10:48 27/10/2021ԵՄ թույլատրեց Moderna-ի COVID-19 խթանող պատվաստանյութի կիրառումըԵրկուշաբթի օրը Եվրամիության դեղամիջոցների շրջանառությունը կարգավորող գերատեսչությունը հայտնել է, որ վերանայել է իր եզրակացությունը Moderna-ի COVID-19 խթանող պատվաստանյութի մասին և հաստատել, որ 18...
20:08 26/10/2021Պատվաստումը պարտադրելը կհանգեցնի ավելի բացասական արդյունքի.Վրացի նախարարՎրաստանի առողջապահության նախարար Եկատերինե Տիկարաձեն հայտարարել է, որ համաձայն չէ պարտադրել պատվաստումը, քանի որ այս մոտեցումը շատ ավելի բացասական արդյունք կունենա, գրում է «Ալիք մեդիան» ։ «Համոզված...
18:44 26/10/2021Մի շարք պաշտոնյաներ բացառաություն են՝ փակ տարածքում դիմակ չեն կրիԱԱՏՄ-ն ներկայացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարի N 23-Ն հրամանը՝ փակ տարածքներում դիմակ կրելու պայմանների մասով՝ նշելով․ «Փակ տարածքներում դիմակ կրելը պարտադիր է բոլորի համար, բացառությամբ՝ 1)...
18:26 26/10/2021Փոփոխություն օտարերկրացիների պատվաստման գործընթացումՀայաստանում գտնվող օտարերկրյա քաղաքացիները և քաղաքացիություն չունեցող անձինք, այսուհետև՝ անկախ Հայաստանում գտնվելու ժամկետից, կարող են պատվաստվել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ: Այս...
16:27 26/10/2021Լատվիայի նախագահը բուժվել է COVID-19-իցԼատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսը բուժվել է COVID-19-ից: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է նրա մամուլի քարտուղար Աիվա Ռոզենբերգան, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։ Ավելի վաղ Լատվիայի նախագահի...
13:22 26/10/2021Վրաստանում պատվաստման տեմպը նվազում է, իրավիճակը տագնապալի է. ՑերցվաձեՎրաստանում պատվաստումների տեմպը նվազում է, զգալիորեն պակասել է պատվաստման համար դիմողների թիվը: Այս մասին հայտարարել է Ինֆեկցիոն հիվանդանոցի տնօրեն Թենգիզ Ցերցվաձեն՝ նշելով, որ իրավիճակը գնալով ավելի...
12:52 26/10/2021Դելտա շտամը կազմում է աշխարհում COVID-19-ի դեպքերի գրեթե 100%-ըՌոսպոտրեբնադզորի ղեկավար Աննա Պոպովան հայտնել է, որ կորոնավիրուսի «դելտա» շտամը կազմում է աշխարհում դեպքերի գրեթե 100%-ը։ Այս մասին գրում է Ria-ն։ «Դելտան» այժմ ընդհանուր առմամբ աշխարհի բոլոր...
11:58 26/10/202126.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 43 նոր դեպք է գրանցվել, երկու հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 25-ին կատարվել է 138 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 43 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:51 26/10/2021Փաստաբան. Զինվորականներին ժամանակ են տվել՝ կամպ պետք է պատվաստվեն, կամ զեկուցագիր գրենՓաստաբան Հայարփի Սարգսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է պաշտպանության նախարարությանը. «Հենց նոր տեղեկացա, որ զինծառայողներին տրվել է ժամանակ մինչև 13։50 րոպե. կամ կներկայացնեն պատվաստման թերթիկը, կամ...
11:32 26/10/202126.10.2021. Կորոնավիրուսով 59 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7375 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:30 26/10/2021Moderna-ն հայտարարում է 6-11 տարեկան երեխաների մոտ իր COVID-19 պատվաստանյութի հաջող փորձարկման մասինԱմերիկյան Moderna դեղագործական ընկերությունը երկուշաբթի օրը հայտարարեց, որ դրական միջանկյալ արդյունքներ է ստացել իր կորոնավիրուսային պատվաստանյութի երկրորդ փուլի կլինիկական փորձարկումներից 6-ից 11...
20:14 25/10/2021Կորոնավիրուսի համավարակի վիճակն Արցախում գնալով վատանում է․ ԲեգլարյանԱրցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը գրում է․ «Կորոնավիրուսի համավարակի վիճակն Արցախում գնալով վատանում է: Վերջին տասն օրվա ընթացքում օրական տասնյակ նոր դեպքեր են արձանագրվում: Այժմ տարբեր...
18:33 25/10/2021«Ես թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում». Ղարիբաշվիլի«Որպես համակարգող խորհրդի նախագահ և վարչապետ՝ ես թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում»,- այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, փոխանցում է Jnews-ը։ Ըստ նրա՝ քաղաքացիներին նորից...
15:19 25/10/2021ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը տեստավորվել էԱԺ հանձնաժողովների միասնական նիստում ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի վերաբերյալ ԿԲ եզրակացությունը ներկայացնելու համար Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գևորգ...
14:25 25/10/2021Ռուսաստանում մեկ օրում գրանցվել է COVID-19-ով մահվան 1069 դեպքՌուսաստանում նորացվել է օրական COVID-19-ի առավելագույն նոր դեպքերը, այն կազմել է 37 930, համավարակի ողջ ընթացքում գրանցվել է հիվանդության 8 279 573 դեպք։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է...
11:57 25/10/202125.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 42 նոր դեպք է գրանցվել, մեկ հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 24-ին կատարվել է 113 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 42 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակակիրներից 34-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝...
11:32 25/10/2021Հրապարակվել է կորոնավիրուսի դելտա-շտամի լուսանկարըՌԴ Վիրուսաբանության և կենսատեխնոլոգիայի պետական գիտահետազոտական կենտրոն «Վեկտոր»-ն առաջին անգամ հրապարակել է կորոնավիրուսի դելտա շտամի լուսանկարները՝ արված էլեկտրոնային մանրադիտակի տեսախցիկով: Այս...
11:14 25/10/202125.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1184 մարդ, մահացել է 45 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7316 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:06 25/10/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 942 նոր դեպք, մահացել է 46 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 942 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության կողմից ստեղծված ՝ stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա...
10:09 25/10/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաունԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Փակեք ուսումնական հաստատությունները, հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաուն՝ վճարելով քաղաքացիներին։ Այլևս գրեթե ամեն օր քովիդով վարակման թիվը հատում է երկու...

17:00 10/06/2020От коронавируса скончался профессор Семен НигиянСкончался доктор физико-математических наук, профессор Семен Нигиян. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил вице-премьер Армении, комендант Тигран Авинян. «С большой болью и сожалением...
15:04 10/06/2020В Армении создается Научный совет по координации исследований по COVID-19Международная ассоциация Академий наук 9 июня провела учредительную онлайн-конференцию Научного совета по вирусологии.
14:52 10/06/2020В Арцахе состояние 2 пациентов с коронавирусом – тяжелоеВ целом в Арцахе выздоровели 43 заболевших коронавирусом.
12:49 10/06/2020В России за сутки умерли 216 человек с COVID-19В РФ за сутки умерли 216 человек с COVID-19, за все время - 6 358.
11:22 10/06/202010.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 428 новых случаев коронавирусаЗа сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом, 3 из них, как сообщает Минздрав, «по причине другой болезни».
11:00 10/06/2020За сутки в Грузии выявлено четыре новых случая COVID-19Общее число инфицированных составило 822 человек, вылечились 690 человек, 13 скончались.
10:12 10/06/2020ВОЗ: Люди с коронавирусом наиболее заразны в первые дни заболеванияИменно это обстоятельство объясняет то, почему так трудно контролировать распространение вируса, вызывающего болезнь COVID-19, уточнили в ВОЗ.
19:33 09/06/2020Н. Пашинян: Режим ЧП в Армении будет продлен«Полагаю, что да, режим чрезвычайного положения будет продлен», – отметил Н. Пашинян.
18:45 09/06/2020Н. Пашинян: Появляется очень слабая надежда на стабилизацию ситуации«Есть очень слабая надежда, что наблюдается стабилизация ситуации», – заявил в ходе брифинга после заседания комендатуры премьер-министр Армении Никол Пашинян, в то же время призвав не терять...
17:35 09/06/2020С чем связано увеличение числа вылечившихся от коронавируса пациентов? Ответил глава Минздрава АрменииВ последние дни в Армении увеличилось число выздоровевших от коронавируса, к примеру, сегодня – 352, между тем, 5-6, 10 дней назад данный показатель составлял всего пару десятков человек.
16:24 09/06/2020Пульмонолог: Коронавирус вызывает у переболевших проблемы с иммунитетомКроме того, коронавирус вызывает воспаление и повреждение внутренних стенок сосудов.
15:04 09/06/2020Прогнозы ученых: Число скончавшихся от COVID-19 в США к августу может достичь 145,7 тыс. человекЭто на 5 тыс. превышает его предыдущий прогноз.
14:14 09/06/2020В итальянском Бергамо антитела к коронавирусу обнаружили у 57% жителейНаличие в крови антител считается признаком перенесенного заражения коронавирусом.
14:04 09/06/2020В России COVID-19 за сутки диагностирован у 8 595 человекНарастающим итогом в России зарегистрировано 485 253 случая коронавирусной инфекции.
13:42 09/06/2020В Арцахе коронавирус подтвердился еще у 5 человекТак, один из зараженных – наш соотечественник, вернувшийся из Российской Федерации, по прибытии он был изолирован.
13:24 09/06/2020Арсен Торосян: Имеющегося фонда коек в Армении пока достаточноМинистр здравоохранения Армении Арсен Торосян встретился главами медицинских организаций, занимающихся лечением коронавируса.
12:39 09/06/2020Грузинская компания подарит Армении дезинфекционные кабиныДезинфекционные кабины можно ставить в общественных местах, например в Грузии одна из кабин стоит на автовокзале Окриба.
11:46 09/06/202009.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 350 новых случаев коронавирусаЗа сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 2 из них, как сообщает Минздрав, «по причине другой болезни».
11:11 09/06/2020За сутки в Грузии выявлено восемь новых случаев коронавирусаОбщее число инфицированных составило 818 человек, вылечились 686 человек, 13 скончались.
10:26 09/06/2020Как легко сбросить лишний вес после карантина? Рекомендации специалистовЭксперты указывают, что для безопасного похудения количество потребляемых калорий нужно снизить на 15–30%.