00:44 20/09/2023Լուրը, թե Ասկերանում մայրը իր 4 երեխաների հետ զոհվել է, ԱՀ ԱՆ-ն հերքել էԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են «Համացանցում շրջանառվող լուրը, թե Ասկերանում մայրը իր 4 երեխաների հետ զոհվել է, իրականությանը չի համապատաախանում»։
22:55 19/09/2023Արցախում ռմբակոծության տակ երեխաներ են լույս աշխարհ եկելՌմբակոծության պայմաններում Արցախում մանուկներ են լույս աշխարհ եկել։ «Առավոտյան, երբ խաղաղ էր դեռ, ծնվել է մեկ երեխա, երկու հոգի էլ ունեինք, որ գտնվում էին ծննդաբերության մեջ։ Երբ ռմբակոծությունը...
22:33 19/09/2023ԱՆ. Կառավարության շենքի մոտ «անկարգությունների հետևանքով» բժշկական օգնության են դիմել ոստիկաններ և քաղաքացիներՄի քանիսը հոսպիտալացվել են։
21:36 19/09/2023128 վիրավոր, զոհերի թիվը՝ 25 , որից 2-ը՝ քաղաքացիական․ ԱՀ ԱՆԱդրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների հետևանքով այս պահի դրությամբ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում գտնվում է 128 վիրավոր։ Այս մասին...
19:25 19/09/2023ԱՀ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում գտնվում է 80 վիրավոր, որից 15-ը քաղաքացիական անձիք ենԱրցախի հանրապետության առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է․ «Այս պահի դրությամբ Սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների...
18:22 19/09/2023Արցախում երեխաները տարբեր բեկորային վնասվածքներ ունեն, 3-ի վիճակը ծանր էՍտեփանակերտի «Արևիկ» մանկական բուժմիավորում այս պահին ընդունվել է մարմնի տարբեր մասերի բեկորայիին վնասվածքներով 9 հիվանդ, 6-ի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։ Արցախի Հանրային հեռուստատսության...
15:12 19/09/2023Արցախից հաստատում են. Կան վիրավոր երեխաներ«Արևիկ» բուժմիավորում են տեղափոխվել ադրբեջանական գործողությունների հետևանքով վնասվածքներ ստացած երեխաներ։ Տարածված տեղեկությունը հաստատեցին Ստեփանակերտի «Արևիկ» բուժմիավորման պոլիկլինիկայից։ Այս...
13:42 19/09/2023Բրիտանական իշխանություններն անհանգստացած են երեխաների շրջանում նիկոտինային քաղցրավենիքի տարածվածությամբՄիացյալ Թագավորության Առողջապահության նախարարությունը մտահոգված է վայպերի շուկայում հյտնված նիկոտինի փոշու տեսքով կոնֆետով, որը կարող է օրինական կերպով վաճառվել երեխաներին: Օրենքի համաձայն՝ նման...
12:24 19/09/2023Արցախի «Արևիկ» բուժմիավորումում 6 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքումԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 7 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
11:31 18/09/2023Կինը փչացած ձուկ է կերել և կորցրել ձեռքերն ու ոտքերըՎտանգավոր բակտերիաներով վարակված ձուկ ուտելուց հետո ամերիկուհին կորցրել է վերջույթները։ Այս մասին հայտնում է The New York Post-ը։ 40-ամյա Լաուրա Բարաջասը ծանր վիճակում հոսպիտալացվել է Կալիֆորնիայի...
16:25 17/09/2023Բարբարոսություն է խմելու ջուրը լցնել զուգարան. Ինչ խնդիրների լուծում են ակնկալում քաղաքացիներն ապագա քաղաքապետիցԱյսօր Երևանի ավագանու ընտրություններն են: Panorama.am-ը քաղաքացիների շրջանում փոքրիկ հարցում անցկացրեց՝ որո՞նք են այն կարևոր ու հրատապ խնդիրները, որն առաջնահերթ պետք է նորընտիր քաղաքապետը։ «Առաջինը...
21:35 16/09/2023ՌԴ կառավարության շենքում ժամանակավորապես կներդրվի դիմակ կրելու ռեժիմՌուսաստանի Կառավարության տանը դիմակներ կրելու ռեժիմ է սահմավնել՝ կապված ARVI-ի, գրիպի և COVID-19-ի դեպքերի սեզոնային աճի հետ: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Նախարարների կաբինետի մամուլի...
19:15 16/09/2023Իսպանիայում COVID-19 պատվաստանյութի ավելի քան 100 մլն չափաբաժին անպիտան է դարձելԻսպանիայում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի ավելի քան 100 միլիոն չափաբաժին չի օգտագործվի դեղամիջոցի ժամկետանց լինելու պատճառով: Այդ մասին գրել է է Pais թերթը, որին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։...
15:47 16/09/2023ՌԴ-ում կտրուկ աճել է հակադեպրեսանտների պահանջարկըՌուսաստանի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում ամերիկյան Prozac-ի անալոգների պակաս չկա։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Գործակալության տվյալներով՝...
12:02 16/09/2023Արցախից 8 բուժառու է տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 8 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
21:24 15/09/2023ԱՀԿ.Բնական աղետներից մահացածների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանըԲնական աղետների կամ զինված հակամարտությունների հետևանքով զոհված մարդկանց և կենդանիների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանը: Այս մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային...
13:55 15/09/2023Բացառիկ դեպք «Նորք-Մարաշ» ԲԿ-ում․ 14–ամյա տղայի սիրտը տեղակայված է կրծքավանդակի աջ կողմում«Նորք-Մարաշ» բժշկական կենտրոնում բացառիկ դեպք է հայտնաբերվել։ Մասնավորապես՝ 14-ամյա տղայի մոտ աջ թոքի թերզարգացածության պատճառով միջնորմը և սիրտը գտնվում են կրծքավանդակի աջ կեսում։ , ««Նորք-Մարաշ»...
15:25 14/09/2023Միզապարկի քաղցկեղ․ ախտանիշներ, որոնք չի կարելի անտեսելԻնչու են տղամարդիկ կանանցից ավելի հաճախ հիվանդանում միզապարկի քաղցկեղով, հնարավո՞ր է կանխել այդ հիվանդությունը: Ինչ է կարևոր իմանալ շագանակագեղձի քաղցկեղի մասին, բուժման ինչ մեթոդներ են այսօր...
12:14 14/09/2023Արցախից կրկին բուժառուներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 9 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...

11:51 24/09/202124.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 906 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 906 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 6221 тесте), выздоровели 672 человека.
13:54 23/09/202123.09.2021. В Арцахе за сутки выявили 4 новых случая заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 22 сентября проведено 43 тестирования, в результате чего выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
12:38 23/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1 653, скончались 47 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 653, скончались 47 человек.
11:35 23/09/202123.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 939 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 939 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5823 тестах), выздоровели 592 человека.
17:54 22/09/2021Конверс Банк: лучшие направления для отдыха осенью 2021 годаПремиальная карта VISA Signature предлагает различные возможности для более выгодных путешествий. И этот тип карты, выпущенной Конверс Банком, также дает дополнительные возможности. Как сообщают из...
11:40 22/09/202122.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 273 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 273 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4138 тестах), выздоровели 295 человек.
17:49 21/09/2021Смбату Григоряну присвоено воинское звание генерал-майораАрмен Саркисян подписал указ о присвоении Смбату Григоряну звания генерал-майора. Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно ч.2 статьи 133 Конституции, а также п.1 ч.1 ст.16 закона РА...
17:30 21/09/2021Вакцинированная мать главы Минздрава Армении заразилась коронавирусом – Hraparak.amhraparak.am пишет: «Мать министра здравоохранения Армении Анаит Аванесян вчера была доставлена в МЦ "Сурб Григор Лусаворич", у нее диагностирован коронавирус.
14:38 21/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2470Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 470, скончались 46 человек.
11:39 21/09/202121.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 494 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 494 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4537 тестах), выздоровели 390 человек.
14:31 20/09/2021Глава ВОЗ прибыл в Кабул для переговоров с талибами - СМИГенеральный директор Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус прибыл в понедельник с визитом в Кабул.
14:08 20/09/2021Bloomberg: Пандемия COVID-19 привела к мировому кризису на рынке жильяПандемия коронавируса привела к острому всемирному кризису на рынке жилья. Об этом пишет агентство Bloomberg. Как пишет РИА Новости, по словам автора Алана Кроуфорда, проблемы коснулись не только...
13:10 20/09/2021Какие продукты нужно исключить из рациона при постковиде? Рассказал медикДоктор медицинских наук, директор Самарского НИИ диетологии и диетотерапии Михаил Гинзбург рассказал в беседе с Ura.ru, какие продукты нужны исключить из рациона при постковидном синдроме.
12:58 20/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 662, скончались 34 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 662, скончались 34 человека, пишет sputnik-georgia.
12:36 20/09/2021Армения будет выпускать вакцину «Спутник Лайт»Армения будет выпускать однокомпонентную российскую вакцину против коронавируса «Спутник Лайт». Об этом в ходе круглого стола «Российско-армянское экономическое сотрудничество. Перспективные проекты»...
12:10 20/09/202120.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 342 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 342 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4025 тестах), выздоровели 490 человек.
12:02 20/09/2021МВД РФ: При стрельбе в Пермском госуниверситете, по предварительной информации, есть погибшие и раненыеВ Перми полицейские задержали мужчину, открывшего стрельбу в вузе, по предварительным данным, есть погибшие и раненые, сообщает МВД РФ.
17:22 18/09/202118.09.2021. В Арцахе за сутки выявили 8 новых случая заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 17 сентября проведено 62 тестирования, в результате чего выявлено 8 новых случаев заражения коронавирусом.
14:11 18/09/2021«До чего дойдет, продавая все?» Женщина из Шурнуха – в репортаже France 24Спустя десять месяцев после поражения армянских войск против Азербайджана в войне за контроль над Нагорным Карабахом под угрозой со стороны Баку находятся приграничные районы Армении.
13:38 18/09/2021Врач рассказал о наиболее распространенных ошибках людей, страдающих гипертониейВрач и телеведущий Александр Мясников рассказал в эфире телеканала "Россия 1" о наиболее распространенных ошибках людей, страдающих гипертонией.