13:55 22/09/2021«Հայկոն համալսարանական մասնագետների հետ պայքարի է դուրս եկել դաժան քովիդի դեմ»«Մեր տաղանդավոր Հայկոն համալսարանական մասնագետների հետ պայքարի է դուրս եկել դաժան քովիդի դեմ․․․ Գործի են դրվել բոլոր զենքերը․․․Հուսանք՝ կհաղթահարեն․․․»,- ֆեյսբուքյան իր էջում նման գրառում է կատարել...
13:06 22/09/2021Ռոմելլա Աբովյան. Եթե չձեռնարկենք միջոցառումներ, ապա առաջիկա յոթ օրերին կունենանք կորոնավիրուսի մոտ 5 930 նոր դեպք«Ցավոք, Հայաստանում կորոնավիրուսային համաճարակը դեռևս գնահատվում է լարված։ Վերջին 14 օրվա ընթացքում՝ դրան նախորդող 14 օրերի տվյալների համեմատ, ունենք կորոնավիրուսի նոր դեպքերի 18 տոկոսով աճ»,-...
11:13 22/09/202122.09.2021. Կորոնավիրուսով 20 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 4138 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 273 նոր դեպք: «Ունենք 295 առողջացած, 20 մահվան դեպք»,- հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։ Սեպտեմբերի 22-ի,...
16:04 21/09/2021Սմբատ Գրիգորյանը՝ գեներալ-մայորԱրմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Սմբատ Գրիգորյանին գեներալ-մայորի զինվորական կոչում շնորհելու մասին։ ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված հրամանգրում ասված է «Հիմք ընդունելով վարչապետի...
15:05 21/09/2021Առողջապահության նախարարի պատվաստված մայրը վարակվել է կորոնավիրուսով. hraparak.am«Մենք կապ հաստատեցինք նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հետ, ով անակնկալի եկավ»։
11:17 21/09/202121.09.2021. Կորոնավիրուսով 19 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6354 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:38 21/09/2021Իրավաբան. Սպասում եմ Անահիտ Ավանեսյանի հրճվանքինԻրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը, անդրադառնալով այսօր Հանրապետության հրապարակում Անկախության 30-ամյակի առթիվ նախատեսված տոնակատարությանը, գրում է.
16:48 20/09/2021Pfizer-ը հայտարարել է՝ COVID-19-ի դեմ իր պատվաստանյութն արդյունավետ է 5-ից 11 տարեկան երեխաների շրջանումPfizer-ն այսօր հայտարարել է, որ իր COVID-19 պատվաստանյութն արդյունավետ է 5-ից 11 տարեկան երեխաների շրջանում, և որ շուտով ԱՄՆ-ից թույլտվություն կստանա այս տարիքային խմբի համար, ինչը կլինի առանցքային...
16:35 20/09/2021Վրաստանում գրանցվել է վերջին մեկուկես ամսվա պատվաստումների ամենացածր ցուցանիշըՎրաստանում վերջին մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 7 720 մարդ: Սա հուլիսի 26-ից ի վեր, երբ երկրում սկսվեց համընդհանուր պատվաստման գործընթացը, պատվաստման ամենացածր ցուցանիշն է: Լուրը...
14:16 20/09/2021ԱՀԿ ղեկավարը ժամանել է Քաբուլ՝ «Թալիբան»-ի հետ բանակցություններիԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսն այսօր ժամանել է Քաբուլ: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ, հայտնել է աֆղանական TOLOnews հեռուստաալիքը:...
13:35 20/09/2021Հայաստանը կարտադրի «Sputnik Light» պատվաստանյութը. Մհեր Գրիգորյան«Հայաստանը կարտադրի մեկ բաղադրիչով ռուսական «Sputnik Light» պատվաստանյութը»,- այդ մասին «Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցություն․ հեռանկարային նախագծեր» խորագրով համաժողովի ժամանակ ասել է ՀՀ...
11:50 20/09/2021Հրաձգություն Պերմի պետական համալսարանում․ կան զոհեր և վիրավորներՊերմում ոստիկանները բերման են ենթարկել համալսարանում կրակահերթ բացած մի տղամարդու։ Ըստ նախնական տվյալների՝ կան զոհեր և վիրավորներ։ Այս մասին գրում է Ria-ն՝ հղում անելով ՌԴ ներքին գործերի...
11:29 20/09/202120.09.2021. Կորոնավիրուսի 342 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 13 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6335 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:15 19/09/202119.09.2021. Կորոնավիրուսով 18 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 5436 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 507 նոր դեպք: «Ունենք 489 առողջացած, 14 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է...
19:12 19/09/2021Խիստ անհրաժեշտ ու կարևոր են արյան բոլոր խմբերըԱռողջապահության նախարարության պրոֆեսոր Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
19:30 18/09/2021Դեռահասը 2 ամսով հոսպիտալացվել է տեսախաղերից կախվածություն ունենալու պատճառովԻսպանիայի Վալենսիա քաղաքում 15-ամյա դեռահասը երկու ամսով հոսպիտալացվել է «Fortnite» տեսախաղից կախվածության պատճառով: Այս մասին հայտնում է Լենտա.ռու-ն։ Սա անչափահասի հոսպիտալացման աշխարհում առաջին...
17:18 18/09/2021Ծերացման հետազոտությունների ինստիտուտը նշել է երկարակեցության լավագույն սննդակարգըԱՄՆ-ում ծերացման հետազոտության «Բաքի» ինստիտուտի գիտնականները հայտնաբերել են դիետա, որը կարող է զգալիորեն մեծացնել կյանքի տևողությունը, գրում է «ԼԵՆՏԱ»-ն։ Բժիշկների կարծիքով, ածխաջրերի ավելորդ...
15:06 18/09/202118.09.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 8 դեպք է գրանցվելԱրցախում սեպտեմբերի 17-ին կատարվել է 62 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 8 դեպք է գրանցվել։ Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ, կորոնավիրուսային...
13:39 18/09/2021Շուռնուխցի կինը՝ france24-ի ռեպորտաժում. Ծախելով մինչև ո՞ւր է հասնելուՊատերազմից տասն ամիս անց, որի հետևանքով Ադրբեջանը կարողացավ վերահսկողություն սահմանել Լեռնային Ղարաբաղի շրջանի նկատմամբ, Հայաստանի սահմանամերձ շրջաններն էլ գտնվում են Բաքվի սպառնալիքի ներքո։...
13:19 18/09/2021Գերմանիան Թուրքիան, Կոսովոն և Խորվաթիան ներառել է համաճարակի ամենավտանգավոր ուղղությունների շարքումԳերմանիայի Ռոբերտ Կոխի ինստիտուտը (RKI) վերլուծել է COVID-19-ով գերմանացի զբոսաշրջիկների թվի տվյալներն ըստ երկրների և, ստացված տեղեկատվության հիման վրա, կազմել է ամենավտանգավոր ճանապարհորդական...

13:19 11/05/2009DOCTORS SAY RUSSIA DOES NOT SUFFER SWINE FLUThe Russian citizen who, it was thought, was suffering A flu (swine flu) is currently healthy and does not suffer swine flu, doctors say.
12:13 06/05/2009WOMAN SUFFERING SWINE FLU DIES IN U.S.A woman suffering A flu (swine flu H1N1) died in Cameron region, Texas, USA. Russian media reports that was the second A flu death in the U.S. According to the source a 23 months old child whose...
15:43 04/05/2009SWINE FLU NOT FOUND IN ARMENIA: PASSENGERS IN ZVARTNOTS AIRPORT PASS MEDICAL CONTROLAbout 3000 passengers having arrived in Yerevan have passed a medical control in Zvartnots airport to reveal swine flu infection, Gayane Sahakyan of the Health Ministry told Panorama.am.
12:05 04/05/2009SWINE FLU IN MEXICO PERISHEDSwine flu pick has been reduced in Mexico, the Mexican Minister of Health said. The Minister said the most dangerous period has been on 23-28 April and that the virus took over 19 lives. “The...
13:44 02/05/2009RUSSIA OVERCOMES SWINE FLU DANGERHospitalized two Russian women do not suffer A/H1N1 infection (swine flu), they are just sick, Genadi Onishchenko, the chief sanitary doctor of Russia announced.
12:52 01/05/2009$US3 BILLION LOAN FOR MEXICO TO FIGHT SWINE FLU EFFECTSThe Inter-American Development Bank has announced it would approve $US3 billion ($4.11 billon) in loans for Mexico to fight the effects of the swine flu and the global economic crisis.
15:23 29/04/2009SWINE FLU THREATS NEW YORK CITYThe United States of America is under threat to get infected with swine flu coming from Mexico. It is believed that 64 people in New York City got infected swine flu. Hundreds of schoolchildren, who...
17:16 28/04/2009IT IS BELIEVED SWINE FLU REACHED RUSSIARussia is concerned about being infected with swine flu, Russian media report. It is said that a passenger visiting Moscow from Mexico has been hospitalized in Sheremeteva airport. It is believed...
16:51 27/04/2009DRUG REHABILITATION CENTER OPENED IN YEREVANToday, within the framework of the 5th phase of the South Caucasus Anti Drug (SCAD) programme, Drug Rehabilitation Center at the Narcological Clinic of Psychiatric Medical Center of the Ministry of...
13:56 27/04/2009PORK IMPORT FROM CANADA IS FORBIDDENArmenia stops importing pork from Canada, Alexander Alexanyan, of the Ministry of Agriculture, told Panorama.am.
13:57 17/04/2009FIR TREE FOUND IN MAN’S LUNGShocked Russian surgeons open up man who thought he had a tumor in his lungs and find a FIR TREE inside his lungs.
14:48 14/04/2009ARMENIAN STUDENTS ATTEND “LOMONOSOV 2009” INTERNATIONAL CONFERENCE“Lomonosov 2009” 16th International scientific conference will be launched in the Fundamental Library of Moscow State University.
15:24 10/04/2009HEALTHCARE AND PHARMACEUTICS EXPO 2009 LAUNCHED“Healthcare and pharmaceutics EXPO 2009” international health exhibition launched in Yerevan. The exhibition is organized by the LOGOS EXPO Center supported by the ministry of Healthcare. The focus...
16:24 07/04/2009HOSPITALS IN ARMENIA AND ISRAEL COMPARED: “MUCH WORK SHOULD BE DONE IN ARMENIA”A working group has been formed to study the preparedness of hospitals in emergency situations including representatives from the Ministry of Health, Health Organization and Ministry of Emergency...
15:07 24/03/2009“HEALTHCARE AND PHARMACEUTICS EXPO 2009”“Healthcare and pharmaceutics EXPO 2009” 8th international exhibition will be launched in “Moscow House”, Yerevan on 10-13 April.
13:27 17/02/2009CHILDREN SUFFER BLOOD CANCER - LEUKEMIAThe World Health Organization reports that during the recent years the rate of cancer raised, but the experts also note that the rate of child’s cancer has not been raised either in Armenia or in...
20:00 02/02/2009AGAINST ANTISCIENTIFIC AND ANTI-ARMENIAN MANUALSA group of Armenian students from Brussels spread a message expressing their concern over the fact that the manuals and books on Armenian History in the schools should be the same for Armenians...
16:31 02/02/2009“MOTHER MORTALITY RATE HIGH IN ARMENIA”The development speed of cutting down the rate of children and mother mortality in Armenia shows that Armenia will not be able to shortcut the mortality rate by 2/3% till 2015, said Laily Moshiri,...
19:27 21/01/2009CENTER OF FAMILY HEALTH CAREToday a medical center of family health care “Saint Mariam” opened in Nor Norq, Yerevan. The Minister of Health Harutyun Qushkyan was present at the official opening ceremony. According to the...
18:28 21/01/200930 APPLICATIONS FOR “BEST SCIENTIFIC WORK” AWARD30 applications have been presented to the “Best scientific work” state competition, said Hrant Matevosyan, the director of “Development of Science Foundation” to Panorama.am.