13:59 26/03/2021ԵՄ գագաթնաժողով. Պատվաստումը բավականաչափ առաջ չի գնումՏեսակոնֆերանսի ձևաչափով ԵՄ գագաթնաժողովում հայտարարվեցին հետևյալ ցուցանիշները. 27 անդամ պետություններ երեք ամսվա ընթացքում ստացել են պատվաստանյութի 88 միլիոն չափաբաժին, օգտագործել 62 միլիոն, 18...
13:34 26/03/2021Կորոնավիրուս. BioNTech-ը և Pfizer-ը սկսում են երեխաների պատվաստանյութերի փորձարկումներըԱշխարհը պայքարում է COVID-19 համաճարակի դեմ: Երկրները պատվաստում են իրենց բնակչությունը: Ըստ Worldometer կայքի՝ SARS-CoV-2 կորոնավիրուսի տարածման սկզբից ի վեր այս վարակը հայտնաբերվել է մոլորակի ավելի...
11:43 26/03/2021Տնտեսական ահաբեկչությունը երկրներին թույլ չի տալիս դեղորայք և բժշկական սարքավորումներ ձեռք բերել․ԻրանԻրանի իսլամական խորհրդարանի ազգային անվտանգության և արտաքին քաղաքականության հանձնաժողովի խոսնակ Աբոլֆազլ Ամուին ասել է, որ տնտեսական ահաբեկչությունը թիրախավորված երկրներին զրկում է կորոնավիրուսի դեմ...
11:06 26/03/202126.03.2021. Կորոնավիրուսի 1005 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4310 կորոնավիրուսով հիվանդ։
19:28 25/03/2021Շվեդիան մասամբ կվերսկսի AstraZeneca-ով պատվաստումըՀաջորդ շաբաթվանից Շվեդիայի իշխանությունները կվերսկսեն «AstraZeneca» դեղամիջոցի օգտագործումը կորոնավիրուսի դեմ, բայց միայն 65-ից բարձր տարիքի մարդկանց պատվաստելու համար։ «Ռիա Նովոստիի» փոխանցմամբ այս...
11:51 25/03/2021Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 10 նոր դեպքԱրցախում մարտի 24-ին կատարվել է 81 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Արցախի...
11:33 25/03/2021Վրաստանը ստացել է «Ֆայզեր» տեսակի պատվաստանյութի առաջին խմբաքանակըԿորոնավիրուսի դեմ «Ֆայզեր» (Pfizer) տեսակի պատվաստանյութի առաջին խմբաքանակը Վրաստանում է: Երեկ ուշ գիշերին ԱՄՆ-ից Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայան ժամանած ինքնաթիռը Վրաստան է բերել 29 250 չափաբաժին...
11:04 25/03/202125.03.2021. Կորոնավիրուսի 1257 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4287 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:54 25/03/2021Ռուսական բարեգործական հիմնադրամները 50 տեսակի բժշկական սարքավորում են փոխանցել Ստեփանակերտի հիվանդանոցինՌուսական խաղաղապահ զորակազմը շարունակում է առաջադրանքներ կատարել Արցախի տարածքում: Դիտարկման քսանյոթ կետերում խաղաղապահները վերահսկում են հրադադարի ռեժիմի պահպանումը: Այն պահպանվում է շփման գծի ողջ...
16:23 24/03/2021Եթե ինչ-որ մեկին ուզում են վիրավորել, առանց մտածելու ասում են` դաուն.Անի Սամսոնյան«Մեր շրջապատում շատ ենք լսել, որ ասել են՝ մտավոր հետամնաց, թոփալ, նույնիսկ, եթե ինչ-որ մեկին ուզում են վիրավորել, ասում են դաուն՝ չմտածելով, որ մենք ունենք դաունի համախտանիշով երեխաներ և դա պարզապես...
12:45 24/03/2021Վրաստանում բուժքրոջ մոտ պատվաստումից հետո կորոնավիրուս է հայտնաբերվելՎրաստանում բուժքրոջ մոտ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելուց հետո կորոնավիրուս է հաստատվել: Շրջաններից մեկի քրեակատարողական հիմնարկում աշխատող բուժքույրը տեղափոխվել է Թբիլիսիի Ինֆեկցիոն հիվանդանոց։...
12:32 24/03/2021Տուբերկուլոզի դեմ պայքարի համաշխարհային օրն էՄարտի 24–ը տուբերկուլոզի դեմ պայքարի համաշխարհային օրն է, որն այս տարի նշվում է «Ժամանակը չի սպասում» կարգախոսով: ԱՆ փոխանցմամբ, օրվա հիմնական խորհուրդն է համաշխարհային հանրության, գործադիր...
11:52 24/03/2021Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 7 նոր դեպքԱրցախում մարտի 23-ին կատարվել է 118 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս...
11:06 24/03/202124.03.2021. Կորոնավիրուսի 1164 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4263 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:31 24/03/2021Moderna-ն և Pfizer-ը արդյունավետ չեն կորոնավիրուսի նոր տարատեսակների դեմ պայքարումModerna և Pfizer ընկերությունների ստեղծած պատվաստանյութերի կողմից արտադրվող հակամարմիններն այնքան էլ արդյունավետ կերպով չեն գործում կորոնավիրուսի մի շարք նոր տարատեսակների դեմ: Այս եզրահանգմանը եկած...
09:07 24/03/2021Պուտինը պատվաստվել է ու իրեն լավ է զգում․ ՊեսկովՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ: Կրեմլը չի հստակեցրել, թե պետության ղեկավարը ռուսական երեք պատվաստանյութերից որն է ընտրել: Այս մասին գրում է Euronews-ը։ Նախագահի մամուլի...
20:17 23/03/2021Pfizer պատվաստանյութը Վրաստան կհասնի շաբաթվա վերջումՎրաստանի Առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Թամար Գաբունիայի հաղորդմամբ, այս պահի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակված 1467 պացիենտ շարունակվում է հոսպիտալացված մնալ, որոնցից 299 -ը ինտենսիվ...
14:29 23/03/2021ԱՀԿ ներկայացուցիչ. Վրաստանում բուժքրոջ մահը ցավալի է և ուսումնասիրում ենք բոլոր դեպքերը, որոնք կապված են պատվաստանյութի հետՎրաստանում բուժքրոջ մահը ցավալի է, մենք ուշադիր ուսումնասիրում ենք բոլոր դեպքերը, որոնք, ամենայն հավանականությամբ, կապված են պատվաստանյութի հետ: Այս մասին ասել է առողջապահության համաշխարհային...
12:17 23/03/2021Կորոնավիրուսի 3-րդ ալիքի պատճառով Գերմանիան երկարացնում է արգելափակումը մինչև ապրիլի կեսըԳերմանիան երկարացրեց իր արգելափակման միջոցառումները ևս մեկ ամսով և մի քանի նոր սահմանափակումներ մտցրեց՝ փորձելով զսպել կորոնավիրուսային վարակների նոր շտամների տարածումը: Այս մասին գրում է Euronews-ը։...
11:09 23/03/202123.02.2021. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 26 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 3721 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 801 նոր դեպք:

14:35 29/09/2017Главный кардиолог Армении: Причиной практически половины случаев смерти являются сердечно-сосудистые заболеванияСердечно-сосудистые заболевания во всем мире считаются одной из основных причин смерти.
20:17 28/09/2017В парламенте Армении обсудили ситуацию вокруг распространения туляремии в приграничной Тавушской областиТуляремия – острое инфекционное природно-очаговое заболевание животных и человека с поражением лимфатических узлов и кожных покровов, которое по симптомам напоминает чуму.
18:12 28/09/2017Президент Армении посетил новый Центр ортопедии, спортивной травматологии и спинальной хирургии «Wigmore Clinic»Общая стоимость программы основания центра составляет 4.3 млн. долларов.
21:00 27/09/2017Спецдокладчик ООН: Цель моей миссии – изучить осуществляемые в системе здравоохранения Армении шагиВ ходе встречи была обсуждена тема «Право пользования высшими стандартами психического и физического здоровья».
19:57 26/09/2017С. Маркарян: В повестке Минздрава Армении нет вопроса о том, чтобы сделать платной Службу Скорой помощи«В повестке этого нет, никто еще к тому не нашел рецепта», – сказал замглавы Минздрава.
17:31 26/09/2017Премьер Карен Карапетян на встрече с В. Скворцовой отметил конструктивность сотрудничества Армении и России в сфере здравоохраненияГлава Минздрава РФ отметила, что начавшийся форум является хорошей площадкой для активизации двустороннего сотрудничества.
16:47 26/09/2017Глава Минздрава России В. Скворцова на форуме в Армении выступила с докладом о борьбе против куренияОна также рассказала о программах медицинской помощи пациентам с никотиновой зависимостью, реализуемых в Российской Федерации.
15:05 26/09/2017Глава Минздрава России В.Скворцова представила президенту Сержу Саргсяну новые направления сотрудничества с АрмениейПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня, 26 сентября, принял министра здравоохранения Российской Федерации Веронику Скворцову.
20:10 25/09/2017Глава Минздрава России «рассекретила» основные направления сотрудничества Москвы и ЕреванаРоссия и Армения намерены развивать сотрудничество в сферах медицинских инноваций, образования, формирования рынка лекарств и борьбы с курением.
14:26 25/09/2017Спецдокладчик ООН по праву на здоровье Дайнюс Пурас впервые посетит АрмениюЭксперту предстоит оценить состояние медицинских учреждений и их оснащенность для приема людей с инвалидностью, а также другие факторы, влияющие на уровень медицинского обслуживания населения.
16:02 23/09/2017Бабкен Пипоян: Лишь по счастливой случайности в школах Армении не фиксируется большего числа отравлений и зараженийПока неизвестно, в какие ещё школы этот поставщик доставил продовольствие.
14:40 23/09/2017Минздрав Армении: В селе Арцваберд приграничной Тавушской области за неделю выявлены 5 случаев туляремииМинздрав Армении заявляет, что в селе Арцваберд приграничной Тавушской области РА за последнюю неделю зарегистрированы 5 подтвержденных случаев заболевания туляремией.
20:00 22/09/2017Глава Минобрнауки Армении о ЧП в школе Гориса: Дизентерией был заражен поставщик продовольствияПо словам министра, существуют даже школы, в которых нет холодильников, газовых плит, посему в данных учебных заведениях невозможно проконтролировать качество продовольствия.
19:42 22/09/2017Ара Баблоян: Армяно-американский центр здоровья – одно из достижений народа за годы независимости АрменииПредседатель НС убежден, что их высокие профессиональные возможности содействуют улучшению здоровья и качества жизни населения.
18:03 22/09/2017В Армении получившие ранения спасатели при необходимости пройдут лечение за рубежом бесплатнори необходимости государство покроет также траты сопровождающего лица.
11:18 22/09/2017ДТП с автобусом в Ереване: в отделении реанимации остаются 4 человекаПострадавшие вследствие ДТП на данный момент чувствуют хорошо, их состояние оценивается как удовлетворительное.
20:04 20/09/2017Минздрав Армении: В Горисе почти 40 детей начальных классов заразились дизентерией из-за школьного питанияВ школе проведены санитарные мероприятия, в том числе, дезинфекция.
14:41 19/09/2017Ученые разработали вакцину, предотвращающую кариес и разрушение зубовРанее американские и австралийские ученые показали, что причиной возникновения кариеса является не генетическая предрасположенность, а нездоровый образ жизни и неправильный уход.
11:02 19/09/2017В Грузии с отравлением госпитализированы 35 детейВ настоящее время в детском саду работают специалисты из Национального агентства по контролю за качеством продуктов. Медики не исключают, что причиной отравления мог стать энтеровирус.
15:05 16/09/2017Эксперт представил статистику смертельно опасного заболевания меланома в Армении: рак кожи диагностирован у 502 пациентовСпециалист отметил, что избегать прямого воздействия солнечных лучей не означает абсолютно отказываться от пребывания на солнце, поскольку это может привести к дефициту витамина D.