12:35 24/08/2020Արցախում կորոնավիրուսի 1 նոր դեպք է հաստատվելԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք է հաստատվել: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչ է, նախկինում...
12:15 24/08/2020Վարդենիսում կորոնավիրուսի նոր բռնկում է սկսվելՎարդենիս համայնքում կորոնավիրուսի համավարակի նոր բռնկում է սկսվել։ «Հարգելի համաքաղաքացիներ, խնդրում և պահանջում ենք պահպանել հակահամաճարակային անվտանգության բոլոր կանոնները, մի թուլացրեք...
11:49 24/08/2020Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 10 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 10 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված՝ stopcov.ge կայքում: Այսպիսով, այս պահի...
11:14 24/08/2020Բլոգերների հիվանդությունՊլաստիկ վիրաբույժը ներկայացրել է բլոգերների խնդիրն ու ինչպես ազատվել դրանից:
11:06 24/08/202024.08.2020. Կորոնավիրուսով 3 հիվանդ է մահացել, 33 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 33 նոր դեպք, առողջացել է 58 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է երեք մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
10:13 24/08/2020Մահացել է «պատմության մեջ ամենածեր տղամարդը»Մահացել է ոչ պաշտոնապես պատմության մեջ ամենածեր տղամարդը համարվող Հարավ-Աֆրիկյան հանրապետության 116-ամյա բնակիչ Ֆրեդի Բլոմը։ Այս մասին գրում է Լենտա.ռու կայքը։ Նա ծնվել էր 1904 թվականի մայիսի 8-ին։...
20:00 22/08/2020Անլար ականջակալները վնասակար ենBluetooth-ականջակալներն առավել վտանգավոր են առողջության համար ուղեղին մոտ ճառագայթվող էլեկտրամագնիսական ալիքների պատճառով։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այդ մասին «Փրայմ» գործակալությանն ասել է դոցենտ...
18:00 22/08/2020Վրաստանում մեկուկես ամսական երեխայի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվելՎրաստանում մեկուկես ամսական նորածնի մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուս: Տեղեկությունն այս մասին Վրաստանի Առաջին ալիքին հաստատել են Վախտանգ Բոճորիշվիլու անվան կլինիկայում: Նրանց փոխանցմամբ, կորոնավիրուս է...
14:37 22/08/2020Ինչու են կորոնավիրուսի դեպքերը շատ ԱՄՆ-ումԱՄՆ-ում կորոնավիրուսի դեպքերի աճի երկու պառճառ կա։ kp.ru-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հայտարարել է ամերիկացի հայտնի վարակաբան Կոնստանտին Չումակովը։ «Բնակչությունը բավականին ակտիվ է, երկիրը բաց է։...
13:53 22/08/2020Նունե Ներսիսյան. Թորոսյանի համար առողջապահությունը բիզնես է«Paracelsus» ՀԿ հիմնադիր և ղեկավար Նունե Ներսիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Մարալիկի ծննդատան ապագան այդպես էլ մնացել է օդում կախված։ 7 ամիս ծննդատան աշխատակիցներին ԱՆ-ն բառի բուն իմաստով...
11:36 22/08/2020Կորոնավիրուսի 9 նոր դեպք՝ ՎրաստանումՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 9 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում: Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր...
11:21 22/08/2020Արցախում կորոնավիրուսով 2 հիվանդի առողջական վիճակը ծանր էԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի գրանցվել: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 268...
11:00 22/08/2020Աշխարհում ավելի քան 800 հազար մարդ դարձել է COVID-19- ի զոհԵրկիր մոլորակի վրա կորոնավիրուսային վարակի հետևանքով մահացության դեպքերը գերազանցել են 800 հազարը: Worldometer պորտալի տվյալները հրապաևակել է «Գազետա ռու»-ն: Շաբաթ օրը ժամը 7.34-ին ստացված...
09:29 22/08/2020ԱՀԿ-ն կանխատեսել է կորոնավիրուսային համավարակի ավարտի ժամկետըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրեյեսուսը կորոնավիրուսի վարակի ավարտին երկու տարի է տվել։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Ռոյթերսը։ ԱՀԿ տնօրենը...
15:18 21/08/2020«Քանի կար աշխատատեղ էին ավելացնում՝ ի՞նչ եղավ հանկարծ»Մարալիկի ծննդատունը 17 գյուղի է սպասարկում, 7 ամիս ախատավարձ չի ստացել։
14:03 21/08/2020Դաժանորեն ծեծի ենթարկված 4-ամյա երեխայի մոտ դրական դինամիկա կաՏավուշի մարզում դաժանորեն ծեծված 6-ամյա երեխայի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, նրա կյանքին դեռևս վտանգ է սպառնում: «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ի բժիշկները շարունակում են պայքարել փոքրիկի կյանքի...
13:26 21/08/2020Շիրակում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպքՕգոստոսի 21-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով Շիրակի մարզի 29 բնակիչ է բուժվում։ Շիրակի մարզպետարանից ներկայացված տվյալների համաձայն, մարտի մեկից մինչ օրս...
13:17 21/08/2020Թուրքիան պատրաստվում է փորձարել կորոնավիրուսի դեմ ռուսական պատվաստանյութըԹուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան հայտնել է, որ Ռուսաստանի` կորոնավիրուսի դեմ մշակվող պատվաստանյութերը կփորձարձկվեն նաև Թուրքիայում: Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։ Նա նշել է, որ...
12:33 21/08/2020Ինչո՞ւ են մարդիկ երկրորդ անգամ վարակվում կորոնավիրուսովԱՄՆ-ի Մասաչուսեթս նահանգի հանրային հիվանդանոցի մասնագետները պարզել են, թե ինչու են մարդիկ նորից վարակվում կորոնավիրուսով: Հետազոտության արդյունքները հրապարակվել են Cell ամսագրում, փոխանցում է...

13:13 04/07/2011В Турции скончалась россиянка, находившаяся в коме после отравления суррогатным алкоголемВ Турции скончалась пятая гражданка России, отравившаяся некачественным алкоголем на яхте вблизи турецкого города Бодрума.
14:18 28/06/2011Сейран Оганян: О здоровье призывников будут заботиться грамотные врачиМинистр обороны Армении Сейран Оганян и министр науки и образования Армен Ашотян приняли участие в торжественной церемонии вручения лейтенантских званий выпускникам Ереванского государственного...
11:35 13/06/2011В Германии от кишечной инфекции погибли уже 35 человекЖертвами кишечной инфекции в Германии стали уже 35 человек. Об этом, как сообщает «Газета.ru», заявил журналистам министр здравоохранения страны Даниель Бар. Не смотря на то, что источник вспышки...
12:46 11/06/2011Онкологи Армении посетили АрцахПрезидент Республики Арцах Бако Саакян 10 июня принял директора Национального онкологического центра РА, академика Национальной академии наук Армении Айро Галстяна и его заместителей.
19:19 08/06/2011Кишечная инфекция дошла до соседней ГрузииПосле поездки в Лондон в Тбилиси от кишечной инфекции, вызываемой штаммом бактерии E. coli, умерла 32-летняя женщина, сообщила в среду грузинская телекомпания «Рустави 2». «В Грузии и раньше особенно...
10:02 07/06/2011Министры сельского хозяйства стран ЕС и депутаты Европарламента обсудят ситуацию с кишечной инфекциейМинистры сельского хозяйства 27 стран ЕС соберутся сегодня на экстренное совещание в Люксембурге. Они планируют обсудить ситуацию с распространением кишечной инфекции и торговли овощами. Вначале...
17:09 06/06/2011А.Асоян: Случаи заболеваний в Нубарашене не имеют ничего общего с кишечной эпидемией в ЕвропеПо мнению главного инфекционного врача Армении Ара Асояна, причина массового заболевания жителей общины Нубарашен – зараженная питьевая вода.
11:18 06/06/2011Причиной смертельной кишечной инфекции назвали союПричиной кишечной инфекции в Германии могли стать пророщенные ростки сои, сообщает Associated Press.
11:00 06/06/2011В больницу «Норк» с кишечной инфекцией поступили 55 человекЧисло больных, поступивших в инфекционную больницу «Норк» с кишечной инфекцией, возросло до 55-и. Об этом Panorama.am сообщил главный инфекционист Армении Ара Асоян. Напомним, что в субботу в...
14:15 04/06/2011«ЕреванДжур» проведет лабораторный анализ питьевой воды в НубарашенеНаши попытки дозвониться в центральный офис компании «ЕреванДжур» для получения разъяснений по поводу зараженной воды оказались тщетны.
13:50 04/06/201126 жителей Нубарашена госпитализированы с признаками кишечной инфекции26 жителей 11-ой улицы общины Нубарашен накануне вечером госпитализированы с признаками кишечной инфекции.
11:08 04/06/2011В Армении нет угрозы распространения кишечной инфекцииВ Армении нет угрозы распространения кишечной инфекции, сообщает министерство здравоохранения. Министерство заверяет, что принимаются все возможные профилактические меры для предотвращения...
10:08 04/06/2011Кишечная инфекция может быть искусственной, спровоцированной людьми, -ОнищенкоКишечная инфекция, вспышка которой отмечена в ряде стран Евросоюза, может быть искусственной, спровоцированной людьми.
12:34 03/06/2011Российские Туристы в Турции отравились поддельным вискиПричиной алкогольного отравления в турецком Бодруме более 20 россиян, трое из которых скончались, стал поддельный виски «Mister Burdon».
12:13 02/06/2011Кишечная инфекция распространяется по всей Европе. Армения от этого застрахованаВ Армении давно уже действует запрет на ввоз огурцов, сообщил panorama.am руководитель пресс-службы государственной инспекции по безопасности продуктов питания при министерстве сельского хозяйства...
09:52 02/06/2011Россия ввела запрет на ввоз овощей из стран ЕСРоспотребнадзор ввел временный запрет на ввоз в страну свежих овощей из всех государств Евросоюза, сообщил в четверг РИА Новости глава ведомства Геннадий Онищенко.
12:35 01/06/2011Скончалась третья россиянка, отравившаяся некачественным алкоголем в ТурцииВ московской больнице скончалась третья россиянка, отравившаяся некачественным алкоголем в Турции. Об этом сообщает информагентство «РИА Новости» со ссылкой на источник в правоохранительных органах....
12:55 31/05/2011В Азербайджане пациент столичной больницы покончил с собой, выбросившись с третьего этажаВ одной из бакинских больниц произошло самоубийство. Как передает азербайджанское информационное агентство АПА, об этом ему сообщили в прокуратуре Насиминского района Баку. Согласно данной...
11:36 31/05/2011Сегодня всемирный день борьбы с курениемУ курильщиков есть повод отказаться от вредной привычки. Сегодня - всемирный день без табака. В разных странах за здоровые легкие граждан борются по-своему. В Англии компаниям разрешено вычитать...
11:01 26/05/2011СТАР: «Поможем детям вместе»Торговая сеть СТАР, ко Дню защиты детей, начала ежегодную благотворительную акцию "Поможем детям вместе", в рамках которой с 26 мая по 1 июня СТАР направит каждый 20-ый драм от продаж собственной...