10:48 27/10/2021ԵՄ թույլատրեց Moderna-ի COVID-19 խթանող պատվաստանյութի կիրառումըԵրկուշաբթի օրը Եվրամիության դեղամիջոցների շրջանառությունը կարգավորող գերատեսչությունը հայտնել է, որ վերանայել է իր եզրակացությունը Moderna-ի COVID-19 խթանող պատվաստանյութի մասին և հաստատել, որ 18...
20:08 26/10/2021Պատվաստումը պարտադրելը կհանգեցնի ավելի բացասական արդյունքի.Վրացի նախարարՎրաստանի առողջապահության նախարար Եկատերինե Տիկարաձեն հայտարարել է, որ համաձայն չէ պարտադրել պատվաստումը, քանի որ այս մոտեցումը շատ ավելի բացասական արդյունք կունենա, գրում է «Ալիք մեդիան» ։ «Համոզված...
18:44 26/10/2021Մի շարք պաշտոնյաներ բացառաություն են՝ փակ տարածքում դիմակ չեն կրիԱԱՏՄ-ն ներկայացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարի N 23-Ն հրամանը՝ փակ տարածքներում դիմակ կրելու պայմանների մասով՝ նշելով․ «Փակ տարածքներում դիմակ կրելը պարտադիր է բոլորի համար, բացառությամբ՝ 1)...
18:26 26/10/2021Փոփոխություն օտարերկրացիների պատվաստման գործընթացումՀայաստանում գտնվող օտարերկրյա քաղաքացիները և քաղաքացիություն չունեցող անձինք, այսուհետև՝ անկախ Հայաստանում գտնվելու ժամկետից, կարող են պատվաստվել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ: Այս...
16:27 26/10/2021Լատվիայի նախագահը բուժվել է COVID-19-իցԼատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսը բուժվել է COVID-19-ից: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է նրա մամուլի քարտուղար Աիվա Ռոզենբերգան, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։ Ավելի վաղ Լատվիայի նախագահի...
13:22 26/10/2021Վրաստանում պատվաստման տեմպը նվազում է, իրավիճակը տագնապալի է. ՑերցվաձեՎրաստանում պատվաստումների տեմպը նվազում է, զգալիորեն պակասել է պատվաստման համար դիմողների թիվը: Այս մասին հայտարարել է Ինֆեկցիոն հիվանդանոցի տնօրեն Թենգիզ Ցերցվաձեն՝ նշելով, որ իրավիճակը գնալով ավելի...
12:52 26/10/2021Դելտա շտամը կազմում է աշխարհում COVID-19-ի դեպքերի գրեթե 100%-ըՌոսպոտրեբնադզորի ղեկավար Աննա Պոպովան հայտնել է, որ կորոնավիրուսի «դելտա» շտամը կազմում է աշխարհում դեպքերի գրեթե 100%-ը։ Այս մասին գրում է Ria-ն։ «Դելտան» այժմ ընդհանուր առմամբ աշխարհի բոլոր...
11:58 26/10/202126.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 43 նոր դեպք է գրանցվել, երկու հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 25-ին կատարվել է 138 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 43 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
11:51 26/10/2021Փաստաբան. Զինվորականներին ժամանակ են տվել՝ կամպ պետք է պատվաստվեն, կամ զեկուցագիր գրենՓաստաբան Հայարփի Սարգսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ դիմել է պաշտպանության նախարարությանը. «Հենց նոր տեղեկացա, որ զինծառայողներին տրվել է ժամանակ մինչև 13։50 րոպե. կամ կներկայացնեն պատվաստման թերթիկը, կամ...
11:32 26/10/202126.10.2021. Կորոնավիրուսով 59 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7375 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:30 26/10/2021Moderna-ն հայտարարում է 6-11 տարեկան երեխաների մոտ իր COVID-19 պատվաստանյութի հաջող փորձարկման մասինԱմերիկյան Moderna դեղագործական ընկերությունը երկուշաբթի օրը հայտարարեց, որ դրական միջանկյալ արդյունքներ է ստացել իր կորոնավիրուսային պատվաստանյութի երկրորդ փուլի կլինիկական փորձարկումներից 6-ից 11...
20:14 25/10/2021Կորոնավիրուսի համավարակի վիճակն Արցախում գնալով վատանում է․ ԲեգլարյանԱրցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը գրում է․ «Կորոնավիրուսի համավարակի վիճակն Արցախում գնալով վատանում է: Վերջին տասն օրվա ընթացքում օրական տասնյակ նոր դեպքեր են արձանագրվում: Այժմ տարբեր...
18:33 25/10/2021«Ես թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում». Ղարիբաշվիլի«Որպես համակարգող խորհրդի նախագահ և վարչապետ՝ ես թույլ չեմ տա պարտադիր պատվաստում»,- այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին, փոխանցում է Jnews-ը։ Ըստ նրա՝ քաղաքացիներին նորից...
15:19 25/10/2021ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը տեստավորվել էԱԺ հանձնաժողովների միասնական նիստում ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի վերաբերյալ ԿԲ եզրակացությունը ներկայացնելու համար Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գևորգ...
14:25 25/10/2021Ռուսաստանում մեկ օրում գրանցվել է COVID-19-ով մահվան 1069 դեպքՌուսաստանում նորացվել է օրական COVID-19-ի առավելագույն նոր դեպքերը, այն կազմել է 37 930, համավարակի ողջ ընթացքում գրանցվել է հիվանդության 8 279 573 դեպք։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է...
11:57 25/10/202125.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 42 նոր դեպք է գրանցվել, մեկ հիվանդ մահացել էԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 24-ին կատարվել է 113 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 42 նոր դեպք է գրանցվել: Վարակակիրներից 34-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 4-ը՝...
11:32 25/10/2021Հրապարակվել է կորոնավիրուսի դելտա-շտամի լուսանկարըՌԴ Վիրուսաբանության և կենսատեխնոլոգիայի պետական գիտահետազոտական կենտրոն «Վեկտոր»-ն առաջին անգամ հրապարակել է կորոնավիրուսի դելտա շտամի լուսանկարները՝ արված էլեկտրոնային մանրադիտակի տեսախցիկով: Այս...
11:14 25/10/202125.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1184 մարդ, մահացել է 45 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7316 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:06 25/10/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 942 նոր դեպք, մահացել է 46 հիվանդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 942 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության կողմից ստեղծված ՝ stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։ Վերջին 24 ժամվա...
10:09 25/10/2021Նաիրա Զոհրաբյան. Հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաունԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է. «Փակեք ուսումնական հաստատությունները, հայտարարեք մեկշաբաթյա լոքդաուն՝ վճարելով քաղաքացիներին։ Այլևս գրեթե ամեն օր քովիդով վարակման թիվը հատում է երկու...

12:46 02/10/2010Over 500 people infected with Nile Fever in RussiaRussia’s chief infectiologist Genady Onishenko, said over 500 people are infected with Nile Fever in Russia, K2Kapital informs.
14:11 28/09/2010Therapeutist, pulmonologist: Our immune system cannot quickly adapt to environmental changesYerevan is becoming more and more beautiful. However, our capital is like a good-looking woman who suffers from serious diseases, chief therapeutist of Ministry of Health, pulmonologist Andranik...
12:49 22/09/2010480 cases of Western Nile diagnosed in RussiaIn the aftermath of Western Nile virus outbreak in Russia the 480th case of infection was diagnosed, Genadi Onishenko, Russia’s chief epidemiologist declared.
10:53 22/09/2010WHO says Armenia, Austria and Germany had lowest youth murder rateThe World Health Organization says Austria, Armenia and Germany had the lowest youth murder rate among the 53 European nations covered by the survey presented Tuesday at a conference in London.
13:12 08/09/2010Romania confirmed West Nile infection in the countryCurrently, in Romania, there are 20 confirmed cases of West Nile infections, Romania's Health ministry data reveals.
17:08 07/09/2010Boris Danielyan awarded title of Honored Doctor of ArtsakhOn 7 September President Bako Sahakyan signed a decree awarding honorary title of Honored Doctor of the Artsakh Republic to Boris Danielyan for substantial contribution to the development of the...
12:07 07/09/2010Cameroon: 300 people died from worst cholera outbreakUNICEF says more than 300 people have died in the West African nation of Cameroon from the country's worst cholera outbreak in 20 years.
13:23 28/08/2010Scientists build liver from skin cellsYou will be able to “grow your own transplant liver in a lab within just five years”, says the Daily Mail.
12:58 14/08/2010UN confirms cholera case in PakistanThe United Nations has confirmed at least one case of cholera in flood-ravaged Pakistan, where a second wave of water continues to threaten parts of Sindh province, foreign media reported.
12:51 06/08/2010World doctors for peaceToday “World doctors for peace” international day is marked. According to Russian media the day is appointed by “World doctors for prevention of nuclear danger” organization. On August 6,1945 the...
12:23 06/08/2010New method to lose weight – freeze hard-to-shift flab to deathTreatments based on the concept of melting away fat cells with heat based lasers have become commonplace.
12:38 05/08/2010Armenian Minister of Health invited to ChinaArmenian Minister of Health Harutyun Qushkyan had a meeting with the Ambassador of People’s Republic of China Tian Changchun who conveyed Chinese Health Minister’s invitation to Mr.
11:44 02/08/2010Armenian Sona Shakhgeldyan winner of “New Wave 2010”The winners of the New Wave-2010 song contest for young pop singers have been unveiled in Jurmala, Latvia.
15:47 30/07/2010Midlife brain surge: we grow wiser as we get olderFor years we've accepted that a scatty brain is as much a part of ageing as wrinkles and grey hair. But now a new book suggests we've got it all wrong, The Daily Mail reported. According to the...
14:48 29/07/2010Alcohol doubles risk of cancer and heart diseasesJust one drink -- whether beer, wine, or hard liquor -- may double your risk of stroke in the hour after your cocktail hour, according to a new study in Stroke.
16:54 21/07/2010“No vaccine and drug can cure African plague”The wild ticks disperse African plague, Grigor Bagyan, the head of food department of Agriculture Ministry told reporters Wednesday.
18:34 14/07/2010Women have better memories than men?British scientists have found that women have better memories than men, The Daily Mail informs. They will never forget an anniversary. And they have an uncanny knack of being able to remind their...
17:09 29/06/2010Kenya PM Raila Odinga hospitalisedKenya’s Prime Minister Raila Odinga has been admitted to the Nairobi Hospital over what doctor say is general fatigue.
11:17 26/06/2010Germany’s criminal court legalized euthanasiaGermany's top criminal court issued a landmark ruling Friday legalizing assisted suicide in cases where it is carried out based on a patient's prior request.
10:37 25/06/2010African plague cases recorded in YerevanCases of African plague have been recorded in Armenia, Grisha Bagalyan of the Ministry of Agriculture told Panorama.am.