16:18 24/10/2022Հացիում պայմաններ են ստեղծվել մեղվապահությամբ ու ջերմատնային տնտեսությամբ զբաղվելու համարԱրցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Հացի համայնքի 12 բնակչի «Արցախ ֆոնդ» բարեգործական հիմնադրամի կողմից մեղվափեթակներ են տրամադրվել: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հացի...
15:50 24/10/2022Առանց սահմանային անվտանգության՝ սոցիալ-տնտեսական քաղաքականություն անհնար է իրականացնել. Սուրեն ՊարսյանԿառավարությունն օրերս հայտարարեց տնտեսության աննախադեպ՝ 13.9 % աճի մասին: Թե ինչքանո՞վ են տնտեսական աճի հիմքում ընկած ժամանակավոր գործոնները և ինչպիսի՞ն է անվտանգային հարցերի ազդեցությունը...
11:35 24/10/2022Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 11:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.06 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 403 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
09:20 24/10/2022Միսիսիպի գետի ծանծաղացումը սպառնում է ԱՄՆ-ին տնտեսական ճգնաժամովՉոր եղանակի պատճառով Միսիսիպի գետում ջրի մակարդակը իջել է նվազագույնի, ինչը ԱՄՆ-ին սպառնում է տնտեսական ճգնաժամով։ «Ռիա Նովովստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է «NBC» հեռուստաալիքի...
08:30 24/10/2022Խոզի մսի արտադրությունը 18.6%-ով նվազել էՀայաստանում այս տարվա հունվար-օգոստոսին արտադրվել է 25 հազար 224.0 տոննա միս, ինչը 2021 թվականի նշված ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 5.3%-ով։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական...
17:16 22/10/2022Հայաստանում նոր ատոմային բլոկի կառուցումը կբերի նոր «Չերնոբիլի»․ Էներգետիկ փորձագետԷներգետիկ փորձագետները դժգոհում են Էներգիտային ոլորտում տարվող քաղաքականությունից։ Մասնավորապես, Panorama.am-ի հետ զրույցում Էներգետիկ փորձագետ Էդվարդ Արզումանյանը մտահոգություն հայտնեց, որ ոլորոտում...
16:21 22/10/2022Հայաստանն ու եվրասիական տնտեսական ինտեգրացիայի ակտուալ առաջնահերթությունները. քննարկում«Հայաստանի առևտրատնտեսական հարաբերությունների վեկտորները միջնաժամկետ և երկարաժամկետ կտրվածքով մնալու են հիմնականում նույնը։ Ավելի քան համոզված եմ, որ և՛ այս, և՛ հաջորդ տարի Ռուսաստանի ուղղությամբ մեր...
16:10 22/10/2022Toyota-ն կիսահաղորդիչների պակասի պատճառով կկրճատի մեքենաների արտադրությունը«Toyota Motor» ընկերությունը հայտարարել է, որ ավտոմեքենաների տարեկան արտադրությունը կլինի ավելի ցածր, քան ի սկզբանե նախատեսված էր, գրում է Reuters գործակալությունը։ Նշվում է, որ մեքենաների...
15:27 22/10/2022Նստակյաց ապրելակերպը թանկ էՖիզիկական ցածր ակտիվության հետևանքով տարեկան վնասը կազմում է 27 մլրդ դոլար
14:51 22/10/2022Հայկական գինիների արտադրությունը շարունակում է նվազել2022 թվականի հունվար-օգոստոսին Հայաստանում արտադրվել է 6 մլն 985.3 հազար լիտր գինի, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 12.6%-ով: 2021թ-ի հունվար-օգոստոսին հանրապետությունում...
09:15 22/10/2022Վերջին օրերին դոլարի և եվրոյի փոխարժեքի կտրուկ անկում է գրանցվումՎերջին օրերին ԱՄՆ դոլարը կրկին սկսել է արժեզրկվել։ Մասնավորապես, ՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.76 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ արժեզրկվելով...
20:40 21/10/2022Մակրոնը ԱՄՆ-ին մեղադրում է գազի գնի սահմանման հարցում երկակի ստանդարտների մեջՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը քննադատել է ԱՄՆ-ին գազի գնի սահմանման հարցում երկակի ստանդարտների համար, որը նրանց շուկայում շատ ավելի էժան է, քան Եվրոպայում։ «Կա ընտրություն, որը կատարել է...
15:44 21/10/2022Սուրեն Պարսյան. Հայաստանի սննդի արտադրության ոլորտը ճգնաժամի մեջ էՀՅԴ Բյուրոնի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է.
15:12 21/10/2022ABC. Իսպանիան և Ֆրանսիան չեն կարողանա նոր գազատար կառուցել մինչև 2030 թվականըՆոր BarMar գազատարի շինարարությունը, որը կմիացնի Իսպանիան և Ֆրանսիան, չի ավարտվի առաջիկա ութ տարում։ Երկրները պետք է այլ ուղիներ փնտրեն ռուսական վառելիքի մատակարարումներից էներգետիկ կախվածությունը...
14:13 21/10/2022Գյուղացիները սկսել են քանդել խաղողի այգիներըՄինչ Վահան Քերոբյանը վերցրել է Անահիտ Ավանեսյանի ֆունկցիան ու մարդկանց փորձում է բացատրել թերսնման պատճառներն ու ճիշտ սնվելու կարևորությունը, իր ղեկավարած գերատեսչության համակարգման ներքո գտնվող...
11:51 21/10/2022ԵԱՏՄ երկրների հետ Հայաստանի ապրանքաշրջանառությունն այս տարի ավելացել է 74 %-ով.Փաշինյանը՝ Եվրասիական միջկառավարական նիստում«ԵԱՏՄ երկրների հետ Հայաստանի ապրանքաշրջանառությունը 2022 թ. հունվար-օգոստոսին հասել է 2.8 մլրդ ԱՄՆ դոլարի, որը նախորդ տարվա համեմատ ավելացել է 74 %-ով»,-Երևանում մեկնարկած Եվրասիական միջկառավարական...
19:15 20/10/2022Այժմ կարևոր է պարզ առևտրից, արտահանում-ներմուծումից անցում կատարել ավելի լուրջ նախագծերի․ Բելառուսի վարչապետՆիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Բելառուսի Հանրապետության վարչապետ Ռոման Գոլովչենկոյի հետ:Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից։ «Նա Հայաստան է ժամանել՝ հոկտեմբերի 20-21-ը Երևանում...
17:55 20/10/2022Սիլիկոնյան հովտում Մեսսիի ներդրումային ընկերությունը կգլխավորի հայազգի Ռազմիկ Հովագիմյանը«Պարի Սեն Ժերմենի» արգենտինացի ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին ստեղծել է Play Time ներդրումային ընկերությունը: Լուրը հայտնում է «ՌԱԻ նովոստի»-ն՝ հղում անելով Bloomberg-ին։ Ընկերությունը ներդրումներ կկատարի...
15:15 20/10/2022Ցեմենտի շուկայում դեֆիցիտը կարող է լինել արհեստական պատճառներով. Գեղամ Գևորգյան«Ինձ զեկուցել են և, անկեղծ ասած, ինձ համար անակնկալ էր արձանագրելը, որ Հայաստանի շուկայում ցեմենտի որոշակի դեֆիցիտային երևույթներ կան», կառավարության նիստում հերթական սուբվենցիաների հատկացման...
13:29 20/10/2022Իհարեկե, մենք դեռ հեռու ենք կառավարության սահմանած թիրախից. Վահան Քերոբյան«Վերջին մի քանի ամիսներին մշակող արդյունաբերության աճը նախորդ տարվա համեմատ կազմում է 35 %, իհարեկե, մենք դեռ հեռու ենք կառավարության սահմանած ՀՆԱ-ի 16.5 %-ին այն հասցնելու թիրախից»,-կառավարության...

12:17 10/03/2012Gas supply to Armenia haltedNatural gas supply to Armenia has been halted on March 9, Georgian gas and transport company informed “ArmRusgazprom”.
10:28 08/03/2012Hayatsk: Armavia to declare bankruptcyAccording to Hayatsk daily, Armavia has resumed flights but Mikhail Baghdasarov does not believe in the guarantees given by Zvartnots Airport.
17:39 06/03/2012VivaCell-MTS: Super Smart Bonus for MTS Touch 551 and MTS Ego phone buyersVivaCell-MTS announces that now when buying an MTS Touch 551 or an MTS Ego phone, you can participate in the Super Smart Bonus program and get a bonus equal to the full price of the phone.
12:40 06/03/2012Zvartnots, Armavia holding negotiationsAt the moment Armavia Airlines management is holding negotiations with Zvartnots Airport, spokesperson for the national air carrier Nana Avetisova told Panorama.am.
12:18 06/03/2012Civil Aviation Department not to intervene in Armavia vs. Zvartnots conflictThe department of civil aviation won’t intervene in Armavia-Zvartnots conflict, as long as one of the sides doesn’t appeal, department’s spokeswoman Nelly Cherchinyan told Panorama.am.
12:12 06/03/2012Armavia goes on indefinite strikeArmavia Airlines started an indefinite strike, spokesperson for the national air carrier Nana Avetisova told Panorama.am.
17:57 05/03/2012Surprise for VivaCell-MTS “Personal” package subscribersVivaCell-MTS announces that the monthly fee for the “Personal” postpaid tariff plan will now make AMD 7500 instead of the AMD 10000 before.
11:55 05/03/2012Tigran Sargsyan: Kajaran residents to get full compensationDuring his meetings with local residents in Syunik region, Prime Minister Tigran Sargsyan also dwelt on the government decision to transfer the territory of Kajaran village to Zangezur Copper and...
09:47 03/03/2012Oil prices at highest level since 2008Oil prices spiked to their highest levels since 2008 on fears that tensions with Iran have the potential to disrupt supplies through the Strait of Hormuz, CNN reported.
14:00 02/03/2012Wine prices to rise this year – wine makerWine prices will rise in Armenia this year, Chairman of Union of Winemakers of Armenia Avag Harutyunyan told a news conference.
11:35 02/03/2012Apple is world's most valuable companyApple's market capitalization topped $500 billion Wednesday, climbing to a mountain peak where few companies have ventured, and none have stayed for long, AP reported.
18:45 01/03/2012Turkish new currency symbol resembles Armenian dramTurkey’s Central Bank has introduced today a new symbol for its currency, Turkish Internerhaber reported.
11:33 29/02/2012Haykakan Zhamanak: Bread prices to riseThe increase in the flour prices in Armenia is due to a 25 percent increase in grain prices in the international market, spokesperson of the State Commission for the Protection of Economic...
09:37 28/02/2012Germany backs second Greek bailoutIn a widely expected move, German lawmakers approved Monday a politically unpopular second bailout for Greece, CNN reported.
19:18 27/02/2012Bako Sahakyan visits filter station No.1 in StepanakertOn February 27 Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited filter station No.1 in capital Stepanakert to monitor the construction activities there.
10:26 24/02/2012Vardan Ayvazyan to breed fish in GeorgiaRepublican MP Vardan Ayvazyan has left for Georgia to reach an agreement on opening fish breeding farms, Chorrord Inknishkhanutyun reports.
17:55 23/02/2012ICT leaders to gather for informal meeting in AghveranThe Armenian town of Aghveran will host “ICT Leaders Meeting" forum on February 25-26. At the event, ICT leaders will discuss the telecommunication strategy and the challenges in ICT sector in...
16:08 23/02/2012VivaCell-MTS, Nork-Marash Medical Center announce launch of Mobile-Health pilot projectToday VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, and the the Cardiology Clinic of Nork-Marash Medical Center, in cooperation with Ericsson Nikola Tesla company have announced the launch...
12:19 23/02/2012Water tariffs to rise while they were to have decreasedAccording to Haykakan Zhamanak, Yerevan Djur has submitted a bid to the Public Services Regulatory Commission for making things clear about drinking water tariffs for consumers in Yerevan.