15:27 12/10/2023Ափնագյուղի թան չեք խմիՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Լոռու մարզային կենտրոնի տեսուչներն անհատ ձեռնարկատեր Արամ Խաչատրյանին պատկանող թանի արտադրամասում իրականացրած ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն գործում է...
17:35 11/10/2023Թշնամու գնդակից ծանր վիրավոր Նարեկ Պողոսյանը գիտակցության է եկելԳեղարքունիքի մարզի Սոթք բնակավայրի հատվածում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ թշնամու կրակոցից վիրավորված և սրտի զարկը վերականգնված Նարեկ Պողոսյանը գիտակցության է եկել։ Այս մասին ԶԼՄ-ներին հայտնել է ՊՆ...
18:24 10/10/2023Լեռնային Ղարաբաղից լուրջ վնասվածքներով երկու երիտասարդ տեղափոխվել է Միացյալ ՆահանգներՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացնում է․ «Այս շաբաթ-կիրակի մասնագիտական բուժօգնություն ստանալու նպատակով Միացյալ Նահանգներ են տեղափոխվել լուրջ վնասվածքներով երկու երիտասարդ Լեռնային Ղարաբաղից։...
15:12 10/10/2023Արցախի կորստից հետո բոլորս անցնում ենք հոգեբանական տրավմայի փուլերով․ հոգեբանԱրցախի կորստից, 44-օրյա պատերազմից հետո բոլորս անցնում ենք հոգեբանական տրավմայի փուլերով և կրում դրա հետևանքները.
11:55 10/10/2023Ահազանգ. Արցախից բռնի տեղահանված որոշ երեխաներ մեկուսացել են բոլորից, դարձել են անհաղորդՀայաստանում ապաստանած փախստական երեխաների մոտ նկատվում են սուր հոգեբանական սթրեսի նշաններ. փաստում են ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հետ աշխատող սոցիալական աշխատողները, որոնք հատուկ աջակցություն են ցուցաբերում վերջին...
16:25 09/10/2023Արցախից բռնի տեղահանված 95 անձի վիճակը գնահատվում է ծանրԱյսօրվա դրությամբ Հայաստանի բժշկական կենտրոններում բուժումը շարունակում է Արցախի Հանրապետությունի բռնի տեղահանված 278 անձ.
16:06 08/10/2023Արցախում պայթյունից տուժած 5 անչափահասի տեղափոխել են ԱՄՆ-ի և Բելգիայի բժշկական կենտրոններԱմերիկայի Միացյալ Նահանգների և Բելգիայի Թագավորության հետ փոխգործակցության արդյունքում այսօր այդ երկրների առաջատար բժշկական մասնագիտացված կենտրոններ են տեղափոխվել պայթյունից տուժած 5 պացիենտ։ Այս...
13:11 08/10/2023Արցախից բռնի տեղահանված 293 բուժառու շարունակում է բուժումը հանրապետության տարբեր ԲԿ-ներումԱրցախից բռնի տեղահանված 293 բուժառու շարունակում է բուժումը հայաստանյան տարբեր բուժհաստատություններում։ Հումանիտար կենտրոնում ներկայացնելով առողջապահության նախարարության վերջին տվյալներն՝ ասաց Նիկոլ...
09:50 08/10/2023Արցախում պայթյունից և ռազմական ագրեսիայից տուժած 5 հիվանդ բուժումը կշարունակի ԻտալիայումԱրտասահմանցի գործընկների և առաջատար կլինիկաների հետ փոխգործակցության արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղում պայթյունի և ռազմական ագրեսիայի հետևանքով տուժած ևս 5 պացիենտ բուժումը շարունակելու է արտերկրում։...
19:00 07/10/2023Բժիշկը զգուշացրել է, թե որ սննդային հավելումների օգտագործումից պետք է խուսափելՍննդային հավելումների անվերահսկելի օգտագործումը կարող է հանգեցնել կողմնակի ազդեցությունների և օրգանիզմի համար լուրջ հետևանքների: Այս մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն՝ վկայակոչելով «Doctor Nearby» բժշկական...
13:30 07/10/2023Արցախից բռնի տեղահանվածներից 302-ը դեռ հիվանդանոցներում են․ 11-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր էՀայաստանի տարբեր բժշկական հաստատություններում շարունակում է բուժում ստանալ Արցախից բռնի տեղահանված 302 քաղաքացի։ Հումանիտար կենտրոնում տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ...
22:58 06/10/2023Արցախում պայթյունից և ռազմական ագրեսիայից վիրավորված 7 արցախցի տեղափոխվել է Ֆրանսիա և Բուլղարիա.ՀՀ ԱՆՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են. «Լեռնային Ղարաբաղում պայթյունի և ռազմական ագրեսիայի հետևանքով վնասվածքներ ստացած 7 պացիենտ այսօր տեղափոխվել է Ֆրանսիա և Բուլղարիա` լավագույն...
14:05 06/10/2023Դպրոցի ճաշարանում հայտնաբերվել է ժամկետանց սննդամթերքՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Կոտայքի մարզային կենտրոնի տեսուչները վերահսկողական միջոցառումներ են իրականացրել Կոտայքի մարզի «Ձորաղբյուրի Վահունի Կարապետյանի անվան միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ...
12:42 06/10/2023Հայաստանի տարբեր ԲԿ-ներում արցախցիների, մարզերում՝ դպրոցականների տվյալները Փաշինյանի խոսնակիցԱյս պահի դրութամբ հայաստանյան տարբեր բժշկական հաստատություններում բուժում է անցնում Արցախի Հանրապետությունից բռնի տեղահանված 309 անձ, նրանցից 116-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, 11-ինը՝ ծայրահեղ ծանր։...
22:50 05/10/2023«Մենք դեռ կվերադառնանք»Ստեփանակերտը լքելուց առաջ մայրաքաղաքաի ԲԿ-ի բժիշկները վերջին նկարն են արել մեծ ու կանաչ ապակիներով հիվանդանոցի մոտ։ «Մենք դեռ կվերադառնանք։ Այսպես է կոչվում «վերջին» բժիշկների «վերջին» լուսանկարը,...
16:55 05/10/2023Երեք տարում կրծքագեղձի քաղցկեղով 739 կին պետպատվերով տրաստուզումաբ է ստացելՀայաստանում 2020 թվականի մարտից մեկնարկած «Վաղ փուլի դրական «Her2/Neu» կրծքագեղձի քաղցկեղի տրաստուզումաբ դեղով բուժման ծրագրից օգտվել է 739 կին։ Ինչպես այսօր լրագորղների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց...
15:26 05/10/2023Արցախից բռնի տեղահանվածներն անվճար կարող են օգտվել քաղցկեղի կանխարգելման սքրինինգային ծրագրերիցՀոկտեմբերը կրծքագեղձի քաղցկեղի իրազեկման ամիս է, և Հայաստանում այդ ընթացքում կիրականացվեն մի շարք միջոցառումներ՝ ուղղված կրծքագեղձի քաղցկեղի ժամանակին ախտորոշմանն ու բուժմանը։ ՀՀ ԱՆ բժշկական...
16:58 04/10/2023Արտաշատի ԲԿ-ում լույս աշխարհ է եկել արցախցի ԼուսենԱրտաշատի բժշկական կենտրոնում հոկտեմբերի 2-ին լույս աշխարհ է եկել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված Մանգասարյան ընտանիքի զավակը, ում անվանակոչել են Լուսե: ԲԿ-ից մանրամասնում են, որ նորածնի մայրը՝...
16:45 04/10/2023Հայաստանում մեկ շաբաթում կորոնավիրուսի դեպքերն աճել են 95-ովԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների համաձայն՝ աշխարհում դիտվում է COVID-19-ով պայմանավորված հիվանդության դեպքերի աճ, իսկ եվրոպական տարածաշրջանում՝ նաև հոսպիտալացումների աճ,...
15:14 04/10/2023ՀՀ-ում իրականացվում է ԼՂ-ում Բաքվի հարձակման և պայթյունի հետևանքով անհետ կորածների հարազատներից ԴՆԹ սեկվենավորման համար նմուշների ընդունումՀՀ ԱՆ «Դատաբժշկական գիտագործնական կենտրոնում» (հասցե` ք.Երևան, Կենտրոն վարչական շրջան, Հերացի 5/1) իրականացվում է Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական ագրեսիայի և պայթյունի հետևանքով անհետ կորած...

20:34 13/10/2021В Армении от COVID-19 скончалась еще одна роженица – Анаит Аванесян«Вакцины от COVID-19 безопасны для беременных и тех, кто планирует беременность», – написала министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян на своей странице в Facebook, добавив: «Вакцины от COVID-19...
18:49 13/10/2021Минздрав Армении представил изменения по вакцинации и представлению тестов для работающих на удаленкеМинистерство здравоохранения Армении представило новые изменения в санитарных правилах, которые применяются с целью предотвращения распространения коронавируса (COVID-19).
18:26 13/10/2021Перечислены симптомы COVID-19, при которых надо срочно обращаться в больницуВрач-иммунолог Андрей Продеус рассказал в интервью "Газете.Ru", в каком случае человеку, зараженному коронавирусом, необходимо незамедлительно обратиться за медицинской помощью.
15:15 13/10/202113.10.2021. В Арцахе за сутки выявлено 36 новых случаев заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 12 октября проведено 141 тестирование, в результате чего выявлено 36 новых случаев заражения коронавирусом.
15:06 13/10/2021Минздрав: 176 вакцинированных против коронавируса граждан госпитализорованы9 сентября новостной сайт Panorama.am направил вопросы Министерству здравоохранения в связи с поступившими от граждан сигналами тревоги, обеспокоенности, количеством зараженных после прививки...
12:24 13/10/202113.10. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1217 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 1217 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 8497 тестах), выздоровел 521 человек.
13:50 12/10/2021Что нужно есть, чтобы прожить дольше? Рассказали японские ученыеСоставлен список продуктов, которые увеличивают продолжительность жизни. Перечень представили специалисты из Токийского института исследований здоровья и долголетия, сообщает «Росбалт». Ученые...
12:42 12/10/202108.10.2021. В Армении подтверждено 903 новых случая заражения коронавирусом, скончались 44 человекаЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 903 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 7472 тестах), выздоровели 897 человек.
12:02 12/10/2021Нубар Афеян: Moderna не планирует делиться рецептом вакцины против COVID-19Moderna не планирует делиться рецептом вакцины против COVID-19, поскольку руководители пришли к выводу, что увеличение собственного производства компании – лучший способ увеличить глобальные поставки...
11:48 12/10/2021Скандальный президент Филиппин Дутерте призвал прививать сомневающихся в вакцинации от COVID-19 во снеИзвестный своими скандальными заявлениями президент Филиппин призвал во сне прививать от COVID-19 тех, кто сомневается в вакцинации, сообщила газета Inquirer.
11:45 12/10/2021Коронавирус в Грузии: 4 774 новых случая за сутки, скончались 37 человекАнтирекорд установлен в Грузии по суточному показателю инфицированных коронавирусом - за последние 24 часа выявлено 4 774 новых случая, скончались 37 человек.
19:27 11/10/2021Что нужно делать людям, которые контактировали с инфицированным коронавирусом? Рекомендации врачейВрачи дали рекомендации людям, которые контактировали с инфицированным коронавирусом человеком, сообщает «Лента.ру».
17:12 11/10/2021Минздрав Армении не отвечает, тела скольких погибших в войне остаются в моргахВ преддверии первой годовщины начала третьей Карабахской войны новостной сайт Panorama.am направил вопросы в министерство здравоохранения Республики Армения с целью узнать, по происшествии года тела...
12:43 11/10/202111.10. 2021. За сутки в Армении подтвержден 601 новый случай заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтвержден 601 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 5814 тестах), выздоровел 891 человек.
10:29 11/10/202111 октября – Всемирный день борьбы с ожирением11 октября отмечается Всемирный день борьбы с ожирением. Об этом сообщается на странице Европейского регионального отделения Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), передает calend.ru. В...
10:20 11/10/2021Ученые назвали продукт, тормозящий развитие болезни АльцгеймераПриродное соединение фенхол, содержащееся в листьях базилика, может помочь защитить мозг от болезни Альцгеймера.
19:15 09/10/2021Как предотвратить постковидное выпадение волос – рассказывает трихологТрихолог Елена Юцмюц назвала продукт, который поможет сократить выпадение волос после covid-19. Об этом сообщает medikforum.ru со ссылкой на «Газета.ru». По словам специалиста, с предотвращением...
19:00 09/10/2021Уровень антител после вакцинации у мужчин снижается быстрееИсследование показало, что у мужчин иммунитет к коронавирусу после укола препарата от Pfizer ослабевает быстрее, чем у женщин.
18:45 09/10/2021Почему медом простуду у детей не вылечить - объяснила педиатрО целебных свойствах продуктов пчеловодства известно с давних времен. Не только народная, но и современная научная медицина пользуется медом при лечении различных заболеваний. Мед восстанавливает и...
18:30 09/10/2021Терапия сонатами Моцарта может помочь при лекарственно-устойчивой эпилепсииПочти треть людей с эпилепсией имеют лекарственно-устойчивую форму. Когда традиционные схемы лечения не помогают, на помощь могут прийти нестандартные способы контроля приступов, например, музыка. Об...