12:43 20/10/2022Երկու լապատկա ունեցող ընկերությունը երկու միլիարդանոց մրցույթի է մասնակցում. Գնել Սանոսյան«Երբեմն բախվում ենք դեպքերի, որ երկու լապատկա ունեցող ընկերությունը երկու միլիարդանոց մրցույթի է մասնակցում և մենք խնդիր ունենք օրենքով կարգավորելու, որպեսզի այդպես չլինի»,-գործադիրի նիստում...
12:33 20/10/2022Գերմանիան փրկելու Շոլցի որոշումը զայրացրել է ՄակրոնինՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին զայրացրել է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի որոշումը՝ միլիարդավոր եվրոներ հատկացնել իր երկրի էներգետիկ ոլորտին աջակցելու համար։ Այս մասին գրում է The Telegraph-ը։...
11:38 20/10/2022ԵՄ-ն 23 մլն եվրո դրամաշնորհ է հատկացրել նաև Սյունիքում միկրո, փոքր և միջին ձեռնարությունների զարգացմանը«ԵՄ-ի դիմակայության գործիքը Հայաստանի համար» դրամաշնորհային ֆինանսական համաձայնագրով նախատեսվում է 23 մլն եվրո դրամաշնորհային աջակցություն տրամադրել Հայաստանին՝ ուղղված ներառական և դիմակայուն...
08:31 20/10/2022Ռուբլին արժևորվել է, դոլարը՝ արժեզրկվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 404.06 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 0.38 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
18:58 19/10/2022ՔՏՀԱՏՄ-ը Սյունիքում վերսկսում է տրանսպորտային միջոցների կշռման աշխատանքները2022 թ․ սեպտեմբերի 13-ին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների պատճառով ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի կողմից կասեցվել էին...
18:45 19/10/2022Հայաստանը Վրաստանից էլեկտրաէներգիա գնողների եռյակում էՎրաստանի ազգային վիճակագրական ծառայության (Geostat) նախնական տվյալներով՝ 2022 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Վրաստանը վաճառել է 84 հազար 338 մլն դոլարի էլեկտրաէներգիա, ինչը 467,9 տոկոսով ավելի է...
18:00 19/10/2022ԵՄ-ն հայտնել է, որ իրենք ապացույցներ են ստացել Իրանից Ռուսաստանին ԱԹՍ-ներ մատակարարումների վերաբերյալԵՄ-ն նշում է, որ իրենք ստացել են Իրանի կողմից Ռուսաստան անօդաչու թռչող սարքերի ենթադրյալ մատակարարումների սեփական ապացույցները և պատասխան են պատրաստում։ Լուրը հայտնել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: «Երկուշաբթի...
15:45 19/10/2022Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյեն. Եվրոպան ռուսական գազի երկու երրորդի փոխարինող է գտելԵվրամիությունը (ԵՄ) ռուսական գազի երկու երրորդի փոխարինող է գտել: «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց»-ը գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի (ԵՀ) ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը։ Նրա խոսքով,...
15:05 19/10/2022Երևանում կկայանա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստըՀոկտեմբերի 20-21-ը Երևանում տեղի կունենա Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, ինչի կապակցությամբ Հայաստան կժամանեն ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարները:...
14:05 19/10/2022Չենք ունենա չափազանց շատ ՀՀ-ի և Թուրքիայի քաղաքացիություն ունեցող երկքաղաքացիներ. Վահան Քերոբյան«Այս նախագծով մենք ուզում ենք օգտվել այն հնարավորություններից, որը կա աշխարհում, այսինքն լուծել միանգամից երկու հարց՝ իմիգրացիայի հարցը, այսինքն որոշակի կատեգորիայի մարդկանց նաև դարձնելով ՀՀ...
13:45 19/10/2022Նիդեռլանդները վերադարձրեց «Թուրքական հոսք» օպերատորի լիցենզիանՆիդեռլանդների իշխանությունները վերադարձրել են արտահանման լիցենզիան South Stream Transport B.V.-ին՝ «Թուրքական հոսք» գազատարի օպերատորին: «ՌԻԱ նովոստի»-ն հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է...
09:14 19/10/2022Դոլարն արժեզրկվել է, եվրոն` արժևորվելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 404.47 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 406 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
08:30 19/10/2022Հայաստանում բազմաբնակարան շենքերի քանակը մեկ տարվա ընթացքում ավելացել է 73 միավորովԸստ Կադաստրի կոմիտեից, ՀՀ համայնքներից, համատիրություններից, լիազորագրային ու հավատարմագրային կառավարիչներից և այլ իրավաբանական անձանցից ստացված հաշվետվությունների ամփոփ տվյալների, Հանրապետության...
17:18 18/10/2022ՄՊՀ-ն վարույթ է հարուցել Երևանի քաղաքապետարանի նկատմամբԱվտոբուսների գնման ընթացակարգերում իրավախախտման առնչությամբ
13:20 18/10/2022Microsoft-ը պատրաստվում է կրճատել 1000 աշխատակցիԾրագրային ապահովման մշակող և ՏՏ հսկա «Microsoft»-ը պատրաստվում է աշխատանքից ազատել տարբեր ստորաբաժանումների հազար աշխատակցի, հայտնել է Axios պորտալը՝ հղում անելով ընկերության աղբյուրներին։...
08:52 18/10/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 404.53 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 406 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
18:29 17/10/2022Կառավարությունն ասում է՝ «Աղքատ ես, քանի որ անխելք ես». Սուրեն ՊարսյանԱղքատության հաղթահարման համաշխարհային օրվա շրջանակներում Panorama.am-ը զուցեց ՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանի հետ: «Հայաստանում հազարավոր...
16:43 17/10/2022Հայաստանում տնտեսությունն աճել է, սակայն բնակչության կենսամակարդակը չի բարելավվել. տնտեսագետԱմեն տարի հոկտեմբերի 17-ին նշվում է աղքատության վերացման միջազգային օրը: Օրվա նպատակն է բոլոր երկրներում բարձրացնել աղքատության վերացման դեմ պայքարի մասին իրազեկվածությունը: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի...
13:40 17/10/2022Բելառուսում ավելի քան 30 քրգործ են հարուցել գների անհիմն թանկացման փաստերովԲելառուսում 30-ից ավելի գործ է հարուցվել թանկացումների անհիմն բարձրացման փաստերով, ավելի քան 20 պաշտոնյա ձերբակալվել է։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Բելառուսի պետական...

18:45 02/06/2017В Петербурге обсуждены вопросы углубления экономических отношений Армении и ИранаСтороны отметили как высокий уровень имеющихся взаимоотношений, так и перспективы дальнейшего углубления сотрудничества.
15:27 02/06/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Запуск нового рейса Ереван-Астана-Ереван – важный шаг по развитию туризмаАвиакомпания SCAT запустила новый рейс в Ереван из Астаны. Уже с 31 мая два раза в неделю по средам и субботам жители Армении и Казахстана смогут воспользоваться услугами авиакомпании.
12:42 02/06/2017«Известия»: Россия предложила странам ЕАЭС уничтожать нелегальные продуктыБез документов проблематично определить качество и происхождение продуктов. Соответственно, их нельзя назвать безопасными для употребления в пищу.
11:57 02/06/2017Россия решила сохранить запрет на ввоз в страну помидоров из ТурцииПри этом вице-премьер России Аркадий Дворкович в ходе Петербургского международного экономического форума сообщил, что допуск томатов из Турции в Россию возможен, но ...
11:29 02/06/2017Стоимость нефти марки Brent впервые с 10 мая опустилась ниже $50 за баррельИнвесторы обеспокоены относительно решения президента США Дональда Трампа о выходе страны из Парижского соглашения по климату.
21:00 01/06/2017Обсуждается вопрос создания зоны свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром: решение объявят к середине июняКо По Кун отметил высокий интерес Сингапура к развитию диалога с ЕАЭС. Союз может стать для республики одним из основных поставщиков продовольствия и энергоресурсов.
20:22 01/06/2017Тигран Саркисян предсказал мировой экономике острый дефицит сельхозпродуктов, выгодный для стран ЕАЭСОн отметил, что в сегодняшнем переговорном процессе самые дискуссионные вопросы касаются именно экспорта-импорта сельскохозяйственной продукции.
19:23 01/06/2017Объем внешнего товарооборота Арцаха вырос на 60.2%Согласно информации, за январь-март с.г. показатель ВВП НКР составил 43.3 млрд. драмов, темп роста – 108.1%.
18:10 01/06/2017Иранская птицеводческая компания заинтересована в разведении породистых цыплят в АрменииЗамглавы Минсельхоза, с учетом членства Армении в ЕАЭС, назвал возможным экспорт продукции в дальнейшем на рынки стран Союза.
17:22 01/06/2017Премьер Армении Карен Карапетян поручил пересмотреть порядок оплаты кадастровой стоимостиВ определенных случаях это требование служит препятствием для реализации бизнес-проектов в конкретных общинах.
16:59 01/06/2017Запущен сайт о советском деятеле Левоне Мирзояне: эксперты предсказали истерику в АзербайджанеСегодня состоялась презентация проектов, разработанных Центром общественных связей и информации Аппарата президента Республики Армения.
14:11 01/06/2017Число посетивших Армению туристов выросло на 18.2%В Армению за январь – март 2017 года прибыли 1 298 533 туриста, что на 18.2% выше показателя за аналогичный период 2016 года.
13:24 01/06/2017Глава Минфина Вардан Арамян: Правительство Армении прогнозирует боле высокий экономический рост на ближайшие годы«Мы практически приблизились к завершению работы по разработке программы среднесрочных государственных расходов. Программа будет представлена общественности в июле», – сказал он.
10:57 01/06/2017Мировые цены на нефть растут в четвергЦены на нефть завершили падением третий месяц подряд на фоне сомнений инвесторов .
20:16 31/05/2017Реформа инспекционной системы в Армении: с меньшим числом людей добиться больших результатовЭксперт правительственной группы Артур Асоян в свою очередь добавил, что уже закрыты 6 инспекционных служб, вместо них созданы три инспекционных органа.
12:53 31/05/2017Мировые цены на нефть снижаются в средуСтоимость августовских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,5% — до 51,98 доллара за баррель.
20:26 30/05/2017Эксперт: Усилившаяся эмиграция обернется обнищанием АзербайджанаИз Азербайджана ежегодно мигрируют 2,5-3 тысяч человек. Граждане этой страны в основном уезжают в Россию, Турцию, Грузию, Украину и в Западную Европу.
18:37 30/05/2017«Forbes»: Решение правительства Азербайджана объявить дефолт Межбанка и провести реструктуризацию оказалось крайне неудачнымМеждународный банк Азербайджана (МБА) 11 мая объявил дефолт. Это крупнейший банк республики – его активы (почти $10 млрд.) составляют 40% всей банковской системы Азербайджана.
14:33 30/05/2017Премьер Армении провел встречу с представителями партии Рамкавар АзатаканКарен Карапетян отметил, что правительство Армении заинтересовано в привлечении потенциала всего армянства в инициированных реформах по стимулированию инвестиций, улучшению бизнес-среды.
10:04 30/05/2017Мировые цены на нефть снижаются во вторникУтром стоимость августовских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,32% – до 52,47 доллара за баррель.