելու աղքատությունըԱՄՀ գործադիր խորհուրդը Հայաստանի համար հաստատել է եռամյա նոր կանխարգելիչ ծրագիրը
13:33 13/12/2022ԱՄՆ-ը հայտարարել է էներգատեխնիկայի առաջին խմբաքանակի Ուկրաինա առաքման մասինԱՄՆ-ն Ուկրաինա է ուղարկել էներգետիկ սարքավորումների առաջին խմբաքանակը։ Այս մասին գրում է Reuters-ը։ Նշվում է, որ առաջին տրանշը ներառել է մոտ 13 մլն դոլարի էներգետիկ սարքավորումներ։ Ըստ հոդված՝ ԱՄՆ...
12:37 13/12/2022ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացվել է 0.25 տոկոսային կետովԴեկտեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ։ Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից մանրամասնում են՝ նիստի ժամանակ որոշվել է բարձրացնել վերաֆինանսավորման...
18:00 12/12/2022ՊԵԿ. «Սպայկա» ընկերության գլխավոր տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվելՊետական եկամուտների կոմիտեի քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում, ինչպես արդեն իսկ տեղեկացվել էր հանրությանը, պարզվել է, որ «Սպայկա» ՍՊԸ գլխավոր տնօրենը, նշված կազմակերպության,...
16:50 12/12/2022«Խելացի ենթակառուցվածք» պանելային քննարկում՝ ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունների և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի մասնակցությամբSilicon Mountains 2022 տարեվերջյան միջազգային տեխնոլոգիական գագաթաժողովի շրջանակներում կազմակերպած՝ «Խելացի ենթակառուցվածք» պանելային քննարկումը մեկ հարկի տակ էր միավորել Հայաստանի տեղեկատվական ու...
15:44 12/12/2022Գլոբալ առումով վիճակը Լարսում կայունանում է, բեռնատարները միջինը 5-7 օրում անցնում են անցակետը. Արմեն Սիմոնյան«Հոկտեմբերի 8-ի Ղրիմի կամրջի հայտնի իրադարձություններից 2-3 շաբաթ անց Լարսի անցակետում սկսվեց խիստ վերահսկողություն իրականացվել բեռնատարերի նկատմամբ»,-ԱԺ Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման...
13:15 12/12/2022ԵԱՏՄ երկրների հետ առևտրաշրջանառությունն աճել է 82.7%-ով. Վաղարշակ Հակոբյան«2022 թ. առաջին 9 ամիսներին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ԱՊՀ երկրների հետ առևտրաշրջանառության ծավալներն աճել են 75.4 %-ով, ԵԱՏՄ երկրների հետ՝ 82.7%-ով, ԵՄ երկրների հետ՝ 38.4 %-ով, իսկ...
09:10 12/12/2022Հայկական ժամացույցների արտադրությունն աճել էՀայաստանում 2022 թվականի հունվար-հոկտեմբերին աճել է հայկական ժամացույցների արտադրությունը: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում են է Վիճակագրական կոմիտեից, նշված ժամանակահատվածում հանրապետությունում...
08:47 12/12/2022ԱՄՆ ֆինանսների նախարարը հայտարարել է 2023 թ-ին տնտեսությունում ռեցեսիայի վտանգի մասինԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ջանեթ Յելենը CBS հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է 2023 թվականին ամերիկյան տնտեսությունում ռեցեսիայի վտանգի մասին: Երկրի տնտեսական իրավիճակի և գալիք տարվա...
08:31 12/12/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08.30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.50: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 401 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝ 404...
17:10 10/12/2022Դեպի խելացի ու թվային բանկային համակարգ. Silicon MountainsԱվելի քան 200 մասնակից և 5000 օնլայն հանդիսատես է հետևում Երևանում անցկացվող Silicon Mountains միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովին։ Հայ և արտասահմանցի փորձագետները հավաքվել են քննարկելու չորրորդ...
12:05 10/12/2022Fitch-ը Ակբա բանկին շնորհել է «B+» վարկանիշ՝ կայուն հեռանկարովՀեղինակավոր Fitch վարկանիշային գործակալությունը (Fitch Ratings) Ակբա բանկին շնորհել է «Երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի» «B+» վարկանիշ՝ կայուն հեռանկարով (long-term Issuer Default Rating...
12:00 10/12/2022Ռուսաստանից դեպի ԱՄՆ ուրանի, պարարտանյութերի և պալադիումի մատակարարումների ռեկորդային աճ է գրանցվելԱՄՆ-ն հոկտեմբերին Ռուսաստանից ներմուծել է 732,4 մլն դոլարի ապրանք, ինչը 2,2 անգամ ավելի է, քան սեպտեմբերին էր և գումարի առումով ռեկորդային է վերջին հինգ ամիսների ընթացքում: Գրում է РБК-ն՝...
21:04 09/12/2022Լիզինգ՝ սկսած փաստացի 0% տոկոսադրույքիցՏնտեսությունների արտադրական կարողությունների արդիականացման նպատակով Ակբա Լիզինգն առաջարկում է լիզինգով ձեռք բերել Fiat բեռնատարներ «Fine Cars of Armenia» ընկերությունից՝ սկսած 0% փաստացի...
19:35 09/12/2022Քարաբերդի ոսկու հանքավայրում երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային լսումներ է նախատեսվածՓամբակի համայնքապետարանը տեղեկացնում է,որ «ԱՍՍԱԹ» ՍՊԸ-ն նախատեսում է Լոռու մարզի Քարաբերդի ոսկու հանքավայրի Կենտրոնական տեղամասի արևելյան և հարավային թևերում օգտակար հանածոների արդյունահանման...

13:16 07/08/2017Глава Минсельхоза РФ: Москва не готова импортировать турецкие томаты и не будет этого делатьПо его словам, необходимо 3-5 лет для того, чтобы покрыть 90% рынка овощей РФ российской продукцией.
10:40 07/08/2017После Brexit в бюджете ЕС будет ежегодно недоставать от 10 до 12 млрд евроПри этом он подчеркнул, что Лондон будет вынужден платить по долгосрочным программам ЕС как минимум до 2020 года, поскольку их согласовали еще до решения о Brexit.
17:31 05/08/2017Тигран Саркисян выразил надежду, что в ближайшее время будет заключено соглашение о ЗСТ между ЕАЭС и ИраномДжахангири встретился с председателем коллегии Евразийской экономической Комиссии Тиграном Саркисяном, который находится в Тегеране.
15:30 05/08/2017Новые противоградовые комплексы вскоре будут доставлены в АрмениюМинистр по чрезвычайным ситуациям Армении Давид Тоноян накануне, 4 августа, с рабочим визитом побывал на радиолокационной станции общины Арташаван Арагацотнской области РА.
12:55 05/08/2017Премьер Армении К. Карапетян провел совещание в Армавирской области республикиНа основании поручения премьер-министра из области представлены инвестиционные программы, 11 из них касаются сферы сельского хозяйства.
18:48 04/08/2017Скандал вокруг поставок турбин Siemens: Евросоюз расширил санкции против РоссииЕвросоюз расширил список антироссийских санкций из-за скандала с поставками турбин Siemens в Крым.
17:47 04/08/2017Карен Карапетян посетил компанию «Zangi»: IT-сфера остается в центре внимания правительства АрменииПремьер-министр Армении Карен Карапетян посетил компанию IT-сферы «Zangi». Глава правительства ознакомился с деятельностью компании, достижениями, текущими и перспективными программами.
14:19 04/08/2017Премьер Армении: Воодушевляет, что в Дилижане наблюдается рост туристических посещений«Однако мы не должны довольствоваться достигнутым. Необходимо продолжать активно работать над развитием инфраструктур и оказанием разнообразных услуг», – подчеркнул Карен Карапетян.
13:26 04/08/2017Турпоток в турецкий Стамбул снизился, отели потеряли более миллиарда евроВыручка отелей Стамбула снизилась более чем на миллиард евро за первую половину текущего года по сравнению с тем же периодом 2015-го.
10:31 04/08/2017Мировые цены на нефть снижаются в последний день рабочей неделиИнвесторы продолжают отыгрывать данные о росте добычи «черного золота» в США.
19:15 03/08/2017Гарегин Мелконян: Создание ЗАО «Свободная экономическая зона Мегри» нужно рассматривать в контексте территориального развитияГ. Мелконян также добавил, что в целом это необходимо рассматривать в контексте территориального развития, в частности стимулирования экономической активности в Сюникской области.
19:05 03/08/2017Принято решение о создании фонда «Цифровая Армения» и утверждении его уставаЦель – повышение эффективности управления, обеспечение прозрачности и благоприятной бизнес-среды с использованием современных информационных технологий.
18:45 03/08/2017Конверс Банк приступил к размещению драмовых облигацийМинимальный пакет, который можно будет приобрести, составляет 15 облигаций, что составляет 1.500.000 драмов в денежном выражении.
18:01 03/08/2017Гарегин Мелконян: Мы ставим задачу развития экономического компонента внешней политики АрменииС целью развития экономического компонента внешней политике Армении правительство республики утвердило критерии по определению перечня приоритетных стран для развития экономической дипломатии.
14:32 03/08/2017Премьер Армении Карен Карапетян перечислил критерии для оценки деятельности губернаторовПремьер отметил, что неравномерное территориальное развитие – один из серьезных стоящих перед Арменией вызовов.
13:41 03/08/2017В Армении создается компания «Свободная экономическая зона Мегри»Правительство Армении утвердило проект решения о создании ЗАО «Свободная экономическая зона Мегри», представленного министерством экономического развития и инвестиций.
13:02 03/08/2017Поручение премьера Армении: фермерам, хозяйства которых пострадали от града и заморозков, государство предоставит помощьВ частности, премьер Армении К.Карапетян отметил, что были даны поручения относительно исследования и представления возможных решений по устранению последствий выпавшего ранее в республике града.
10:43 03/08/2017Тигран Абрамян: Показатель экономической активности в Арцахе за первое полугодие 2017 года вырос на 15%«Предварительные данные Статистической службы Арцаха за первое полугодие являются весьма обнадеживающими (подробности будут представлены в скором времени)», – написал Тигран Абрамян.
10:27 03/08/2017Мировые цены на нефть снижаются в четверг утромСтоимость октябрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,38% – до 52,16 доллара за баррель.
20:15 02/08/2017Пока азербайджанские банки один за другим объявляют себя банкротами, семья Алиевых получает миллионные прибыли от нихСогласно источнику, только в июле текущего года семья Алиевых заработала $31 млн. за счет имеющихся в VTB банке 49% акций.