11:19 01/11/202101.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1071 մարդ, մահացել է 55 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7678 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:43 01/11/2021Կորոնավիրուսով պայմանավորված՝ այսօրվանից գործող նոր կարգավորումներըԱյսօրվանից դիմակի կրումը պարտադիր է նաև բնակության վայրի բնակելի տարածքից դուրս գտնվելիս հանրային բաց տարածքներում: Առողջապահության նախարարությունից ավելի վաղ հայտնել էին, որ այս սահմանափակման...
09:00 01/11/2021ԱՆ-ն համառորեն չի տրամադրում տվյալներ, թե մահացածներից քանիսն են եղել պատվաստված. Արա Զոհրաբյան«Ու քանի լռում ու հանդուրժում ենք պարտադրանքների շքերթը շարունակվելու է»:
23:22 30/10/2021Դեկտեմբերի 1-ից կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացիները կբուժվեն իրենց միջոցների հաշվին. Ռոմելլա Աբովյան«Չի բացառվում, որ դեկտեմբերի 1-ից չպատվաստված քաղաքացիները, որոնք կունենան կորոնավիրուսային հիվանդություն, բուժվեն իրենց միջոցների հաշվին։ Ինչպես միջազգային կազմակերպություններն են նշում, նաև այլ...
18:45 30/10/2021Պուտինը կոչ է արել բարելավել առողջապահության որակն աշխարհումՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ COVID-19-ի հետ կապված իրավիճակը պահանջում է ամբողջ աշխարհում առողջապահության որակի և հասանելիության բարելավում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
17:53 30/10/2021Հարավային Կորեայում դեռահասը մահացել է COVID-19-ի դեմ պատվաստումից հետոՀարավային Կորեայի առողջապահական մարմինները հետաքննում են դեռահասի մահվան դեպքը՝ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումից հետո, հայտնում է Renhap-ը՝ հղում անելով իշխանություններին։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ...
16:25 30/10/2021Ախալքալաքի մունիցիպալիտետում պատվաստումների մակարդակը շատ ցածր է. ԳամկղրելիձեՀոկտեմբերի 28-29-ին՝ «Պատվաստման մարաթոնի» շրջանակներում, Սամցխե-Ջավախք էր այցելել Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի (NCDC) ղեկավար Ամիրան Գամղրելիձեն։ Jnews-ի հաղորդմամբ, ընդհանուր...
13:52 30/10/2021Նվիրաբերված «Մոդեռնա» պատվաստանյութը Հայաստանում էՆորվեգիայի կողմից «Թիմ Եվրոպա» (Team Europe) նախաձեռնության շրջանակում հասանելի «ԵՄ Քաղաքացիական պաշտպանության մեխանիզմի» աջակցությամբ Հայաստանին նվիրաբերված «Մոդեռնա» տեսակի պատվաստանյութի 620 հազար...
12:36 30/10/202130.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 71 նոր դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 29-ին կատարվել է 210 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 71 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային...
12:15 30/10/2021ԱՀԿ ղեկավարը զգուշացնում է նոր վիրուսի վտանգի մասինԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Գեբրեեսուսը նախազգուշացրել է նոր վիրուսի հնարավոր ի հայտ գալու մասին, որը հնարավոր չէ զսպել: «Կենսաբանական տեսանկյունից կասկած չկա,...
11:33 30/10/202130.10.2021. Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 610 նոր դեպք, 42-ը մահվան ելքովՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 610 նոր դեպք, ապաքինվել է 2 624 պացիենտ, մահացել 42 պացիենտ։ Այս մասին հայտնում է Վրաստանի Առաջին Ալիքը։ Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 55...
11:11 30/10/202130.10.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2193 մարդ, մահացել է 55 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 7575 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:50 30/10/2021ԱՄՆ-ը հավանություն է տվել Pfizer պատվաստանյութի օգտագործումը 5-11 տարեկան երեխաների համարԱՄՆ Առողջապահության և սոցիալական ծառայությունների նախարարությունը հավանություն է տվել 5-11 տարեկան երեխաների կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումը դեղամիջոցով, որը մշակվել է ամերիկյան դեղագործական Pfizer...
10:28 30/10/2021Նոյեմբերի 1-ից պարտադիր է նաև հանրային բաց տարածքներում դիմակների կրումը. ԱՆՀՀ առողջապահության նախարարի 2020 թվականի սեպտեմբերի 11-ի թիվ 23-Ն հրամանում կատարված փոփոխության համաձայն՝ կորոնավիրուսային հիվանդության տարածման ռիսկը նվազեցնելու նպատակով, նոյեմբերի 1-ից դիմակի...
17:56 29/10/2021Թունավորման կասկածանքով հինգ երեխա է տեղափոխվել հիվանդանոցՔիչ առաջ, շմոլ գազից թունավորման կասկածանքով, «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոց են տեղափոխվել 3 ամսական, 4, 8, 11 և 15 տարեկան երեխաներ։ ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանի փոխանցմամբ, 5...
17:48 29/10/2021«Մուրացան»-ում կորոնավիրուսով հիվանդ 17 երեխաներից 2-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր էԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Այսօր «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցում էի, զեկուցեմ բոլոր «մտահոգ մասնագետներին» թե ինչ է կատարվում մանկական Covid բաժանմունքում․ Եվ...
14:48 29/10/2021Կորոնավիրուսով հիվանդ մեկ ամսական երեխա է մահացել«Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցի նորածնային վերակենդանացման բաժանմունքում մեկ ամսական երեխայի մոտ այսօր առավոտյան գրանցվել է կենսաբանական մահ: ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանի...
14:07 29/10/2021ԱՀԿ-ն կոչ է անում չփակել դպրոցները՝ որպես COVID-19-ի տարածման դեմ պայքարի միջոցԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) Եվրոպայի տարածաշրջանային գրասենյակը կոչ է անում ամբողջ մայրցամաքի իշխանություններին չփակել դպրոցները՝ COVID-19-ի տարածման դեմ կանխարգելիչ և...
13:12 29/10/2021Սննդաբանն ասել է՝ ով չպետք է բանան ուտիԴիետոլոգ Ալենա Ստեպանովան ՌԻԱ Նովոստիին պատմել է, թե ինչու է բանանը արժեքավոր առողջության համար, և ով պետք է այն բացառի սննդակարգից։ «Հասած բանանն ունի բավականին բարձր գլիկեմիկ ինդեքս, ինչը նշանակում...

11:16 01/08/2011World War II bomb revealed in Mineralniye Vody Russian airportAll the flights to and from Mineralniye Vody airport in south Russia have been cancelled after construction workers found a World War II bomb close to the takeoff and landing strip, “Ria Novosti”...
10:36 28/07/2011100 Russian tourists poisoned in TurkeyAlmost 100 Russian tourists are suspected to have been food poisoned as they have received medical assistance in the Turkish resort city of Alanya, Russian “Ria Novosti” reported.
11:39 27/07/2011Germany declares end of epidemic E.coliAfter an outbreak of a deadly strain of E. coli that killed over 50 people in Germany, the country's health institute has said enough time has passed since the last recorded infection to indicate...
16:19 22/07/2011VivaCell-MTS 3.5G network will be used in the emergency dispatch systemRA Ministry of Health and VivaCell-MTS cooperate in an effort to introduce modern system of emergency medical aid.
16:34 20/07/2011UN declared famine in rebel-held southern SomaliaThe United Nations has declared a famine in parts of rebel-held southern Somalia, “Financial Times” writes.
15:05 07/07/2011VivaCell-MTS is the General Sponsor of the 3rd International Medical Congress of ArmeniaJuly 7th, 2011, Yerevan, Armenia VivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs from July 7th through 9th Yerevan will host Armenian doctors, specialists and experts of healthcare...
14:57 07/07/2011VivaCell-MTS and Medical University announce the launch of Mobile-Health solution pilot projectVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, has assumed the general sponsorship of the Third Medical Congress of Armenia that took place in Yerevan State Medical University on July 7-8.
16:10 01/07/2011AIDS epidemic toll is low in ArmeniaHIV virus and the fatal AIDS epidemic highest toll is recorded in Swaziland, where 26% of the population is sick, Russian “Itar Tass” news agency quotes UNAIDS Executive Director Michel Sidibe as...
13:46 01/07/2011Hugo Chavez of Venezuela is being treated for cancerHugo Chavez of Venezuela said in a videotaped message to his people he is being treated for cancer in Cuba, international media outlets write.
12:10 15/06/2011E.coli infection killed a 2-year-old boy in GermanyE. coli infection killed a two-year-old boy in Germany, who became the first child to be killed by it, “Xinhuanet” quotes officials as saying. It’s said that EHEC infection has claimed 36 lives in...
11:52 15/06/201134.000 Japanese children will be subjected to radiation dosimeter testsAbout 34,000 children living close to Japanese Fukushima Dai-Ichi nuclear plant will be subjected to radiation dosimeter tests to measure their exposure, international media outlets report.
12:31 14/06/2011World Blood Donor Day: more blood, more lifeOn 14 June 2011, world celebrates World Blood Donor Day with events to raise awareness of the need for safe blood and blood products and to thank voluntary unpaid blood donors for their life-saving...
11:26 13/06/201131 have been killed from sprouts infection in GermanyGermany has found the first direct link to the so called E. coli infection, which has killed 31 people in country, and has lifted the warning against eating raw tomatoes, cucumbers and lettuce,...
11:46 06/06/2011Soy sprouts caused E-coli outbreak in EuropeSoy sprouts eaten raw are the cause of the E-coli (EHEC) outbreak in Germany, Lower Saxony's health minister, Gerd Lindemann (CDU) said in a press conference.
12:45 02/06/2011Poisoned cucumbers still threat for world: Armenia stands far from itCucumbers from Spain have been linked to the recent outbreak of E. coli, which has killed 16 people and sickened hundreds, mostly in northern Germany. The infection has spread to Denmark, and...
12:55 01/06/2011Third Russian tourist dies in Moscow hospitalThird Russian tourist dies in a Moscow hospital after drinking poisoned alcohol in Turkey, “Ria Novosti” news agency writes referring to state tourism officials.
13:47 31/05/2011World No Tobacco Day observed all over the worldWorld No Tobacco Day is observed around the world every year on May 31. It is meant to encourage a 24-hour period of abstinence from all forms of tobacco consumption across the globe. The day is...
11:17 26/05/2011STAR: ‘Lets help children together’: Annual charity campaignOn the occasion of Child Protection Day STAR has started the annual charity campaign “Lets help children, together”.
12:37 20/05/2011Dr. Jack Kevorkian has been hospitalizedRenowned American Armenian physician and assisted suicide advocate Dr. Jack Kevorkian has been hospitalized, “France press” quotes his attorney Mayer Morganroth as saying. Kevorkian, who will turn...
11:09 08/04/20113 Chinese children died from poisoned milkThree chidlren died and 14 have been left ill in northwestern China from food poisoning believed linked to tainted milk, the government said, in what is the country's latest food safety scare.