12:46 25/09/2021Ռուսաստանում 47 միլիոն քաղաքացի է ստացել կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի առաջին դեղաչափըՌուսաստանի ընդամենը 47 միլիոն քաղաքացի է պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ, որը բավարար չէ երկրում վարակը «կանգնեցնելու» համար»,-«Ռոսիա-1» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Ռոսպոտրեբնադզորի ղեկավար Աննա...
11:14 25/09/202125.09.2021. Կորոնավիրուսով 25 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6440 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:19 25/09/2021Պատվաստված մարդը մահացել է կորոնավիրուսից. Արա ԶոհրաբյանՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը 24.09.2021թ. նշել է, որ «ավելի քան 300.000 պատվաստումներից մենք չունենք հիշատակության արժանի բարդություն»: Վստահ եմ, որ...
16:16 24/09/2021«Էրեբունի» ԲԿ-ում հեռացվել է գլխուղեղի մեկ քառորդն ընդգրկող չարորակ մեծ ուռուցք70-ամյա կնոջ մոտ հարազատները վերջին մեկ ամսվա ընթացքում նկատել էին խոսքի արտաբերման և ինֆորմացիայի ընկալման դժվարություններ: Ժամանակի ընթացքում կինը սկսել էր գանգատվել թուլությունից, այնուհետև ի...
14:11 24/09/2021Պատգամավորները Անահիտ Ավանեսյանի հրամանը կվիճարկեն ՍԴ-ում«ԱԺ պատգամավորների 1/5-րդի ստորագրություններն արդեն առկա են։ Շատ հայտնի և քննարկված, և հանրության ստվար զանգվածին օբյեկտիվորեն զայրացրած առողջապահության նախարարի՝ օգոստոսի 26-ի հրամանի վերաբերյալ...
14:05 24/09/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 698 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 698 նոր դեպք: Ապաքինվել է ևս 1 910 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսից մահացել է 38 մարդ: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Այս պահի դրությամբ,...
13:07 24/09/2021Վրաստանում «Դելտա» շտամով վարակված 3 հղիների վիճակը ծանր էԹբիլիսիի Բոկերիա կլինիկայում բուժում ստացող երեք հղի կանանց վիճակը ծանր է: Նրանք վարակված են կորոնավիրուսի «դելտա» շտամով: Այս մասին գրում է Ալիք Մեդիան։ Կանայք բուժում են անցնում կորոնավիրուսային...
12:43 24/09/202124.09.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 4 դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 23-ին կատարվել է 54 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։ Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են,...
11:46 24/09/202111470 վարակակիրներից ընդամենրը 286-ն են, որ պատվաստված են. Անահիտ Ավանեսյան«Այս պահին կովիդով հիվանդների համար 18 բժշկական հաստատությունում կա 2156 մահճակալ, որից զբաղված է 2006-ը»,- կառավարության այսօրվա նիստում հայտնեց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և...
11:28 24/09/202124.09.2021. Կորոնավիրուսի 906 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 18 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6415 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:14 24/09/2021Աշխարհի առաջնորդների առցանց գագաթաժողովը քննարկում է քովիդի դեմ պայքարըԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակներում չորեքշաբթի օրն առցանց գագաթնաժողով հրավիրեց, որպեսզի աշխարհի առաջնորդները, բարերարները, քաղաքացիական հասարակությունը, ոչ կառավարական...
19:18 23/09/2021Օտարերկրացիները սկսել են ավելի հաճախ այցելել Ռուսաստան բուժման համարՌուսաստանի ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի հարցերով գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Կիրիլ Ադզինովը հայտնել է, որ բուժման նպատակով Ռուսաստան ժամանած օտարերկրյա քաղաքացիների թիվն այս տարի...
18:02 23/09/2021Կոչուբաև. Տարօրինակ է քաղաքացուց պահանջել կատարել մի գործողություն, որը չունի երաշխավորված արդյունքՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը, անդրադառնալով Անահիտ Ավանեսյանի այն հայտարարությանը, թե պատվաստումը չի բացառում կորոնավիրուսով վարակումը, գրել է.
16:40 23/09/2021Անահիտ Ավանեսյանը չգիտեր, որ կովիդի որոշ պատվաստանյութեր հղիների համար հակացուցված են«Տիկին Ավանեսյան, խնդրում եմ իմ հարցերին կոնկրետ պատասխան տալ, պետք չէ այստեղ դասախոսություն կարդալ, և այդպես էլ պատասխանը չհնչեցնել»,- այսօր Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի...
13:24 23/09/202123.09.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 4 դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 22-ին կատարվել է 43 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։ Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ...
12:27 23/09/2021Պատվաստված լինելով ինչո՞ւ եք դիմակ կրում. Արա Զոհրաբյանի հարցը՝ Անահիտ Ավանեսյանին«Պատվաստանյութը վարակվելու ռիսկը չի բացառում, ինչպես նաև որևէ դեղամիջոց, որևէ բժշկական միջամտություն չի կարող երաշխավորել հարյուր տոկոսով որևէ բան»,-ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային...
11:12 23/09/202123.09.2021. Կորոնավիրուսով 23 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6397 կորոնավիրուսով հիվանդ։
18:54 22/09/2021Ալցհայմերի հիվանդության իրազեկման միջազգային օրվան նվիրված միամսյակԱրդեն 10-ը տարի շարունակ սեպտեմբերի 21-ին ամբողջ աշխարհում մարդիկ համախմբվում են մեկ նպատակի շուրջ` իրազեկելու հասարակությանը Ալցհայմերի հիվանդության մասին և հաղթահարելու առկա մարտահրավերները: Ինչպես...
18:04 22/09/2021Չինաստանի առողջապահության պետական կոմիտեն հայտարարել է COVID-19-ի տարածման հնարավոր նոր օջախի մասինԵրեքշաբթի օրը Չինաստանի հյուսիսարևելյան Հեյլոնցզյան նահանգի Հարբին քաղաքի վարչական կենտրոնում հայտնաբերվել է ներքին կորոնավիրուսային վարակի երեք նոր դեպք: Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության...
17:46 22/09/2021Կոնվերս բանկ. Հանգստի լավագույն ուղղությունները 2021 աշնանըՊրեմիում դասի VISA Signature քարտատեսակը ճամփորդությունը ավելի շահավետ դարձնելու տարբեր հնարավորություններ է առաջարկում: Իսկ Կոնվերս բանկից ստացված այդ քարտատեսակը նաև հավելյալ հնարավորություններ է...

13:30 17/06/2009Schools close by swine flu in Hong KongAnother Hong Kong high school is closing for two weeks after a student fell ill with swine flu. The government confirmed 12 new infections late Monday, including the student. The territory's total is...
11:52 12/06/2009WORLD HEALTH ORGANIZATION OFFICIALLY RECOGNIZES PANDEMIC ALERT OF SWINE FLUOn the basis of available evidence and expert assessments of the evidence, the scientific criteria for an influenza pandemic have been met.
10:31 12/06/2009WORLD HEALTH ORGANIZATION REPORTS ABOUT MORE THAN 28 THOUSAND CASES OF INFLUENZA H1N1As of 11 June 2009, 74 countries have officially reported 28,774 cases of influenza A() infection, including 144 deaths, World Health Organization reports.
13:11 11/06/2009CARDIOLOGY CENTER TO BE ESTABLISHED IN SYUNIKThe Hayastan All-Armenian Fund has begun construction of a cardiology center in Armenia’s Syunik Region.
13:25 06/06/2009SWINE FLU ALARMS AUSTRIASwine flu fifth case recorded in Austria, Russian media reports. The Health Ministry reports that the young man has just returned from America and felt bad late on Tuesday. Two other cases of swine...
18:06 05/06/2009“CHILDREN SUFFERING LEUKEMIA” FUND GRANTED 2 899 030 AMD2 899 030 AMD, collected by the initiative of “Star” for the “Charitable fund for children suffering leukemia”, has been disposed to R.
14:37 04/06/2009WORLD HEALTH ORGANIZATION REPORTS SWINE FLU ALARMING IN THE WORLDWorld Health Organization reports that the situation over H1N1 virus in the world is still alarming.
13:47 01/06/2009115 PEOPLE INFECTED SWINE FLU IN ARGENTINAMore 15 cases of H1N1 virus recorded in Argentina making the total number of infection in the country 115.
11:06 30/05/2009ONE SWINE FLU CASE RECORDED IN GREECEGreece confirmed only one case of H1N1virus record in its territory, the Ministry of Health announced.
16:07 26/05/2009RUSSIA MAKES EFFORTS TO LOCALIZE SWINE FLU CASESRussia takes appropriate measures to stop the development of swine flu in the country, Tatiana Golikova, the Minister of Health and Social Development announced.
13:46 25/05/2009OFFICIAL SAYS SPECIAL CONTROL AND MONITORING OVER SWINE FLU INFECTION CONDUCTED IN ARMENIANo swine flu case recorded in Armenia, Artavazd Vanyan of the Health Ministry told Panorama.am. A. Vanyan says we should not get alarmed even if the virus is recorded in Russia. It does not matter...
10:58 25/05/2009SECOND SWINE FLU CASE RECORDED IN RUSSIASecond swine flu - H1N1 virus case recorded in Russia. A Russian citizen from Kaluzhski region, who has just returned from Dominique Republic, is found infected, Russian media reports referring to...
11:54 23/05/2009SWINE FLU RECORDED IN RUSSIA: IS ARMENIA IN DANGERFirst swine flu case recorded in Moscow, “Interfax” reports referring to an official from health state department.
13:02 22/05/2009DOCTORS SAY SWINE FLU TO “REACH” RUSSIA IN AUTUMNA flu, known as swine flu, is believed to “reach” Russia in autumn, Russian media outlets report referring to the country’s infection doctor Genadi Onishenko.
11:42 21/05/2009DOCTORS ALERTED SWINE FLU CAN BE TRANSFORMEDThe World Health Organization is alerted about the A flu (Swine flu) to be transformed and mutated. Margaret Chan, the head of the WHO says it is possible the situation is changed. The experts are...
16:23 19/05/2009WORLD HEALTH ORGANIZATION CONCERNED OVER SWINE FLUAs of 06:00 GMT, 19 May 2009, 40 countries have officially reported 9830 cases of influenza A(H1N1) infection, including 79 deaths, World Health Organization reports.
13:45 16/05/2009SWINE FLU REACHED TURKEY: DOCTORS SAY ARMENIA IS NOT UNDER THREATA/H1N1 virus (swine flu) first case has been revealed in Istanbul, Turkey. According to mass media outlets a tourist from USA was infected A flu. Is not Armenia under threat to get infected if in...
12:23 16/05/2009“NAIRIT” EXPLOSION: QUANTITY OF CHLOROPRENE IS NOT ABOVE NORMIn the aftermath of explosion and fire in “Nairit” factory the quantity of dangerous chemical elements, including chloroprene, free chlorine, organic solvents, carbon monoxide, oil hydrocarbons and...
12:24 15/05/2009“NAIRIT” EXPLOSION: ONE STILL GETTING CUREDOne still getting cured in “Erebuni” medical center after being injured in the explosion in “Nairit” factory, Arthur Rostomyan, the executive director of the medical center told Panorama.am.
12:28 12/05/2009SWINE FLU FOUND IN CUBAА/H1N1 infection revealed in Cuba. Yesterday a Mexican student has been hospitalized and swine flu found in his medical examination. Cuban doctors make all the efforts to prevent the development of...