11:26 27/08/2020Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 3 նոր դեպքԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է 3 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրներից 2-ը Մարտակերտ, իսկ 1-ը՝ Ճարտար...
11:06 27/08/202027.08.2020. Կորոնավիրուսով 4 հիվանդ է մահացել, 203 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 203 նոր դեպք, առողջացել է 262 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 4 մարդ, որից մեկն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
15:26 26/08/2020Ղազախստանը ավելի քան 2 միլիոն ռուսական կորոնավիրուսային պատվաստանյութ ձեռք կբերիՌուսաստանը Ղազախստանին կտրամադրի ավելի քան 2 միլիոն «Sputnik V» կորոնավիրուսային պատվաստանյութ։ Լուրը փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար Կիրիլ...
11:14 26/08/202026.08.2020. Կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացել, 131 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 131 նոր դեպք, առողջացել է 251 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ, որից 4-ը, առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, ունեցել...
11:04 26/08/2020Ովքեր են առավել հաճախ մահանում կորոնավիրուսիցԳիտնականների ուսումնասիրության արդյունքները
10:25 26/08/2020Երևանում պայթյունից տուժած բնակիչները կապահովվեն ժամանակավոր կացարաններովԵրևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը քաղաքապետարանի համապատասխան ստորաբաժանումներին հանձնարարել է Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունից տուժած բնակիչներին ապահովել...
09:55 26/08/2020Երևանում պայթյունից տուժած քաղաքացիներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր էԵրևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով 2 քաղացի հոսպիտալացվել են «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց: Այս մասին հայտնում է առողջապահության...
20:22 25/08/2020Գերմանական կլինիկան չեղարկել է մամուլի ասուլիսը՝ Նավալնիի առողջականի վերաբերյալԳերմանական «Charite» կլինիկան, որտեղ տեղափոխվել է Ալեքսեյ Նավալնին, չեղյալ է հայտարարել ասուլիսը, որի ժամանակ նախատեսվում էր քննարկել նրա առողջական վիճակը: Այդ մասին հայտնում է «Գազետա․ռու»-ն:...
17:17 25/08/2020Ուկրաինան կարանտինային ռեժիմը կպահպանի մինչև նոյեմբերՈւկրաինայի կառավարությունն առաջարկում է երկարաձգել կորոնավիրուսային վարակի պատճառով ներդրված կարանտինը մինչև այս տարվա նոյեմբերի 1-ը,: Այս մասին հայտնել է վարչապետ Դենիս Շմիալը: «Գազետա.ռու»-ի...
13:52 25/08/2020ԱՆ ծախսերը՝ կորոնավիրուսի կանխարգելման, վերահսկման, բուժման շրջանակներումՀՀ առողջապահության նախարարությունը երկրում կորոնավիրուսային համավարակի (COVID-19) կանխարգելման, վերահսկման, բուժման և այլ համալիր միջոցառումների շրջանակներում իր կողմից իրականացված փաստացի ծախսերի...
13:32 25/08/2020Կորոնավիրուսով կրկնակի վարակվելու դեպքեր՝ Նիդերլանդներում և ԲելգիայումՆիդերլանդներում և Բելգիայում COVID-19-ից վերականգված երկու հիվանդներ կրկին վարակվել են կորոնավիրուսով, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն։ Ավելի վաղ, Հոնկոնգի համալսարանի (HKU) հետազոտողները հաղորդել էին...
12:47 25/08/2020Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 19-րդ պացիենտըՎրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է ևս մեկ մարդ: Հիվանդությունների վերահսկման ազգային կենտրոնի կայքի տեղեկատվության համաձայն, այս պահի դրությամբ Վրաստանում «կովիդ 19»-ից մահացել է 19 մարդ: 1tv.ge-ի...
12:08 25/08/2020Արցախում կորոնավիրուսի դեպք չի գրանցվելԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի գրանցվել: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 271...
11:18 25/08/202025.08.2020. Կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացել, 111 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 111 նոր դեպք, առողջացել է 426 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են...
17:53 24/08/2020Ինչ մարդիկ փողոցում են, կորոնավիրուսային հիվանդության դեպքերի աճ կա. ԼուկաշենկոԲելառուսի Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ երկրում նախագահական ընտրություններից հետո սկսված փողոցային գործողությունները բացասաբար են անդրադառնում կորոնավիրուսային իրավիճակի վրա։ Լուրը գրում է...
17:17 24/08/2020172 երկիր միացել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման գործընկերությանը172 երկիր միացել է COVAX միջազգային մեխանիզմին, որի նպատակն է բոլոր երկրներին արդարության հիմունքներով ապահովել կորոնավիրուսի պատվաստանյութով, երբ այն ստեղծվի: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ այս մասին երկուշաբթի...
16:38 24/08/2020ԱՄՆ-ն ցանկանում է արագացնել օքսֆորդյան պատվաստանյութերի ձեռքբերումըԱՄՆ առաջնորդ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը քննարկում է Մեծ Բրիտանիայում մշակված կորոնավիրուսային պատվաստանյութի արագ տեմպով ձեռք բերելու հարցը: «Գազետա.ռու»-ն փոխանցում է, որ պատվաստանյութը ստեղծվել է...
16:14 24/08/2020ԱՀԿ-ն չի բացառում կորոնավիրուսով նորից վարակվելու հավանականությունըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) չի բացառում, որ մարդիկ կարող են երկրորդ անգամ վարակվել կորոնավիրուսով, գրում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ մեջբերելով ԱՀԿ փորձագետ Մարիա վան Կերկովեի խոսքը։...
15:00 24/08/2020Առաջին անգամ ցողունային բջիջներից մարդու սիրտ է աճեցվելԱՄՆ Միչիգան նահանգի համալսարանի գիտնականներին առաջին անգամ հաջողվել է լաբորատոր պայմաններում ցողունային բջիջներից ստանալ մարդու փոքր սիրտ: bioRxiv պորտալի տարածած տեղեկությունը փոխանցում է «Գազետա...

17:42 26/08/2011Массовое отравление во время свадьбы в ресторане «Континенталь»Во время свадьбы в ресторанном комплексе «Континенталь» в районе Норагавит Еревана накануне зафиксирован случай массового пищевого отравления.
15:20 23/08/2011Министр здравоохранения Азербайджана увольняет всех врачей старше 65-и летВ медицинских учреждениях Азербайджана начался процесс увольнения врачей старше 65-и лет. Такой приказ издал министр здравоохранения Озтай Ширалиев. Из достоверных источников стало известно, что...
14:27 18/08/2011Две армянские фармацевтические компании получили разрешение на импорт психотропных средствПравительство Армении разрешило двум армянским фармацевтическим компаниям импортировать психотропные средства в страну.
10:28 18/08/2011Кофеин защищает от рака кожиУченые из Рутгерского университета выявили, что кофеин обладает защитным эффектом: он способен нейтрализовать вредное воздействие ультрафиолетовых лучей на кожу и снижает риск развития рака кожи,...
18:54 16/08/2011Во Франции появился новый «доктор-смерть»Коллектив Медицинского центра Кот-Баск в Байонне (Атлантические Пиренеи, Франция) создал комитет в поддержку врача, обвиненного в проведении эвтаназии неизлечимо больным пациентам, сообщает TF-1.
15:21 13/08/2011Политические деятели Армении также прибегают к пластическим операциямК услугам пластических хирургов в Армении прибегают в основном молодые люди в возрасте 18-35 лет, которые в большинстве случаев оперируют нос и грудь.
13:19 13/08/2011Новых случаев пастереллеза в Уши не зарегистрировано - МинсельхозВ селе Уши Арагацотнской области осуществляется серьезный контроль и после 4 августа новых случаев пастереллеза у крупнорогатых животных не обнаружено.
17:02 08/08/2011В Армении в этом году жертвами ботулизма стали 27 человек, трое – с летальным исходомВ 2011 году в Армении зафиксировано 16 случаев ботулизма, жертвами которых стали 27 человек, из них трое – дети до 14 лет.
18:47 05/08/2011В Израиле уволилось более 1000 врачейБолее тысячи врачей-ординаторов подадут в отставку в знак протеста против низкой зарплаты и плохих условий труда.
15:14 05/08/2011Pia.az: Все больные лейкемией дети в Азербайджане могут умереть из-за дефицита лекарствГлава азербайджанского «Общества борьбы с лейкемией» Мехрибан Багышова в беседе с сайтом «Pia.az» рассказала, что все дети, больные лейкемией в Азербайджане, могут умереть, поскольку в стране есть...
15:51 04/08/2011В Грузии с начала года увеличилось количество случаев заражения СПИДом и летального исходаВ Грузии скончался очередной больной СПИДом, им оказался 33 летний мужчина. Как сообщили в Центре СПИД Грузии, этот случай смерти от ВИЧ-инфекции является первым в этом месяце. Причиной смерти стал...
11:33 04/08/2011Троим пострадавшим в Турции россиянам требуются операцииТроим россиянам, пострадавшим накануне в ДТП в Турции, должны сделать операции. Автобус с туристами, направлявшимися на экскурсию, перевернулся на трассе неподалеку от города Сиде. Водитель не...
11:29 01/08/2011В аэропорту Минвод обнаружена бомба времен второй мировой войныВ воскресенье 31 июля около 11.00 в международном аэропорту "Минеральные Воды" была обнаружена бомба времен Великой Отечественной войны.
11:48 28/07/2011За шесть месяцев в Армении зарегистрировано 89 случаев укуса змеи, один – смертельныйЗа шесть месяцев этого года в Армении зарегистрировано 89 случаев укуса змеи, один из них с летальным исходом.
10:56 28/07/2011Турецкие курорты продолжают представлять опасностьЛюбителей отдыха на турецких пляжах и курортах вновь ожидает неприятное известие: около 100 русских туристов, отдыхавших на турецком курорте Аланья, попали в больницу с кишечной инфекцией.
12:25 27/07/2011Германия заявила о победе над кишечной инфекциейГерманский институт имени Роберта Коха сообщил, что кишечная инфекция прекратилась. В стране за последние три недели не было отмечено ни одного нового случая заражения бактерией E. Coli, передает...
17:06 26/07/2011В Азербайджане резко растет число детей высокопоставленных чиновников, страдающих наркоманиейСогласно официальным и неофициальным источникам, из года в год в Азербайджане растет число преступлений, связанных с наркотиками.
13:58 11/07/2011Рекомендации минздрава по условиям труда при высокой температуреВ связи с установившейся в Армении жаркой погодой министерство здравоохранения напоминает, что условия труда при высокой температуре воздуха регулируются статьей 153 Трудового кодекса.
13:47 08/07/2011Минздрав Армении в панике от жары обращается к населению с призывом и советамиМинистерство здравоохранения Армении ввиду того, что на всей территории республики установилась жаркая и сухая погода (ситуация даже в повышенной степени пожароопасная), а температура воздуха, по...
15:14 07/07/2011Бельгия оказывает финансовую поддержку строительству онкоцентра в АрменииБельгия оказывает финансовую поддержку Армении в строительстве нового ядерного ускорителя и онкологического центра.