00:44 20/09/2023Լուրը, թե Ասկերանում մայրը իր 4 երեխաների հետ զոհվել է, ԱՀ ԱՆ-ն հերքել էԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են «Համացանցում շրջանառվող լուրը, թե Ասկերանում մայրը իր 4 երեխաների հետ զոհվել է, իրականությանը չի համապատաախանում»։
22:55 19/09/2023Արցախում ռմբակոծության տակ երեխաներ են լույս աշխարհ եկելՌմբակոծության պայմաններում Արցախում մանուկներ են լույս աշխարհ եկել։ «Առավոտյան, երբ խաղաղ էր դեռ, ծնվել է մեկ երեխա, երկու հոգի էլ ունեինք, որ գտնվում էին ծննդաբերության մեջ։ Երբ ռմբակոծությունը...
22:33 19/09/2023ԱՆ. Կառավարության շենքի մոտ «անկարգությունների հետևանքով» բժշկական օգնության են դիմել ոստիկաններ և քաղաքացիներՄի քանիսը հոսպիտալացվել են։
21:36 19/09/2023128 վիրավոր, զոհերի թիվը՝ 25 , որից 2-ը՝ քաղաքացիական․ ԱՀ ԱՆԱդրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների հետևանքով այս պահի դրությամբ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում գտնվում է 128 վիրավոր։ Այս մասին...
19:25 19/09/2023ԱՀ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում գտնվում է 80 վիրավոր, որից 15-ը քաղաքացիական անձիք ենԱրցախի հանրապետության առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է․ «Այս պահի դրությամբ Սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ լայնամասշտաբ ռազմական գործողությունների...
18:22 19/09/2023Արցախում երեխաները տարբեր բեկորային վնասվածքներ ունեն, 3-ի վիճակը ծանր էՍտեփանակերտի «Արևիկ» մանկական բուժմիավորում այս պահին ընդունվել է մարմնի տարբեր մասերի բեկորայիին վնասվածքներով 9 հիվանդ, 6-ի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։ Արցախի Հանրային հեռուստատսության...
15:12 19/09/2023Արցախից հաստատում են. Կան վիրավոր երեխաներ«Արևիկ» բուժմիավորում են տեղափոխվել ադրբեջանական գործողությունների հետևանքով վնասվածքներ ստացած երեխաներ։ Տարածված տեղեկությունը հաստատեցին Ստեփանակերտի «Արևիկ» բուժմիավորման պոլիկլինիկայից։ Այս...
13:42 19/09/2023Բրիտանական իշխանություններն անհանգստացած են երեխաների շրջանում նիկոտինային քաղցրավենիքի տարածվածությամբՄիացյալ Թագավորության Առողջապահության նախարարությունը մտահոգված է վայպերի շուկայում հյտնված նիկոտինի փոշու տեսքով կոնֆետով, որը կարող է օրինական կերպով վաճառվել երեխաներին: Օրենքի համաձայն՝ նման...
12:24 19/09/2023Արցախի «Արևիկ» բուժմիավորումում 6 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքումԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 7 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
11:31 18/09/2023Կինը փչացած ձուկ է կերել և կորցրել ձեռքերն ու ոտքերըՎտանգավոր բակտերիաներով վարակված ձուկ ուտելուց հետո ամերիկուհին կորցրել է վերջույթները։ Այս մասին հայտնում է The New York Post-ը։ 40-ամյա Լաուրա Բարաջասը ծանր վիճակում հոսպիտալացվել է Կալիֆորնիայի...
16:25 17/09/2023Բարբարոսություն է խմելու ջուրը լցնել զուգարան. Ինչ խնդիրների լուծում են ակնկալում քաղաքացիներն ապագա քաղաքապետիցԱյսօր Երևանի ավագանու ընտրություններն են: Panorama.am-ը քաղաքացիների շրջանում փոքրիկ հարցում անցկացրեց՝ որո՞նք են այն կարևոր ու հրատապ խնդիրները, որն առաջնահերթ պետք է նորընտիր քաղաքապետը։ «Առաջինը...
21:35 16/09/2023ՌԴ կառավարության շենքում ժամանակավորապես կներդրվի դիմակ կրելու ռեժիմՌուսաստանի Կառավարության տանը դիմակներ կրելու ռեժիմ է սահմավնել՝ կապված ARVI-ի, գրիպի և COVID-19-ի դեպքերի սեզոնային աճի հետ: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Նախարարների կաբինետի մամուլի...
19:15 16/09/2023Իսպանիայում COVID-19 պատվաստանյութի ավելի քան 100 մլն չափաբաժին անպիտան է դարձելԻսպանիայում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի ավելի քան 100 միլիոն չափաբաժին չի օգտագործվի դեղամիջոցի ժամկետանց լինելու պատճառով: Այդ մասին գրել է է Pais թերթը, որին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։...
15:47 16/09/2023ՌԴ-ում կտրուկ աճել է հակադեպրեսանտների պահանջարկըՌուսաստանի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում ամերիկյան Prozac-ի անալոգների պակաս չկա։ Այդ մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ Գործակալության տվյալներով՝...
12:02 16/09/2023Արցախից 8 բուժառու է տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 8 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
21:24 15/09/2023ԱՀԿ.Բնական աղետներից մահացածների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանըԲնական աղետների կամ զինված հակամարտությունների հետևանքով զոհված մարդկանց և կենդանիների մարմինները հազվադեպ են վտանգում հանրային առողջությանը: Այս մասին ասվում է Առողջապահության համաշխարհային...
13:55 15/09/2023Բացառիկ դեպք «Նորք-Մարաշ» ԲԿ-ում․ 14–ամյա տղայի սիրտը տեղակայված է կրծքավանդակի աջ կողմում«Նորք-Մարաշ» բժշկական կենտրոնում բացառիկ դեպք է հայտնաբերվել։ Մասնավորապես՝ 14-ամյա տղայի մոտ աջ թոքի թերզարգացածության պատճառով միջնորմը և սիրտը գտնվում են կրծքավանդակի աջ կեսում։ , ««Նորք-Մարաշ»...
15:25 14/09/2023Միզապարկի քաղցկեղ․ ախտանիշներ, որոնք չի կարելի անտեսելԻնչու են տղամարդիկ կանանցից ավելի հաճախ հիվանդանում միզապարկի քաղցկեղով, հնարավո՞ր է կանխել այդ հիվանդությունը: Ինչ է կարևոր իմանալ շագանակագեղձի քաղցկեղի մասին, բուժման ինչ մեթոդներ են այսօր...
12:14 14/09/2023Արցախից կրկին բուժառուներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 9 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...

11:53 12/08/2020Artsakh reports no new coronavirus cases for second day in a rowArtsakh has reported no new coronavirus infections on Wednesday for the second day in a row. The national virus tally stands at 251. A total of 231 patients have beaten COVID-19 so far, the Artsakh...
14:41 11/08/2020WHO sees ‘green shoots of hope’ in coronavirus fight as global cases near 20 millionThe World Health Organization said Monday there are glimmers of hope in the fight against the coronavirus, even as global cases from the virus near 20 million and deaths approach 750,000, according...
12:51 11/08/2020Artsakh reports no new coronavirus casesArtsakh has reported no new coronavirus infections in a 24-hour period. The national virus tally stands at 251. 4 more patients have beaten COVID-19 with the total number of recoveries now standing...
11:20 11/08/2020Armenia reports 160 fresh COVID-19 cases on August 11Armenia has confirmed 160 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 40,593 as of 11 a.m.
18:30 10/08/2020Antonio Banderas tests positive for coronavirus on 60th birthday“Pain and Glory” star Antonio Banderas revealed he has tested positive for COVID-19 on Monday, his 60th birthday, Variety reports.
13:58 10/08/2020Georgia reports 25 new COVID-19 casesGeorgia confirmed 25 new COVID-19 cases on Monday, bringing its total to 1,250, according to Xinhua.
12:15 10/08/2020Artsakh reports one new COVID-19 caseArtsakh has reported one new coronavirus infection in a 24-hour period, bringing the national tally to 251 as of Monday, August 10.
11:16 10/08/2020Confirmed coronavirus cases in Armenia reach 40,433 on August 10Armenia has confirmed 23 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 40,433 as of 11 a.m.
19:13 08/08/2020Ministry of Health spox comments on resignation of Yerevan infectious disease hospital headReferring to the resignation of Mher Davidyants as Director of the Nork Infection Clinical Hospital in Yerevan, Armenian Ministry of Health spokeswoman Alina Nikoghosyan reminded that a process of...
17:12 08/08/2020Seven dead, 60 infected by new tick-borne virus in ChinaA new infectious disease caused by a tick-borne virus has killed seven people and infected 60 others in China, official media reported on Wednesday, warning about the possibility of its...
12:23 08/08/2020Artsakh reports two fresh COVID-19 casesArtsakh has reported two new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 250 as of Saturday, August 8.
11:39 08/08/2020Armenia reports 200 new coronavirus cases, 8 more deaths on August 8Armenia has confirmed 200 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 40,185 as of 11 a.m.
17:42 07/08/2020Yerevan infectious disease hospital head steps downMher Davidyants has resigned as Director of the Nork Infection Clinical Hospital in Yerevan. At a special meeting with the hospital staff on Friday, Davidyants said he had submitted a letter of...
14:06 07/08/2020Artsakh reports no new COVID-19 cases for second day in a rowArtsakh has reported no new coronavirus infections on Friday for the second day in a row. The national virus tally stands at 248. 201 patients have already beaten COVID-19, the Artsakh Information...
12:26 07/08/2020India's coronavirus cases cross two millionIndia's coronavirus cases have passed two million, hitting another grim milestone in the pandemic that has killed more than 41,000 people in the world's second-most populous country, Al Jazeera...
11:50 07/08/2020Armenia reports 166 new coronavirus cases, 5 more deaths on August 7Armenia has confirmed 166 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 39,985 as of 11 a.m.
14:49 06/08/2020Health minister says whole staffs will be tested if a coronavirus case is identified in banks, supermarketsThe situation related to the coronavirus pandemic continues to improve in Armenia, however the daily new cases still remain high, Prime Minister Nikol Pashinyan told a cabinet meeting on Thursday.
12:05 06/08/2020Armenia reports 233 new coronavirus cases on August 6Armenia has confirmed 233 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 39,819 as of 11 a.m.
13:35 05/08/2020Regeneron says antibody cocktail prevents and treats COVID-19 in animalsRegeneron Pharmaceuticals Inc said on Monday that the COVID-19 antibody drug combination it is developing both prevented and treated the disease in rhesus macaques and hamsters, adding to hope that...
12:10 05/08/2020Armenia reports 288 fresh coronavirus cases on August 5Armenia has confirmed 288 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 39,586 as of 11 a.m.