20:19 03/10/2023ԿԽՄԿ-ն օգնել է սեպտեմբերի 29-ից ԼՂ-ից տարհանել է շուրջ 100 խոցելի անձիքԿԽՄԿ-ն օգնել է սեպտեմբերի 29-ից ԼՂ-ից տարհանել է շուրջ 100 խոցելի անձիք։ Այդ մասին հայտնում են ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակից։ «Վերջին օրերի ընթացքում մեր անձնակազմը կենտրոնացրել է ջանքերը դեռևս...
12:59 03/10/2023Հայաստանի ԲԿ-ներում այս պահին բուժում է ստանում 345 արցախցի. 9 երեխա վերակենդանացման բաժանմունքում էԼեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվել ու Հայաստան է ժամանել 100.617 մարդ։ Հակարի կամուրջը հատել է 21 191 տրանսպորտային միջոց։ Նման տվյալներ այսօր ներկայացրեց Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի քարտուղար Նազելի...
16:50 02/10/2023«Հայկական հոգևոր վերականգնման հիմնադրամը» կմատուցի հոգեկան առողջության նորարար ծառայություններՀոկտեմբերի 2-13-ը Երևանում անցկացվում է «Նարատիվային թերապայի» վերապատրաստման բացառիկ դասընթաց շուրջ 30 փորձառու հոգեբանների ու սոցիալական աշխատողների համար։ Դասընթացը հաջողությամբ ավարտած...
14:04 02/10/2023Բժշկության Նոբելյան մրցանակը շնորհվել է երկու գիտնականի՝ COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի ստեղծման գործում ունեցած ներդրման համարՆրանց աշխատանքն օգնել է ստեղծել Moderna և BioNTech/Pfizer պատվաստանյութերը:
22:23 30/09/2023Արցախում վառելիքի պահեստի պայթյունից տուժած 5 երեխաների վիճակը շարունակում է մնալ ծանր և ծայրահեղ ծանրԲժշկական տարբեր կենտրոնների վերակենդանացման բաժանմունքներում շարունակում են բուժումը Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան տեղափոխված տասը երեխա, որոնցից հինգը տուժել է պայթյունի հետևանքով։ Առողջապահության...
19:21 30/09/2023Շտապօգնության մեքենաներով ԼՂ-ից Հայաստան է տեղափոխվել խնամքի կարիք ունեցող շուրջ 20 հոգիՇտապօգնության ծառայության միջոցով այսօր Լեռնային Ղարաբաղից Հայաստան տեղափոխվեցին խնամքի կարիք ունեցող շուրջ 20 հայրենակից։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ Նրանք բռնի...
12:31 30/09/2023Հայաստանում Արցախից տեղափոխված 361 անձ բուժում է ստանում, մահվան 14 դեպք է գրանցվել. Անահիտ ԱվանեսյանՍտեփանակերտում գտնվում է 15 անձ, որոնք ունենք հենաշարժողական կամ այլ խնդիրներ, անկողնային հիվանդներ են։ Շտապ օգնության 13 բրիգադ Հակարիի կամրջով ուղևորվել է Ստեփանակերտ՝ Հայաստան բերելու բոլոր...
18:10 29/09/2023Ի՞նչ պետք է անել սրտանոթային հիվանդություններից խուսափելու համար1999 թվականից սկսած ամբողջ աշխարհում սեպտեմբերի 29-ին նշվում է սրտի համաշխարհային օրը: Օրվա խորհուրդը և նպատակը սրտանոթային հիվանդությունների կանխարգելման, ռիսկի գործոնների նվազեցման և առողջ...
16:34 29/09/2023Կասեցվել է կաթնամթերքի արտադրամասի արտադրական գործունեությունըՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները «Դեըրի ֆուդս» ՍՊԸ-ին պատկանող կաթնամթերքի (պանիր և պանրային մթերք) արտադրամասում իրականացրած ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն...
13:30 29/09/2023Արցախից Հայաստան ճանապարհին գրանցվել են մահվան դեպքեր. Ավանեսյան«Բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցները գտնվում են նաև բավական ծանր առողջական վիճակում»,- Գորիսում լրագրողներին ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը: Նա նշեց, որ 10 ամիս լինել շրջափակման...
10:13 29/09/2023Արցախում վառելիքի պահեստի պայթյունի տարածքից հայտնաբերվել է ընդհանուր 170 աճյուն և մասունքԱրցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 25-ին վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած աղետի տարածքում փրկարարական խմբերը շարունակում են իրականացնել որոնումներ։ ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական...
18:43 28/09/2023Ֆրանսիայի անհետաձգելի բժշկական օգնությունն այսօր կհասնի ՀայաստանԱնահիտ Ավանեսյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ «Դեսպանը նշել է, որ 5 տոննա բժշկական օգնությունը ներառում է...
16:21 28/09/2023Քայլակի, սայլակի կարիք ունեցող արցախցիները կարող են զանգահարել 114 թեժ գիծԼՂ-ից բռնի տեղահանված այն անձինք, ովքեր ունեն աջակցող միջոցների (այդ թվում՝ քայլակ, սայլակ, հենակ, ձեռնափայտ և այլն) կարիք, կարող են զանգահարել 114 թեժ գիծ։ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի...
12:51 28/09/2023Երևանյան ԲԿ-ներում Ստեփանակերտի պայթյունից տուժածներից 6-ը մահացել ենԵրևանյան բժշկական կենտրոններում այս պահի դրությամբ Արցախից տեղափոխված վիրավորների շրջանում արձանագրվել է 7 մահ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին առողջապահության նախարարությունից։ Նրանց վիճակը...
11:56 28/09/2023Հոգեբանական աջակցություն՝ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված երեխաներին և նրանց ընտանիքներինԿԳՄՍՆ հանրապետական մանկավարժահոգեբանական կենտրոնը ՀՀ-ում գործող տարածքային մանկավարժահոգեբանական աջակցության կենտրոնների հետ համատեղ հոգեբանական խորհրդատվություն և աջակցություն է տրամադրում Լեռնային...
10:10 28/09/2023Արցախի հոգեկան առողջության կենտրոնում ստացիոնար բուժօգնություն ստացող 25 պացիենտ տեղափոխվել է ՀայաստանԳիշերը Հայաստան է տեղափոխվել Լեռնային Ղարաբաղի հոգեկան առողջության կենտրոնում ստացիոնար բուժօգնություն ստացող 25 պացիենտ: ՀՀ առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, նրանք բուժումը կշարունակեն...
20:05 27/09/2023Արցախից օդային ճանապարհով Հայաստան է տեղափոխվել 112 պացիենտԱյսօր` ժամը 19:00-ի դրությամբ, Լեռնային Ղարաբաղից օդային ճանապարհով Հայաստան է տեղափոխվել 112 պացիենտ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։ «Մինչ օրս ցամաքային և օդային...
19:26 27/09/2023Հայաստան է եկել օտարերկրացի բժիշկների առաքելություն. նրանք պատրաստ են օգնել նաև ԼՂ-ում տուժածներինՀայաստան է եկել օտարերկրացի բժիշկների առաքելություն՝ Ֆրեզնոյում Հայաստանի պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանի գլխավորությամբ: Օտարերկրացի մասնագետները տեղի բժիշկների հետ փորձի փոխանակում են...
17:00 27/09/2023Վիրավոր որդու հետևից Ստեփանակերտի հիվանդանոց հասած Զարինեին հայտնել են՝ երկու որդիները զոհվել են. BBC-ի պատմությունըBBC-ին հրապարակել է ականատեսների վկայություններ Լեռնային Ղարաբաղի գյուղերից մեկում տեղի ունեցած պայթյունի մասին, որի հետևանքով զոհվել են երեք երեխա և երկու տարեց: Ադրբեջանը պնդում է, որ հարվածել է...
11:39 27/09/2023Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել Ադրբեջանի հարձակման հետևանքով և պայթյունից տուժած 237 մարդՍեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի և Ստեփանակերտի հարակից տարածքում պայթյունի հետևանքով տուժած անձինք շարունակում են Լեռնային Ղարաբաղից տեղափոխվել Հայաստան: ՀՀ առողջապահության...

15:31 02/09/2020Artsakh reports 7 fresh Covid-19 casesArtsakh has reported seven new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 295 as of Wednesday, September 2.
14:23 02/09/2020Health ministry reports about 4 more alcohol poisoning casesFour more cases of alcohol poisoning have been registered on September 2 at 11.00, one has died, Spokeswoman at the Ministry of Health Alina Nikoghosyan reported.
12:38 02/09/2020Armenia reports 197 new Covid-19 cases, four more deaths on September 2Armenia has confirmed 197 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,075 as of 11 a.m.
14:22 01/09/202011 people die from alcohol poisoning in ArmeniaEleven people have died from alcohol poisoning in Armenia, while several others have been taken to hospital, the Ministry of Health said on Tuesday.
11:58 01/09/2020Artsakh reports one fresh Covid-19 caseArtsakh has reported one new coronavirus infection in a 24-hour period, bringing the national tally to 288 as of Tuesday, September 1.
11:43 01/09/2020Armenia reports 97 new Covid-19 cases, two more deaths on September 1Armenia has confirmed 97 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,878 as of 11 a.m.
10:55 01/09/2020WHO special envoy praises Sweden’s Covid-19 responseOne of the World Health Organisation’s six special envoys on Covid-19 has highlighted Sweden’s virus response as a model that other countries should be emulating in the long run, Bloomberg reports.
19:28 31/08/2020Artsakh reports no new coronavirus casesArtsakh has reported no new coronavirus infections on Monday, the Artsakh Information Headquarters reports, citing the Ministry of Health.
18:25 31/08/2020COVID-19 can wipe out health care progress in short order, WHO saysMore than 90% of countries have seen ordinary health services disrupted by the COVID-19 pandemic, with major gains in medical care attained over decades vulnerable to being wiped out in a short...
16:08 31/08/2020Yerevan infectious diseases hospital renamedAs a result of the healthcare reforms, the Nork Infectious Diseases Clinical Hospital in Yerevan has been renamed the National Center for Infectious Diseases (NCID), it said in a statement on Monday.
14:56 31/08/2020Regional hospitals close coronavirus departments amid decrease in numbers of Covid-19 casesGyumri Infectious Hospital as well as Spitak and Martuni Medical Centers return to their regular operation as the coronavirus departments have been shut down amid the lowering number of infections...
11:58 31/08/2020Coronavirus updates: 31 new cases, three deaths recorded in Armenia on August 31Armenia has confirmed 31 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,781 as of 11 a.m.
15:44 29/08/202020 new coronavirus cases confirmed in Shirak provinceAs of August 29, at 11.00, 58 patients are treated at Gyumri Infectious hospital diagnosed with coronavirus.
12:25 29/08/2020Coronavirus updates: 175 new cases, three deaths recorded in Armenia on August 29Armenia has confirmed 175 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,626 as of 11 a.m.
15:34 28/08/2020Artsakh reports one fresh COVID-19 casesArtsakh has reported three new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 275 as of Friday, August 28.
14:58 28/08/2020WHO: 70% of global population must be vaccinated to develop immunityWorldwide vaccination coverage should be 65-70 percent to establish immunity to coronavirus, Soumya Swaminathan, Chief Scientist at the World Health Organization (WHO), said during a briefing, TASS...
12:17 28/08/2020Coronavirus updates: 181 new cases, six deaths recorded in Armenia on August 28Armenia has confirmed 181 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,451 as of 11 a.m.
18:56 27/08/2020First doctor honored with title of National Hero of ArmeniaDoctor Hagop Hovaguimian has been honored with the highest National Hero of Armenia title - awarded "for outstanding services, creating a medical center specialized in conducing complex heart...
16:08 27/08/2020Artsakh reports three fresh COVID-19 casesArtsakh has reported three new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 274 as of Thursday, August 27.
11:58 27/08/2020Coronavirus updates: 203 new cases, four deaths recorded in Armenia on August 27Armenia has confirmed 203 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 43,270 as of 11 a.m.