10:00 28/12/2020Գերմանացի օդաչուն օդում ներարկիչ է պատկերել՝ ի նշան կորոնավիրուսի պատվաստումների մեկնարկիԳերմանացի օդաչու Սեմի Կրամերը երկնքում հսկա ներարկիչ է պատկերել՝ թռչելով 200 կիլոմետր, մարդկանց հիշեցնելու համար Եվրոպայում COVID-19 պատվաստումների սկսվելու մասին: 20-ամյա օդաչուն գծագրել էր այն...
12:00 27/12/202027.12.2020. Կորոնավիրուսի 485 նոր դեպք է գրանցվել, մահվան 18 դեպքԵրեկ՝ շաբաթ օրը կատարվել է 2258 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 485 նոր դեպք: Առողջացած է համարվում 444 առողջացած, արձանագրվել է 16 մահվան դեպք: ԱՆ-ից հայտնում են, որ...
20:30 26/12/2020Ճապոնիան արգելել է այլ պետությունների քաղաքացիների մուտքն իր երկիրՃապոնիան մինչև 2021 թվականի հունվարի վերջ արգելել է այլ պետությունների քաղաքացիների մուտքը երկիր։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հաղորդել է Kyodo News-ը: Ավելի վաղ Ճապոնիայում հայտնաբերվել էր...
13:21 26/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 784 նոր դեպք, մահացել է 39 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 784 նոր դեպք: Այս մասին համակարգող խորհրդին կից գործող գործառնական շտաբի պետի տեղակալ Բերդիա Սիճինավան հայտարարել է, կառավարության վարչակազմում կայացած...
11:35 26/12/2020Հետազոտում ենք կորոնավիրուսի մի քանի կասկածելի դեպք. Ամիրան ԳամղրելիձեԸնթանում է գենի մասնատո՞ւմ, կա թե՞ ոչ մուտացիա
11:10 26/12/202026.12.2020. Կորոնավիրուսի 586 նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2610 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 586 նոր դեպք: Առողջացել է 854 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 19 մարդ։ ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի...
21:05 25/12/2020Նոր կորոնավիրուսը թափանցում է գլխուղեղԱռհասարակ վարակները գլխուղեղի աշխատանքի վրա բացասաբար են անդրադառնում, եթե նույնիսկ վարակը քթում կամ կոկորդում է, ինչպես, օրինակ, մրսածության դեպքում է: Այս մասին գրում է «nkj.ru»-ն։ Մրսածության...
19:53 25/12/2020Ռոբին ռոբոտն ընկերանում է երկարատև բուժում անցնող երեխաների հետԱյսօրվանից Պրոֆ Ռ.Հ. Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնում երկարատև բուժում ստացող երեխաները նոր ընկեր կունենան՝ Ռոբին ռոբոտը։ Այս...
12:23 25/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 881 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 881 նոր դեպք: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 218 724 դեպք: Ապաքինվել է ևս 1 515 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում...
11:32 25/12/2020«Sputnik V» կորոնավիրուսային պատվաստանյութ արտադրողը պատրաստ է այն փորձարկել երեխաների վրա«Sputnik V» կորոնավիրուսային պատվաստանյութի մշակողը պատրաստ է, անհրաժեշտության դեպքում, ՌԴ Առողջապահության նախարարություն ներկայացնել երեխաների համար նախատեսված պատվաստանյութի ստեղծման նախագիծ,...
11:30 25/12/2020Հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ևս մեկ մուտացիաՆիգերիայում շրջանառվող կորոնավիրուսում կա ևս մեկ՝ այլ նոր մուտացիա, որը տարբերվում է մնացածից, հայտնում է «Africa CDC» համաաֆրիկյան առողջապահական կազմակերպությունը: Հիվանդությունների վերահսկման...
11:08 25/12/202025.12.2020. Կորոնավիրուսով 27 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 2866 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 621 նոր դեպք: Առողջացել է 1049 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 27 մարդ: Նրանցից 8-ը, ըստ առողջապահության...
19:45 24/12/2020Երկիր մոլորակը կանգնած է ջերմացման անշրջելի աղետի հնարավորության առջև2020 թվականին անտառային հրդեհների ռեկորդային ծավալներ գրանցվեցին Կալիֆոռնիայից մինչև Սիբիր, Ատլանտյան օվկիանոսում սկսվեցին աննախադեպ մեծ թվով ծովամրրիկներ: 2020 թվականը դարձավ պատմության մեջ ամենաշոգ...
13:47 24/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 972 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 972 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 216 843 դեպք: Ապաքինվել է ևս 2...
13:45 24/12/2020Զոհվածների նույնականացման սխալները շտապելու արդյունք են եղել. Արսեն Թորոսյան«Եղել են դեպքեր, երբ պարզվել է, որ նույնականացումն այնքան էլ ճշգրիտ չի իրականացվել, բայց նաև այդպիսի դեպքերը նույնպես կանոն են համարվում: Այնպես չի, որ մենք բարձր որակով չենք անում: Աշխարհում լինում...
11:45 24/12/2020Մարդու պլացենտայում առաջին անգամ հայտնաբերվել է միկրոպլաստիկՆոր ուսումնասիրությունն առաջին անգամ ապագա նորածինների պլացենտայում (ընկերք) առաջին անգամ միկրոպլաստիկ է հայտնաբերվել։ Գիտնականները եկել են այն եզրակացության, որ միկրոպլաստիկի մասնիկները, ամենայն...
11:07 24/12/202024.12.2020. Կորոնավիրուսի 702 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2743 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 702 նոր դեպք: Առոջացել է 1128 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
09:22 24/12/2020Նուբար Աֆեյանը Կանադայի վարչապետի հետ քննարկել է Moderna-ի պատվաստանյութի առաքումների հարցըModerna ընկերության համահիմնադիր Նուբար Աֆեյանը տեսակապով Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի հետ քննարկել է ընկերության Covid պատվաստանյութի՝ հնարավորինս շուտ առաքումների հարցը։ «Այսօր կեսօրին...
20:25 23/12/2020Րաֆֆի Հովհաննիսյանն արտերկրում սրտի բարդ վիրահատություն է տարելՀՀ արտաքին գործերի առաջին նախարար, «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն արտերկրում սրտի բարդ վիրահատություն է տարել.

20:50 09/06/2015В Армении зарегистрированы 7 случаев заболевания корью, наблюдается активизация эпидемиологической ситуацииАктивизация эпидемиологической ситуации по кори на сегодняшний день является одной из основных проблем, стоящих перед системой здравоохранения в Армении.
10:52 08/06/2015Число жертв вируса MERS в Южной Корее увеличилось до 6 человек, заразился первый школьникМинистерство образования Южной Кореи подтвердило случай заражения коронавирусом 16-летнего школьника.
18:29 05/06/2015Эпидемии кори в Армении нет, ситуация спокойная. Отчитывается МинздравВ Армении в плане распространения кори сохраняется спокойная эпидемиологическая ситуация. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения РА. Согласно информации, на май-июнь 2015 года в...
17:32 01/06/2015Глава Минздрава Армении: Врачи областных медучреждений получили возможность пройти переподготовку в первоочередном порядкеРаботающие в областных медучреждениях Армении врачи получили возможность в первоочередном порядке пройти за 2015 год переподготовку в двух крупных клиниках, с которыми уже подписаны Меморандумы о...
15:00 01/06/2015Когда в Армении будет сдан в эксплуатацию сверхсовременный онкологический центр? Ответил глава МинздраваУже в июле 2015 года завершится первый этап строительства Армянского онкологического центра превосходства.
17:31 30/05/2015Мэру Севана Рудику Гукасяну провели срочную операцию после сердечного приступаМэру Севана (город в Гегаркуникской области Армении) Рудику Гукасяну провели срочную операцию по стентированию после того, как этой ночью он был госпитализирован в ереванский медцентр «Эребуни» с...
15:50 30/05/2015Очередная угроза птичьего гриппа: Армения запретила импорт продукции птицеводства из СШАУказом начальника Государственной службы безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении Армена Айрапетяна, с 29 мая сего года и до отмены карантина запрещается импорт в...
16:30 28/05/2015Первый президент СССР М.Горбачев проходит лечение в московской больницеБывший президент СССР Михаил Горбачев рассказал, что у него не получается поправить свое здоровье и он находится в больнице.
10:31 25/05/2015Глава Минобороны Армении С.Оганян посетил центральный клинический военный госпитальМинистр обороны Армении Сейран Оганян накануне, 24 мая, посетил Ереванский центральный клинический военный госпиталь.
18:52 23/05/2015Глава Минздрава Армении обещал создавать благоприятные условия для снижения фармацевтическими компаниями цен на лекарстваМинистр здравоохранения Армении Армен Мурадян заявил, что возглавляемое им ведомство будет строго относиться к вопросу обеспечения населения качественными, безопасными и доступными лекарствами.
16:30 23/05/2015Армения и НКР активизируют сотрудничество в сфере здравоохранения. Президент Б. Сааякн отметил прогрессПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян встретился сегодня с участниками проходящего в Степанакерте выездного заседания Академии медицинских наук Республики Армения во главе с...
21:18 21/05/2015Глава Минздрава Армении отчитался по ситуации со вспышкой кишечной инфекции в детсаду города АрмавирМинистр здравоохранения Армении Армен Мурадян заявил, что состояние здоровья 12 воспитанников детского сада №9 города Армавир врачи оценивают как удовлетворительное.
19:26 19/05/2015Армения принимает участие в 68-й сессии Всемирной ассамблеи здравоохранения в ЖеневеВ швейцарской Женеве 18-26 мая проходит 68-я сессия Всемирной ассамблеи здравоохранения, на которой Армению представляет заместитель министра здравоохранения РА Гагик Мириджанян.
20:43 18/05/2015Среди жителей Еревана царит паника о вредном воздействии установленных на крышах зданий антенн мобильной связиУстановка антенн одним из операторов мобильной связи на крышах нескольких зданий в Ереване вызвала обеспокоенность жителей города: люди хотят знать, не будет ли это негативно влиять на их здоровье.
16:32 18/05/2015Спасительный смех… После встречи с Рубеном Варданяном в Армению приехал известный врач и клоун Пэтч Адамс«Это моя работа – доказать, что я могу бесплатно оказать людям самую дорогую услугу – здравоохранение – и сократить расходы на 90%».
19:36 14/05/2015Импортированная из Турции в Армению партия цыплят находится в карантине и в магазины не попадетГосударственная служба безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении признала факт импорта в республику партии бройлер-цыплят из Турции, отметив, что ввоз был осуществлен до...
15:00 14/05/2015Глава Союза птицеводов Армении С. Степанян: Импорт курятины из Турции был бы чреват непредсказуемыми последствиямиЗапрет был введен с целью предотвращения проникновения в Армению зарегистрированного в Турции вируса птичьего гриппа (типа H5N1).
19:44 13/05/2015В США хотят разрешить геям и бисексуалам выступать в качестве доноров кровиВ США администрация по делам продовольствия и медикаментов (FDA) предложила разрешить геям и бисексуалам становиться донорами крови.
18:15 12/05/2015ВОЗ планирует к осени оценить эффективность первых вакцин от Эболы, но «для испытаний не хватает заболевших»Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) планирует к концу лета получить первые данные об эффективности двух вакцин против Эболы, которые проходят испытания в странах Африки, но в случае провала...
20:53 11/05/2015В Армении некоторые фармацевтические компании снизили цены на лекарственные препаратыС учетом того, что лекарства являются первоочередным и социально значимым товаром министр здравоохранения Армении Армен Мурадян в ходе последовательных встреч с производителями в данной сфере...