12:08 06/05/2021ՊՇՌ հավաստագիրը և «Կանաչ անձնագիրը» հավասարապես կգործեն որպես սահմանի հատման պահանջ. Անահիտ Ավանեսյան«Նախագծով առաջարկվում է, որ այն քաղաքացիները, որոնք կունենան պատվաստման հավաստագիրը, կամ «Կանաչ անձնագիր», այսինքն պատվաստանյութի երկու դեղաչափ ստացած, կլինեն, այսուհետև մեր երկիր գալու համար...
10:59 06/05/202106.05.2021. Կորոնավիրուսի 425 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5224 կորոնավիրուսով հիվանդ։
16:35 05/05/2021Պատվաստվելուց մարդը չի դառնում վարակակիր«Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելուց մարդը չի կարող վարակվել ու վարակը փոխանցել շրջապատի մարդկանց: Այս պատվաստանյութի դեպքում կենդանի մասսայի հետ գործ չունենք, ընդհանրապես կենդանություն չկա այստեղ»,-...
12:45 05/05/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 171 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 171 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում: Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 27 648 թեստ, այստեղից 15 912-ը՝...
12:38 05/05/2021G7- ի հանդիպմանը Հնդկաստանի պատվիրակության երկու ներկայացուցիչ հիվանդ են եղել կորոնավիրուսովG7-ի հանդիպմանը Հնդկաստանի պատվիրակության երկու անդամ հիվանդ են եղել կորոնավիրուսով: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտնել է Sky News բրիտանական հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Մեծ Բրիտանիայի...
12:15 05/05/2021Մեծահասակ բրիտանացիներին կառաջարկվի COVID-19 պատվաստանյութի երրորդ դոզան50 տարեկան և բարձր տարիք ունեցող բրիտանացիներին կառաջարկվի մինչև ձմեռ ստանալ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի երրորդ դոզան, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում տալով անգլիական ԶԼՄ-ներին։ Ըստ...
12:02 05/05/202105.05.2021. Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել 7 մարդու մոտԱրցախում մայիսի 4-ին կատարվել է 99 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախի...
11:25 05/05/2021Կանադայում «AstraZeneca»-ով պատվաստումից հետո առաջին մահն է գրանցվելԿանադական Ալբերտա նահանգում բրիտանա-շվեդական «AstraZeneca» ընկերության պատվաստանյութով պատվաստումից հետո մահ է գրանցվել։ Սա նմանատիպ առաջին դեպքն է, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով «CTV»...
11:11 05/05/202105.05.2021. Կորոնավիրուսի 493 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5207 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:48 05/05/2021Խաղաղապահները Արցախի հեռավոր գյուղերի բուժկետերին նվիրել են առաջին բուժօգնության պարագաներՆախորդ օրը Արցախում Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմի հումանիտար արձագանքման կենտրոնի սպաները մարդասիրական օգնության հերթական առաքումն են կատարել հեռավոր բնակավայրեր: Այդ մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն: Ռուս...
19:30 04/05/2021Երևանի մանկապարտեզներից մեկի 3 սաների մոտ էշերիխիոզ է ախտորոշվել. ԱՆՄայիսի 3-ին «Արաբկիր» բժշկական համալիր-երեխաների և դեռահասների առողջության ինստիտուտից ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնին տեղեկացրել են «Աղիքային վարակ և սուր...
14:43 04/05/2021Նյու Ջերսիի նահանգապետը քաղաքացիներին պատվաստման դիմաց գարեջուր է առաջարկումՆյու Ջերսիի նահանգապետ Ֆիլ Մերֆին, իր թվիթերյան մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է, որ նահանգի յուրաքանչյուր բնակիչ կկարողանա մեկ բաժակ գարեջուր ստանալ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելու դիմաց, փոխանցում է...
12:49 04/05/2021ՀՀ-ն բանակցում է ՌԴ-ի, հայկական դեղագործական ընկերությունների հետ «Սպուտնիկ V»-ի արտադրություն կազմակերպելու հարցովԱպրիլի 16-ին Մոսկվա-Բիշքեկ-Երևան-Մինսկ-Նուր-Սուլթան տեսակամուրջի ժամանակ ԵԱՏՀ արդյունաբերության և ագրոարդյունաբերության նախարար Արտակ Քամալյանը տեղեկացրել էր, որ Հայաստանը պատրաստ է հարթակ տրամադրել...
12:42 04/05/2021Վրաստանի Հանրային առողջապահության ազգային կենտրոնի տնօրենը հանրայնորեն պատվաստվեց չինական պատվաստանյութովՎրաստանի Հիվանդությունների վերահսկման և Հանրային առողջապահության ազգային կենտրոնի տնօրեն Ամիրան Գամկղրելիձեն հանրայնորեն պատվաստվեց Sinopharm տեսակի պատվաստանյութով: Այս մասին գրում է Ալիք Մեդիան։...
11:08 04/05/202104.05.2021. Կորոնավիրուսի 399 նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5194 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:54 03/05/2021Իսպանիայում AstraZeneca-ով պատվաստվելուց հետո զինծառայող է մահացելԻսպանիայում AstraZeneca- ով պատվաստվելուց հետո առաջացած թրոմբի հետանքով զինծառայող է մահացել, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում տալով երկրի Պաշտպանության նախարար Մարգարիտա Ռոբլեսի խոսքին։ «Բժշկական...
17:16 03/05/2021ԵՄ դեղագործական կարգավորիչը գնահատում է BioNTech և Pfizer պատվաստանյութերի անվտանգությունը 12-15 տարեկան երեխաների համարԵվրոպական դեղերի գործակալությունը (EMA) սկսել է աստիճանաբար վերանայել BioNTech և Pfizer ընկրությունների մշակած «Comirnaty coronavirus» պատվաստանյութի անվտանգությունը՝ 12-15 տարեկան երեխաների համար:...
14:27 03/05/2021Եվրահանձնաժողովը առաջարկել է ԵՄ մուտքի նոր պայմաններԵվրահանձնաժողովն առաջարկել է թուլացնել եվրոպական երկրներ մուտքի սահմանափակումները, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով ԵՀ-ի հրապարակված փաստաթղթին: «Հանձնաժողովն այսօր առաջարկում է անդամ...
13:44 03/05/2021Աշխարհում COVID-ի դեպքերը ապրիլին 1,5 անգամ ավելացել են մարտի համեմատԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ապրիլ ամսվա ընթացքում ավելացել է ավելի քան 22 միլիոնով, ինչը մեկուկես անգամ ավելի է, քան մարտի ցուցանիշը։ Նման հաշվարկ է ներկայացրել «ՏԱՍՍ» լրատվական...
11:48 03/05/2021Եվրոպական երկրները զգուշորեն թուլացնում են կորոնավիրուսի սահմանափակումներըԵվրոպական մի շարք երկրներ զգուշորեն սկսում են թուլացնել COVID-19-ի սահմանափակումները՝ չնայած որ վարակման մակարդակը և վերակենդանացման բաժանմունքներում բուժվողների քանակը շատ դեպքերում մնում են բարձր:...

17:01 23/05/2019По следам произошедшего в Офтальмологическом центре имени Малаяна в Ереване«Результатов пока нет», – сообщили из министерства здравоохранения.
16:28 23/05/2019Американские ученые назвали самый опасный вид куренияПо словам исследователей, у тех, кто курит сигареты без фильтра, риск рака легких увеличивается на 40 процентов.
18:01 11/05/2019Как правильно питаться и срочно похудеть к лету? Простые хитрости от диетологаВ частности, рекомендуется принимать пищу не на кухне, а в другой комнате, где поблизости не окажется холодильника.
12:38 10/05/2019Александр Малаян представил подробности скандального инцидента в Офтальмологическом центре в ЕреванеПрепарат передан на лабораторную экспертизу, результаты которой станут известны уже сегодня.
14:58 09/05/2019«Жвачка вместо десерта»: назван простой способ избавиться от лишнего веса«Ароматная жевательная резинка может заменить десерт – она тоже сладкая, но значительно менее калорийная», – отметил диетолог.
12:49 04/05/2019Найден способ защитить сердце от болезнейСогласно итогам исследования, пассивное курение повышает риск развития гипертонии на 13% – 17%.
18:37 30/04/2019Американские ученые назвали неожиданный признак скорой смертиВ ходе теста им предложили идентифицировать 12 распространенных ароматов. В течение 13 лет, до 2014 года, умерли 1,2 тысячи добровольцев.
14:41 29/04/2019Шведские ученые доказали, что бокал вина в день спасает от депрессииАвторы исследования в течение 12 лет (с 1998 по 2010 годы) следили за жизнью пяти тысяч человек.
18:07 25/04/2019Недосып даже на 16 минут является опаснымОказалось, что недосып хотя бы на 16 минут приводил к тому, что на следующий день человек хуже справлялся с работой – испытывал рассеянность и не мог сконцентрироваться на выполнении задач.
13:26 25/04/2019В Армении впервые провели трансплантацию печени от живого донораМинистр здравоохранения Армении Арсен Торосян сегодня на заседании правительства сообщил, что это направление планируют развивать.
15:42 22/04/2019Из-за воды в больницу Берда в Армении госпитализированы 30 человекРаботы в направлении профилактики кишечных инфекций, зарегистрированных в общине Навур Таувшской области Армении, продолжаются.
13:04 22/04/2019Ученые назвали полезную для тренировок дозу кофеЭто влияние объясняется действием кофеина на аденозиновые рецепторы. Последние связываются с аденозином, который играет роль химического сигнала, отвечающего за чувство усталости.
13:35 19/04/2019Европейские ученые доказали – острый стресс опасен для сердцаНаблюдения продолжались в течение 27 лет и выявили четкую взаимосвязь между стрессом и сердечными болезнями.
16:36 03/04/2019Компенсация за клинические испытания в АрменииВы предлагаете гражданам Армении не курить для того, чтобы быть здоровыми, но готовы бросить тех же граждан в пекло для проведения клинических испытаний?
18:51 20/03/2019В Грузии зафиксировано свыше 2,3 тысячи случаев заболевания корьюВ прошлом году от кори умерли трое граждан страны — все трое дети, которые не были привиты от этого заболевания. В этом году, смертельные случаи зафиксированы не были.
19:01 16/03/2019Ученые: Обычная яичница таит в себе серьезную угрозу для сердцаУченые предприняли грандиозный эксперимент, продолжавшийся 17 лет.
16:57 12/03/2019Экс-директору Медцентра «Иджеван» Нареку Ванесяну предъявлено обвинениеВ отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
10:49 11/03/2019Исследование: россияне стали реже умирать от алкоголяЭто позволило снизить масштабы злоупотребления алкоголем и его аналогами, а также сократить количество отравлений и летальных исходов.
18:41 08/03/2019Раненному в Сирии армянскому саперу ампутировали стопуРаненый сапер будет перевезен в Армению.
12:25 07/03/2019В Армении зарегистрирован второй случай кориПациент с корью прибыл в Армению 20 февраля из Брюсселя – через Грузию.