12:19 25/12/202125.12.2021. Համավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է 9440 կորոնավիրուսով հիվանդԴեկտեմբերի 24-ի` ժամը 11:00-ի դրությամբ, անցած մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է կորոնավիրուսի հիվանդացության 118 նոր դեպք։ Կատարվել է 7084 թեստավորում։ առողջացած է համարվում 328 Հիվանդ։ Գրանցվել է...
11:48 25/12/2021Վրաստանում օմիկրոն շտամով հիվանդացության ևս 19 դեպք է գրանցվելՎրաստանում վերջին մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսի օմիկրոն շտամով հիվանդացության ևս 19 դեպք է գրանցվել։ Այս մասին գրում է «Գրուզիա օնլայն»-ը՝ ավելացնելով, որ այս պահին հարևան երկրում ընդհանուր առմամբ...
11:24 25/12/2021Հայաստանում կորոնավիրուսից տղամարդիկ ավելի շատ են մահանում, քան կանայք. Ռոմելա ԱբովյանՀայաստանը դուրս է համաճարակային առումով վտանգավոր՝ «կարմիր» գոտուց։
18:35 24/12/2021Հակաիրավական որոշումից հետո քանի՞ աշխատակից է ՊՇՌ թեստ հանձնել, ո՞ւր են գնացել այդ գումարները․ Արեգնազ ՄանուկյանԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը գրում է․ ««Սահմանադրական դատարանի որոշումը առողջապահության նախարարության հաղթանակն է»․ դեմագոգիկ ձևով հայտարարել է ԱՆ իրավաբանական վարչության...
17:30 24/12/2021«Օմիկրոն» շտամը հայտնաբերվել է 100-ից ավելի երկրներումԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամն արդեն հայտնաբերվել է աշխարհի 110 երկրներում։ Այն տարածվում է ավելի արագ, քան «Դելտա» շտամը, բայց՝ համաձայն Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության կողմից ուրբաթ...
16:56 24/12/2021Կորոնավիրուսով պայմանավորված կտրուկ նվազել են երեխաների պլանային պատվաստումները. Գայանե ՍահակյանՀՀ առողջապահության նախարարությունը ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար դեկտեմբերի 24-26-ը կազմակերպել է իրազեկման դասընթաց «Կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակի պայմաններում պատվաստումային...
14:22 24/12/2021ԱՄՆ-ն թույլատրել է COVID-19-ի դեմ Pfizer-ի հակավիրուսային հաբի կիրառումըՉորեքշաբթի օրն ԱՄՆ-ը թույլատրեց COVID-19-ի դեմ Pfizer-ի հակավիրուսային հաբի կիրառումը ռիսկային գոտում գտնվող12 և բարձր տարիք ունեցող անձանց համար: Այսպիսով, խմելու եղանակով կիրառվող այս հաբը դառնում...
13:56 24/12/2021Արարատում բոտուլիզմի դեպք է գրանցվել, տուժածների վիճակը ծանր էԴեկտեմբերի 23-ին Արարատի մարզում արձանագրվել է բոտուլիզմի դեպք` 4 տուժածով: ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման ու կանխարգելման ազգային կենտրոնից հայտնում են, որ թունավորման պատճառը տան պայմաններում...
13:30 24/12/2021Սուր շնչառական վարակներով հիվանդացությունն առավել բարձր է մինչև 4 և 5-14 տարեկանների շրջանում. ԱՆՀայաստանում շարունակվում է արձանագրվել սուր շնչառական վարակներով պայմանավորված բարձր ակտիվություն` ինչպես ամբուլատոր պոլիկլինիկական, հիվանդանոցային կազմակերպություններ դիմելիության, այնպես էլ շտապ...
12:46 24/12/2021Աստրախանում կորոնավիրուսային հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժնի հրդեհի զոհ Է դարձել երկու հիվանդՄարզային ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում հրդեհի զոհ է դարձել երկու հիվանդ։ Այս մասին գրում է «Վեստի.ռու»-ն։ Հրդեհը բռնկվել է դեկտեմբերի 24-ի առավոտյան ժամը 09։00-ին...
11:20 24/12/202124.12.2021. Կորոնավիրուսի 135 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 9435 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:11 24/12/2021Գերմանիայում գրանցվել է առաջին մահացության դեպքը «Օմիկրոն» շտամիցԳերմանիայում մահացել է առաջին մարդը, ում մոտ ախտորոշվել է «Օմիկրոն» կորոնավիրուսային շտամը։ Հաղորդում է Reuters-ը։ Մահացածը եղել է 60-79 տարեկան։ Ընդհանուր առմամբ, Գերմանիայում արդեն գրանցվել է...
11:03 24/12/202124.12.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 9 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 23-ին կատարվել է 317 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 9 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,...
20:37 23/12/2021Աշխատողներն ամեն դեպքում պետք է իրականացնեն թեստավորում, պահանջները մնում են ուժի մեջ․ ԱՆՀՀ առողջապահության նախարարությունն արձագանքել է ՍԴ որոշմանը՝ նշելով․ «Սահմանադրական դատարանը հրապարակել է «Հայաստանի Հանրապետության բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին» ՀՀ...
18:07 23/12/2021Ի՞նչ մթերք գնել, որտեղի՞ց և ինչպե՞ս խուսափել թունավորումներիցԽորհուրդներ՝ առողջապահության նախարարությունից
16:20 23/12/2021Նախատոնական այս շրջանում մի մոռացեք այն մարդկանց մասին, ովքեր ունեն ձեր արյան կարիքը. Արյունաբանական կենտրոնԴեկտեմբերի 25-ին Պրոֆ. Ռ.Հ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի Արյան բանկն աշխատելու է:
14:10 23/12/202123.12.2021. Վրաստանում կորոնավիրուսից մեկ օրում 68 մահ է գրանցվելՎրաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է COVID-19-ով վարակման 2164 նոր դեպք, մահացել է 68 հիվանդ։ Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։ Թբիլիսիում վերջին 24 ժամում գրանցվել...
13:07 23/12/2021Մեր աշխատող քաղաքացիների 60 %-ից ավելն արդեն պատվաստվել է. Անահիտ Ավանեսյան«Երրորդ դեղաչափի պարտադիր ստանալու խնդիր դեռ դրված չէ, մեզ համար կարևոր է երկու դեղաչափի ստանալը, հետագայում կտեսնենք, թե ինչպես կզարգանա իրավիճակները»,-կառավարության ճեպազրույցների սրահում...
12:34 23/12/2021Հայաստանում «Օմիկրոն» շտամ դեռ հայտնաբերված չէ. Անահիտ Ավանեսյան«Իրականացվել է 1 միլիոն 591 հազար 809 պատվաստում. 920 հազար 650 քաղաքացի ստացել է առաջին դեղաչափ, երկրորդ դեղաչափ ստացել է 670 հազար 710 քաղաքացի»,-կառավարության այսօրվա նիստում հայտնեց...
11:55 23/12/202123.12.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 13 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 22-ին կատարվել է 331 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 13 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...

10:11 17/10/2014‘No Ebola containment till all transportation is stopped’'I don’t know that anybody can be prepared for an Ebola outbreak, but the real problem here is that we don’t have the right protective gear in our hospitals,' Lee Hieb said.
09:20 17/10/2014Ebola crisis: UN launches urgent appeal for donationsBan Ki-moon has launched another urgent appeal for funds to help fight Ebola after a United Nations drive for donations fell short of its target, the BBC reported.
09:11 17/10/2014Obama to send reserve troops to fight EbolaThe US already has hundreds of boots on the ground in West Africa, and have committed to send up to 4,000 troops to the region to build Ebola treatment centers.
17:48 16/10/2014Why you should eat bacon and eggs for breakfastExperts say a breakfast rich in protein such as bacon, sausages, beans and eggs boosts levels of a chemical in the brain which regulates foot intake and cravings, the Daily Mail reports, citing a new...
14:20 16/10/2014Crash diets do work, claim experts, but can be dangerousWhen it comes to losing weight – and keeping it off – slow and steady has always been regarded as the best approach.
09:58 16/10/2014‘Good public health system - solution for Ebola containment’'It is extremely important to take preventive measures, ensure good hygiene is in place, and undertake important steps towards changing behavior,' UNICEF representative in Liberia said.
09:21 16/10/2014Stem cells help nearly blind seeResearchers say that human embryonic stem cells have restored the sight of several nearly blind patients -- and that their latest study shows the cells are safe to use long-term.
09:16 16/10/2014Ebola crisis: Obama says US outbreak risk very lowHe was speaking after a second US nurse became infected after treating a Liberian who died a week ago in Dallas.
12:26 15/10/2014Housefly genome offers clue to human sicknessScientists have sequenced the entire genome of the common housefly and say their findings should help uncover new cures for human diseases, the BBC reports.
19:00 14/10/2014How stress of work, smoking and drinking among women has narrowed life expectancy gapWomen are losing their lead over men in life expectancy as they trade homemaking for careers, the Daily Mail reports.
16:11 14/10/2014UN worker dies of Ebola in GermanyUnited Nations medical worker infected with Ebola has died at a hospital in Germany, the BBC reported.
12:49 14/10/2014Armenian Health Minister to attend All-Russian Conference of DoctorsArmenian Minister of Health Armen Muradyan went on a working visit to Moscow on Tuesday, the Ministry’s press service reported.
10:26 14/10/2014Women more likely to suffer heart disease from stress than menHeart disease – the leading cause of death worldwide - generally affects more men than women, but from the age of 50 the chances of developing the condition are similar for men and women.
19:01 13/10/2014Ebola vaccine produced at two laboratories in RussiaScientists in a Moscow region town and in the Siberian city of Novosibirsk have produced a vaccine against the Ebola virus, an eminent Russian medical authority told TASS on Monday.
14:35 13/10/2014Two or three cups of tea a day can prevent you breaking your hipTwo or three cups of tea a day could keep osteoporosis at bay. Tea drinkers are less likely to break a hip than people who never touch the stuff, a study found, the Daily Mail reports. Two to three...
09:46 13/10/2014New study finds a regular morning glass of orange juice significantly raises health riskAlthough juices may have essential vitamins, they commonly contain high amounts of sugar with negligible fibre.
13:11 10/10/2014Specialist discusses mental health issues in ArmeniaArmenia is doing everything to help mentally ill people cope with their condition, psychotherapist Harutyun Minasyan said at a press conference dedicated to World Mental Health Day.
09:39 10/10/2014October 10 is World Mental Health DayMental disorders affect nearly 12 percent of the world’s population.
09:20 10/10/2014Surgeons carry out first European keyhole kidney transplantSurgeons at the Royal Liverpool Hospital have carried out a kidney transplant using keyhole surgery, the BBC reported.
19:05 09/10/2014Experts fear Ebola virus could spread through the air and not just through contact with bodily fluidsAs the death toll from Ebola reaches 3,800, experts are warning that the virus could mutate and become airborne, meaning that it could be caught by breathing it in, the Daily Mail reports.