11:21 29/01/2021Արցախում կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք է հաստատվելԱրցախում հունվարի 28-ին կատարվել է 42 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված տարբեր օջախների կոնտակտավորներ են: Այս մասին հայտնում...
11:17 29/01/2021Բրազիլիայում բացահայտվել են կորոնավիրուսի միանգամից երկու շտամներով վարակման դեպքերԲրազիլիայում հետազոտողները հայտնաբերել են նոր տեսակի կորոնավիրուսի երկու շտամով միաժամանակյա վարակման դեպքեր: EFE գործակալության տարածած տեղեկությունը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Համակարգչային...
11:08 29/01/202129.01.2021. Կորոնավիրուսի 59 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 1190 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 59 նոր դեպք: Առողջացել է 265 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
14:32 28/01/2021Գիտնականները 10 տարվա նմուշների մեջ հայտնաբերել են կորոնավիրուսի նման վիրուսներԿամբոջայում գիտնականները չղջիկներից վերցված երկու նմուշներում հայտնաբերել են SARS-CoV-2– ի հետ 92,6%-ով նույն նուկլեոտիդային ինքնությունն ունեցող կորոնավիրուսներ։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝...
13:26 28/01/2021Քրոնիկ հիվանությունները և COVID-19-ի ռիսկերըԿորոնավիրուսային վարակով Նյու Յորքի հիվանդանոցներ ընդունված շիզոֆրենիկների բժշկական վերլուծությունը ցույց է տվել, որ նրանք COVID-19- ից մահանում են 2,7 անգամ ավելի հաճախ, քան սովորական հիվանդները:...
13:02 28/01/2021Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 8 նոր դեպք է հաստատվելԱրցախում հունվարի 27-ին կատարվել է 54 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 8 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված տարբեր օջախների կոնտակտավորներ են: Այս մասին հայտնում...
11:52 28/01/2021Որ մթերքները կարող են հիշողության կորուստ առաջացնելԲժիշկ և հեռուստահաղորդավարուհի Ելենա Մալիշևան ներկայացրել է այն մթերքները, որոնք կարող են հիշողության կորուստ առաջացնել, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Ըստ նրա, այդ մթերքների ցանկում են են խոզի միսը,...
11:07 28/01/2021Չինացի բժիշկները սկսել են ՊՇՌ թեստ անել նաև հետանցքիցՉինացի բժիշկները սկսել են կորոնավիրուսի հայտնաբերման համար հետանցքից նմուշառում անել, նրանց կարծիքով, այս մեթոդը ավելի ճշգրիտ է՝ համեմատած մյուսների հետ, «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, գրում են չինական...
10:59 28/01/2021ԱՀԿ տնօրենը ԵԽԽՎ-ում․ Պատվաստանյութերի արդարությունը պարզապես բարոյական հրամայական չէԵԽԽՎ-ն ընդունեց լայնածավալ զեկույց` կազմելով մի շարք էթիկական, իրավական և գործնական առաջարկներ Covid-19-ի դեմ պատվաստանյութերի անվտանգ և արդարացի բաշխման վերաբերյալ` խուսափելով «պատվաստանյութերի...
20:05 27/01/2021«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված կարանտին սահմանելու մասին» որոշման մեջ կատարվել են փոփոխություններԿորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը քննարկելու, որոշակի սահմանափակումներ վերանայելու նպատակով առողջապահության նախարարությունում կայացել է հանդիպում` առողջապահության...
19:42 27/01/2021Վրաստանի արտգործնախարարը վարակվել է կորոնավիրուսովՎրաստանի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Զալկալիանիի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել: Այս մասին տեղեկատվությունը տարածում է ինքը՝ փոխվարչապետը, գրում է aliq.ge-ն։ Զալկալիանիի խոսքով՝ ինքը...
16:09 27/01/2021«AstraZeneca»- ն չեղյալ է հայտարարում ԵՄ-ի հետ խորհրդատվություններըԵվրահանձնաժողովի և AstraZeneca- ի միջև հակամարտությունը ԵՄ-ում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութերի մատակարարման ժամանակացույցի խափանման շուրջ նոր մակարդակի է հասել.
14:54 27/01/2021Կորոնավիրուսը կարող է տեսողության կորուստ առաջացնելՄարդիկ, որոնք COVID-19-ը միջին և ծանր ձևով են տարել, կարող են տեսողության կորուստ ունենալ։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, ասել է ակնաբույժ, բժիշկ Տատյանա Շիլովան: Ըստ նրա, կորոնավիրուսային...
13:24 27/01/2021Վաշինգտոնը կգնի 200 միլիոն դոզա COVID-19-ի պատվաստանյութԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտնել է, որ 2021 թվականի ամռանը երկրի իշխանությունները «Pfizer»-ից, «BioNTech»-ից, ինչպես նաև «Moderna»- ից գնելու են պատվաստանյութերի ևս 200 միլիոն չափաբաժին: Այսպիսով,...
13:17 27/01/2021Ստեղծվում է միասնական սոցիալական ծառայություն, որի մեջ կներառվի 4 կառույցԿառավարության այսօրվա նիստում հաստատվեց «Սոցիալական աջակցության մասին» օրենքում և հարակից օրենքներում փոփոխությունների նախագիծը, որով առաջարկվում է ստեղծել ինտեգրված սոցիալական ծառայությունների...
12:43 27/01/2021Վրաստանի ԱԳ նախարարի Զալկալիանին վարակվել է կորոնավիրուսուվԶալկալիանին օրերս հանդիպել էր ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հետ
12:31 27/01/20216000 վիրավորվածների մեջ չեն մտնում 1-ին և 2-րդ կարգի հաշմանդամները. Մեսրոպ Առաքելյան«Նախագծով առաջարկվում է պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած անձանց հատկացնել միանվագ սոցիալական աջակցություն 500 հազար դրամի չափով»,- կառավարության նիստում հայտնեց աշխատանքի և սոցիալական հարցերի...
12:20 27/01/2021Եղանակային անոմալիաների հետևանքով սրվող հիվանդություններըՍրտանոթային հիվանդություններ, ասթմա և քրոնիկ բրոնխիտ ունեցող մարդիկ կարող են վատ զգալ ջերմաստիճանի փոփոխության ժամանակ.
11:47 27/01/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 742 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 742 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում, գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վերջին 24...

12:58 28/04/2016Минздрав Армении: 87 военнослужащих, раненых в зоне карабахского конфликта в апреле, выписаны из больниц«На данный момент в тяжелом состоянии остаются 6 военнослужащих, состояние еще двоих расценивается как крайне тяжелое», – говорится в сообщении.
18:45 27/04/2016Глава Минздрава Армении: Один из раненых в зоне карабахского конфликта военных доставлен в ЕреванВ результате интенсивных артобстрелов ВС Азербайджана этой ночью по всему периметру линии соприкосновения с армянской стороны ранены 3 военнослужащих.
17:55 27/04/2016Минздрав Армении: Пострадавшую в результате взрыва автобуса в Ереване 14-летнюю девочку уже выписывают из больницыСостояние здоровья находящихся в ереванском медицинском центре «Сурб Аствацамайр» 14-летнего и 15-летнего юношей, пострадавших 25 апреля в результате взрыва в пассажирском автобусе №63 в Ереване,...
11:27 26/04/2016Минздрав Армении: Состояние здоровья пострадавших в результате взрыва автобуса в Ереване оценивается как стабильноеЕще одна пострадавшая от взрыва автобуса в Ереване обратилась за медицинской помощью, 62-летняя женщина самостоятельно покинула место происшествия, однако впоследствии ей стало плохо.
01:41 26/04/2016Состояние здоровья несовершеннолетних, пострадавших вследствие взрыва автобуса в Ереване, оценивается как тяжелое«Призываем общественность воздержаться от распространения непроверенных данных», – говорилось в заявлении пресс-секретаря президента Армении.
23:21 25/04/2016Один из 6 пострадавших во время взрыва в автобусе на ул. Алабяна в Ереване находится в операционнойОстальные пострадавшие находятся в реанимационном отделении.
15:54 25/04/2016Глава Минздрава Армении провел совещание по вопросу оказания медпомощи раненным в зоне карабахского конфликтаБыла отмечена важность организации дальнейшей реабилитации раненых.
12:08 25/04/2016Британия: из-за забастовки врачей отменили более 125 тысяч операцийВо время запланированной на 26 и 27 апреля 48-часовой забастовки молодые врачи впервые в истории не будут предоставлять пациентам вообще никакой помощи, даже экстренной.
20:33 21/04/2016Глава Минздрава Армении: Ожоги были весьма сильными, но врачам удалось спасти жизни раненыхНа сегодня запланировано проведение реконструктивной операции.
19:10 20/04/2016Овик Абраамян ознакомился с работами по модернизации Гематологического центра Минздрава АрменииОтметив важность строительства уникального регионального центра, соответствующего международным стандартам, премьер Армении выразил удовлетворение целевым расходованием вложенных средств.
21:02 18/04/2016Арам Асатурян: Состояние одного из 49 раненных на передовой армянских военнослужащих оценивается как крайне тяжелоеДва дня назад военнослужащий с проникающим ранением в голову был доставлен в Ереван из Военного госпиталя Нагорно-Карабахской Республики.
19:58 15/04/2016Арутюн Галстян: В состоянии здоровья раненых армянских военнослужащих наблюдается положительная динамикаАрутюн Галстян отметил также, что большинство военнослужащих получили осколочные ранения.
17:35 15/04/2016Минздрав Армении обеспечит бесплатное протезирование для раненых военнослужащихА. Мурадян также сообщил, что у большинства раненых, состояние которых оценивалось как крайне тяжелое, уже фиксируется положительная динамика.
19:30 14/04/2016Раненные вследствие ракетно-артиллерийского обстрела ВС Азербайджана армянские дети идут на поправкуПри этом он добавил, что необходимости в проведении детям новых операций нет.
16:27 13/04/2016Минздрав Армении: У двух раненых армянских военнослужащих наметилась положительная динамикаВоеннослужащие получают лечение в научном центре радиационной медицины и ожогов Минздрава Армении.
21:11 12/04/2016Глава Минздрава Армении обсудил с врачами стратегию лечения тяжелораненых военнослужащихМинистр здравоохранения РА Армен Мурадян сегодня побывал в Медицинском центре «Эребуни» и навестил получающих там лечение военнослужащих.
20:12 11/04/2016А. Хачатрян: Трое раненых военнослужащих Армии обороны НКР находятся в крайне тяжелом состоянииПри этом он добавил, что в отделении реанимации в тяжелом состоянии находятся семь военнослужащих.
18:55 11/04/2016Глава Минздрава Армении побеседовал с военнослужащими, раненными в ходе боев в зоне карабахского конфликтаДля обсуждения деталей лечения раненых и определения дальнейшей стратегии регулярно созываются консилиумы.
17:00 08/04/2016Состояние раненных вследствие ракетно-артиллерийского обстрела ВС Азербайджана армянских детей оценивается как средней тяжестиПо его слова, вероятно, через 7-10 дней детей выпишут из больницы.
21:04 05/04/2016Минздравом Армении установлено круглосуточное дежурство для оказания помощи раненным в ходе боевых действий АзербайджанаВсе подразделения системы министерства здравоохранения Армении работают в усиленном режиме.