15:27 12/10/2023Ափնագյուղի թան չեք խմիՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Լոռու մարզային կենտրոնի տեսուչներն անհատ ձեռնարկատեր Արամ Խաչատրյանին պատկանող թանի արտադրամասում իրականացրած ստուգման ընթացքում պարզել են, որ այն գործում է...
17:35 11/10/2023Թշնամու գնդակից ծանր վիրավոր Նարեկ Պողոսյանը գիտակցության է եկելԳեղարքունիքի մարզի Սոթք բնակավայրի հատվածում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ թշնամու կրակոցից վիրավորված և սրտի զարկը վերականգնված Նարեկ Պողոսյանը գիտակցության է եկել։ Այս մասին ԶԼՄ-ներին հայտնել է ՊՆ...
18:24 10/10/2023Լեռնային Ղարաբաղից լուրջ վնասվածքներով երկու երիտասարդ տեղափոխվել է Միացյալ ՆահանգներՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացնում է․ «Այս շաբաթ-կիրակի մասնագիտական բուժօգնություն ստանալու նպատակով Միացյալ Նահանգներ են տեղափոխվել լուրջ վնասվածքներով երկու երիտասարդ Լեռնային Ղարաբաղից։...
15:12 10/10/2023Արցախի կորստից հետո բոլորս անցնում ենք հոգեբանական տրավմայի փուլերով․ հոգեբանԱրցախի կորստից, 44-օրյա պատերազմից հետո բոլորս անցնում ենք հոգեբանական տրավմայի փուլերով և կրում դրա հետևանքները.
11:55 10/10/2023Ահազանգ. Արցախից բռնի տեղահանված որոշ երեխաներ մեկուսացել են բոլորից, դարձել են անհաղորդՀայաստանում ապաստանած փախստական երեխաների մոտ նկատվում են սուր հոգեբանական սթրեսի նշաններ. փաստում են ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հետ աշխատող սոցիալական աշխատողները, որոնք հատուկ աջակցություն են ցուցաբերում վերջին...
16:25 09/10/2023Արցախից բռնի տեղահանված 95 անձի վիճակը գնահատվում է ծանրԱյսօրվա դրությամբ Հայաստանի բժշկական կենտրոններում բուժումը շարունակում է Արցախի Հանրապետությունի բռնի տեղահանված 278 անձ.
16:06 08/10/2023Արցախում պայթյունից տուժած 5 անչափահասի տեղափոխել են ԱՄՆ-ի և Բելգիայի բժշկական կենտրոններԱմերիկայի Միացյալ Նահանգների և Բելգիայի Թագավորության հետ փոխգործակցության արդյունքում այսօր այդ երկրների առաջատար բժշկական մասնագիտացված կենտրոններ են տեղափոխվել պայթյունից տուժած 5 պացիենտ։ Այս...
13:11 08/10/2023Արցախից բռնի տեղահանված 293 բուժառու շարունակում է բուժումը հանրապետության տարբեր ԲԿ-ներումԱրցախից բռնի տեղահանված 293 բուժառու շարունակում է բուժումը հայաստանյան տարբեր բուժհաստատություններում։ Հումանիտար կենտրոնում ներկայացնելով առողջապահության նախարարության վերջին տվյալներն՝ ասաց Նիկոլ...
09:50 08/10/2023Արցախում պայթյունից և ռազմական ագրեսիայից տուժած 5 հիվանդ բուժումը կշարունակի ԻտալիայումԱրտասահմանցի գործընկների և առաջատար կլինիկաների հետ փոխգործակցության արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղում պայթյունի և ռազմական ագրեսիայի հետևանքով տուժած ևս 5 պացիենտ բուժումը շարունակելու է արտերկրում։...
19:00 07/10/2023Բժիշկը զգուշացրել է, թե որ սննդային հավելումների օգտագործումից պետք է խուսափելՍննդային հավելումների անվերահսկելի օգտագործումը կարող է հանգեցնել կողմնակի ազդեցությունների և օրգանիզմի համար լուրջ հետևանքների: Այս մասին գրում է «Իզվեստիա»-ն՝ վկայակոչելով «Doctor Nearby» բժշկական...
13:30 07/10/2023Արցախից բռնի տեղահանվածներից 302-ը դեռ հիվանդանոցներում են․ 11-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր էՀայաստանի տարբեր բժշկական հաստատություններում շարունակում է բուժում ստանալ Արցախից բռնի տեղահանված 302 քաղաքացի։ Հումանիտար կենտրոնում տեղի ունեցած ասուլիսում ասաց Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ...
22:58 06/10/2023Արցախում պայթյունից և ռազմական ագրեսիայից վիրավորված 7 արցախցի տեղափոխվել է Ֆրանսիա և Բուլղարիա.ՀՀ ԱՆՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են. «Լեռնային Ղարաբաղում պայթյունի և ռազմական ագրեսիայի հետևանքով վնասվածքներ ստացած 7 պացիենտ այսօր տեղափոխվել է Ֆրանսիա և Բուլղարիա` լավագույն...
14:05 06/10/2023Դպրոցի ճաշարանում հայտնաբերվել է ժամկետանց սննդամթերքՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Կոտայքի մարզային կենտրոնի տեսուչները վերահսկողական միջոցառումներ են իրականացրել Կոտայքի մարզի «Ձորաղբյուրի Վահունի Կարապետյանի անվան միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ...
12:42 06/10/2023Հայաստանի տարբեր ԲԿ-ներում արցախցիների, մարզերում՝ դպրոցականների տվյալները Փաշինյանի խոսնակիցԱյս պահի դրութամբ հայաստանյան տարբեր բժշկական հաստատություններում բուժում է անցնում Արցախի Հանրապետությունից բռնի տեղահանված 309 անձ, նրանցից 116-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, 11-ինը՝ ծայրահեղ ծանր։...
22:50 05/10/2023«Մենք դեռ կվերադառնանք»Ստեփանակերտը լքելուց առաջ մայրաքաղաքաի ԲԿ-ի բժիշկները վերջին նկարն են արել մեծ ու կանաչ ապակիներով հիվանդանոցի մոտ։ «Մենք դեռ կվերադառնանք։ Այսպես է կոչվում «վերջին» բժիշկների «վերջին» լուսանկարը,...
16:55 05/10/2023Երեք տարում կրծքագեղձի քաղցկեղով 739 կին պետպատվերով տրաստուզումաբ է ստացելՀայաստանում 2020 թվականի մարտից մեկնարկած «Վաղ փուլի դրական «Her2/Neu» կրծքագեղձի քաղցկեղի տրաստուզումաբ դեղով բուժման ծրագրից օգտվել է 739 կին։ Ինչպես այսօր լրագորղների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց...
15:26 05/10/2023Արցախից բռնի տեղահանվածներն անվճար կարող են օգտվել քաղցկեղի կանխարգելման սքրինինգային ծրագրերիցՀոկտեմբերը կրծքագեղձի քաղցկեղի իրազեկման ամիս է, և Հայաստանում այդ ընթացքում կիրականացվեն մի շարք միջոցառումներ՝ ուղղված կրծքագեղձի քաղցկեղի ժամանակին ախտորոշմանն ու բուժմանը։ ՀՀ ԱՆ բժշկական...
16:58 04/10/2023Արտաշատի ԲԿ-ում լույս աշխարհ է եկել արցախցի ԼուսենԱրտաշատի բժշկական կենտրոնում հոկտեմբերի 2-ին լույս աշխարհ է եկել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված Մանգասարյան ընտանիքի զավակը, ում անվանակոչել են Լուսե: ԲԿ-ից մանրամասնում են, որ նորածնի մայրը՝...
16:45 04/10/2023Հայաստանում մեկ շաբաթում կորոնավիրուսի դեպքերն աճել են 95-ովԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) տվյալների համաձայն՝ աշխարհում դիտվում է COVID-19-ով պայմանավորված հիվանդության դեպքերի աճ, իսկ եվրոպական տարածաշրջանում՝ նաև հոսպիտալացումների աճ,...
15:14 04/10/2023ՀՀ-ում իրականացվում է ԼՂ-ում Բաքվի հարձակման և պայթյունի հետևանքով անհետ կորածների հարազատներից ԴՆԹ սեկվենավորման համար նմուշների ընդունումՀՀ ԱՆ «Դատաբժշկական գիտագործնական կենտրոնում» (հասցե` ք.Երևան, Կենտրոն վարչական շրջան, Հերացի 5/1) իրականացվում է Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական ագրեսիայի և պայթյունի հետևանքով անհետ կորած...

12:17 07/09/2020Armenia reports 62 new coronavirus cases, three deaths on September 7Armenia has confirmed 62 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,845 as of 11 a.m.
18:00 05/09/2020Two coronavirus patients in Artsakh are in serious conditionArtsakh has reported two new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 304 as of Saturday, September 5.
14:00 05/09/2020Russia reports 5,205 COVID-19 cases in one dayRussia’s coronavirus cases grew by 5,205 in the past 24 hours, the total number of infected people has reached 1,020,310, the anti-coronavirus crisis center told reporters on Saturday, according to...
13:14 05/09/2020Death toll from alcoholic poisoning rose to 17 in ArmeniaThe death toll from poisoning linked to toxic vodka in Armenia rose to 17 on Saturday, the Health Ministry said.
11:45 05/09/2020Armenia reports 188 new coronavirus cases, seven deaths on September 5Armenia has confirmed 188 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,649 as of 11 a.m.
19:29 04/09/2020Tigran Avinyan to be freed of his duties as Commander in charge of the emergency regimeOnce the draft legislation of quarantine enter into force, operation the of the Commandant's Office in charge of the regime of the state of emergency in Armenia will be ceased, Deputy Minister of...
16:03 04/09/2020Coronavirus vaccination of volunteers to begin in Moscow next weekThe post-registration trials of Russia’s coronavirus vaccine will begin in Moscow next week, the city’s Mayor Sergei Sobyanin said during an online meeting with President Vladimir Putin on Friday,...
14:32 04/09/2020Armenian parliament passes quarantine bill in first readingThe Armenian National Assembly passed on Friday in the first reading a bill that would allow the authorities to enforce quarantine in the country without again extending the coronavirus state of...
12:24 04/09/2020Artsakh’s coronavirus tally rises to 302Artsakh has reported three new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 302 as of Friday, September 4.
11:23 04/09/2020Armenia reports 190 new coronavirus cases on September 4Armenia has confirmed 190 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,461 as of 11 a.m.
10:53 04/09/2020Study suggests COVID-19 antibodies last at least 4 monthsNew research suggests that antibodies against the coronavirus could remain stable for at least four months after a diagnosis, contradicting concerns that the body's immune response might wane quickly.
19:42 03/09/2020U.S. to redirect WHO funding to other U.N. programs: State DepartmentThe United States plans to redirect its funding for the World Health Organization to other United Nations programs after it withdraws from WHO next July, the U.S.
14:45 03/09/2020Armenian health ministry provides updates on alcohol poisoning casesA total of 38 cases of alcohol poisoning were recorded in Armenia as of 12pm Thursday, September 3, the health authorities said, adding 25 of the victims are residents of Armavir Province, 12 are...
14:18 03/09/2020Georgia reports 20 new COVID-19 casesGeorgia confirmed 20 new COVID-19 cases on Thursday, bringing its total to 1,568, according to Xinhua.
12:30 03/09/2020Artsakh reports 4 fresh coronavirus casesArtsakh has reported four new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 299 as of Thursday, September 3.
11:20 03/09/2020Armenia reports 196 new coronavirus cases on September 3Armenia has confirmed 196 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,271 as of 11 a.m.
11:07 03/09/2020Global coronavirus cases top 26 millionThe number of confirmed novel coronavirus cases around the world exceeded 26 million on Thursday, TASS reported, citing the US-based Johns Hopkins University, which relies on data provided by...
10:40 03/09/2020Turkey at second peak of coronavirus outbreak, health minister saysTurkey is experiencing the second peak of its novel coronavirus outbreak, Health Minister Fahrettin Koca said on Wednesday, while the government announced new restrictions on weddings and other...
20:00 02/09/2020Chinese bus offers new evidence of airborne coronavirus spread: studyA person on a poorly ventilated Chinese bus infected nearly two dozen other passengers with coronavirus even though many weren't sitting close by, AFP reported, citing research published on Tuesday...
17:15 02/09/2020US won't join global coronavirus vaccine effort led by WHOThe United States will not participate in an international effort to develop and distribute a coronavirus vaccine because the initiative is tied to the World Health Organization, CNN reported on...