12:17 21/08/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 15 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 15 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում...
11:43 21/08/2020Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի գրանցվելԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի գրանցվել: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 268...
11:07 21/08/202021.08.2020. Կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացել, 158 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 158 նոր դեպք, առողջացել է 217 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
10:40 21/08/2020Բժիշկները թույլ չեն տվել Նավալնիին տեղափոխել ԳերմանիաԱլեքսեյ Նավալնիի մամուլի քարտուղար Կիրա Յարմիշը հայտնել է, որ բժիշկները նրա վիճակը համարել են տեղափոխման ոչ ենթակա: Ըստ «ՌԻԱ նովոստի»-ի, որոշումը կայացվել է Մոսկվայից ժամանած մասնագետների...
20:14 20/08/2020Անվտանգության կանոնների խախտումներ հանգստյան տներում և մարզասրահում․ ԱԱՏՄՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինն այսօր ևս շարունակել է ստուգայցերը մայրաքաղաքում եւ մարզերում: Տեսչական մարմնի ուշադրության կենտրոնում է պարետի կողմից սահմանված անվտանգության նորմերի...
18:07 20/08/20205 երեխա նախնական սուր էկզոգեն թունավորում ախտորոշմամբ տեղափոխվել է հիվանդանոցՄոտ 1 ժամ առաջ «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոց են տեղափոխվել 5 երեխաներ՝ նախնական սուր էկզոգեն թունավորում ախտորոշմամբ։ Հիվանդանոցի մամուլի խոսնակ Շուշան Դանիելյանը հայտնում է, որ ներկա պահին...
17:28 20/08/2020Կորոնավիրուսային պատվաստանյութը արգելված է հղի կանանցԿորոնավիրուսային վարակի դեմ պատվաստանյութը արգելվում է ներարկել հղի և կրծքով կերակրող կանանց: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»- ն՝ ներկայացնելով կորոնավիրուսի դեմ ռուսական պատվաստանյութի օգտագործման...
17:02 20/08/2020800 հազար մարդ առաջինը կստանան COVID-19-ի պատվաստանյութը ԼատվիայումԼատվիան ընտրել է այն մարդկանց, որոնք ենթակա են կորոնավիրուսի դեմ առաջնահերթ պատվաստման: Ցանկում ընդգրկված է մոտ 800 հազար մարդ: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ, հինգշաբթի BNS-ին ասել է Լատվիայի...
15:59 20/08/2020Սառեցված մթերքը կարող է փոխանցել կորոնավիրուսըՍինգապուրի կենսաբաններն ապացուցել են, որ սառեցված սնունդը կարող էր Չինաստանում, Վիետնամում ու այլ երկրներում կորոնավիրուսի բռնկում առաջացնել: «Նոր տիպի կորոնավիրուսի մասնիկները կարող են ապրել այն...
15:15 20/08/2020Չինաստանը գնահատել է COVID-19-ի դեմ առաջին՝ ռուսական պատվաստանյութըՉինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ԱՆ համաճարակի դեմ պայքարի հատուկ հանձնաժողովի ղեկավար Ժոնգ Նանսանը բարձր է գնահատել կորոնավիրուսի դեմ Ռուսաստանի պատվաստանյութը՝ նշելով, որ մեծ ձեռքբերում է...
13:00 20/08/202046,7 միլիոն ԱՄՆ դոլար՝ հանուն Լիբանանի պայթյունից տուժած 100,000 երեխայիՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն անում է հնարավորը՝ երեխաների անվտանգությունն ապահովելու, վերականգնողական ծառայություններ տրամադրելու և երիտասարդ կամավորներին աջակցելու համար
12:09 20/08/2020Արթուր Ասոյանը համաձայն չէ Արսեն Թորոսյանի հետ, իսկ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Արթուր Ասոյանի հետՎանաձորի տեքստիլի երկու ֆաբրիկաներից մեկում 200 նմուշից 50-ը դրական է եղել
11:40 20/08/2020Հունվարից ի վեր առաջին անգամ Պեկինի փողոցներում «դիմակների ռեժիմը» չեղարկվել էԱյս տարվա հունվարից ի վեր առաջին անգամ Պեկինի բնակիչներին թույլ են տվել փողոց դուրս գալ առանց բժշկական դիմակի: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով մայրաքաղաքի զանգվածային...
11:39 20/08/2020Մենք գիտենք, որ 100 նոր դեպքից 2-3 մահվան պարտադիր դեպք ենք ունենալու. Նիկոլ ՓաշինյանԿառավարության այսօրվա նիստում առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնեց, որ նախորդ օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակի 263 նոր դեպք և կատարվել է 1993 թեստավորում: Նրա խոսքով,...
11:26 20/08/2020Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 7 քաղաքացու մոտԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է ևս 7 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրներից 5-ը Ստեփանակերտ քաղաքից են,...
11:09 20/08/2020«Վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի գիտական կենտրոն»-ը մարտի 20-ից սպասարկել է 1800 պացիենտԱրդեն հինգ ամիս է վերապրոֆիլավորվել է, որպես նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի կենտրոն
11:05 20/08/202020.08.2020. Կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել, 263 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 263 նոր դեպք, առողջացել է 250 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
10:51 20/08/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 9 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 9 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում...
10:26 20/08/2020Միջին Արևելքում կորոնավիրուսից մահվան ամենաբարձր թվերն Իրանում է գրանցվելԵվս 20 000 կորոնավիրուսի մահվան դեպքերով Իրանը գերազանցել է Միջին Արևելքի երկրներին՝ գրանցելով ամենաբարձր ցուցանիշը: Այս մասին գրում է Ամերիկայի Ձայնը։ Հայտարարությունը եղավ այն ժամանակ, երբ...
20:26 19/08/2020Պապի կողմից ծեծի ենթարկված 6-ամյա երեխայի վիճակը ծայրահեղ ծանր էՏավուշի գյուղերից մեկում 58-ամյա տղամարդը ծեծել է 6-ամյա և 4-ամյա թոռներին. նա ձերբակալվել է, երեխաները հոսպիտալացվել են։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի մամուլի խոսնակ...

18:06 25/05/2011В Институте гематологии Азербайджана из-за антисанитарии и халатности врачей скончались 9 детейВ Институте гематологии и трансфизиологии Азербайджана произошли страшные события. Из осведомленных источников сайту «Pia.az» стало известно, что за последние 2 недели в этом Институте скончались 9...
16:52 20/05/2011Бако Саакян принял кардиологов из АрменииПрезидент Республики Арцах Бако Саакян 20 мая принял директора кардиологического центра «Норк-Мараш» Лиду Мурадян и хирурга Ара Ананяна.
12:23 20/05/2011Китай подарил Армении 88 машин скорой помощиИз Китая в Армению поступила первая партия автомобилей скорой медпомощи в рамках соответствующего гранта.
12:17 20/05/2011«Доктор Смерть» попал в больницуБывший врач Джек Кеворкян, известный под прозвищем "доктор Смерть", попал в больницу с пневмонией и заболеванием почек, сообщает Agence France-Presse.
11:40 20/05/2011Состояние пострадавшего в ДТП 7-летнего мальчика остается стабильно тяжелымСемилетний Гор Айрапетян, получивший ожоги в результате крупного ДТП на улице Арцаха, вышел из шока, и сейчас его состояние оценивается как стабильно тяжелое.
18:41 10/05/2011По ошибке вместо 7-летнего Геворка в операционной оказался 4-летний Нарек: Врачи уволены, под директором шатается креслоНесколько сотрудников медицинского центра «Сурб Аствацамайр» (Святой Богородицы) Еревана уволены за необоснованное хирургическое вмешательство.
16:22 07/05/2011Назик Авдалян переведена из отделения реанимации в палатуЧемпионка мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян переведена из отделения реанимации медицинского центра “Эребуни” в палату, сообщили нам в больнице.
15:26 07/05/2011Г. Гусейнова: Родственные браки- причина широкого распространения гемофилии в АзербайджанеСегодня в Азербайджане значительную часть из 1 тыс. 300 больных гемофилией составляют дети. По мировой статистике, лишь один из ста тысяч человек болеет гемофилией, в то время как в Азербайджане...
20:00 28/04/2011Операция Назик Авдалян прошла успешноКак сообщила нашему корреспонденту пресс-секретарь министерства здравоохранения Шушан Унанян, находящаяся в медцентре «Эребуни» Назик Авдалян сегодня была прооперирована.
16:46 28/04/2011В Грузии растет число зараженных СПИДом - две смерти за суткиЗа прошедшие стуки в Грузии от СПИДа скончались еще два человека. Как заявили Кавказ-Пресс в Центре СПИД Грузии, причиной смерти 43-летней женщины и 44-летнего мужчины является запоздалое обращение...
10:27 27/04/2011Чемпионку мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян готовят к операцииВ медицинском центре «Эребуни» подтвердили предварительный диагноз, поставленный Назик Авдалян в Гюмри – перелом ребра и ушиб костного мозга.
16:52 26/04/2011Медцентр «Эребуни» готов принять Назик АвдалянЧемпионка мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян на специально оборудованной машине скорой помощи вывезена из Гюмри в Ереван.
15:08 26/04/2011Назик Авдалян попала в аварию. В ближайшие часы она будет доставлена из Гюмри в ЕреванИзвестная армянская спортсменка, чемпионка мира по тяжелой атлетике Назик Авдалян сегодня утром попала в аварию и находится в реанимации в хирургической клинике имени Гюльбенкяна в Гюмри.
14:53 25/04/2011Состояние Юрия Варданяна стабильное, его жизни не грозит опасностьЛегендарному тяжелоатлету, советнику президента Армении Юрию А.Варданяну не грозит опасность, его состояние стабильное.
13:56 25/04/2011Минздрав Армении отмечает высокую эффективность борьбы против малярии в стране25 апреля отмечается Всемирный день борьбы против малярии, которая продолжает угрожать здоровью 40% населения планеты.
14:48 16/04/2011Врачи-генетики в Азербайджане не смогли определить пол новорожденногоВ селе Амсар Гышлаг Гусарского района Азербайджана, как утверждает телеканал ANS, родился ребенок неизвестного пола.
14:52 14/04/2011Реклама «АрменТел» оказалась полезной – для больных детей из разных областей АрменииЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) выделила часть средств, полученных от рекламных акций, на лечение детей из социально необеспеченных семей в разных областях Армении.
18:30 11/04/2011Иранские ученые разработали новый препарат для лечения ракаСотрудники университета «Азад» иранского города Казвин совместно с другими передовыми специалистами разработали новый препарат для лечения рака.
10:22 08/04/2011В Китае от молочного отравления умерли трое детейТрое детей умерли в провинции Ганьсу на северо-западе Китая от отравления нитритом, содержавшимся в молоке, сообщает агентство РИА Новости со ссылкой на Синьхуа.
20:18 07/04/2011Более 30 детей из Армении будут бесплатно прооперированы в ЕвропеКак уже указывалось, на проходящей неделе в Ереване находится прибывшая из Европы группа врачей, которые совместно с общественной благотворительной организацией «Детская ассоциация Армении» уже 20...