15:48 05/03/2023Արցախում թշնամու դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով վիրավորված ոստիկանը վիրահատվել է, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր. ԱՆԱյսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում արձանագրված՝ ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով ՆԳՆ ոստիկանության 1 ծառայող կրծքավանդակի հրազենային վիրավորումով տեղափոխվել է ԱՀ...
11:53 05/03/2023Կարմրուկի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 18-ի. ԱՆՄարտի 5-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 18-ի, հոսպիտալացված են 17-ը: Նրանց առողջական վիճակը գնահատում է միջին ծանրության: Առողջապահության նախարարության...
23:20 04/03/2023Վիրուսաբան. Կարմրուկի հետ կապված ունենք իրավիճակ, որը կարող է վերածվել համաճարակիՎիրուսաբան Հովակիմ Զաքարյանը, անդրադառնալով Հայաստանում կարմրուկի աճող դեպքերին, գրում է. «Կարմրուկը միայն կարմիր ցան չէ Վերջին 150 տարվա ընթացքում կարմրուկից մահացել է մոտ 200 մլն մարդ, հիմնականում...
20:00 04/03/2023Աշխարհում յուրաքանչյուր երկու րոպեն մեկ ծննդաբերության հետ կապված բարդություններից մեկ կին մահանում է. ՄԱԿՄԱԿ-ի տվյալներով՝ աշխարհում յուրաքանչյուր երկու րոպեն մեկ առնվազն մեկ կին մահանում է հղիության և ծննդաբերության հետ կապված բարդությունների պատճառով: Ըստ հրապարակված զեկույցի, որը պատրաստվել է ԱՀԿ-ի,...
19:00 04/03/2023Մթերքներ, որոնք առավել օգտակար են տեսողության համարA, C, E վիտամիններով և հանքանյութերով հարուստ սնունդը կարող է բարելավել տեսողությունը և կանխել աչքի հիվանդությունների զարգացումը, ասում է դիետոլոգ Անաստասիա Եֆիմովան։ Մասնագետը նշել է նաև ցինկի և...
16:53 04/03/2023Կասեցվում է Արցախկաթ ընկերության մածունի և թթվասերի արտադրությունըԱյսօր մարտի 4-ին «Համաճարակաբանության և հիգիենիայի կենտրոն ՊՈԱԿ լաբորատորիայից ԱՀ պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին հայտնել են, որ Արցախկաթ և Առաջնեկ ընկերությունների կաթնամթերքի...
15:25 04/03/2023«Մարտունի» ԲԿ-ում բժիշկներն իրար են ծեծել. 168.amԳեղարքունիքի մարզի «Մարտունի» ԲԿ-ից 168.am-ն ահազանգ է ստացելլ, ըստ որի, օրեր առաջ ծեծկռտուք է տեղի ունեցել վիրաբուժական բաժանմունքի ղեկավարի ու վիրաբույժներից մեկի միջև: Աղբյուրը գրում է.
13:47 04/03/2023Ռուսաստանում վերջին մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսի 14049 նոր դեպքԿորոնավիրուսի դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբի տվյալներով՝ Ռուսաստանում վերջին մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է կորոնավիրուսի 14049 դեպք, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Նշվում է, որ 24 ժամվա ընթացքում կորոնավիրուսից...
13:02 04/03/2023Բայդենի հետազոտությունը խնդիրներ է առաջացրելԱՄՆ 80-ամյա նախագահ Ջո Բայդենի առողջական վիճակի մասին հարցերը շարունակում են մնալ միջազգային մամուլի առաջին էջերում։ BBC-ն գրել է, որ անցած ամիս հերթական հետազոտության հետևանքով Բայդենը մաշկի...
11:22 04/03/2023Կարմրուկի հաստատված դեպքերն ավելանում ենԺամը 11:00-ի դրությամբ կարմրուկի լաբորատոր հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 12-ի: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու մանրամասնում, որ բոլորը հոսպիտալացված են: Պացիենտների...
19:31 03/03/2023Հայաստանում արձանագրվել է լաբորատոր հաստատված կարմրուկի 11 դեպք․ ԱՆՀայաստանի Հանրապետությունում արձանագրվել է լաբորատոր հաստատված կարմրուկի 11 դեպք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ «Հիվանդները հոսպիտալացված են: Մասնագետները նրանց վիճակը...
16:11 03/03/2023Մոսկվայում սպանվել է «Sputnik V» պատվաստանյութի ստեղծողներից մեկըՄոսկվայի իր բնակարանում սպանվել է վիրուսաբան Անդրեյ Բոտիկովը՝ «Sputnik V» կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի ստեղծողներից մեկը։ Այս մասին մարտի 3-ին հայտնել է «Ռեգնում» գործակալությունը։ Դեպքը տեղի է...
15:52 03/03/2023Զեկույց. Աշխարհի բնակչության կեսից ավելին մինչև 2035 թվականը ճարպակալում կունենաԵթե անհապաղ քայլեր չձեռնարկվեն իրավիճակը փրկելու համար, մինչև 2035 թվականն աշխարհի բնակչության կեսից ավելին կունենա ավելորդ քաշ և շատ դեպքերում ճարպակալում։ Բի-Բի-Սի-ի հաղորդմամբ, զգուշացնում է...
13:47 03/03/2023Մարտի 3-ը Լսողության պահպանման համաշխարհային օրն էԼսողության նորածնային սքրինինգի արդյունքում 2022 թվականին Հայաստանում հայտնաբերվել է ծանրալսությամբ 21 երեխա: Նման վիճակագրություն է հրապարակել ԱՆ-ն լսողության պահպանման համաշխարհային օրվա...
12:52 03/03/2023Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս 9 բուժառու, 7 մարդ էլ վերադարձել է ԱրցախԱրցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ...
08:20 03/03/2023Արդյոք կորոնավիրուսի համաճարակը սկսել է Ուհան քաղաքի լաբորատոր արտահոսքիցՀետաքննությունների դաշնային բյուրոյի տնօրեն Քրիստոֆեր Ռեյն օրերս չի բացառել, որ COVID-19 համաճարակը սկիզբ է առել Չինաստանի Ուհան քաղաքում լաբորատոր արտահոսքից: Սակայն Սպիտակ տունը չորեքշաբթի օրը...
19:56 02/03/2023Արցախում սննդային թունավորումով հիվանդանոց են դիմել տասից ավելի անչափահասներԱրցախի Հանրապետության տեղեկատվական շտաբից հայտնում են․ «Փետրվարի 25-ին ԱՀ առողջապահության նախարարության «Արևիկ» բուժմիավորման ինֆեկցիոն բաժանմունք են դիմել մինչ 15 տարեկան տասնմեկ և չորս չափահաս...
17:18 02/03/2023ԱՄԿ. Երեխաների շրջանում սովի վտանգն աճում էՏարատեսակ ճգնաժամերի պատճառով ավելի շատ երեխաներ կարող են հայտնվել աղքատության ճիրաններում
14:02 02/03/2023ԱՄՆ Սենատը պահանջում է բացահայտել COVID-19-ի ծագման վերաբերյալ հետախուզական տվյալներըԱՄՆ Սենատը միաձայն ընդունել է օրինագիծ, որը պահանջում է կառավարությունից գաղտնազերծել COVID-19-ի ծագման մասին բոլոր հետախուզական տվյալները: «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, ասել է նոր օրենքի...
16:58 01/03/2023ՀԿ-ներ. Ամուլսարում հանք շահագործելու վերաբերյալ ՀՀ կառավարության որոշումն ապօրինի է, կարճատես, անպատասխանատու, արկածախնդիրԱվելի քան երկու տասնյակ ՀԿ-ներ ու անհատներ տարածել են հայտարարություն Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտների հանքավայրի շահագործման վերաբերյալ։ Հայտարարության մեջ ասված է.

12:34 10/06/202110.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 76 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 5 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 76 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 3291 тесте), выздоровели 167 человек.
18:09 09/06/2021Пятеро из 11 детей, госпитализированных с предварительным диагнозом «острый гастроэнтерит», выписалисьПятеро из одиннадцати воспитанников детского сада, госпитализированных с предварительным диагнозом «острый гастроэнтерит», выписаны из Национального центра инфекционных заболеваний.
13:44 09/06/2021В Арцахе за сутки случаев заражения коронавирусом не выявленоВ результате 51 теста, проведенного в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 8 июня, случаев заражения коронавирусом не выявлено.
11:47 09/06/202109.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 99 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 11 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 99 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3530 тестах), выздоровел 81 человек.
18:31 08/06/2021С предварительным диагнозом «острый гастроэнтерит» в Ереване госпитализированы 11 воспитанников детсада11 воспитанников одного из детских садов Еревана во вторник были госпитализированы с предварительным диагнозом острый гастроэнтерит.
12:44 08/06/202108.06.2021. От коронавируса случаев смерти не зарегистрированоС начала пандемии коронавируса случаев смерти от Covid-19 не зарегистрировано. Об этом сообщает министерство здравоохранения. За минувшие сутки в Армении подтверждено 73 новых случая заражения...
20:28 07/06/2021В МЦ «Эребуни» удалена 11-килограммовая гигантская миома маткиВ МЦ «Эребуни» проведена операция по удалению 11-килограммовой гигантской миомы. Об этом сообщают из медцентра. «48-летняя женщина обратилась в МЦ «Эребуни» с жалобой на увеличения объема живота....
15:09 07/06/2021COVID-19 в мире: число заразившихся превысило 173 млн человекЧисло зарегистрированных случаев заражения коронавирусом COVID-19 в мире на утро понедельника составило 173 313 786, сообщает Интерфакс со ссылкой на американский университет Джонса Хопкинса.
13:43 07/06/2021Власти Малайзии используют дроны для обнаружения людей с высокой температуройС целью профилактики коронавируса власти Малайзии используют дроны для обнаружения людей с высокой температурой, сообщает Интерфакс ос ссылкой на газету The Guardian.
11:28 07/06/202107.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 32 новых случая заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 32 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2448 тестах), выздоровел 141 человек.
19:07 05/06/2021Вспышка неизвестной болезни зафиксирована в КанадеВрачи обнаружили в канадской провинции Нью-Брунсвик вспышку неизвестной болезни. Об этом сообщает Lenta.ru со ссылкой на The New York Times. Первые пациенты с новым набором неврологических нарушений...
16:43 04/06/2021Никаких чипсов: диетологи рассказали, как правильно питаться во время экзаменов.Диетологи рассказали, как правильно питаться во время экзаменов. Следует выбирать продукты, которые стимулируют работу мозга и повышают концентрацию, сообщает «Вечерняя Москва». Эксперты...
15:57 04/06/2021ВОЗ: Ситуация с пандемией в мире остается катастрофическойСитуация с пандемией коронавируса в мире остается катастрофической, страны пока не должны расслабляться и соблюдать меры безопасности.
15:29 04/06/2021Тела погибших находились в крайней степени разложения, отсутствовали внутренние органы, были покрыты личинками червей - судмедэксперт«С 27 сентября 2020 года по сей день наше учреждение провело экспертизу более 3500 тел и останков», - в ходе пресс-конференции эти данные представил начальник отдела судебно-медицинской экспертизы...
11:37 04/06/202104.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 72 новых случая заражения коронавирусом, скончались 6 человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 72 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3569 тестах), выздоровели 246 человек.
19:42 03/06/2021Отныне будет проводиться патолого-анатомическое вскрытие лиц, скончавшихся от коронавирусаНа сегодняшнем внеочередном заседании парламент обсудил законопроект о внесении изменений в закон РА «О медицинской помощи и обслуживания населения», который представила и.о.
18:52 03/06/2021Не собираюсь подавать в отставку – Анаит Аванесян«Следствие будет проведено, выяснятся все обстоятельства, и в рамках закона все понесут соответствующее наказание»,- в ходе беседы с журналистами в НС сказала и.о.
15:09 03/06/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 833lЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 833. Скончались 19 человек. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по сегодняшний...
11:26 03/06/202103.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 108 новых случаев заражения коронавирусомЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 108 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2856 тестах), выздоровели 235 человек.
12:05 02/06/202102.06.2021. За сутки в Армении подтверждено 92 новых случая заражения коронавирусом, скончались двое человекЗа минувшие сутки в Армении подтверждено 92 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2916 тестах), выздоровели 149 человек.