11:35 07/12/20222023-ին պետական բյուջեի դեֆիցիտը կկազմի 289 միլիարդ դրամ. Տիգրան ԽաչատրյանԱզգային ժողովում քննարկվում է Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեի մասին օրենքի լրամշակված նախագիծը։ Նախքան հարցի քննարկումը, ներկա ընդդիմադիր պատգամավորները լքեցին նիստերի դահլիճը։...
10:00 07/12/2022Դոլարը շարունակում է թանկանալՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09.45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.22 դրամ`դեկտեմբերի 5-ի համեմատ արժևորվելով 0.50 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
20:07 06/12/2022Կիևը կոչ է արել Ռուսաստանին զրկել ՄԱԳԱՏԷ-ին անդամակցությունիցՈւկրաինայի էներգետիկայի նախարար Գերման Գալուշչենկոն կարծում է, որ Ռուսաստանը պետք է զրկվի Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) անդամակցությունից։ «Չնայած այն հանգամանքին, որ ԽՍՀՄ-ը...
19:51 06/12/2022ԲԸՏՄ․ Արձանագրվել է 72 դեպք, որից 40 դեպքով հաշվարկվել է 26,4 մլն ՀՀ դրամի չափով շրջակա միջավայրին հասցված վնասՀՀ բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի կողմից 2022 թվականի նոյեմբերի 21-ից դեկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվություն է ներկայացրել, որը ներկայացնում...
18:00 06/12/2022Վրաստանում մեքենաների գները կբարձրանան 10-15%-ովՎրաստանի ավտոներմուծողների ասոցիացիան ակնկալում է, որ 2023 թվականի սկզբից ինչպես հին, այնպես էլ նոր մեքենաների գները կբարձրանան լրացուցիչ 10-15 տոկոսով, իսկ ապագայում գնաճի միտումը կշարունակվի։...
15:45 06/12/2022Համընդհանուր հայտարարագրման օրինագիծն ՔՊ-ական պատգամավորները քննարկեցին առանց ընդդիմախոսության«Նախագծի նպատակներից մեկը ֆիզիկական անձանց անձնավորված հաշվառման համակարգ ձևավորելն է, ինչը հնարավորություն կընձեռի առավել հեշտությամբ և ճշտությամբ ավելի բարձր աստիճանով տեղորոշել ոլորտային...
15:20 06/12/2022Գյումրիում բազմաբնակարան նոր շենքեր են կառուցվելԳյումրու «Մուշ-2» թաղամասի բնակելի երկու նոր շենքերը գրեթե պատրաստ են շահագործման. 36 բնակարանի նոր շահառուները երկրաշարժից հետո տնակներում բնակվող քաղաքացիներն են։ Ակբա բանկiից հայտնում են՝ ևս երկու...
13:17 06/12/2022Ադրբեջանում դեղերի դեֆիցիտ էՄիլի Մեջլիսի նիստում այսօր ադրբեջանցի պատգամավորներից մեկը՝ Ռաշադ Մահմուդովը բարձրաձայնել է երկրում բժշկական միջոցների ու դեղերի պակասի մասին՝ նշելով, որ այդ ուղղությամբ հարկավոր են լուրջ ու անհապաղ...
10:40 06/12/2022Դոլարն ու եվրոն արժևորվում ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 10.20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.11 դրամ`դեկտեմբերի 4-ի համեմատ արժևորվելով 0.16 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
19:02 05/12/2022Ավտոկայարանների կառավարումը, հնարավոր է, փոխանցվի Գագիկ Ծառուկյանի ընկերություններին«Կենտրոնական», «Հյուսիսային» և «Սասունցի Դավիթ» ավտոկայարանների կառավարումը, հնարավոր է, փոխանցվի ԱԺ նախկին պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի ընկերություններին։ «Հետքի» այս տեղեկությունը չի հերքում...
18:27 05/12/202211 ամիսների ընթացքում Հայաստան է եկել 1.54 միլիոն մարդՀայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն ամփոփել է այս տարվա 11 ամիսների ընթացքում դեպի Հայաստան զբոսաշրջային այցելությունները: Կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, այս տարվա հունվար-նոյեմբեր ամիսների...
15:27 05/12/2022Ակբա Լիզինգ. Ագրոպարենային ոլորտի սարքավորումներ՝ սկսած 0.63% փաստացի տոկոսադրույքիցԲիզնեսի վերազինման նպատակով Ակբա Լիզինգը մինչև 31.12.22թ. առաջարկում է լիզինգով ձեռք բերել ագրոպարենային ոլորտի անհրաժեշտ սարքավորումները պետական աջակցության ծրագրով՝ սկսած 0.63% փաստացի...
11:58 05/12/2022Հայաստանի ֆոնդային բորսայում բաժնետոմսերի առևտրի ծավալը բազմապատիկ աճել էՀայաստանի ֆոնդային բորսան ամփոփել է 2022 թ.-ի նոյեմբեր ամսվա տվյալները։ AMX-ից, որը Հայաստանում գործող միակ ֆոնդային բորսան է, հայտնում են՝ Հայաստանի ֆոնդային բորսայում նոյեմբերին տեղի ունեցած...
12:20 04/12/2022Սև ուրբաթ 2022․ Ի՞նչ են պատվիրել հայաստանցիներն արտերկրիցՌեկորդներ Ամազոնում և Գլոբբինգում
19:45 03/12/2022ՄԱԿ-ում հայտարարել են, որ գենդերային հավասարության առաջխաղացումը 12 տրիլիոն դոլարով կխթանի տնտեսությունըՎերջին տարիներին աշխարհում նկատվում էր կանանց դրության բարելավվում, սակայն համավարակը բացասաբար ազդեց այս գործընթացի վրա։ Այս մասին հայտարարել է ՄԱԿ-կանայք կազմակերպության տնօրեն Սիմա Սամի Բահուզը։...
19:30 03/12/2022Մսի ու երշիկեղենի արտադրությունը կրճատվել էՀայաստանում այս տարվա հունվար-սեպտեմբերին արտադրվել է 32 հազար 451.6 տոննա միս, ինչը 2021 թվականի նշված ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 5%-ով։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական...
13:17 03/12/2022Իրանի հարավ-արևմուտքում նոր ատոմակայան է կառուցվումԻրանի Խուզեստան նահանգի Դարխովեյն քաղաքում մեկնարկել է 300 ՄՎտ հզորությամբ «Քարուն» էլեկտրակայանի շինարարությունը: ParsToday-ի փոխանցմամբ՝ Խուզեստան նահանգի Դարխոյն քաղաքում շաբաթ օրը մեկնարկել են...
10:41 03/12/2022ԱՄՆ-ում Մակրոնը հանդիպել է Մասկի հետՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտնել է, որ ուրբաթ օրը հանդիպել է ամերիկացի ձեռներեց և միլիարդատեր Իլոն Մասկի հետ։ Նրանք քննարկել են էլեկտրական մեքենաների և մարտկոցների արտադրության, ինչպես նաև...
09:28 03/12/2022Վրաստանում մանդարինի բերքն այս տարի ավելի քիչ է. կանխատեսումը՝ 40-45 հազար տոննաՎրաստանում շարունակվում է 2022 թ. մանդարինի սեզոնը: Ֆերմերները համեմատաբար ուշ են սկսել բերքահավաքը՝ անբարենպաստ եղանակային պայմանների պատճառով։ Jnews-ի փոխանցմամբ, մանդարինի բերքն այս տարի ավելի քիչ...
09:16 03/12/2022«Մեծ յոթնյակ»-ը և Ավստրալիան համաձայնության են եկել ռուսական նավթի գնի վերին շեմի սահմանաչափի շուրջ«Մեծ յոթնյակի» երկրները և Ավստրալիան համաձայնության են եկել ռուսական նավթի գնման համար վերին շեմ սահմանելու շուրջ։ «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, ռուսական նավթի սակագինը կանոնակարգվող կլինի և մեկ բարելի...

18:12 21/11/2012Dr. Federico Faggin hosted at VivaCell-MTS headquartersVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs that Chairman Emeritus of Synaptics, Inc.
17:45 20/11/2012Developing countries to receive over $400 billion in remittances in 2012, says World Bank reportRemittance flows to the developing world are expected to exceed earlier estimates and total $406 billion this year, an increase of 6.5 percent over the previous year, according to a new World Bank...
16:52 20/11/2012Arsen Ghazaryan: Turkish government in fact refuses to legalize trade turnover of $240 millionIf Turkish authorities do not legalize the trade turnover between Armenia and Turkey, Armenian businessmen will have to look for other markets, Arsen Ghazaryan, chairman of the Union of...
10:23 20/11/2012Zhoghovurd: Armenian embassy in Tehran takes measures to lift export ban on some goodsTehran banned the export of 52 goods to Armenia, Zhoghovurd daily reminds. “Since it is not known when our neighboring country will lift the ban, Armenian government assigned the Foreign Ministry on...
14:29 19/11/2012Gagik Makaryan: We need to revise our budgets"Investments of $5 billion are required for the rehabilitation of Armenia’s economy."
09:20 17/11/2012U.N. watchdog says Iran makes significant nuclear stepsIran has made a significant advancement in its nuclear program with the completion of its underground uranium enrichment facility near the holy city of Qom, according to a report released Friday by a...
18:38 16/11/2012VivaCell-MTS has deployed Internet DNS root name (L-Root) server on its networkVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that thanks to its initiative of deploying Internet DNS root name server (L-Root server) instance on its network, the...
12:47 16/11/2012‘Our Number’ – connection from VivaCell-MTS for home and officeVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that now with VivaCell-MTS “Our Number” package mobile communication services are available also on fixed phones.
11:45 16/11/2012‘Made in Armenia:’ Armenian high tech companies participate in Georgian IT Innovation ConferenceThe fifth annual Georgian Information Technologies Innovation (GITI) conference was launched in Tbilisi to run from November 14 to 17.
17:19 15/11/2012Orinats Yerkir parliamentary faction to vote for 2013 draft budgetOrinats Yerkir Party parliamentary faction is going to vote for the 2013 draft budget because it is not only the main economic document, but is also a political document, head of the faction Heghine...
17:00 15/11/2012Prosperous Armenia parliamentary faction to vote against 2013 draft budgetThe one-week debates on the 2013 draft budget in Armenian National Assembly’s Standing Committees showed that the main economic document of the country for next year will not solve the welfare...
16:29 15/11/2012DEG provides Ameriabank with 20 million US dollars for SME lendingAmeriabank cjsc and DEG -Deutsche Investitions-und Entwicklungsgesellschaft mbH have concluded a USD 20 mln loan agreement.
12:13 15/11/2012Hraparak: Mutton exports to Iran stopped, mutton prices down in ArmeniaArmenia has stopped mutton exports to Iran long ago, Hraparak writes. The reason for this decision is the depreciation of Iran’s national currency. “Armenian consumers benefited from it: one kilogram...
10:55 13/11/2012French Prime Minister willing to encourage entrance of French companies into free economic zones in ArmeniaArmenian President Serzh Sargsyan met with French Prime Minister Jean-Marc Ayrault in Paris on Monday, presidential press service said.
10:21 10/11/2012Zhoghovurd: STAR owes Maran Winery AMD 1 millionSTAR supermarket chain owes about AMD 1 million to Maran Winery, which supplies 5 sorts of wine to STAR, Zhoghovurd has learnt.
17:55 08/11/2012Construction of Meghri hydropower plant marks new phase in Armenian-Iranian economic relationsThe construction of Meghri hydropower plant will boost development of Armenian-Iranian economic relations, Armenian Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisyan said in his remarks at the...
17:13 08/11/2012Majid Namjoo: After 15-year period expires, Meghri HPP will be transferred to ArmeniaWe attach particular importance to our relations with Armenia which are based on both cultural cooperation and cooperation that became stronger with time.
14:53 08/11/2012Foundation laying ceremony held for Meghri HPPThe construction project of Meghri-Gharachilar HPP cascade is implemented with the efforts of Armenian-Iranian intergovernmental commission which worked on the project for one year.
19:14 05/11/2012New tariff plan for using VivaCell-MTS’ 4G/LTE network opportunitiesVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to present the new “Internet Express 50” postpaid tariff plan, which allows to fully enjoy the opportunities of VivaCell-MTS 4G/LTE...
15:26 05/11/2012Orange Armenia is 3 years old: company again has new offers for everyoneToday is the third anniversary since Orange launched its services in Armenia. Besides that, on this occasion the company summed up its achievements for the past 1 year, it also had some great news...