14:16 13/04/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 266 նոր դեպք, մահացել է երկու մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 266 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ հրապարակվել է stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում...
11:39 13/04/202213.04.2022. Կորոնավիրուսի 20 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 301 կորոնավիրուսով հիվանդ։
16:00 12/04/2022Որոնք են երկարակյաց մարդկանց սիրած ըմպելիքներըԲժշկական գիտությունների դոկտոր Նատալի Կոմովան և Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի համալսարանի բժշկական կենտրոնի ավագ գիտաշխատող Դանա Էլիս Հաննեսը ներկայացրել են երկարակյացների սիրած ըմպելիքները, գրում է «Eat...
11:57 12/04/202212.04.2022. Կորոնավիրուսի 13 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 301 կորոնավիրուսով հիվանդ։
18:23 11/04/2022Անհարմար հարցեր ալերգոլոգինԱլերգիաները ամենաանհարմար հիվանդություններն են.անհարմար պահի հայտնվում են, անհարմար վիճակների մեջ դնում ու առաջացնում բազում անհարմար հարցեր։ Հենց այդ անհարմար հարցերն էլ ուղղել ենք...
17:51 11/04/2022Ճապոնիայում հայտնաբերվել է «օմիկրոնի» նոր տեսակով վարակվելու առաջին դեպքըՃապոնիայում հայտնաբերվել է «օմիկրոն» շտամի նոր XE ենթատեսակի առաջին դեպքը։ Իզվեստիայի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է NHK հեռուստաալիքը։ Վիրուսը հայտնաբերվել է 30-ամյա ուղևորի մոտ, ով ժամանել է...
13:59 11/04/2022Նույնիսկ պարզ ատամնացավի դեպքում անհապաղ դիմել մանկական ստոմատոլոգի. «Մուրացան» հիվանդանոց«Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրն իր կայքում լուսանկար է հրապարակել ու գրել. «Նկարում պատկերված 12-ամյա փոքրիկի մոտ պարզ ատամնացավից առաջացած բարդություն է Օրեր շարունակ ընդունել են...
11:35 11/04/202211.04.2022. Կորոնավիրուսի 1 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 301 կորոնավիրուսով հիվանդ։
17:04 09/04/2022Բարսելոնամ ամռան սկզբից իր լողափերում մտցնելու է ծխելու անժամկետ արգելքԲարսելոնայի իշխանությունները հայտարարել են 2022 թվականի ամռանից քաղաքային լողափերում ծխելու անժամկետ արգելքի մասին։ Տեղեկությունը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։ «Բարսելոնայի բոլոր տասը լողափերում ամբողջ...
16:57 09/04/2022Բժիշկը ասել է, թե ով պետք է կանաչ սոխ չուտիԿանաչ սոխը կարող է զարկերակային ճնշման տատանումներ և անոթային սպազմ առաջացնել, «Դոկտոր Պիտեր» պորտալին հայտնել է բժիշկ-թերապեֆտ, գաստրոէնտերոլոգ Վերա Սամսոնովան։ Թարմ կանաչ սոխ ուտելուց հրաժարվելը...
16:42 09/04/2022Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի նոր շտամՀնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում XE կորոնավիրուսի նոր շտամ է հայտնաբերվել Մումբայից մեկնած տղամարդու մոտ: Նահանգի իշխանությունների՝ շաբաթ օրը հրապարակած լուրը ներկայացրել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Բժիշկներն...
14:14 09/04/2022Բժիշկը հայտնել է անքնության ընդհանուր պատճառներից մեկի մասինՕրգանիզմում երկաթի պակասը անքնության ընդհանուր պատճառներից մեկն է: Այդ մասին ասել է բժիշկ Ռոման Բուզունովը Telegram-ի իր ալիքում։ Քնի խանգարումների դեպքում պետք է ուշադրություն դարձնել հեմոգլոբինի...
11:41 09/04/202209.04.2022. Կորոնավիրուսի 19 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 300 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:21 09/04/2022Moderna-ն հետ է կանչել 765 հազար դեղաչափ պատվաստանյութ. ReutersԱմերիկյան Moderna ընկերությունը հետ է կանչել կորոնավիրուսային հիվանդության դեմ պատվաստանյութի 764 900 չափաբաժին այն բանից հետո, երբ սրվակներից մեկում օտար մարմին է հայտնաբերվել: Այս մասին գրում է...
19:15 08/04/2022Մենք դեռ չենք հասել 65 տարեկանից բարձր անձանց պատվաստումների համար նախանշված թիրախին․ Նանուշյան«Պատվաստումը հոգատարություն է» արշավը մեկնարկել է Կոտայքի մարզի Աբովյան բժշկական կենտրոնում, որտեղ ներկա են գտնվել առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանը, ԱՀԿ հայաստանյան գրասենյակի...
13:09 08/04/2022Պատժամիջոցները կազդե՞ն ռուս կանանց կրծքերի չափերի վրաՌուսաստանում կարող է առաջանալ սիլիկոնե իմպլանտների դեֆիցիտ, որոնք օգտագործվում են կրծքի մեծացման վիրահատությունների համար: Այս մասին «Գազետա.ռու»-ի հետ զրույցում ասել է վիրաբույժ Գեորգի Չեմյանովը։...
12:15 08/04/2022Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 273 նոր դեպք, մահացել է 1 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 273 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 20...
11:20 08/04/202208.04.2022. Կորոնավիրուսի 14 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 298 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:44 08/04/2022Սրտաբանն անվանել է այն հիվանդությունները, որոնց դեպքում հնարավոր է սրտի կաթված տանել և այդ մասին չիմանալՍրտի կաթվածը միշտ չէ, որ ցավով է անցնում, որոշ դեպքերում այն ընթանում է գրեթե աննկատ։ Ածխաջրային նյութափոխանակության և աուտոիմուն հիվանդություններ ունեցող մարդիկ ավելի շատ են ենթարկվում ոտքերի վրա...
17:34 07/04/2022Վրաստանում հուսով են, որ համավարակն, ամենայն հավանականությամբ, այս տարի կավարտվիՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի տնօրեն Ամիրան Գամկղրելիձեն «Ռուսթավի 2»-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ «եթե որևէ արտառոց բան տեղի չունենա կորոնավիրուսի կենսաբանության և...

21:02 06/11/2015President Sargsyan offers congratulations on 30th anniversary of Cardiology Service of Erebuni Medical Center The Cardiology SeThe Cardiology Service of Erebuni Medical Center in Yerevan celebrates the 30th anniversary of its founding.
19:42 06/11/2015Healthcare expenditures to increase in Armenia in 201686 billion 125 million drams will be allocated to healthcare under the 2016 draft state budget of Armenia, which is by 1 billion 807 million drams or 2.1% more than in 2015, Deputy Finance Minister...
14:35 06/11/201510 people injured in bus crash at Tula seek medical aid at Yerevan’s Surb Grigor Lusavorich medical centerTen people injured in the crash of a passenger bus near Tula, Russia, while en route from Moscow to Yerevan, sought medical aid at Surb Grigor Lusavorich (Saint Gregory the Illuminator) Medical...
19:04 28/10/2015Twitter shares fall 11% after third-quarter earningsTwitter Inc. shares TWTR, -6.29% fell 11% the after hours Tuesday after the company beat earnings expectations but delivered a lower-than-forecast revenue outlook, according to Marketwatch.com....
20:42 26/10/2015The development of neonatal health care system in Armenia is of high priority: VivaCell-MTSThe partnership between VivaCell-MTS and BirthLink is now in its eighth year, aimed at reducing neonatal mortality and morbidity, through supporting the care of sick and premature babies in Armenia.
14:46 24/10/2015Serzh Sargsyan receives group of US qualified doctors on visit to ArmeniaArmenian President Serzh Sargsyan received yesterday, on October 23, a group of qualified specialists from Glendale Adventist Medical Center who have arrived in Armenia from the U.S.
19:51 28/09/2015No rabies case reported in Armenia since 2009: expert2,600 people suffered animal bites in Armenia in 2014
19:20 24/09/2015Thanks to joint project of Armenian EyeCare Project & Orange Foundation, Shirak region residents benefit from free eye care servIn the scope of the “Bringing Sight to Armenian Eyes” project – the joint initiative of the Armenian EyeCare Project (AECP) and Orange Foundation, the Mobile Eye Hospital has already been making its...
16:28 23/09/2015Armenian doctors save 15-year-old who fell from 4th floorArmenian doctors saved the life of a 15-year-old boy, Seyran Mstoyan, who was transported from the city of Hrazdan to Yerevan’s Surb Astvatsatsin medical center in extremely critical condition, the...
17:32 22/09/2015Health ministry official: New Constitution has no changes related to healthcareThe healthcare-related provisions in the draft constitutional amendments have remained the same, the chief pulmonologist of Armenian Health Ministry Prof.
10:36 11/09/2015Azerbaijan leader in child mortality in South CaucasusAccording to the joint report by the World Health Organization (WHO) and the UN Children's Fund (UNICEF), Azerbaijan is the leader in terms of child mortality in the South Caucasus.
19:49 10/09/201545 pupils hospitalized in Ararat province of Armenia after eating hot dogs in school cafeteriaArmenian Health Ministry received information at 11:55 am today, on September 10, that schoolchildren of the village of Baghramyan in Armenia’s Ararat province were hospitalized after showing...
15:33 13/08/20151 dead, 9 injured in car crash near Yeraskh villageSix people were injured in a car accident, followed by a fire near Yeraskh village in Armenia’s Ararat province this morning.
23:09 07/08/201516 children hospitalized from Vayots Dzor summer camp for possible food poisoning16 children were taken from a summer camp in Armenia’s Vayots Dzor province to the medical center of the city of Vayk after complaining of stomach and intestinal problems.
13:02 05/08/2015Two confirmed cases of anthrax reported in Armenian village of ArtamedLaboratory tests showed that two residents of Artamed village (Armenia’s Armavir province) who were taken to Yerevan’s Nork hospital yesterday, on August 4, were infected with anthrax, Armenian...
19:52 04/08/2015Extra ambulance crews on duty during 6th Pan-Armenian Summer GamesBy instructions of Armenian minister of health, extra ambulance crews will be on duty during the 6th Pan-Armenian Summer Games to provide emergency aid to citizens and athletes if necessary, Health...
20:08 03/08/2015National Philharmonic Orchestra’s concert in Beirut to be dedicated to Armenian Genocide centenaryArmenia’s National Philharmonic Orchestra led by conductor Edward Topchyan will give a concert in Beirut on August 8 during the Beiteddine Art Festival this year.
18:09 03/08/2015Yerevan restaurant food poisoning victims discharged from hospitalAll the people who were hospitalized with food poisoning on August 1 after a wedding party in a Yerevan restaurant have been discharged from hospitals, Armenian Health Ministry said.