12:57 12/04/2021«AstraZeneca»-ով պատվաստման համար կսահմանենք տարիքային շեմ՝ 55 և ավելի. Անահիտ Ավանեսյան«Վերջին մեկ շաբաթում ունենք կայուն լարված իրավիճակ, այսինքն՝ հիվանդացության նվազում չունենք, բայց ունենք կայունացում»,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար...
11:32 12/04/2021Կանադան շուտով կարող է թույլատրել 12-15 տարեկան երեխաներին պատվաստել Pfizer-ովԿանադայի Առողջապահության նախարարությունը շուտով կարող է հաստատել 12-15 տարեկան երեխաների՝ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման համար Pfizer ամերիկյան ընկերության կողմից արտադրված դեղամիջոց օգտագործելը,...
11:13 12/04/202112.04.2021. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 19 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր Հայաստանում կորոնավիրուսով 4 706 հիվանդ է մահացել։
10:15 12/04/2021Վրաստանում սկսվել է կորոնավիրուսի 3-րդ ալիքըՎրաստանում սկսվել է կորոնավիրուսային համավարակի երրորդ ալիքը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով վրացական «Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերության եթերում Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների...
10:00 12/04/2021Ատամնացավը կարող է ծանր հիվանդության ախտանշան լինելՌԴ Առողջապահության նախարարության գլխավոր ատամնաբույժ Օլեգ Յանուշևիչը «Մոսկվա 24» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում պատմել է, թե որ հիվանդությունների մասին են պատմում տհաճ ատամնացավերը, փոխանցում է...
12:51 11/04/2021Կորոնավիրուսից մահացել է հայագետ-տոմարագետ Գրիգոր ԲրուտյանըԶաքարիա Ծայրագույն վարդապետ Բաղումյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Այսօր վաղ առավոտյան կորոնավիրուսի պատճառով երկնային ճամփորդ դարձավ հայագետ-տոմարագետ, ամբողջ էությամբ հայ և իմ լավ բարեկամ Գրիգոր...
11:17 11/04/202111.04.21- Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 650 նոր դեպք,15 հիվանդ մահացել էԱռողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ ապրիլի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 202817 դեպք, որոնցից 181963-ն` առողջացած, 3735-ը` մահվան ելքով:...
19:30 10/04/2021Ատամների և որովայնի ցավը՝ ազդանշան սրտի կաթվածի սպառնալիքի մասինԱտամների և որովայնի ցավը կարող է վկայել սրտի կաթվածի սպառնալիքի մասին: Այս մասին ասել է թերապևտ Ալեքսեյ Բեզիմյանին, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ Ըստ նրա, ատամնացավը սրտի կաթվածի նշան է դառնում ավելի...
19:15 10/04/2021Ակադեմիկոս Գինցբուրգը հույս է հայտնել, որ Sputnik V-ն անժամկետ իմունիտետ կապահովիԳամալեի անվան կենտրոնի ղեկավար Ալեքսանդր Գինցբուրգն ակնկալում է, որ ռուսական Sputnik V պատվաստանյութի ազդեցությունն անժամկետ կլինի: «Ես հույս ունեմ, որ պատվաստանյութը չի աշխատի մեկ կամ երկու տարի,...
15:55 10/04/2021Ստվերային շուկայում ռուսական պատվաստանյութ են վաճառումՓորձագետները ինտերնետի ստվերային հատվածում հայտնաբերել են կորոնավիրուսի դեմ ռուսական պատվաստանյութերի վաճառքի առաջարկներ: Այդ մասին հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը՝ հղում կատարելով Կասպերսկու լաբորատորիայի...
12:25 10/04/2021COVID-19-ի դեպքերը Թուրքիայում մոտենում են ռեկորդայինիԸստ ուրբաթ օրը Թուրքիայում արձանագրված կորոնավիրուսի դեպքերի ամենօրյա ցուցանիշի՝ աճը մոտ է նախկինում գրանցված ռեկորդային թվին և կազմել է 55 791: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրել է, որ նման թվեր է հրապարակել այդ...
11:55 10/04/2021Օնիշչենկո. Sputnik V-ով պատվաստումից հետո մահվան դեպքի մասին հոդվածը «Pfizer»-ի մեքենայությունն էSputnik V պատվաստումից հետո իբր արձանագրված մահվան դեպքի մասին լրատվամիջոցներում հրապարակումները ամերիկյան «Pfizer» դեղագործական ընկերության մեքենայություն է և օգտագործվում է որպես անբարեխիղճ...
11:35 10/04/202110.04.2021 թ. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացելԱպրիլի 9-ի ընթացքում կատարվել է 4829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1009 նոր դեպք: «Ունենք 1020 առողջացած և 23 մահվան դեպք»,- հայտնում են ԱՆ-ից։ Ըստ պաշտոնական...
11:17 10/04/2021ԱՀԿ ղեկավարը հնարավոր է համարում պատվաստանյութերի արդյունավետության նվազումըCOVID-19-ի դեմ գոյություն ունեցող պատվաստանյութերը կարող են արդյունավետ չլինել կորոնավիրուսի զգալի մուտացիաների դպքում: «ՌԻԱ նովոստի»-ն փոխանցում է, որ այդ մասին ասել է Առողջապահության համաշխարհային...
10:17 10/04/2021Կորոնավիրուսով պայմանավորված իրավիճակն, իրոք, բավականին լուրջ է. ահազանգում է մասնագետըՀայաստանում կորոնավիրուսային դեպքերի թիվն արդեն մոտ մեկ ամիս է աճում է: Օրական հանձնված թեստերի մոտ 20-25 տոկոսը դրական է լինում: Ոլորտի պատասխանատուներն ահազանգում են՝ հոսպիտալացման հերթեր կան:...
17:26 09/04/2021ԱՀԿ-ն հորդորում է պահպանել սանիտարական միջոցառումները` կապված աշխարհում COVID-19-ի դեպքերի աճի հետԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հիշեցնում է սանիտարական միջոցառումների, այդ թվում `սոցիալական հեռավորության պահպանման անհրաժեշտությունը` կապված վեց շաբաթվա ընթացքում աշխարհում...
11:49 09/04/202109.04.2021. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 8 դեպքԱրցախում ապրիլի 8-ին կատարվել է 34 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:...
11:27 09/04/2021ԱՄՆ-ում փակվել են «Johnson & Johnson» պատվաստումների երկու կենտրոնՀյուսիսային Կարոլինայում և Կոլորադոյում կորոնավիրուսի վարակի դեմ զանգվածային պատվաստումների «Johnson & Johnson»-ի երկու կենտրոն ժամանակավորապես փակվել է 18 հիվանդների մոտ կողմնակի ազդեցություն...
11:02 09/04/202109.04.2021. Կորոնավիրուսի 1029 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4641 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:38 08/04/2021Կիևում կարանտինը կարող է երկարացվել մինչև մայիսի 10-ըԿիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն չի բացառում մինչ մայիսի 10-ը խիստ կարանտինի երկարացումը՝ COVID-19-ի դեպքերի աճի դեպքում: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստին»։ Կիևում, ապրիլի 5-ից, կարանտինը երկարացվել է...

18:17 24/05/2018Центр лучевой терапии в Армении будет упраздненСогласно принятому в ходе заседания правительства Армении в четверг, 24 мая, постановлению, ЗАО «Центр лучевой терапии» в РА будет упразднено.
19:03 18/05/2018Массовое отравление в Армавире: в анализах обнаружены возбудители сальмонеллеза«Тем самым подтверждается, что имело место пищевое отравление», – сообщает министерство здравоохранения Армении.
17:08 18/05/2018Массовое отравление в Армавирской области Армении: приостановлена деятельность поставщика сэндвичейГосслужба выявила, что 17 мая с признаками пищевого отравления в больницу Армавирской области РА обратились сотрудники винодельческого ЗАО «Земли Армении».
10:54 18/05/2018Массовое отравление в Армавирской области Армении: состояние пострадавших удовлетворительноеВ Армавирской области Армении накануне, 17 мая, произошел случай массового отравления, были госпитализированы 80 человек.
19:50 14/05/2018Нового главу Минздрава Армении Арсена Торосяна встретили митингом: стоматологи требуют снижения налогов«Сегодня мы передадим письмо новоназначенному министру. Проблемы и затронутые вопросы касаются налогов в данной сфере», – отметил он.
13:39 14/05/2018Новый глава Минздрава Армении Арсен Торосян извинился за прежние высказывания в соцсетиВ связи со смертью ребенка, который не был привит от коклюша, он написал: «Бог покарал эту семью».
16:38 05/05/2018Американские врачи удалили пациентке опухоль весом около 60 кгИз-за размеров новообразования женщина вынуждена была пользоваться инвалидным креслом.
18:20 04/05/2018Медики: экс-сотрудник ГРУ Сергей Скрипаль все еще находится в больнице«Состояние его здоровья улучшается, он уже не в критическом состоянии», – сообщили в управлении, не представив иной информации.
13:09 02/05/2018В Ереване митингующие на автомобилях блокируют улицы, и бригады Службы скорой помощи не успевают вовремя на вызовыПо словам директора, это довольно высокие показатели.
20:40 30/04/2018Американские ученые назвали способ предотвращения скорой смертиПри этом можно не отказываться полностью от мяса, однако необходимо значительно увеличить долю растительной пищи.
20:41 26/04/2018Минздрав: Состояние одного из пяти пострадавших в ходе митингов в Армении по-прежнему тяжелоеСогласно информации, все пострадавшие получают необходимую медицинскую помощь, находятся под бдительным наблюдением врачей.
12:27 23/04/2018Митинги в Ереване: в больницах остаются 4 пострадавшихВсе пациенты прошли необходимые медобследования и получают соответствующее лечение. Состояние их здоровья медики оценивают как удовлетворительное.
16:23 22/04/2018Минздрав Армении: В результате разгона демонстрации в Ереване госпитализированы 7 человекСостояние 7 пострадавших – удовлетворительное, 3 – средней тяжести.
13:54 22/04/2018Митинги в Ереване: после применения полицией спецсредств в больницу попали 5 человекПо ее словам, у них нет серьезных повреждений.
11:17 21/04/2018Свежее научное исследование: строгая самооценка здоровья может его доконатьЕсли относиться чересчур серьезно к своей физической активности, то такими мыслями действительно можно превратить себя в не очень здорового человека.
13:53 20/04/2018Митинги в Ереване: в больницах продолжают лечение 3 пострадавшихВсе они находятся под наблюдением медиков и получают необходимое лечение. Их состояние оценивается как удовлетворительное.
18:42 19/04/2018Минздрав Армении: В больницах продолжают получать лечение 5 пострадавших на митингах в ЕреванеПо информации пресс-службы Минздрава РА, журналист, доставленный в медцентр «Григор Лусаворич», уже выписан из больницы.
13:27 19/04/2018Минздрав Армении: В больницах остаются 3 пострадавших в ходе митингов оппозиции в ЕреванеСогласно информации, 2 из пострадавших находятся на лечении с 16 апреля. Медики оценивают состояние их здоровья как удовлетворительное.
11:50 18/04/2018Минздрав Армении: В больницах остаются 5 пострадавших вследствие столкновений полиции и митингующих в ЕреванеВсе пострадавшие прошли необходимые обследования, получают соответствующее лечение, указывается в сообщении.
10:42 17/04/2018Минздрав Армении: В больницах остаются 12 пострадавших вследствие столкновений полиции и митингующих в ЕреванеПолиция после этого начала применять спецредства, пострадали не только протестующие и сам Н. Пашинян, но и полицейские.