18:48 09/12/2022Silicon Mountains տարեվերջյան ամփոփիչ գագաթնաժողովը՝ նվիրված Խելացի լուծումների կիրառմանը տնտեսության տարբեր ճյուղերում, Երևանում համախմբեց ՏՀՏ և բիզնես համայնքըԱյսօր` դեկտեմբերի 9-ին, Մատենադարանում կայացավ խելացի լուծումների կիրառմանը նվիրված SILICON MOUNTAINS 2022 տարեվերջյան միջազգային տեխնոլոգիական գագաթնաժողովը:Այս մասին հայտնում են Վիվա ՄՏՍ-ից։ «Արդեն...
18:27 09/12/2022Սուքիասյանների ընտանիքի անվան հետ կապվող բանկը չի ցանկանում միջոցներ հատկացնել կենսաթոշակառուների համարԱնկանխիկ եղանակով կենսաթոշակը տնօրինելու արդյունքում 10 տոկոս հետվճարի պետական ծրագրին Սուքիասյանների ընտանիքին պատկանող «Հայէկոնոմբանկ»-ը չի միացել։ Այս մասին Panorama.am-ի խմբագրությանը հայտնեց մի...
17:51 09/12/20222022 թվականի 9 ամիսների տվյալներով առկա է 4.2 տրիլիոն դրամի խաղադրույք. Արման Պողոսյան«Նախագծով առաջարկվում է բարձրացնել ինտերնետ շահումավ խաղերի, տոտալիզատորների և ինտերնետ տոտալիզատորների հարկային բեռը»,-ԱԺ-ում հայտնեց Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը: Նրա խոսքով՝ գործող...
15:30 09/12/2022ՀՀ-ի և ԵԱՏՄ երկրների միջև հունվար-սեպտեմբերին ապրանքաշրջանառությունն աճել է 80%-ով. ՓաշինյանՆիկոլ Փաշինյանը Ղրղզստանի մայրաքաղաք Բիշքեկում մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի հերթական նիստին: Վերջինիս մասնակցել են նաև Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների...
12:30 09/12/2022Այս իշխանության օրոք պետական պարտքն ավելանում է շատ բարձր տեմպերով. Թադևոս Ավետիսյան«Հերթական նախաձեռնությամբ ավելանում է մեր երկրի պետական պարտքը, այն էլ արտաքին պարտքի կոմպոնենտը, ավելանում է քիչ էլ չէ՝ 200 միլիոն դոլարով»,- Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հայտարարեց «Հայաստան»...
11:46 09/12/2022ԱԺ-ն արտահերթ նիստ է գումարել բյուջեի պակասուրդը փակելուն ուղղված 200 մլն եվրոյի վարկ վերցնելու համար«Խոսքը գնում է նույն ծրագրի և երկու դոնոր կազմակերպությունների կողմից ֆինանսավորման նույն նպատակի՝ հարկաբյուջետային կայունության և ֆինանսական շուկաների զարգացման ոլորտներին»,-ԱԺ արտահերթ նիստում...
09:00 09/12/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08.45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.94 դրամ`դեկտեմբերի 7-ի համեմատ արժևորվելով 0.53 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
20:36 08/12/2022Ի՞նչ անել, եթե հնարավորություն չունեք մարել վարկը․Խորհուրդներ փաստաբանիցՇատերը վարկեր ունեն Վրաստանի տարբեր բանկերում։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ ոմանք ֆինանսական դժվարությունների պատճառով չեն կարողանում ժամանակին մարել իրենց վարկերը և հաճախ դրա պատճառով նույնիսկ կորցնում են...
18:53 08/12/2022Արցախի Հանրապետությունում զբոսաշրջության ոլորտը կարիք է զգում մշտական ուշադրության․ Լեռնիկ ՀովհաննիսյանԴեկտեմբերի 8-ին Վահրամ Բալայանի նախագահությամբ հրավիրվել է ԱՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը:Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԺ-ից։ «Օրակարգում ««Զբոսաշրջության և...
17:54 08/12/2022Թուրքիան պատրաստվում է Ռուսաստանից գազի զեղչ խնդրել. BloombergԹուրքական կողմը մտադիր է գազի գնի ավելի քան 25 %-ի զեղչի շուրջ բանակցել ռուսական պատվիրակության հետ, որը Անկարա կժամանի դեկտեմբերի 9-ին: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին Bloomberg-ին հայտնել են...
15:28 08/12/2022Հայաստանի տնտեսությունում ներդրումներն աճել են 5 անգամ. ԵՏՀԵվրասիական տնտեսական միության երկրների մեծ մասում 2022 թվականի առաջին կիսամյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատ նկատվել է ուղղակի ներդրումների աճ։ Այս մասին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական...
15:15 08/12/2022Կկայանա «ԱրմՌոբոտիքս 2022» հայաստանյան 14-րդ առաջնությունըԱռաջնության անցկացման հովանավորը նաև Ակբա բանկն է:
14:58 08/12/2022«ԼՈՒՅՍ». 2023թ. տնտեսական աճի կանխատեսումը էական ռիսկեր է պարունակում«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է 2023թ. պետական բյուջեի նախագիծը։
12:16 08/12/2022Մինչև տարեվերջ Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև կսկսվեն օդային բեռնափոխադրումներ. «Hurrriyet»Հայաստանի ու Թուրքիայի միջև ուղիղ չվերթների վերսկսումից հետո այժմ աշխատանքներ են իրականացվում օդային բեռնափոխադրումներ սկսելու ուղղությամբ: էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս մասին գրել է թուրքական...
11:23 08/12/2022Կառավարությունը հերթական՝ 1 մլրդ 272 մլն դրամի սուբվենցիոն համաֆինանսավորումն տրամադրեց համայնքներին«Այս որոշումը վերաբերում է 8 մարզի 16 բնակավայրի և առաջարկում ենք 1 մլրդ 272 մլն դրամ վճարել 25 սուբվենցիոն ծրարգրեի համաֆինանսավորման համար»,-կառավարություն նիստում հայտնեց ՏԿԵ նախարար Գնել...
11:08 08/12/2022ՄՊՀ-ն «Յանդեքս․Տաքսի ԷյԷմ» և «Յանդեքս Սնունդ ԷյԷմ» ՍՊԸ-ների նկատմամբ հարուցել է վարույթԱնբարեխիղճ մրցակցության առերևույթ հատկանիշներով
10:35 08/12/2022Դիզելային վառելիքի գինը մեկ տարում աճել է 23.9%-ով2022թ. նոյեմբերին 2021թ. նոյեմբերի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում արձանագրվել է 7.7%, իսկ 2022թ. հոկտեմբերի համեմատ՝ 0.5% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի ներկայացրած տվյալներով՝...
19:12 07/12/2022Վրացական խաճապուրին շարունակում է թանկանալISET հետազոտական ինստիտուտի մշակած «Խաճապուրի ինդեքս»-ի համաձայն, 2022 թվականի նոյեմբերին խաճապուրիի ինդեքսի աճի միտումը շարունակվել է, և մեկ ստանդարտ իմերեթական խաճապուրիի պատրաստման արժեքը կազմել...
16:42 07/12/2022Հացը, ալյուրը, մակարոնեղենը և առաջին անհրաժեշտության այլ մթերքները թանկացել են 10-28%-ով2022թ. նոյեմբերին 2021թ. նոյեմբերի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 11.1%, իսկ 2022թ. հոկտեմբերի համեմատ՝ 2.4% գնաճ: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում...
16:00 07/12/2022Սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը կազմել է 8.8%Հայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. նոյեմբերը 2021թ. նոյեմբերի նկատմամբ) կազմել է 8.8%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ`1.1%: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ վիճակագրական...

15:28 06/12/2012VivaCell-MTS offers AMD7/MB within ‘Dialect’ tariff planNow the price of Internet within “Dialect” tariff plan has been decreased for more than nine times and makes only AMD7/MB instead of AMD65 before.
13:23 06/12/2012HayPost reopens two renovated post offices in Yerevan’s Nor Nork and Kentron districtsToday the official reopening ceremony of completely modernized 0059 and 0025 post offices in Nor Nork and Kentron districts, Yerevan took place.
11:25 06/12/2012Consultation meeting on water supply issues at Artsakh President’s officeArtsakh Republic President Bako Sahakyan convened a consultation meeting on water supply problem of capital Stepanakert on Wednesday.
14:37 05/12/2012Tatul Manaseryan: If we continue moving slowly, we will fall behind dynamic development in post-critical period"Positive tendencies in economy are due to efficient use of financial, industrial and human factors."
10:02 05/12/2012Zhoghovurd: Republican MP’s business moves to ItalyRepublican MP Arkady Habartsumyan is building a hotel and restaurant complex in the center of Italy, Zhoghovurd reports, citing well-informed sources.
18:42 04/12/2012Marking 20th anniversary of Republic of Armenia joining World BankThe World Bank today marks the 20th anniversary of its cooperation with the Republic of Armenia, a partnership that has made an important contribution to improving lives of the Armenian children,...
13:03 03/12/2012Armenian envoy: We welcome entrance of Iranian investors into Armenian market"As of 2011, the commodity circulation between the two countries increased and amounted to $329 million.”
10:27 03/12/2012VivaCell-MTS: AMD15/MB within ‘Alo We’ tariff planVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, is glad to inform that now the price of Internet within “Alo We” tariff plan has been decreased for more than 4 times and makes only AMD15/MB.
17:21 01/12/2012Armenia is a good market for East Azarbaijan, says Iranian officialArmenia is a good market for the agricultural production of East Azarbaijan, head of Iran's East Azerbaijan Agricultural Jihad Organization, Masoud Mohammadian told Iran’s state-run news agency IRNA...
14:27 01/12/2012Vlad Filat: Moldova gives importance to development of cooperation with ArmeniaArmenian Prime Minister Tigran Sargsyan today received Moldovan Prime Minister Vlad Filat who attended the EPP Eastern Partnership Summit in Yerevan.
13:11 01/12/2012Ralph Yirikian meets NKR President Bako SahakyanPresident of the Artsakh Republic Bako Sahakyan today received Karabakh Telecom CJSC Director General Ralph Yirikian.
18:13 30/11/2012NKR President visits newly constructed apartment building in StepanakertArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited newly constructed apartment building in Tumanyan Street in capital Stepanakert and familiarized himself with its conditions.
19:32 28/11/2012Iran's East Azarbaijan Governor-General: We are interested in making investments in ArmeniaWe are ready to boost cooperation with Armenia in economic and trade areas, Governor-General of Iran's East Azarbaijan province Ahmad Alireza Beigi stated during a meeting with Governor of Armenia's...
18:23 28/11/2012Mining and socio-economic development: Armenia’s choicesInternational and local experts will gather in Yerevan on November 30 for a one-day conference examining mining and socio-economic policy in Armenia, the American University of Armenia reports.
18:19 27/11/2012Bako Sahakyan convenes consultation meetingOn November 27, Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a consultation meeting on issues related to estimated pure income of agricultural lands.
19:15 26/11/2012Serzh Sargsyan: Lebanon’s growing presence in our economy is noticeableLebanon’s growing presence in our country’s economy is noticeable recently, visiting Armenian President Serzh Sargsyan told reporters in Lebanese capital Beirut.
14:06 26/11/2012NASDAQ OMX Armenia introduces GlobeNewswire in ArmeniaWithin the framework of its activities aimed at promotion of Armenian capital market, NASDAQ OMX Armenia at a press conference today introduced GlobeNewswire worldwide news distribution service for...
10:41 24/11/2012Hraparak: Inspections reveal further violations in urban developmentOutrageous facts connected with terrible violations in urban development will be made public soon, even more serious ones than those revealed in the National Library of Armenia, Hraparak writes...
11:38 22/11/2012Armenia marks Bank Employee DayA total of 22 banks operate in Armenia, but the total number of bank employees is not known.