14:04 07/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 501 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 2 501 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վերջին 24 ժամում երկրում ապաքինվել է 3 988 պացիենտ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից...
10:42 07/12/2020Հնդկաստանում անհայտ հիվանդությունից մեկ մարդ մահացել է, 350-ը տեղափոխվել են հիվանդանոցՀնդկաստանում անհայտ հիվանդությունից մեկ մարդ մահացել է, ավելի քան 350-ը տեղափոխվել են հիվանդանոց, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում անելով India TV- ին: Դեպքը տեղի է ունեցել Անդհրա-Պրադեշ նահանգի...
18:17 06/12/2020Ռուսաստանում կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի ռեկորդային աճ է գրանցվելՌուսաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 29 հազարից ավելի դեպք, 457 մարդ մահացել է, 21, 342-ը՝ դուրս է գրվել հիվանդանոցներից։ Լուրը փոխանցում է «ՌԻԱ...
12:19 06/12/2020Ռուս բժիշկները Ստեփանակերտում ընդունում են տեղի հիվանդներինԱրդեն սկսվել է երկրորդ ռազմական հոսպիտաի տեղակայումը Մարտակերտում։
12:13 06/12/202006.12.2020. Կորոնավիրուսի 978 նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2728 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 978 նոր դեպք: Առողջացել է 730 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 19 մարդ։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
13:59 05/12/2020COVID-19-ով հիվանդների թիվը մինչև նոր տարի աճ կգրանցի. ՀամաճարակաբանՌուսաստանի Դաշնությունում COVID-19 դեպքերի թիվը կաճի մինչ նոր տարի, իսկ մի շարք տարածաշրջաններում, հնարավոր է՝ դրանից հետո աճ գրանցվի, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ մեջբերելով համաճարակաբան Եվգենի...
12:27 05/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5450 դեպք, մահացել է 37 մարդՎրաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 450 նոր դեպք: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 158 հազար 154 դեպք: Ապաքինվել է ևս 2306 պացիենտ և նրանց...
11:26 05/12/2020Օրգանիզմի ռեակցիան՝ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումից հետոԿորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի ընդունումից հետո մարդու մոտ առաջանում է թուլություն, քնկոտություն, իսկ մարմնի ջերմաստիճանը բարձրանում է մինչև 37 աստիճան։ Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ի հետ զրույցում...
11:05 05/12/202005.12.2020. Կորոնավիրուսի 1267 նոր դեպք է գրանցվել, 35 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3305 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1267 նոր դեպք: Առողջացել է 1076 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 35 մարդ։ Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
19:24 04/12/2020Բանակցություններ են ընթանում դատագենետիկական նույնականացման նոր սարքի ձեռքերման շուրջՎերջին օրերին պարբերաբար հարցեր են հնչում ԴՆԹ նույնականացման հետազոտությունների հետ կապված, մասնավորապես, թե ինչ է այն և ինչպիսի կարողություններ ունի Հայաստանն այս ոլորտում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ...
15:18 04/12/2020Ջալալ Հարությունյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցիցՊաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի հերոս Ջալալ Հարությունյանը դուրս է գրվել հիվանդանոցից։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի...
12:15 04/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 068 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 5 068 նոր դեպք: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 152 704 դեպք: Ապաքինվել է ևս 2 336 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում...
11:07 04/12/2020Ճապոնիան տարածվող թռչնագրիպի պատճառով մեկ ամսվա ընթացքում ոչնչացրել է 2 միլիոն հավՆոյեմբերի սկզբից Ճապոնիան թռչնագրիպի պատճառով ոչնչացրել է երկու միլիոն հավ, ինչը առավելագույնն է մեկ սեզոնի ընթացքում: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ հղում կատարելով Ճապոնիայի գյուղատնտեսության...
11:01 04/12/202004.12.2020. Կորոնավիրուսի 1184 նոր դեպք է գրանցվել, 28 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3398 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1184 նոր դեպք: Առողջացել է 1762 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 28 մահվան դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության...
10:31 04/12/2020Ռուսաստանը սկսում է զանգվածային պատվաստումներ, քանի որ կորոնավիրուսի դեպքերն աճում ենԱվելի քան 100,000 մարդ Ռուսաստանում արդեն պատվաստվել է COVID-19-ի դեմ՝ ստանալով ռուսական Sputnik V պատվաստանյութը: Այդ մասին ասել է Ռուսաստանի առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն: Այս մասին...
09:49 04/12/2020Պատվաստանյութերը կդնեն կորոնավիրուսի համաճարակի վերջակետը․ փորձագետները հույս ունենՄեծ Բրիտանիան կովիդ 19 հիվանդության դեմ պատվաստանյութ կսկսի կիրառել եկող շաբաթվանից: Pfizer-BioNTech ընկերությունների կողմից համատեղ ջանքերով ստեղծված այս պատվաստանյութն այստեղ իշխանությունների...
13:19 03/12/2020ԱՄՆ նախկին նախագահներ Բուշը, Քլինթոնը և Օբաման ցանկանում են հրապարակայնորեն պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմԱՄՆ նախկին նախագահներ Բարաք Օբաման, Ջորջ Բուշը և Բիլ Քլինթոնը մտադիր են հրապարայնորեն պատվաստվել կորոնավիրուսային վարակի դեմ, որպեսզի քաջալերեն ամերիկացիներին ևս պատվաստվել: Այս մասին հայտարարել է...
11:57 03/12/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 260 նոր դեպք, Ադրբեջանում՝ 3 942Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 260 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 147 636 դեպք: Ապաքինվել է ևս 2...
11:17 03/12/2020Լապշինն այցելել է «Սմերչ»-ից ծանր վիրավոր հայ զինծառայողին ու դիմում է օգնությանԲլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը նախօրեին Երևանի հիվանդանոցներից մեկում այցելել է ծանր վիրավոր զինծառայողին, որը հարված է ստացել «Սմերչ» հրթիռային համակարգից: Լապշինը նաև տեսանյութ է հրապարակել։ «Կորցրել է...

20:31 11/12/2014В Сьерра-Леоне найдены тела свыше 100 человек, умерших от лихорадки ЭболаСвыше сотни тел умерших от лихорадки Эбола людей было обнаружено в районе шахты по добыче бриллиантов на востоке Сьерра-Леоне.
18:44 09/12/2014Глава Минобороны Армении С. Оганян ознакомился с проблемами в Ереванском гарнизонном клиническом госпиталеМинистр обороны Армении Сейран Оганян посетил сегодня Ереванский гарнизонный клинический госпиталь с целью ознакомления на месте с имеющимися в данном учреждении проблемами и проведенными здесь...
12:03 09/12/2014Число жертв малярии за 13 лет сократилось на 47% во всем мире. Доклад ВОЗОбщее количество смертей от малярии в период с 2000-го по 2013 годы сократилось на 47% во всем мире и на 54% в африканском регионе.
17:08 06/12/2014Из госбюджета Армении будет выделено 500 млн. драмов на проведение неотложных операций в случае инфарктаГосбюджетом Армении на 2015 год предусмотрено выделить 500 млн. драмов на расширение программы по проведению неотложных операций на сердце в случае острого инфаркта. Как передает пресс-служба...
16:49 05/12/2014ЧП в детсаду Егварда: в больницах все еще остаются четверо заболевших дизентерией малышейНа данный момент в медучреждениях продолжают оставаться четверо воспитанников детского сада города Егвард Котайкской области Армении.
14:36 04/12/2014Все виновники ЧП в детсаду Егварда будут наказаны. Обещание главы Минздрава Армении«Нам удалось локализовать очаг инфекции и пресечь распространение дизентерии», – заявил глава Минздрава РА, добавив, что данный инцидент был из ряда вон выходящим по числу заболевших.
20:02 02/12/2014ЧП в детсаду Егварда: в рационе заболевших дизентерией малышей были найдены запрещенные продуктыГосударственная служба безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении распространила заявление касательно причин инцидента в детском саду №1 города Егвард Котайкской области...
17:47 02/12/2014ЧП в детсаду Егварда: в больницах все еще остаются 15 малышейСемнадцать воспитанников детского сада №1 города Егвард Котайкской области Армении, проходивших стационарное лечение в местном медцентре «Наири», выписаны.
19:38 01/12/2014Посол Франции: В деле борьбы со СПИДом Армения является образцовой страной в регионеАрмения является образцовой страной в регионе по проводимой политике и программам в деле борьбы со СПИДом.
19:04 01/12/2014Благодаря срочным противоэпидемиологическим мерам в детсаду Егварда распространение дизентерии удалось остановитьДевять воспитанников детского сада №1 города Егвард Котайкской области Армении, проходивших стационарное лечение в ереванском медцентре «Наири», выписаны.
15:45 01/12/2014ЧП в детсаду Егварда: диагноз «дизентерия» подтвердился, в больницах все еще находятся десятки малышейНа сегодня стационарное лечение в медцентре «Наири» продолжают проходить 35 воспитанников детского сада №1 города Егвард Котайкской области Армении, еще 18 малышей проходят лечение в инфекционной...
17:37 29/11/2014ЧП в детсаду Егварда: у большинства госпитализированных детей обнаружен возбудитель дизентерииСегодня по настоянию врачей были госпитализированы еще 15 воспитанников (в возрасте от 3 до 6 лет) детского сада города Егвард Котайкской области Армении.
10:25 29/11/2014ВОЗ: Число жертв лихорадки Эбола возросло почти до 7 тыс. человекЧисло умерших от вируса лихорадки Эбола увеличилось до 6928 человек. Как передает «Интерфакс», об этом сообщает Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ). Общее число зараженных вирусом в мире...
18:26 25/11/2014В.Брежнева: Армения должна стать первой страной в СНГ, которая остановит эпидемию ВИЧ к 2020 годуВера Брежнева в качестве Посла доброй воли Объединенной программы ООН по ВИЧ/СПИДу (ЮНЭЙДС) для стран Восточной Европы и Центральной Азии посетила Армению Вера Брежнева, недавно назначенная Послом...
17:35 24/11/2014В России начали испытывать вакцины от вируса Эбола на обезьянахВ России разрабатываются несколько отечественных вакцин от вируса Эбола, некоторые из них уже находятся в стадии испытания на приматах.
18:02 21/11/2014ВОЗ заявляет о ликвидации вспышки лихорадки Эбола в Демократической республике КонгоВсемирная организация здравоохранения (ВОЗ) заявила о ликвидации вспышки лихорадки Эбола в Демократической республике Конго.
10:19 20/11/2014В мире отмечается День отказа от куренияЕжегодно в третий четверг ноября в большинстве стран мира отмечается Международный день отказа от курения (No Smoking Day).
10:11 20/11/2014Ученые: Несчастные браки увеличивают риск болезней сердцаУ несчастных в браке супругов выше риск болезней сердца – особенно у женщин. Как сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на Journal of Health and Social Behavior, к таким выводам пришли американские ученые,...
11:23 17/11/2014На утиной ферме в Великобритании подтвержден птичий гриппНа птицеферме на востоке английского графства Йоркшир подтвержден, по меньшей мере, один случай заболевания птичьим гриппом.
11:15 17/11/2014В мире отмечается День недоношенных детейСегодня, 17 ноября, в мире отмечается Международный день недоношенных детей (World Prematurity Day).