15:39 27/10/2022Եկամտային հարկի ընդհանուր գումարը կարող է մեզ հպարտանալու և ընդգծելու տեղ տալ. Փաշինյան«2018 թվականից ի վեր Հայաստանում 108 հազար նոր աշխատատեղ է ի հայտ եկել, ստեղծվել, ստվերից դուրս եկել»,-կառավարության նիստում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը՝ գյուղատնտեսության ոլորտում արձանագրված անկման...
15:19 27/10/202220 մլրդ դրամ վարկ Արցախին՝ բռնագաղթածների համար տների կառուցմանըԿառավարությունն այսօրվա նիստի չզեկուցվող հարցերի փաթեթով որոշում ընդունեց, ըստ որի պետական բյուջեից Արցախի կառավարությանը կտրամադրվի 20 միլիարդ դրամ գումարի չափով միջպետական վարկ: «Միջպետական վարկը...
14:52 27/10/2022Կառավարությունը 2.5 մլրդ դարմ հատկացրեց շարունակական անկում գրանցող գյուղատնտեսության ոլորտին«Ծրագրով փոխհատուցման գումարը կկազմի մոտ 2 մլրդ 425 մլն դրամ, որից մոնիթորինգ իրականացնելու համար համայնքներին կտրամադրվի մոտ 72 մլն 750 հազար դրամ և ընդհանուր առմամբ՝ ծրագրի բյուջեն կկազմի 2 մլրդ...
14:35 27/10/2022Տնտեսագետը Սինանյանին առաջարկում է ծանոթանալ վիճակագրությանըՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Երբ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հայտարարում է, որ սփյուռքից ներդրումներ է բերել Հայաստան, խորհուրդ կտամ ծանոթանալ Հայաստանի պաշտոնական...
08:52 27/10/2022Դոլարը գահավիժում էԱՄՆ դոլարի փոխարժեքի անկումը շարունակվում է։ ՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.76 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 3.06 դրամով։ Ըստ...
17:41 26/10/2022Կոնվերս Բանկը դրամային և դոլարային պարտատոմսերի մարում է իրականացրելԿոնվերս Բանկը հայտարարում է AMCOVSB2BER5 տարբերակիչ ծածկագրով ԱՄՆ դոլարով և AMCOVSB2AER7 տարբերակիչ ծածկագրով ՀՀ դրամով պարտատոմսերի մարման և արժեկտրոնների վճարման մասին: Մարվել է 5 մլն դոլար...
17:13 26/10/2022Կարճատև դադարները խոչընդոտ չեն լինի կառավարության ասֆալտապատման ծրագրերը կյանքի կոչելու համար. Գնել Սանոսյան«Սեպտեմբերի 13-14-ի ագրեսիայի արդյունքում մեր և՛ բնակավայրերը, և՛ քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ակնհայտորեն թիրախավորվել են»,-կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարեց ՏԿԵ նախարար Գնել...
16:30 26/10/2022Զելենսկին ստորագրել է համակարգային նշանակություն ունեցող բանկերի ազգայնացման մասին օրենքըՉորեքշաբթի օրը Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին օրենք է ստորագրել, որով սահմանում է ռազմական գործողությունների պայմաններում համակարգային նշանակություն ունեցող բանկերի ազգայնացման կարգը։ Լուրը...
16:05 26/10/2022ՎԿ. Սեպտեմբերին սպառողական գները աճել են 9.9 %-ով, իսկ արդյունաբերական ապրանքների գները նվազել 3.3 %-ովՎիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է ընթացիկ-օպերատիվ ամփոփմամբ ստացված ՀՀ սոցիալ-տնտեսական վիճակը բնութագրող 2022թ.
14:26 26/10/2022ԵՊՀ-ի կենսաբանները սուրճի թափոնից օրգանական պարարտանյութ են ստացելՍտարտափը դարձել է Ակբա Ֆեդերացիայի «Նորարարական գյուղատնտեսության աջակցման» ծրագրի շահառու ։
08:58 26/10/2022Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքը շարունակում է նվազելԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը շարունակում է նվազել։ ՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 397.82 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով 2.79 դրամով։ Ըստ Rate.am...
20:13 25/10/2022«Ստեփանակերտ -Մարտակերտ նոր ճանապարհահատվածի շինարարական աշխատանքներն ավարտական փուլում են«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ հետպատերազմյան շրջանում Արցախում իրականացվող ամենամեծ ճանապարհաշինական ծրագիրն ավարտական փուլում է։Այս մասին հայտնում են ԱՀ Քաղաքաշինության...
18:11 25/10/2022Թուրքիան «օգուտներ է քաղում» ՌԴ-ի դեմ իրականացվող պատժամիջոցներիցՌուս-ուկրաինական հակամարտության սկզբից ի վեր արևմտյան երկրներն ԱՄՆ-ի գլխավորությամբ Ռուսաստանի նկատմամբ սահմանել ու կիրառում են մի շարք պատժամիջոցներ, որոնց չի միացել Թուրքիան:Այս մասին գրում է...
17:50 25/10/2022ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են Ռուսաստանից փոխանցումներ ստանալ հեռախոսահամարովՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ-հաճախորդները ռուսաստանյան ՎՏԲ բանկի հաճախորդներից կկարողանան ակնթարթորեն ստանալ գումարներ ՀՀ դրամով իրենց հաշվին կամ քարտին՝ տրամադրելով ուղարկողին միայն բջջային...
16:22 25/10/2022Զելենսկին ցանկանում է, որ Արևմուտքը ծածկի Ուկրաինայի 2023 թ. բյուջեի 38 միլիարդ դոլարի դեֆիցիտըՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ակնկալում է, որ արևմտյան գործընկերները հաջորդ տարի կօգնեն ծածկել երկրի բյուջեի 38 միլիարդ դոլարի դեֆիցիտը։ Այդ մասին լուր է տարածել ՏԱՍՍ-ը: Երեքշաբթի օրը...
15:24 25/10/2022Դոլարը հատեց 400 դրամի շեմըԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր հատել է 400 դրամի սահմանագիծը։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է rate.am կայքից, Հայաստանի բանկերում ժամը 15:00-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 398.35 դրամով (արժեզրկվել...
15:17 25/10/2022Կավե զարգացնող խաղեր՝ Ճամբարակից. ստեղծվել են նոր աշխատատեղերՃամբարակի «Աստղացոլք» հասարակական կազմակերպությունը երեխաների խնամքի, խոցելի խմբերի, ինչպես նաև հաշմանդամություն ունեցող կանանց զբաղվածության ապահովման նպատակով իրականացնում է սոցիալական տարբեր...
12:57 25/10/2022Գնաճը ստիպում է եվրոպացիներին նույնիսկ ժամկետանց սնունդ գնելՆրանք վերադառնում են 70-ականների կենսակերպին
08:30 25/10/2022Մեծ Բրիտանիայի տնտեսությունը մտել է ռեցեսիայի փուլՄեծ Բրիտանիայի տնտեսությունը հոկտեմբերին ռեցեսիայի փուլ է մտել՝ էներգակիրների բարձր գների, տոկոսադրույքների և քաղաքական անկայունության ֆոնին։ Այս մասին հայտնել է Financial Times-ը՝ վկայակոչելով S&P-ի...
16:45 24/10/2022Ադրբեջանը նախատեսում է գազ և էլեկտրաէներգիա արտահանել Վրաստանի տարածքովԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վրաստանի վարչապետ իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ հանդիպումից հետո հայտարարել է, որ Ադրբեջանը նախատեսում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Վրաստանի տարածքով: Այս մասին հայտնում է...

11:40 13/06/2017В Арцахе интенсивно строятся малые гидроэлектростанцииТолько в 2017 году были сданы в эксплуатацию 2 малых ГЭС – Джермаджур (мощностью 6 МВт) и Викинг (мощностью 1,8 МВт). В республике ведутся работы по строительству еще 8 малых ГЭС.
11:20 13/06/2017Мировые цены на нефть слабо растут во вторникУтром стоимость августовских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,54% – до 48,55 доллара за баррель.
10:51 13/06/2017Журнал Forbes назвал самых высокооплачиваемых знаменитостейАмериканский рэп-исполнитель Шон Комбс, известный как Diddy, возглавил список самых высокооплачиваемых знаменитостей, опубликованный журналом Forbes.
19:33 12/06/2017Премьер Армении и гендиректор корпорации «Росатом» обсудили продление срока эксплуатации 2-го энергоблока Армянской АЭСПремьер Карапетян отметил важность сотрудничества между Арменией и РФ в сфере энергетики, выразив удовлетворение уровнем двустороннего взаимодействия.
14:34 12/06/2017Эксперт: Дефолт Межбанка, девальвация маната и сокращение нефтяных доходов лишают Азербайджан светлого будущегоПроблемы Международного банка Азербайджана могут бросить тень на будущее всей страны, так как банковский кризис настораживает потенциальных инвесторов.
18:49 10/06/2017Встреча Карена Карапетян с Д. Кумсишвили: Объём товарооборота между Арменией и Грузией растёт, бизнес-связи расширяютсяСтороны обратились к совместной реализации программ в различных сферах, положительно оценив ход данных мероприятий и обсудили дальнейшие шаги.
17:37 10/06/2017Глава Минсельхоза Армении: Армянскую продукцию очень любят и ценят в странах ЕАЭС, но есть одно «но»Игнатий Аракелян также подчеркнул, что по причине отсутствия в Армении крупных хозяйств сложно вести переговоры в направлении формирования новых рынков.
14:29 10/06/2017Президент Армении Серж Саргсян посетил армянский павильон выставки «Астана Экспо-2017»Завершив рабочий визит в Республику Казахстан, возглавляемая президентом Сержем Саргсяном делегация возвратилась в Ереван.
13:16 10/06/2017Артур Джавадян: Уже 25 лет Армения эффективно сотрудничает с Международным валютным фондом и Всемирным банкомВ рамках мероприятия планируется проведение рабочих обсуждений вокруг текущих экономических вопросов.
18:55 09/06/2017Премьер Карен Карапетян обсудил с представителями «Сколково» реализацию инвестиционных бизнес-проектов в АрменииВ ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся возможностей реализации в Армении инвестиционных бизнес-проектов.
17:50 09/06/2017Премьер Карен Карапетян: Уверен, что малая авиация в Армении станет необходимостью и расширит географиюКарен Карапетян посетил Центр управления воздушным движением, где главе правительства подробно представили и рассказали о деятельности центра.
15:33 09/06/2017Банк ВТБ (Армения) запустил услугу СМС-уведомлений о готовности картУслуга СМС-уведомлений предоставляется бесплатно.
14:01 09/06/2017ЕЭК выводит промышленность стран ЕАЭС на новый технологический уровеньПерспективные инновационные кооперационные проекты были представлены на Евразийском инвестиционном форуме.
13:38 09/06/2017Президент Серж Саргсян: Армения инициировала серьезнейшие реформы, нацеленные на долгосрочное развитиеПрезидент Армении Серж Саргсян принял сегодня делегацию участников ежегодной встречи стран подгруппы Международного валютного фонда и Всемирного банка, возглавляемой Бельгией и Нидерландами.
11:28 09/06/2017Мировые цены на нефть не демонстрируют единой динамики в пятницуПри этом добыча в США за неделю, по данным ведомства, снизилась на 0,25%, или на 24 тысячи баррелей в сутки, до 9,318 миллиона баррелей в сутки.
20:55 08/06/2017Правительство Армении для улучшения транспортной сети активирует сотрудничество с компанией Mercedes-BenzВ ходе встречи достигнута была договоренность организовать очередную встречу после проведения определенных исследований для реализации программы сотрудничества.
19:57 08/06/2017Новый губернатор Ширакской области Армении: Моя деятельность будет нацелена на улучшение экономической ситуацииПри этом он поблагодарил экс-губернатора Овсепа Симнояна за проделанную на этом посту работу.
14:11 08/06/2017Из Еревана в Капан за 40 минут: в аэропорту Сюникской области Армении совершил посадку первый самолетРанее губернатор Сюникской области Армении Ваге Акопян отметил, что скорость проведения работ важна, но качество важнее.
12:32 08/06/2017Премьер Армении потребовал заняться совершенствованием и упрощением процесса экспорта сезонных фруктовИсследования показывают, что процесс таможенного оформления указанной продукции в определенных случаях требует довольно много времени, а осуществляемое администрирование является неэффективным.
09:48 08/06/2017Мировые цены на нефть растут в четверг утромСтоимость августовских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,75% – до 48,42 доллара за баррель.