13:25 08/09/2020Արցախ մուտք գործելու համար այլևս անհրաժեշտ չէ ՊՇՌ թեստ հանձնելԱրցախի Հանրապետության պարետ, տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Ժիրայր Միրզոյանը ստորագրել է նոր որոշումներ, համաձայն որոնց հանրապետություն մուտք գործելու և ելք կատարելու սահմանափակումները...
12:17 08/09/2020Իսպանիան ԵՄ առաջին երկիրն է՝ կորոնավիրուսի 500,000-ից ավել դեպքերովԻսպանիան դարձել է Արևմտյան Եվրոպայի առաջին երկիրը, որտեղ նախօրեին նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն անցավ 500,000-ը։ Վարակի տարածման նոր բռնկումը համընկավ դպրոցների վերաբացման հետ: Այս մասին...
11:46 08/09/2020Արցախում բուժում է ստանում կորոնավիրուսով 37 հիվանդԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Մարտունու շրջանի Նոր Շեն գյուղում հաստատված...
11:10 08/09/202008.09.2020. Արձանագրվել են է կորոնավիրուսի 108 նոր և մահվան 4 դեպքերԱնցած մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 1864 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուս է ախտորոշվել 108 մարդու մոտ։ Անցած մեկ օրում 471 մարդ համարվել է առողջացած։ ԱՆ պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն,...
10:50 08/09/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 45 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 45 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը տարածում է հիվանությունների վերահսկման ազգային կենտրոնը: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր...
09:20 08/09/2020Ֆիլիպ Կարոյանի թիմն առաջարկում է կորոնավիրուսի դեմ պայքարի նոր եղանակԿովիդ 19 հիվանդության դեմ պայքարող Ֆրանսիայի գիտահետազոտական մի խումբ առաջարկում է կորոնավիրուսից պաշտպանվելու մի նոր միջոց` քթի սփրեյ, թարգմանաբար ցողիչ: Գիտահետազոտական խմբի ղեկավար, Սորբոնի...
20:35 07/09/2020ԱՀԿ-ն զգուշացնում է՝ այս համավարակը վերջինը չէ«Սա վերջին համավարակը չէ: Պատմությունը սովորեցնում է մեզ, որ հիվանդությունների և համավարակների բռնկումները մեր կյանքի մի մասն են: Երբ լինի հաջորդ պանդեմիան, աշխարհը պետք է ավելի պատրաստված լինի, քան...
17:42 07/09/2020Նավալնին դուրս է բերվել կոմայիցԲեռլինի «Charite» կլինիկայի բժիշկները Ալեքսեյ Նավալնիին դուրս են բերել արհեստական կոմայից: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասվում է մամուլի հաղորդագրության մեջ: Ըստ կլինիկայի տարածած...
17:07 07/09/2020Այս շաբաթ կսկսվեն կամավորներին COVID-19-ի դեմ ռուսական պատվաստանյութի ներարկումներըԱյս շաբաթ կամավորները կսկսեն ստանալ COVID-19-ի դեմ ռուսական պատվաստանյութի ներարկումները։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է ՌԴ առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն: Նշվում է, որ խոսքը...
16:33 07/09/2020Մեկ օրում ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսային հիվանդության 31,3 հազար դեպք է հաստատվելՎերջին մեկ օրվա ընթացքում ԱՄՆ-ում նոր տիպի կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի թիվն աճել է 31, 395-ով, մահացել է 403 հիվանդ, հայտնում է Ջոն Հոփքինսի համալսարանը։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, մեկ օր...
14:58 07/09/2020Սեպտեմբերի 15-ից մանկապարտեզները կբացեն իրենց դռները երեխաների առջևԳտնվելով «COVID 19» նոր կորոնավիրուսային հիվանդության կանխարգելման ճանապարհին՝ մասամբ վերսկսում ենք նախադպրոցական կրթությունը: Այս մասին տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանից։ Քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ...
14:30 07/09/2020Ռուսաստանի հիվանդանոցներում հայտնաբերվել է COVID-19 գրեթե 1000 օջախ«Ռոսպոտրեբնադզոր»-ի ղեկավար Աննա Պոպովան հայտնել է, որ Ռուսաստանում անհրաժեշտ է լուծել հիվանդանոցներում և սոցիալական հաստատություններում COVID-19-ի տարածման մասին տեղեկացնող համաճարակաբանների...
14:23 07/09/2020Արցախում գրեթե ամեն օր կորոնավիրուսով նոր վարակակիրներ են արձանագրվումԱրցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 3 նոր դեպք: Բոլոր վարակակիրները նախկինում հաստատված...
13:04 07/09/2020Ուկրաինան առաջին անգամ Հայաստանը դասել է կորոնավիրուսի այսպես կոչված «կանաչ» երկրների կատեգորիայինՀաշվի են առել ՀՀ-ում նոր տիպի կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակի դրական դինամիկան
12:33 07/09/2020Ֆրանսիայում գրանցվել է ավելի քան 7,000 Covid-19 նոր դեպք, փակվել են դպրոցներՖրանսիայի առողջապահական մարմինները նախօրեին հաղորդել են 7,071 նոր հաստատված կորոնավիրուսի դեպքերի մասին։ Շաբաթ օրը հաստատվել էր 8550, ուրբաթ օրը՝ 8,975 դեպք: Ուրբաթ օրվա ցուցանիշը երկրի համար եղել էր...
11:09 07/09/202007.09.2020. Կորոնավիրուսից 3 հիվանդ է մահացել, 62 նոր դեպք է գրանցվելԿորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3549 պացիենտ:
10:50 07/09/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 34 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 34 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծած stopcov.ge կայքում: Այսպիսով, այս պահի...
10:31 07/09/2020COVID-19- ի դեպքերի քանակով Հնդկաստանը աշխարհում զբաղեցնում է երկրորդ տեղըՀնդկաստանը կորոնավիրուսով վարակվածների թվով աշխարհում երկրորդ տեղն է զբաղեցրել. hիվանդությունn ախտորոշվել է ավելի քան 4,2 միլիոն մարդու մոտ, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Նախկինում երկրորդ տեղը...
09:25 07/09/2020Առաջին կարգի բացասական արյուն է անհրաժեշտ տեր Կիրակոս քահանա Սիմոնյանին փրկելու համարՎրաստանի հայերը սոցցանցերում օգնության կոչ են տարածում մոտ մեկ շաբաթ առաջ ավտովթարի ենթարկված Վիրահայոց թեմի հոգևոր հովիվ Տեր Կիրակոս քահանա Սիմոնյանի կյանքը փրկելու համար։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ,...

12:00 25/02/2012В Азербайджане закрылось 40% стационарных медицинских учрежденийВ результате осуществляемых в системе здравоохранения Азербайджана реформ, за последние 5 лет закрылись около 300 стационарных медицинских учреждений.
16:47 21/02/2012Госкомиссия по защите экономической конкуренции Армении разбирается с нарушителями на рынке лекарствВ ходе сегодняшнего заседания Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении возбудила производства в отношении допустивших правонарушения 15 компаний, которые...
10:31 17/02/2012«Айкакан жаманак»: Военный прокурор скоро будет выписан из больницыВоенный прокурор Армении Геворк Костанян чувствует себя лучше, и в конце недели будет выписан, сообщила газете «Айкакан жаманак» пресс-секретарь министра здравоохранения Шушан Унанян.
20:14 15/02/2012М. Ванян: В Армении сократилось число военнослужащих, признанных инвалидами в ходе несения службыОсвобождение от обязательной военной службы из-за проблем со здоровьем и получение группы инвалидности имеет различные плоскости оценки и не связаны друг с другом.
12:17 14/02/2012Педофилу Тер-Погосяну удалили опухоль: ему еще 12 дней предстоят в больницеПриговоренный к 15 годам лишения свободы за педофилию Сероб Тер-Погосян на днях был прооперирован и сейчас находится в удовлетворительном состоянии.
12:31 13/02/2012Эрдоган выписался из больницыПремьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган после перенесенной им 10 февраля второй операции на желудочно-кишечном тракте накануне выписался из больницы.
10:34 11/02/2012Подтверждена безопасность химиотерапии рака при беременностиБельгийские ученые пришли к выводу, что химиотерапия злокачественных опухолей безопасна при беременности и не требует ее прерывания, сообщает MedPage Today.
11:57 10/02/2012Лидер оппозиции Южной Осетии Джиоева пришла в сознаниеЭкс-кандидат в президенты Южной Осетии, одна из лидеров местной оппозиции Алла Джиоева, которая вечером 9 февраля была госпитализирована (после того как представители силовых структур попытались ее...
10:50 06/02/2012Г. Авагян: Параллельно увеличению числа кесаревых сечений в несколько раз сократилось число случаев смертейНемалое число составляют кесарева сечения и в случаях осложнений беременности, в частности, тяжелые гипертензии/преэклампсия, эклампсия, предлежание плаценты, поперечное положение плода и др.
16:29 27/01/2012«Подобно мячу, пинали из одной больницы в другую»-письмоВ редакцию Panorama.am поступило письмо от гражданина В., чей сын в настоящее время проходит воинскую службу в Нагорно-Карабахской Республике.
12:03 25/01/2012Высокие каблуки приводят к развитию плоскостопияИменно любовь к высоким каблукам отражается на том, что у женщин плоскостопие развивается чаще, чем у мужчин, утверждают эксперты из Университета Восточной Англии.
11:28 25/01/2012Газированные напитки провоцируют внутреннее ожирениеЕсли каждый день выпивать по литру обычной колы, то концентрация жира в печени и мышцах, окружающих органы в области живота, повысится, согласно датским ученым в лице доктора Бьорна Ричелсена из...
16:22 23/01/2012Медики: Число рождений увеличилось, а число абортов сократилосьНаиболее безопасный метод для прерывания нежелательной беременности – прерывание медикаментами. Об этом на пресс-конференции сообщила заведующая отделением оперативной гинекологии Центра сексуального...
16:37 21/01/2012Мать и дети семьи, пострадавшей в результате взрыва в Мартуни, находятся в реанимацииПострадавшая в результате прогремевшего накануне утром взрыва в сторожевом доме близ хлебобулочного завода армянского города Мартуни семья – четыре человека – до сих пор находятся в больнице.
15:14 21/01/2012Излучение мобильных телефонов защитило мышей от слабоумияЭлектромагнитное излучение мобильных телефонов способно предотвратить старческое слабоумие и даже нормализовать функции головного мозга в пожилом возрасте.
11:51 21/01/2012ВОЗ обеспокоена растущим числом «кустарных» абортовВ мире растет число абортов, сделанных без необходимой медицинской помощи. Это серьезно угрожает женскому здоровью, предупреждает Всемирная организация здравоохранения. По оценкам ВОЗ, доля женщин,...
12:32 20/01/2012Лечение рака без побочных эффектов стало возможнымОдно из самых пугающих последствий рака помимо высокой степени летальности - его разрушительное для организма лечение.
12:01 20/01/2012В Армении 19-летняя девушка отравилась медикаментамиС медикаментозным отравлением накануне в медицинский центр «Армения» была доставлена жительница 11-й улицы Айгестан города Ереван Жанна Гаспарян, 1993 года рождения.
17:25 19/01/2012США предоставят Армении грант для улучшения услуг «Скорой помощи»Агентство США по международному развитию (USAID) предоставит Армении грант в размере 500 тыс. долларов для улучшения доступности услуг «Скорой помощи», сообщает пресс-служба посольства США в Армении....
10:42 17/01/2012В Армении маленький ребенок выпил уксусную кислотуНакануне вечером из службы «1-03» поступило сообщение, что с отравлением уксусной кислотой в медицинский центр «Мурацан» доставлен житель Еревана Д.