19:33 13/12/202210 օրում կասեցվել է 2401 կգ ոչ սպանդանոցային ծագման մսի վաճառքըՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի և ՀՀ ոստիկանության տեսուչների կողմից իրականացվում է խստացված վերահսկողություն կենդանիների մորթից գոյացած մթերքի սպանդանոցային ծագման նկատմամբ: Այս մասին...
19:06 13/12/2022Ադրբեջանը քիչ առաջ դադարեցրել է Արցախի Հանրապետության գազամատակարարումըԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է․ «Եղանակային նման պայմաններում երկնագույն վառելիքի մատակարարման դադարեցումը հումանիտար ու տնտեսական ահաբեկչություն է, որը հետևողականորեն իրականացնում է Ադրբեջանը...
17:25 13/12/2022Բանկերը ճիշտ ու պատասխանատու կերպով կարողանում են արձագանքել ռիսկերին. Մարտին ԳալստյանՀՀ բանկային համակարգն ու Կենտրոնական բանկը հաստատակամ են, ունեն կոնսեսուս և գնալու են այն ճանապարհով, որը ռիսկեր չի չստեղծի ՀՀ ֆինանսական համակարգի համար: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման...
16:28 13/12/2022Կենտրոնական բանկը դեկտեմբերին գնաճի որոշակի արագացում է կանխատեսում. Մարտին ԳալստյանԿենտրոնական բանկը 2022 թվականի համար 12.9% տնտեսական աճ է կանխատեսում։ Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում ասաց Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը։ Նրա խոսքով՝ ծառայությունների ոլորտում...
15:29 13/12/2022Ուկրաինան 2014 թ-ից Եվրամիությունից ստացել է 90 մլրդ եվրո է ստացել. Եվրահանձնաժողովի ղեկավար2014 թվականից Եվրամիությունը Ուկրաինային տրամադրել է 90 միլիարդ եվրո գումար, իսկ 2023 թվականին վարկային օգնությունը կկազմի 18 միլիարդ եվրո։ Այս մասին այսօր ասել է Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա...
14:20 13/12/2022ԱՄՀ-ն մտադիր է օգնել Հայաստանին՝ նվազեցնելու աղքատությունըԱՄՀ գործադիր խորհուրդը Հայաստանի համար հաստատել է եռամյա նոր կանխարգելիչ ծրագիրը
13:33 13/12/2022ԱՄՆ-ը հայտարարել է էներգատեխնիկայի առաջին խմբաքանակի Ուկրաինա առաքման մասինԱՄՆ-ն Ուկրաինա է ուղարկել էներգետիկ սարքավորումների առաջին խմբաքանակը։ Այս մասին գրում է Reuters-ը։ Նշվում է, որ առաջին տրանշը ներառել է մոտ 13 մլն դոլարի էներգետիկ սարքավորումներ։ Ըստ հոդված՝ ԱՄՆ...
12:37 13/12/2022ԿԲ. Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը բարձրացվել է 0.25 տոկոսային կետովԴեկտեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ։ Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից մանրամասնում են՝ նիստի ժամանակ որոշվել է բարձրացնել վերաֆինանսավորման...
18:00 12/12/2022ՊԵԿ. «Սպայկա» ընկերության գլխավոր տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվելՊետական եկամուտների կոմիտեի քննչական վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում, ինչպես արդեն իսկ տեղեկացվել էր հանրությանը, պարզվել է, որ «Սպայկա» ՍՊԸ գլխավոր տնօրենը, նշված կազմակերպության,...
16:50 12/12/2022«Խելացի ենթակառուցվածք» պանելային քննարկում՝ ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունների և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի մասնակցությամբSilicon Mountains 2022 տարեվերջյան միջազգային տեխնոլոգիական գագաթաժողովի շրջանակներում կազմակերպած՝ «Խելացի ենթակառուցվածք» պանելային քննարկումը մեկ հարկի տակ էր միավորել Հայաստանի տեղեկատվական ու...
15:44 12/12/2022Գլոբալ առումով վիճակը Լարսում կայունանում է, բեռնատարները միջինը 5-7 օրում անցնում են անցակետը. Արմեն Սիմոնյան«Հոկտեմբերի 8-ի Ղրիմի կամրջի հայտնի իրադարձություններից 2-3 շաբաթ անց Լարսի անցակետում սկսվեց խիստ վերահսկողություն իրականացվել բեռնատարերի նկատմամբ»,-ԱԺ Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման...
13:15 12/12/2022ԵԱՏՄ երկրների հետ առևտրաշրջանառությունն աճել է 82.7%-ով. Վաղարշակ Հակոբյան«2022 թ. առաջին 9 ամիսներին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ԱՊՀ երկրների հետ առևտրաշրջանառության ծավալներն աճել են 75.4 %-ով, ԵԱՏՄ երկրների հետ՝ 82.7%-ով, ԵՄ երկրների հետ՝ 38.4 %-ով, իսկ...
09:10 12/12/2022Հայկական ժամացույցների արտադրությունն աճել էՀայաստանում 2022 թվականի հունվար-հոկտեմբերին աճել է հայկական ժամացույցների արտադրությունը: Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում են է Վիճակագրական կոմիտեից, նշված ժամանակահատվածում հանրապետությունում...
08:47 12/12/2022ԱՄՆ ֆինանսների նախարարը հայտարարել է 2023 թ-ին տնտեսությունում ռեցեսիայի վտանգի մասինԱՄՆ ֆինանսների նախարար Ջանեթ Յելենը CBS հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է 2023 թվականին ամերիկյան տնտեսությունում ռեցեսիայի վտանգի մասին: Երկրի տնտեսական իրավիճակի և գալիք տարվա...
08:31 12/12/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08.30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.50: Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 401 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝ 404...
17:10 10/12/2022Դեպի խելացի ու թվային բանկային համակարգ. Silicon MountainsԱվելի քան 200 մասնակից և 5000 օնլայն հանդիսատես է հետևում Երևանում անցկացվող Silicon Mountains միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովին։ Հայ և արտասահմանցի փորձագետները հավաքվել են քննարկելու չորրորդ...
12:05 10/12/2022Fitch-ը Ակբա բանկին շնորհել է «B+» վարկանիշ՝ կայուն հեռանկարովՀեղինակավոր Fitch վարկանիշային գործակալությունը (Fitch Ratings) Ակբա բանկին շնորհել է «Երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի» «B+» վարկանիշ՝ կայուն հեռանկարով (long-term Issuer Default Rating...
12:00 10/12/2022Ռուսաստանից դեպի ԱՄՆ ուրանի, պարարտանյութերի և պալադիումի մատակարարումների ռեկորդային աճ է գրանցվելԱՄՆ-ն հոկտեմբերին Ռուսաստանից ներմուծել է 732,4 մլն դոլարի ապրանք, ինչը 2,2 անգամ ավելի է, քան սեպտեմբերին էր և գումարի առումով ռեկորդային է վերջին հինգ ամիսների ընթացքում: Գրում է РБК-ն՝...
21:04 09/12/2022Լիզինգ՝ սկսած փաստացի 0% տոկոսադրույքիցՏնտեսությունների արտադրական կարողությունների արդիականացման նպատակով Ակբա Լիզինգն առաջարկում է լիզինգով ձեռք բերել Fiat բեռնատարներ «Fine Cars of Armenia» ընկերությունից՝ սկսած 0% փաստացի...
19:35 09/12/2022Քարաբերդի ոսկու հանքավայրում երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ հանրային լսումներ է նախատեսվածՓամբակի համայնքապետարանը տեղեկացնում է,որ «ԱՍՍԱԹ» ՍՊԸ-ն նախատեսում է Լոռու մարզի Քարաբերդի ոսկու հանքավայրի Կենտրոնական տեղամասի արևելյան և հարավային թևերում օգտակար հանածոների արդյունահանման...

11:42 08/01/2013Armenian entrepreneur’s startup a frontrunner for prestigious Europas People’s Choice AwardiMall.eu, the first social e-commerce platform which brings European shopping and style guides to emerging markets, leads the race for the prestigious Europas People’s Choice Startup Award, being in...
12:31 06/01/2013Armenian entrepreneur’s startup a frontrunner for prestigious Europas People’s Choice AwardiMall.eu, the first social e-commerce platform which brings European shopping and style guides to emerging markets, leads the race for the prestigious Europas People’s Choice Startup Award, being in...
18:03 28/12/2012China has tightened its rules on internet usageChina has tightened its rules on internet usage to enforce a previous requirement that users fully identify themselves to service providers, the BBC reports.
12:33 27/12/2012New Internet Express MF820d 4G USB modem already availableNew Internet Express MF820d 4G USB modem is now available at VivaCell-MTS service centers. The modem supports a speed of up to 100 mbps for download and up to 50 mbps for upload. The price of the...
12:31 27/12/2012Iran, Armenia to have common economic spaceCommon economic space will be created between Iran and Armenia, Iranian website ISNA reported. Iranian Foreign Minister Ali Akbar Salehi and Governor-General of Iran's East Azarbaijan province Ahmad...
18:31 26/12/2012Bako Sahakyan meets with representatives of Artsakh’s business environmentOn December 26, Artsakh Republic President Bako Sahakyan met with representatives of the republic's business environment.
17:21 25/12/2012New Internet Now 21.6 Mb/sec modem now available for Internet Now 6000 tariff plan customersStarting from today Internet Now 6,000 tariff plan customers will be able to acquire the modem allowing up to 21.6 Mb/sec download speed for a special price.
13:44 25/12/2012Iranian, Armenian Deputy FMs discuss Karabakh settlement in YerevanSeyed Abbas Araghchi will also meet Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian and Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisyan.
18:37 24/12/2012Serzh Sargsyan: Our efforts aimed at creation of favorable business environment will be continuousOn the occasion of the New Year and Christmas holidays, a reception was held today at the Presidential Palace hosted by Serzh Sargsyan for the representatives of the business community of Armenia.
18:19 24/12/2012Minister of Economy notices atmosphere of trust with authorities and businessmen“The economic growth in 2012 makes 7%,” told Minister of Economy Tigran Davtyan and attached importance not at the quantitative but qualitative achievements.
15:19 24/12/2012Vache Gabrielyan: the second wave of crisis is possible but is less probable“We have overcome the financial – economic crisis but not its consequences,” said today the RA Minister of Finances Vache Gabrielyan.
14:47 21/12/201220,000 Orange subscribers receive international gift-minutesToday Orange announced the results of last week of the “Free international minutes in return for the incoming international calls” unprecedented offer.
11:28 21/12/2012Issues concerning promotion of Armenian tourists have been discussed in AdjariaDelegation headed by the head of Diocese of the Armenian Apostolic Holy Church in Georgia Bishop Vazgen Mirzakhanyan recently visited the Supreme Council of the Autonomous Republic of Adjara settled...
18:29 18/12/2012Orange launches OrangePremier program for its most loyal customersToday Orange has presented a new exclusive service in the telecommunication sector of Armenia and launched the OrangePremier program with the objective to pay special attention to its most devoted...
13:40 17/12/2012Industrial output continues shrinking in AzerbaijanIn January-November 2012, the industrial production in Azerbaijan shrank by 3.3% compared to the same period of 2011, Azerbaijani news agency "1nyuz.az" with reference to the State Statistics...
14:31 15/12/2012Orange launches official sale of iPhone 5 in ArmeniaOrange has announced the official sale of iPhone 5 in Armenia. iPhone 5 is the thinnest and lightest iPhone ever and has high definition HD voice feature which today is possible to experience only in...
15:25 14/12/2012Armenia lacks professional agronomistsThe problem with the veterinarians in rural cities is solved. Around 650 communities have got their own veterinarian but not all the towns have their own agronomists yet, said Garnik Petrosyan, RA...
09:40 12/12/2012Serzh Sargsyan receives INTER RAO UES management board chairmanPresident Serzh Sargsyan received the Chairman of Management Board of INTER RAO UES Boris Kovalchuk on Tuesday, December 11.
15:50 10/12/2012Adam Schiff: Armenia has sufficient potential to become Silicon Valley of CaucasusArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan on Saturday began his working visit to the United States, which will last until December 12, Armenian government’s press service said.