11:04 30/06/2020Արսեն Բաբայան. ԱԺ այսօրվա նիստում իրենց փնթի աշխատանքը պետք է փորձեն սղագրելԳլխավոր դատախազություն ներկայացրած հանցագործության մասին դիմումում ներառված են փաստեր սկսած խախտումով Վահե Գրիգորյանին ՍԴ դատավոր նշանակելուց, նրա՝ ՍԴ նախագահ ինքնահռչակվելուց մինչև վերջին...
19:19 29/06/202040 տոկոս դեպքերում վարակն ընթանում է թեթև, 40տոկոս դեպքերում՝ թոքաբորբով. Նարինե ՍարգսյանցԱյսօր Հայաստանում , կարծում եմ, չկա անձ, որ չգիտակցի նոր կորոնավիրուսային վարակի լրջությունը ու բարդությունները: Այս մասին պարետատան նիստից հետո ճեպազրույցի ընթացքում ասաց Առողջապահության...
14:27 29/06/2020Խաչատուր Աբովյանի թանգարանը փորձում է առցանց հարթակից տեղափոխվել անմիջական շփման դաշտՏուն-թանգարանի տնօրենն ասաց, որ իրենց հաշվարկներով այս ամիսների ընթացքում իրենք կորցրել են ողջ տարվա եկամտի շուրջ 50 տոկոսը, որը ձևավորվում էր տոմսերի վաճառքից։
17:21 26/06/2020Զգալի հարկային բեռ է դրվում սոցիալապես խոցելի խմբերի վրաՀունիսի 25-ին Ազգային ժողովն ընդունեց «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ» կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով նախատեսվում է գույքահարկի ավելացում 2021 թվականի հունվարից։ Այսօր,...
13:06 26/06/2020Մալաթիայի ոստիկանությունում քաղաքացու վրա օղի են լցրել. փաստաբանՔԿՀ-ում պատիժը կրող Արմեն Աղաջանյանի նկատմամբ դաժան վերաբերմունք է կիրառվել, ինչի պատճառով վերջինիս հաստ աղին դուրս է եկել:
11:20 26/06/2020Իշխանությունները մանկական խաղ խաղալու փոխարեն պետք է գոնե խայտառակությունից խուսափելու մի քայլ անեին. Մելիքյան«Այսօր կարևոր օր է թե՛ ՍԴ-ի համար, և թե՛ Սահմանադրության ինստիտուտի համար, ուղղակի պատեհ համարեցի մի պահ այստեղ գտնվել»,- ՍԴ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։...
10:12 26/06/2020Եթե ես հրաժարվեի աշխատավարձից, դուք որքանո՞վ ապահով կզգայիք՝ մտածելով, թե ինչով է ապրում այդ դատավորը. Վահե Գրիգորյան«Անցած մեկ տարվա ընթացքում ես իմ աշխատանքային պարտականությունները չեմ կատարել երկու պատճառով. առաջին, որ ՍԴ կազմի սահմանադրականությունը հարցի տակ էր, և երկրորդ՝ ՍԴ-ն ուներ դեմոկրատական լեգիտիմության...
09:33 26/06/202015-օրյա ժամկետում ՍԴ-ն կորոշի՝ վարույթ ընդունել «ԲՀԿ»-ի դիմումը, թե՞՝ ոչ. Զոհրաբյան«Երեկ մենք էլեկտրոնային տարբերակով մեր դիմումն ուղարկել ենք ՍԴ՝ վիճարկելու սահմանադրական փոփոխությունների սահմանադրականությունը»,- ՍԴ շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»...
16:54 25/06/2020Չեղարկված հանրաքվեի համար բյուջեից 125 մլն դրամ ծախսվել է. Մուկուչյան«Քանի՞ ՏԻՄ ընտրություն է հետաձգվել 2019 թվականին»,- խորհրդարանում նման հարց հնչեցրեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը՝ դիմելով ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին։...
16:52 25/06/2020ՀՅԴ-ն դեռ ակնկալում է, որ «Լուսավոր Հայաստանը» կմիանա ԲՀԿ-ին«Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցությունը դեռ ակնկալում է, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը կմիանա «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը՝ Սահմանադրական դատարան դիմելու համար։ «Մենք մի...
13:45 25/06/2020Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի շարժերը պետք է պահել կանխատեսելիության դաշտումPanorama.am-ի զրուցակիցը «Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանն է: Panorama.am - Պարոն Աբրահամյան, Ադրբեջանը վերջին...
13:44 24/06/2020Թրամփը սպառնում է Բոլթոնին բանտովԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կարծիքով, երկրի ղեկավարի Ազգային անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնը պետք է անազատության դատապարտվի իր գրքում գաղտնի տեղեկություն հրապարակելու համար։ Այս...
12:07 24/06/2020Հունաստանի պաշտպանության նախարար. Թուրքիան իրեն բռնավորի պես է պահումՀունաստանի պաշտպանության նախարար Նիկոլաս Պանագիոտոպուլոսը, Միջերկրական ծովի արևելյան հատվածում Անկարայի գործողությունների ֆոնին կոշտ հայտարարություններ է արել։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։...
11:08 24/06/2020Միքայել Մինասյան. Ի տարբերություն քեզ՝ Էդմո՛ն, Հրայրն ու ՍԴ մյուս դատավորները չվախեցան խելագարի սպառնալիքներիցՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեպսան Միքայել Մինասյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Էդմո´ն, գիտե՞ս որն է քո ու Հրայրի տարբերությունը։ Շատ բան: Շատ բան, որոնք խտանում են այն իրողության մեջ, որ Հրայր...
14:43 23/06/2020Վարակակիր թոշակառուն 7 օր առանց հսկողության է մնացելPanorama.am-ի խմբագրութուն զանգահարած թոշակառուն, ում խնդրանքով նրա անունը չենք հրապարակում, մեզ պատմեց կորոնավիրուսով վարակվելու և բուժում ստանալու իր պատմությունը: Վերջինիս ներկայացրածը իրական...
10:30 23/06/2020Ապրիլյանում զոհված գյումրեցի Վլադիմիր Մելքոնյանի ծննդյան օրն էԱպրիլյան քառօրյա պատերազմի առաջին զոհը
14:39 22/06/2020Վարդան Այվազյան. Եթե նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո չուղարկվի ՍԴ, դա կլինի Սահմանադրության կոպիտ խախտում«ԱԺ-ում քննվող նախագծի բովանդակության առումով մտահոգություն չունեմ։ Կարծում եմ սահմանադրականության առումով խնդիր չկա։ Իսկ ընթացակարգային առումով, մինչև գործընթացը չավարտվի, մենք մեղավորության...
15:09 20/06/2020«Հայաստանում էլ կան մարդիկ, որոնք չեն սիրում և ընդունում ՀՀ վարչապետին»Փաշինյանի գտնվելու ժամանակ «ՔՊ» գրասենյակի շենքում դիպուկահարներ էին տեղակայվել

11:32 01/04/2017Армения догнала Грузию по популярности у россиян на предстоящие майские праздникиВ Армению едут поактивнее, в том числе и потому, что теперь въезд в страну осуществляется по российским паспортам.
19:07 30/03/2017Эксперт: Из-за активизации ГУАМ и двуличной политики Азербайджан может встретить разъяренного медведя в лице РоссииНа днях Грузия, Украина, Азербайджан и Молдова подписали два документа, направленных на создание Зоны свободной торговли в 2017 году.
20:41 29/03/2017Давид Бабаян ответил Томасу де Ваалу: В карабахском урегулировании от главы МИД России С. Лаврова мало что зависитД. Бабаян: С пути отклонилась не МГ ОБСЕ, а Азербайджан. Эту страну нужно ввести в конструктивное русло, поскольку именно Баку не единожды нарушал принятые форматы урегулирования
12:16 24/03/2017«Не бывает своих и чужих террористов»: президент Армении призвал мировое сообщество усилить координацию в борьбе с терроризмомГлава армянского государства подчеркнул, что все страны должны осознавать опасность использования террористов в геополитических интересах.
13:30 22/03/2017Посол США в Грузии: Минская группа ОБСЕ – единственный способ предотвратить войну в зоне карабахского конфликта«Я не думаю, что Баку хочет войны. Потому что они знают, что война разрушит их экономику. Армяне не хотят войны», – отметил Ян Келли.
12:57 20/03/2017Николай Злобин: У Армении есть историческая возможность взять реванш и проявить себя«Великие армяне, которые жили в США и в России (писатели, поэты, политики, художники, композиторы), создали такой огромный бэкграунд, что к вашему мнению, казалось бы, нельзя не прислушиваться».
16:39 17/03/2017Глава МВД Турции: Европа, ты настолько храбра? Мы устроим ЕС полный шок, отправляя по 15 тыс. беженцев ежемесячноРанее турецкие власти уже намекали на возможность разрыва соглашения с Брюсселем о регулировании миграционных потоков в ЕС.
12:45 16/03/2017Сергей Лавров: Когда Ереван и Анкара сядут за стол переговоров, Россия будет готова оказать им самое активное содействиеНормализацию отношений между Россией и Турцией не стоит рассматривать как процесс, который может навредить другим государствам, сказал он.
12:08 15/03/2017Журналисты «Die Tageszeitung»: Нашим коллегам в Армении желательно глубже изучить технологии освещения выборов13 марта в Ереване завершился четырехдневный семинар на тему «Освещение парламентских выборов» для журналистов и блоггеров.
14:20 14/03/2017Сасун Микаелян: Экс-глава Минобороны Армении Сейран Оганян – мой боевой товарищ, и я не стираю прошлогоОтметим, что недавно Сейран Оганян посетил в городе Раздан предвыборный штаб Сасуна Микаеляна.
17:53 13/03/2017Экс-депутат парламента Нидерландов Фатма Акташ: В Голландии у меня есть одно бесспорное преимущество перед всеми – право рожать турка"Культуру миру подарили турки. А там, где не было турок, процветало рабство".
14:25 11/03/2017Виталий Наумкин: Россия никогда не позволит, чтобы Армении был нанесен ущербЭто очень острый вопрос, который встречает непонимание среди наших армянских друзей, сказал он, коснувшись вопроса продажи Россией оружия Азербайджану.
14:58 10/03/2017Мы сможем обеспечить устойчивый экономический рост с 2018 года: интервью премьера Армении Карена Карапетяна агентству ReutersГлава армянского правительства считает реалистичным привлечение в этом году инвестиций на $850 млн., причем основную часть – из частного сектора.
17:40 09/03/2017Эмиль Бабаян: Для исполнения вердикта ЕСПЧ по делу «Чирагов и другие против Армении» необходим ряд предусловийПриоритетная позиция заключается в том, что любой вопрос, касающийся Арцаха, его народа и его безопасности не может обсуждаться без учета мнения Степанакерта.
11:28 08/03/2017Украинская певица: Я без ума от Комитаса, Хачатуряна и народных армянских песенКатерина Низькопоклонна в интервью AnalitikaUA.net рассказала, что, хотя в полной мере для себя еще не открыла музыкальное наследие Армении, но восхищена музыкой Комитаса и Арама Хачатуряна.
15:24 07/03/2017Максим Царенко: Конструктивная многовекторность служит залогом успешного развития АрменииУспешное завершение переговоров по рамочному соглашению Армения-ЕС свидетельствует о том, что Армении удаётся уверенно продвигаться по пути евроинтеграции, отметил украинский обозреватель.
11:34 06/03/2017Еревану удалось совместить евроинтеграционные процессы с членством в ЕАЭС: комментарий украинского политологаПо мнению эксперта, происходящие события приведут к позитивным экономическим и политическим изменениям.
15:04 04/03/2017Это убийственно: глава Чечни Рамзан Кадыров прокомментировал запрет на ношение мусульманской одежды«Запрещать человеку и уничтожать религиозные чувства - это невозможно. Поэтому я считаю, что запретить - это для российского общества, можно сказать, убийственно».
16:12 03/03/2017Глава МИД Арцаха в интервью европейским СМИ: Азербайджан несет прямую ответственность за гибель мирных ходжалинцев«Арцах не должен извиняться за преступления, совершенные азербайджанскими властями против своего собственного народа»
18:25 02/03/2017Давид Бабаян: Азербайджан по привычке проваливает каждый третий мониторинг миссии ОБСЕПодобное поведение для Азербайджана уже становится обычным явлением.