15:28 28/11/2020Աշխարհահռչակ պարբերականում հրապարակվել է բժիշկների նամակըՆամակի համահեղինակներից են Սամվել Դանիելյանը և Գևորգ Թամամյանը:
12:55 28/11/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 780 նոր դեպք, մահացել է 34 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 780 նոր դեպք: Այս մասին հայտարարել է միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի գործողությունների շտաբի ղեկավարի տեղակալ Բերդիա Սիճինավան՝ կառավարության...
11:55 28/11/202028.11.2020. Կորոնավիրուսով 39 հիվանդ է մահացելԸնդհանուր առմամբ, Հայաստանում գրանցել է կորոնավիրուսով հիվանդի մահվան 2 656 դեպք։
09:53 28/11/2020CDC. ԱՄՆ-ում COVID-19 հիվանդների թիվն արձանագրածից 8 անգամ ավելի էԱՄՆ-ում COVID-19 դեպքերի ընդհանուր թիվն ուրբաթ օրը կազմել է ավելի քան 12,8 միլիոն հիվանդ, հայտնում է Ջոնս Հոփքինսի համալսարանի կորոնավիրուսային կենտրոնը: Ըստ կենտրոնի տվյալների՝ զոհերի թիվն անցել է...
17:21 27/11/2020Արտավազդ Սահակյանի թիմը վիրահատել է խեղանդամված և այրվածքներով ավելի քան 300 վիրավոր«Մարմնի ճարտարապետի»՝ Արտավազդ Սահակյանի, կռիվն այս օրերին վիրահատարանում է: Արցախի դեմ սանձազերծված ադրբեջանաթուրքական լայնածավալ պատերազմի ընթացքում միկրովիրաբույժի ղեկավարած «Հերացի» թիվ 1...
13:46 27/11/2020ԱՊՀ երկրները Ռուսաստանից հետո առաջինը կստանան COVID-19-ի դեմ ռուսական պատվաստանյութերՖեդերացիայի խորհրդի խոսնակ Վալենտինա Մատվիենկոն հայտնել է, որ ԱՊՀ երկրները Ռուսաստանում զանգվածային պատվաստումների մեկնարկից հետո առաջիններից կստանան ռուսական պատվաստանյութը կորոնավիրուսային COVID-19...
12:25 27/11/2020Նոր արգելքներ Վրաստանում. չի գործի տրանսպորտը, փակվում են խանութներն ու ռեստորաններըՎրաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված նոր սահմանափակումներ են, գրում է Ալիք Մեդիան։ Նոյեմբերի 28-ից հունվարի 31-ը ներառյալ.
11:19 27/11/2020Վրաստանում կորոնավիրուսային վիճակը վատթարանում է․ արձանագրվել է 4 780 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 780 նոր դեպք: Այս մասին հայտարարել է միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի գործողությունների շտաբի ղեկավարի տեղակալ Բերդիա Սիճինավան՝ կառավարության...
13:59 26/11/2020Դեսպանին զարմացրել է փաստը, որ Զինվորի տանը կորոնավիրուսի որևէ դեպք չի գրանցվելԶինվորի տան հյուրը Նիդեռլանդների թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկոլաս Սխեմերսինն էր Հոլանդիայի հիմնադրամի մասնաճյուղի տնօրեն Հարություն Սիմոնյանի ուղեկցությամբ։ ԱՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավարի...
12:45 26/11/2020Գերմանիայում COVID-19- ի դեմ պատվաստումը տարիներ կտևիՀամաշխարհային բժշկական ասոցիացիայի (WMA) նախագահ Ֆրանկ Ուլրիխ Մոնտգոմերին կարծում է, որ գերմանական բնակչությանը կորոնավիրուսից պատվաստելը մեկ տարուց երեք տարի կպահանջի: Այս մասին գրում է Ria-ն։ «Դա...
12:35 26/11/2020Հայաստանը պատվիրել է 300 հազար բնակչի հաշվով պատվաստանյութ. Արսեն ԹորոսյանԿառավարության այսօրվա նիստին առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ներկայացրեց, որ նախորդ օրը կատարվել է 4383 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1785 նոր դեպք՝ նախորդ օրվա...
11:57 26/11/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 801 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 801 նոր դեպք: Տեղեկությունն այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավիրուսի 118 690 դեպք:...
11:12 26/11/202026.11.2020. Կորոնավիրուսի 1785 նոր դեպք է գրանցվել, 34 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4383 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1785 նոր դեպք: Առողջացել է 2142 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 34 մարդ։ Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության...
16:04 25/11/2020Կորոնավիրուսային հիվանդացության ցուցանիշն առավել բարձր է եղել Երևանում և Կոտայքի մարզումՆոր կորոնավիրուսային վարակով հիվանդացության վերլուծության արդյունքում պարզվել է, որ վերջին տասնօրյակում հիվանդացության ցուցանիշն առավել բարձր է եղել Երևան քաղաքում և Կոտայքի մարզում: Մասնավորպես այն...
13:11 25/11/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 071 նոր դեպք, Ադրբեջանում՝ 3 646Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 071 նոր դեպք: Տեղեկությունն այս մասին թարմացվել է կառավարության հատուկ կայքէջում, գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում...
12:00 25/11/2020Հայաստան են ժամանել հինգ բուժաշխատողներ, որոնք կաջակցեն հայ բժիշկներին COVID-19-ի դեմ պայքարումՄիացյալ Թագավորությունից Հայաստան են ժամանել հինգ բուժաշխատողներ, որոնք կաջակցեն հայ բժիշկներին՝ վերահսկելու COVID-19-ով ծանր հիվանդների բուժման գործընթացը: ԱՀԿ հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ...
11:12 25/11/202025.11.2020. Կորանավիրուսով 44 հիվանդ է մահացելՄեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1563 նոր դեպք:
10:45 25/11/2020Համբերություն և ժամանակ՝ կփորձենք ոտքի կանգնեցնել մեր բոլոր վիրավոր զինվորներին. «Հայրենիքի պաշտպանի» բժշկուհի«Հայրենիքի պաշտպանի» վերականգնողական կենտրոնում այս պահին բուժում է ստանում պատերազմի ընթացքում վիրավորված 120 զինվոր։
10:38 25/11/2020Պատվաստանյութերի արագ գլոբալ տարածման հույսեր կան. Oxford-AstraZeneca-ն էժան է և չի պահանջում ցածր ջերմաստիճանային պայմաններԲրիտանիայում և Բրազիլիայում 20 հազար կամավորների մասնակցությամբ փորձարկումների վաղ վերլուծությունը ցույց է տալիս, որ Օքսֆորդի համալսարանի և AstraZeneca-ի համատեղ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութը...

19:05 18/10/2014Россия активизирует помощь в борьбе с лихорадкой ЭболаРоссия намерена оказать дополнительную техническую и гуманитарную помощь странам Африки в борьбе с лихорадкой Эбола.
09:14 17/10/2014Вспышка лихорадки Эбола: Обама подписал указ о призыве резервистов для борьбы с вирусомПрезидент США Барак Обама подписал указ, санкционирующий призыв военных резервистов для борьбы с лихорадкой Эбола в Западной Африке.
11:20 16/10/2014Барак Обама обнимал и целовал медсестер, ухаживающих за зараженными Эболой пациентами – СМИВ разговоре с представителями прессы, состоявшимся после встречи президента США Барака Обамы с министрами и другими чиновниками, американский лидер признался, что целовал и обнимал медсестер из...
09:27 16/10/2014Вспышка лихорадки «Эбола»: на борьбу с вирусом Канада выделит дополнительно $27 млнВласти Канады намерены направить на борьбу с распространением смертельно опасного вируса Эбола в странах Западной Африки, наиболее пострадавших от вспышки заболевания, дополнительно 30 миллионов...
19:05 15/10/2014ООН бьет тревогу: к декабрю вирусом Эбола еженедельно будут заражаться до 10 тыс. человекООН заявляет, что международное сообщество не успевает за темпами распространения смертельного вируса Эбола: к декабрю еженедельно будут заражаться до 10 тыс.
17:33 14/10/2014ВОЗ: Жертвами лихорадки Эбола стали почти 4,5 тыс. человекЧисло зараженных вирусом геморрагической лихорадки Эбола к концу недели превысит 9 тысяч человек. Как передает «РИА Новости», об этом заявил на пресс-конференции в Женеве помощник генерального...
11:47 14/10/2014Глава Минздрава Армении примет участие в Первой Всероссийской конференции врачей в МосквеМинистр здравоохранения Армении Армен Мурадян сегодня с рабочим визитом отбыл в Москву. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава республики. В рамках визита Армен Мурадян примет участие в работе...
14:09 13/10/2014В Либерии началась забастовка врачей, которые лечат зараженных лихорадкой ЭболаВ Либерии на фоне продолжающейся эпидемии лихорадки Эбола национальную забастовку проводят медсестры и другой медицинский персонал.
09:49 13/10/2014Лихорадка Эбола в США: очередной заболевший госпитализирован в штате МассачусетсМедицинский центр города Брейнтри в американском штате Массачусетс попал в карантин из-за госпитализации больного с подозрением на Эболу.
17:02 11/10/2014Вспышка лихорадки «Эбола»: в Великобритании пройдут учения на случай распространения вирусаВ Великобритании пройдут учения на случай распространения лихорадки Эбола. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на сайт британского правительства. Отмечается, что в 8-часовых учениях примут...
12:40 11/10/2014В Киргизии хирурги провели операцию на сердце при свете мобильных телефоновВ Киргизии хирурги из-за отключения электроэнергии были вынуждены делать операцию на сердце при свете мобильных телефонов.
12:19 11/10/2014Число жертв лихорадки Эбола растет. В Испании – новый случай подозрения на инфицирование вирусомВ Либерии, Сьерра-Леоне, Нигерии и Гвинее стремительно растет число жертв лихорадки Эбола. Тем временем, в Испании – новый случай подозрения на инфицирование вирусом. Как передает «Первый канал», по...
09:29 10/10/2014Вспышка лихорадки Эбола: в Бразилии госпитализирован первый пациент с симптомами заболеванияВ Бразилии зафиксирован первый случай подозрения на лихорадку Эбола — пациент с соответствующими симптомами был госпитализирован в городе Каскавел (штат Парана).
09:12 10/10/2014Сегодня Всемирный день психического здоровьяВсемирный день психического здоровья (World Mental Health Day) отмечается в мире с 1992 года по инициативе Всемирной федерации психического здоровья (World Federation for Mental Health) с целью...
09:40 09/10/20149 октября – Всемирный день зренияВсемирный день зрения (World Sight Day) отмечается во второй четверг октября по инициативе Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ).
10:17 08/10/2014Вспышка лихорадки «Эбола»: США развернули в Либерии лаборатории для выявления заражения вирусомСША развернули в Либерии три мобильные медицинские лаборатории для выявления случаев заболевания геморрагической лихорадкой Эбола.
11:04 07/10/2014Число заболевших лихорадкой денге в Китае растет – свыше 21 тыс. человекКоличество заболевших лихорадкой денге в провинции Гуандун на юге Китая достигло 21 527 человек, шесть человек погибло.
09:58 07/10/2014В Испании выявлен случай заражения Эболой у человека, который никогда не бывал в АфрикеВласти Мексики объявили максимальный уровень санитарной тревоги в связи с первым случаем заболевания Эболой в соседнем американском штате Техас.
09:17 07/10/2014Вспышка лихорадки «Эбола»: для борьбы с вирусом Канада направит 300 тысяч защитных масокВласти Канады направят в страны Западной Африки 300 тысяч защитных масок в рамках борьбы с распространением в регионе смертельно опасного вируса Эбола.
15:37 06/10/2014Борьба с болезнью Альцгеймера. Нобелевская премия по медицине присуждена исследователям механизмов ориентации в пространствеЛауреатами Нобелевской премии в области медицины и физиологии в 2014 году признаны Джон О'Киф, Мэй-Бритт Мозер и Эдвард Мозер.