16:05 25/04/2022Կապանում սննդի օբյեկտի արտադրական գործունեությունը կասեցվել էՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Սյունիքի մարզային կենտրոնի տեսուչները ստուգում են իրականացրել անհատ ձեռնարկատեր Ն.
11:44 25/04/202225.04.2022. Կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք է հաստատվելՀայաստանում ապրիլի 24-ին կատարվել է 2186 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 13 հիվանդ, մահվան...
08:37 25/04/2022Դիետոլոգը զգուշացնում է, թե որ դեպքերում պետք է հրաժարվել «ֆրանսիական նախաճաշից»Ավանդական «ֆրանսիական նախաճաշը», որը ներառում է կրուասան և սուրճ, կարող է վտանգավոր լինել օրգանիզմի համար։ Այս մասին ասել է բժիշկ-սննդաբան Աննա Բելոուսովան Sputnik ռադիոյին տված հարցազրույցում։...
11:49 24/04/202224.04.2022. Կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք է հաստատվելՀայաստանում ապրիլի 23-ին կատարվել է 2925 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 10 հիվանդ, մահվան դեպք...
20:00 23/04/2022Կոնգոյում Էբոլա տենդի դեպք է հաստատվելԿոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետությունում տենդի բռնկման ավարտի մասին հայտարարելուց մեկ տարի անց առաջին անգամ օրերս Էբոլա վարակի առաջին դեպքն է գրանցվել, հիվանդը մահացել է: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ...
18:30 23/04/2022Մասնագետը հայտնել է այն սննդամթերքների մասին, որոնք նվազեցնում են ալկոհոլի հանդեպ հակումըՈրոշ մթերքներ օգնում են պայքարել ալկոհոլային կախվածության դեմ: Այն կարելի է հաղթահարել խմելու ցանկությունը շոկոլադի, սուրճի, բուսական թեյերի և բանանի օգնությամբ: «Բժիշկ Պիտեր» պորտալին ասել է...
13:25 23/04/2022ՌԴ-ում 2020 թվականի հոկտեմբերից հետո գրանցվել է կորոնավիրուսից մեկ օրում մահվան ամենացածր դեպքերի թիվը՝ 171 մահՌուսաստանում կորոնավիրուսից մահացությունների թիվը վերջին օրվա ընթացքում ավելացել է 171-ով՝ հասնելով 374,734-ի։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին շաբաթ օրը լրագրողներին հայտնել են վարակների վերահսկման...
12:38 23/04/202223.04.2022. Կորոնավիրուսի 8 նոր դեպք է հաստատվելՀայաստանում ապրիլի 22-ին կատարվել է 2428 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 13 հիվանդ, մահվան դեպք...
11:58 22/04/202222.04.2022. Կորոնավիրուսի 9 նոր դեպք է հաստատվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 305 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:52 22/04/2022Բրիտանացին 505 օր անընդմեջ հիվանդացել է COVID-19-ովԳիտնականները հայտնել են, որ թույլ իմունային համակարգով բրիտանացին COVID-19 է ունեցել գրեթե մեկուկես տարի՝ 505 օր։ Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Associated Press-ին։ «Սա, անշուշտ,...
10:35 22/04/2022Բժիշկը զգուշացրել է մրգի չարաշահման վտանգների մասինՖրուկտոզայի գերդոզավորումը սպառնում է նյութափոխանակության խանգարումների զարգացմանը և բացասաբար է անդրադառնում լյարդի աշխատանքի վրա: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ Telegram ալիքում այդ մասին ասել է...
19:00 21/04/2022Գիտնականներն ավելորդ քաշը համարում են քաղցկեղածին գործոնԲրիստոլի համալսարանի գիտնականները քաղցկեղի առաջացման վտանգը կապում են ավելորդ քաշի հետ: Այս մասին գրում է mir24-ը՝ հղում անելով BMC Medicine գիտական ամսագրին։ Հետազոտության արդյունքում պարզվել է, որ...
15:32 21/04/2022Armed eHealth-ում ավելացել է նոր բաժին«Armed eHealth» բջջային հավելվածում քաղաքացին կարող է տեսնել նախկինում կատարած այցերը և ստուգել դրանց իսկությունը «Armed eHealth» բջջային հավելվածում ավելացվել է «Իմ այցերը» բաժինը, որտեղ մուտք...
12:42 21/04/2022Կինը 20 օրվա ընթացքում երկու անգամ վարակվել է կորոնավիրուսովԱռողջապահության ոլորտի աշխատակիցը 20 օրվա ընթացքում երկու անգամ վարակվել է կորոնավիրուսով, որը վարակների միջև գրանցված ամենակարճ միջակայքն է։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն՝ հղում անելով իսպանացի...
11:28 21/04/202221.04.2022. Կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք է հաստատվելՀայաստանում ապրիլի 20-ին կատարվել է 3287 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 14 հիվանդ, մահվան...
09:10 21/04/2022Հայաստանում Շմիդտի համախտանիշով կինը հղիացել և առողջ երեխա է ունեցել30 ամյա կինը «Էրեբունի» ԲԿ էր դիմել հղիության 9 շաբաթականում, Շմիդտի համախտանիշ ախտորոշմամբ, կյանքին սպառնացող վտանգով: ԲԿ-ից մանրամասնում են, որ Շմիդտի համախտանիշը հազվադեպ հանդիպող հիվանդություն...
13:47 20/04/2022Հայաստանում մանկական պալիատիվ օգնության կարիք կունենա մոտ 3000 երեխա. Լիլիթ ԱվետիսյանՀայաստանի Հանրապետությունում դեռևս մանկական պալիատիվ օգնություն ստանալու կարիք ունեցող երեխաների հստակ թիվ չկա»,- «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հայտնեց ԱՆ Մոր և մանկան առողջության պահպանման...
12:10 20/04/202220.04.2022. Կորոնավիրուսի 15 նոր դեպք է հաստատվելՀայաստանում ապրիլի 19-ին կատարվել է 2466 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 15 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 18 հիվանդ, մահվան...
11:10 20/04/2022Բժիշկը հայտնել է նիհարելու համար լավագույն նախաճաշըՉզտված հացահատիկները, որոնց բաղադրության մեջ մեծ քանակությամբ սննդային մանրաթելեր կան, կօգնեն նվազեցնել քաղցը՝ ազատվելով ավելորդ քաշից: Այդ մասին Pravda.Ru-ին ասել է դիետոլոգ, բժշկական գիտությունների...
15:08 19/04/2022Ո՞րն է ավելի ճիշտ՝ տանը պատրաստած լանչը տանել աշխատավայր, թե՞ սնվել ճաշարանումՀաճախ մարդիկ չափազանց ծույլ են գտնվում աշխատավայր լանչեր վերցնելու հարցում: Այն լրացուցիչ աշխատանք է և թանկարժեք ժամանակի վատնում: Հետևաբար, շատերը նախընտրում են ճաշել ճաշարանում կամ սրճարանում:...

19:56 30/01/2016What screenings travelers get at Armenian airports, entry points: Health MinistryVahe Hakobyan, acting head of the staff of Armenian Health Ministry, has answered questions of Panorama.am about screenings that travelers to Armenia get at airports and other entry points.
18:58 30/01/2016Zika outbreak: British couple trying to conceive forced to cancel dream Carribean holidayA British couple who are trying to conceive were forced to cancel their romantic Caribbean cruise after realising it took them past five Zika-infected islands, The Telegraph reported.
16:47 30/01/2016Obama speaks with Brazil's Rousseff about Zika virus: White HouseU.S. President Barack Obama spoke on Friday with Brazilian President Dilma Rousseff about the spread of the Zika virus in the Western Hemisphere, the White House said, according to Reuters. "The...
14:32 26/01/20162,500 sought medical care at in-patient clinics of Armenia on January 1-20On January 1-20, about 2,500 citizens who had flu complications sought medical care at in-patient clinics of Armenia.
19:34 25/01/2016Swine flu and acute respiratory infection cases on the decline in Armenia: Health ministryThere was a seasonal rise in acute respiratory infections in Armenia in January 2016, according to the press service of Armenia Health Ministry.
13:50 23/01/2016Japan's national immunisation program still trails EuropeIn 1993, Japan stopped using the combination vaccine for mumps, measles and rubella (MMR) in routine immunisations.
17:50 20/01/2016Health minister refutes information about highest cancer mortality rate in Armenia“There were some reports that Armenia has the highest cancer mortality rate, but this is an absolute lie,” Armenian Health Minister Armen Muradyan told reporters today following the government...
18:11 18/01/2016Health Ministry: Another two deaths from swine flu reported in Armenia on weekendAnother two deaths due to the H1N1 (swine flu) virus were reported in Armenia over the weekend, despite doctor’s consistent efforts in the past nine days to save the lives of two patients in...
14:24 18/01/2016Georgia reports first death from swine flu this yearA 39-year-old man was confirmed as the first case dying of complications after being infected with swine flu, Georgian authorities announced on Sunday, according to India.com.
15:29 16/01/2016French drug trial disaster leaves one brain dead, five injuredOne person has been left brain dead and five others have been hospitalised after taking part in a clinical trial in France of an experimental drug made by Portuguese drug company Bial, French Health...
13:10 16/01/2016Armenian Health Ministry: Cancer mortality data is unofficialHealth Ministry of Armenia will not comment on reports saying that Armenia has the highest cancer mortality rate in the world.
19:23 15/01/2016Swine flu death toll reaches 13 in ArmeniaAnother two deaths due to the H1N1 (swine flu) virus were reported in Armenia, according to the press service of Armenian Health Ministry.
16:08 15/01/2016Health Ministry of Armenia urges the public to avoid mass eventsA social commercial on preventive measures against swine flu was released with the support of Armenian Health Ministry and the UNICEF.
15:06 15/01/2016Armenia ranks first in the world in deaths from cancerWorldlifeexpectancy.com – a website that has one of the largest global health life expectancy databases in the world – has released its statistical map showing cancer death incidence (per 100 000...
16:53 14/01/2016Yerevan Municipality: Educational institutions to start work on January 25Taking into account the intermediation of health and education ministers of Armenia, Yerevan Mayor Taron Margaryan gave instructions to extend the winter holidays at pre-school and comprehensive...
14:45 14/01/2016Ashotyan: Winter holidays again extended by week in Armenian schools, decision doesn’t apply to universitiesDue to the situation with flu and acute respiratory infections in Armenia, the winter holidays in schools have been extended by another week – until January 25, Armenian Science and Education...
14:19 14/01/2016Health minister proposes extending school holidays in Armenia by a weekAt the session of the Armenian government today, Health Minister Armen Muradyan proposed extending the school holidays by another week in connection with the current situation with flu and acute...
13:04 14/01/2016Swine flu death toll reaches 11: Health Ministry of ArmeniaAnother death due to the H1N1 (swine flu) virus was reported in Armenia, according to the press service of Armenian Health Ministry.
20:29 13/01/2016Health Ministry of Armenia: Fewer citizens apply to medical institutions due to flu and acute respiratory infectionsArmenian Health Minister Armen Muradyan conducted today a meeting with heads of Yerevan polyclinics and healthcare executives of Yerevan Municipality.
14:30 13/01/2016Swine flu death toll in Armenia rises to 10Another two deaths due to the H1N1 (swine flu) virus were reported in Armenia today, according to the press service of Armenian Health Ministry.