13:07 04/09/2023Հացի արտադրամասում լվացարան չի եղել. Գործունեությունը կասեցվել էՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի հրամանով՝ կասեցվել է անհատ ձեռնարկատեր Ն. Գասպարյանին պատկանող հացի արտադրամասի արտադրական գործունեությունը (Արտաշատի խճուղի 74): Տեսչական մարմնից...
12:10 04/09/2023Սոթքում վիրավորված և բարդ վիրահատության ենթարկված զինծառայող Նարեկ Պողոսյանի վիճակը դեռևս գնահատվում է ծայահեղ ծանր, կայունՍեպտեմբերի 1-ին Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական ԶՈՒ կրակոցներից վիրավորված Նարեկ Պողոսյանի վիճակը, ով ենթարկվել է բարդ վիրահատության, դեռևս գնահատվում է ծայահեղ...
10:54 04/09/2023Սննդի առաքման գործում հնդիկների ներգրավվումն էլ ավելի է սրել առկա խնդիրներըՀայաստանում սննդի առաքման գործում բազմաթիվ այլազգիների՝ հատկապես հնդիկների ներգրավումն էլ ավելի է սրել մինչ այս եղած խնդիրները։ «Ես պատվիրում եմ առողջ սնունդ, պետք է սնվեմ դեղերն ընդունելուց 30-40...
13:00 02/09/2023Լեհաստանում ավելացել է «լեգիոներական հիվանդությամբ» վարակվածների թիվը, մահացել է 18 մարդԼեգիոնելոզի բռնկում, որը հայտնի է նաև որպես «լեգիոներների հիվանդություն», գրանցվել է մի քանի շաբաթ առաջ Լեհաստանի Ռժեշովում, Պոդկարպակիե վոյևոդություն, Ուկրաինայի հետ սահմանի մոտ: Ավելի ուշ...
11:08 02/09/2023Սննդաբանը խոսել է ձմերուկի առողջության համար վտանգավորության մասինՍննդաբան և սրտաբան Մարինա Շեստակովան ուշադրություն է հրավիրել այն փաստի վրա, որ ձմերուկի չափից շատ ուտելը վնասում է շաքարային դիաբետով և ավելորդ քաշ ունեցող մարդկանց՝ նրանում ֆրուկտոզայի և շաքարի...
12:00 01/09/2023Արցախից 11 բուժառու տեղափոխվել է ՀայաստանՍեպտեմբերի 1-ին ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 11 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր...
22:51 31/08/2023Եղեգնաձորում շան կծածից տուժած երեխաներից մեկի վիճակը գնահատվում է կայունԵրեքը վերադարձել են Եղեգնաձոր
17:46 31/08/2023Եղեգնաձորում երեխաներին կծած շան մոտ ախտորոշվել է կատաղություն հիվանդությունՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Վայոց Ձորի մարզային կենտրոնի տեսուչները լաբորատոր փորձաքննության են ներկայացրել երեկ Եղեգնաձոր քաղաքում երեխաների կծած թափառող շանը, որը քնեցվել էր փրկարար...
16:12 31/08/202310 բուժառու Արցախից տեղափոխվել է ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 10 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
15:10 31/08/20237 տարեկան երեխաների շրջանում ամեն 4-րդն ավելցուկային քաշ ունի.Լենա Նանուշյանն«Ցավոք, պետք է նշեմ, որ վերջերս մեր իրականացրած մի հետազոտության արդյունքում 7 տարեկան երեխաների շրջանում հայտնաբերեցինք, որ մեր երեխաների ամեն 4-րդն ավելցուկային քաշ ունի»,-գործադիրի նիստում հայտնեց...
21:03 30/08/2023Դիակ ծախելու արվեստը կամ էժան գրպանահատում.Անուշ Պողոսյան«Առողջության իրավունք» ՀԿ ներկայացուցիչ Անուշ Պողոսյանը գրում է. «2023 թվականի օգոստոսի 10-ին Երևանի քաղաքապետարանի «Շտապբուժօգնություն» ՓԲԸ-ի կողմից Երևան քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող...
18:00 29/08/2023ՍԱՏՄ. Անհրաժեշտ է դպրոցներում խստորեն պահպանել սննդամթերքի անվտանգությանը ներկայացվող պահանջներըՀաշվի առնելով ուսումնական տարվա մեկնակը՝ ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը հորդորում է հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների տնօրեններին խստագույնս պահպանել մատակարարվող սննդամթերքին...
16:00 29/08/2023Հնարավո՞ր է արդյոք բուժել պսորիազըՄաշկային հիվանդությունները բազմաթիվ են և բազմազան։ Ինչ-որ տարիքում մարդկանց մոտ ի հայտ է գալիս որևէ մաշկային հիվանդություն, ալերգիաներ, որոնց բուժման համար երբեմն բավականին երկար ժամանակ է...
13:55 29/08/2023Ռուսաստանում COVID-19-ով հիվանդացությունն աճել է գրանցվելՌուսաստանում COVID-19-ի դեպքերը մեկ շաբաթվա ընթացքում աճել են 19,6%-ով, հիվանդացությունն աճել է 46 մարզերում: «Գզետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է վարակի վերահսկման դաշնային շտաբը։...
11:05 29/08/2023Զբոսաշրջիկները հայտնում են Թուրքիայում ռոտավիրուսի բռնկման մասինԹուրքիայում ռոտավիրուսի բռնկում է տեղի ունեցել. Այս մասին հայտնում է Life-ը՝ հղում անելով Shot-ին։ Այս իրավիճակը նկատվում է Բելեկի հանգստավայրի ափին։ Շատ զբոսաշրջիկներ արդեն վարակվել են...
12:16 28/08/2023Արցախից հիվանդներ են տեղափոխվել ՀայաստանԱյսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 6 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար,...
11:59 28/08/2023Հայաստանում կարմրուկի դեպքերի թիվը հասել է 408-իՀայաստանում կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 408-ի։ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման Ազգային Կենտրոնի հրապարակած տվյալների համաձայն, վերջին մեկ շաբաթում հոսպիտալացվել է 1...
11:00 28/08/2023Դեղերով թունավորումները կարող են չափազանց վտանգավոր լինելԵրեխային դեղ տալիս երբեք այն կոնֆետ մի՛ անվանեք:
09:00 28/08/2023Հայաստանում 400 քաղաքացի երիկամի փոխպատվաստման կարիք ունիԱյս պահին Հայաստանում 400 մարդ երիկամի փոխպատվաստման կարիք ունի։ Տեղեկությունը «Sputnik Արմենիա»-ին հայտնել են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ Նշվում է, որ դեռ ապրիլին 500 մարդ դոնորական երիկամի...
19:15 26/08/2023Ինչպես խուսափել աղիքային վարակներից հանգստի ընթացքում. Գաստրոէնտերոլոգի խորհուրդըԾովափնյա հանգստի ընթացքում պետք է ամեն կերպ խուսափել ծովի ջրի բերան և քիթ ներթափանցումից։ Այս մասին հայտնել է Nebolit բժշկական կենտրոնի գաստրոէնտերոլոգ Սոֆիա Քարդաշովան Moslenta-ին տված...

20:31 13/09/2021В Армении 6-летний ребенок упал с 7 этажаВ тяжелом состоянии в медицинский центр «Сурб Аствацамайр» («Святой богородицы») в Ереване поступила 6-летняя девочка, которая упала с 7-го этажа.
16:40 13/09/2021Регулярное употребление черного чая улучшает работу мозга – ученыеРегулярное употребление черного чая положительно сказывается на здоровье человека и улучшает его когнитивные способности.
12:05 13/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 946, скончались 48 человекРекордно низкое число инфицированных за последние несколько недель зафиксировано в Грузии за минувшие стуки – 946 новых случаев.
11:38 13/09/202113.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 296 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 296 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4178 тестах), выздоровели 577 человек.
18:08 11/09/2021Байден намерен провести глобальный саммит по коронавирусуПрезидент США Джо Байден намерен созвать глобальную конференцию по мерам реагирования на пандемию COVID-19, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Politico.
14:15 11/09/202111.09.2021. В Арцахе за сутки выявлено 5 случаев заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 10 сентября проведено 86 тестирований, в результате чего выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
12:15 11/09/202111.09.2021. За сутки в Армении подтвержден 731 новый случай заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтвержден 731 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 6511 тестах), выздоровели 635 человек.
18:03 10/09/2021В Брюсселе музеями борются с постковидной депрессиейНа ранних этапах пандемии в целях борьбы с распространением коронавируса в Бельгии были закрыты для публики многие учреждения культуры.
14:57 10/09/2021Специалисты рассказали, как отличить ОРВИ и грипп от COVID-19Осень — время простудных заболеваний. Однако свои коррективы в ситуацию вносит пандемия COVID-19. ОРВИ и грипп затрагивают респираторный тракт, но и коронавирус также может быть на них похож. При...
12:57 10/09/202110.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 669 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 669 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6783 тестах), выздоровели 586 человек, зарегистрировано 11 случаев смерти.
12:17 10/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2 262, скончались 54 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 262, скончались 54 человека.
11:34 10/09/2021Изменения климата – серьезная угроза для здоровья. 200 меджурналов бьют тревогуГлобальные изменения климата несут серьёзную угрозу для здоровья людей: более 200 медицинских журналов по всему миру опубликовали единое обращение к правительствам, где призвали инвестировать в...
19:11 09/09/2021Из-за распространенности COVID-19 Армения вновь оказалась в «красной» зоне ЕСИз-за распространенности COVID-19 и резкого роста числа случаев заражения коронавирусом Армения в очередной раз оказалась в эпидемически опасной по стандартам ЕС «красной» зоне.
19:03 09/09/2021Назван самый опасный алкогольный напиток для мужчинПиво особенно вредно для мужчин, а женщинам вреден любой алкоголь, заявил в среду главный нарколог депздрава Москвы Евгений Брюн на пресс-конференции, приуроченной к Всероссийскому дню трезвости.
12:05 09/09/202109.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 587 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 587 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5670 тестах), выздоровели 529 человек.
18:20 08/09/2021Скорбящие родители устроят вам празднование – родственник пропавшего без вести Пашиняну«Правительство, если вы собираетесь 21 сентября организовать пышное празднование или еще что-то, и это будет празноваться за счет памяти погибших, знайте, что скорбящие родители устроят вам...
13:39 08/09/2021В мире после заражения коронавирусом скончались свыше 4,58 млн человекЧисло зарегистрированных заражений коронавирусом COVID-19 в мире на утро среды составило 221 936 662, сообщил американский университет Джонса Хопкинса.
12:17 08/09/2021Российские миротворцы оказали более 6,5 тыс. вынужденным переселенцам гуманитарную и медицинскую помощь в Республике АрцахВоеннослужащие российского миротворческого контингента в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) продолжают оказывать гуманитарную и медицинскую помощь вынужденным переселенцам.
11:37 08/09/202108.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 645 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 645 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6659 тестах), выздоровели 334 человека, зарегистрировано 15 случаев смерти.
11:12 08/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2 571, скончались 60 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 571,скончались 60 человек.