13:16 03/07/2019Արամ Օրբելյան. Դատարանից դատարան թղթերի տեղափոխման բացասական հետևանքը չի կարող կրել մեղադրյալ կողմը«Ինձ համար անհասկանալի է, թե ինչ տրամաբանությամբ է կայացվել Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբաններից Հովհաննես...
13:37 01/07/2019Աբովյանի ընտրություններում ՔՊ-ն պարտվեց հենց Ռոմանոս Պետրոսյանի պատճառով. Սասուն ՄիքայելյանԱզգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց, թե ինչու չի աջակցել ՔՊ-ական թեկնածուին՝ Գրիգոր Գուլյանին: Նախ...
13:17 29/06/2019Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խումբը չի ստացել Վերաքննիչ դատարանի որոշումըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմը դեռևս չի ստացել նրա նկատմամբ հարուցված քրեական գործի վարույթը կասեցնելու վերաբերյալ Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը։ Այս մասին Panorama.am-ի...
12:59 29/06/2019ԵԱՀԿ գործող նախագահը ողջունել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև բանտարկյալների փոխանակումըԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական հարցերով նախարար Միրոսլավ Լայչակը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Էնդրյու Շոֆերին ու Ստեֆան Վիկոնտիին և ԵԱՀԿ նախագահի...
12:00 27/06/2019ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպան․ Հայաստանում ես զգում եմ անվտանգություն ու խաղաղություն, ինչն ամենակարևորն էPanorama.am-ի բացառիկ հարցազրույցը Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան, Ն.Գ. պարոն Մուհամմադ Ալ Զաաբիի հետ
11:04 25/06/2019Գուրգեն Հովհաննիսյան. Հաղթելու ցանկությունը մեծ էրԲռնցքամարտիկ Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ) Մինսկում շարունակվող Եվրոպական խաղերի 1/8 եզրափակչում թուրք Իլյաս Մուչահիտի նկատմամբ 3։2 հաշվով դժվարին հաղթանակից հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում...
23:53 24/06/2019Ռոբերտ Քոչարյան. Նույնիսկ Կենտրոնական Աֆրիկայի խուլ գյուղերում սա չլսված ու արտառոց երևույթ էՎերաքննիչ քրեական դատարանի վաղը հրապարակվելիք որոշումից ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը սպասելիքներ չունի: Այդ մասին նա հայտարարեց TV5 հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում: «Չեմ ուզում...
12:39 24/06/2019Սա ծանր հարված էր Էրդողանին. Սաֆրաստյան«Մի բան ակնհայտ է՝ տեղի է ունենում տարածաշրջանային լարվածության մակարդակի աճ, ինչը պայմանավորված է ինչպես ԱՄՆ-Իրան թեժ հակամարտությամբ, այնպես էլ մի շարք գործոններով»,- այսօր լրագրողների հետ...
11:50 24/06/2019Վրացագետ. Այս պահին մտավախության ոչ մի առիթ չկաՀայաստանի քաղաքական կուսակցությունները բոլոր հայտարարություններից առաջ պետք է մի քիչ ավելի խորն ուսումնասիրեն իրավիճակը, այնպիսի հայտարարություններ անեն, որ հարվածի տակ չդնեն Վրաստանում գտնվող...
13:15 21/06/2019Հայկ Խաչատրյան․ Արհեստական ինտելեկտը զարգացման հաջորդ փուլում լրիվությամբ կարձագանքի ինչպես մարդըPanorama.am-ի հարցազրույցը քիմիական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, «Samsung Display»-ի գլխավոր ինժեներ Հայկ Խաչատրյանի հետ՝ արհեստական բանականության շուրջ։
11:59 20/06/2019Պետք է փորձել վեր կանգնել ամեն ինչից և լինել բոլորի վարչապետը. ՄարուքյանԱզգային ժողովում 2018 թվականի բյուջեի կատարողականի քննարկումները «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը որակեց էքստրաօրդինար:
18:40 19/06/2019«NaNi handmade» տիկնիկները՝ նաև ձեր նմանությամբ«NaNi handmade» տիկնիկներ՝ հետաքրքիր կերպարներ, մուլտֆիլմերի հերոսներ, ծանոթ դեմքեր։ Այս ամենը միայն ձեռքի աշխատանք և միայն Նատայի և Նինայի ձեռքով պատրաստված։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Նատալյա...
13:31 19/06/2019Արտահանման ծավալների անկումը մտահոգիչ է. Ջանջուղազյան«Արտահանման ծավալների անկումը մտահոգիչ է»,- այս մասին այսօր Ազգային ժողովում 2018թ-ի պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության ժամանակ ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝...
13:20 18/06/2019Ջրցան մեքենաները կազմ-պատրաստ ենՇոգ ամառ, սկսվել է հրդեհների «սեզոնը»։ Ու կրկին արթնացավ Խոսրովի անտառի հրդեհներին կուլ գնացածի հիշողությունը։ Ի՞նչ է արվում, որ չկրկնվեն հրդեհները։ Panorama.am-ը հետաքրքրվեց արգելոցի փոխտնօրեն Սմբատ...
10:43 18/06/2019Փաստաբան. Ժամանակն է տոտալ փոփոխություններ կատարել դատական և դատախազական համակարգում«Դատարանի որոշումն անակնկալ չէր: Ի՞նչ կարելի է սպասել դատական իշխանությունից, որն ամբողջովին ընկած է կեղտի ու կոռուպցիայի մեջ, որի մասին բարձրաձայնում են ոչ միայն իրավապաշտպանները, նաև բարձրագույն...
12:45 17/06/2019Ալումյան. Դատարանների նկատմամբ ճնշումները նպատակ ունեն ահաբեկել դատավորներին, որոնք պետք է քննեն Քոչարյանի գործը«Ցանկացած դատավոր այսուհետ, ով գործ կունենա պարոն Քոչարյանի քրգործի հետ, ինքն արդեն հասկանում է, թե ինչ տեղի կունենա, եթե իր կողմից կայացվելիք դատական ակտը դուր չգա այսօրվա իշխանություններին»։
16:00 15/06/2019Վանեցյան. Քաղաքական ղեկավարության կողմից ԱԱԾ-ի առջև նման խնդիր առհասարակ չի դրվել«Կոռուպցիոն բացահայտումներ միշտ են սպասվում։ Դա անխուսափելի է, քանի կան մարդիկ, մարդկանց խմբեր, որոնք խախտում են օրենքը, Ազգային անվտանգության ծառայությունը բացահայտելու է նման դեպքեր՝ անկախ նրանից,...
13:26 14/06/2019Օրակարգը կյանքի կոչելու ուղղությամբ մարտավարական աշխատանքի առումով խնդիր չունենք. ԱԳ նախարարՀայաստանի և Եվրամիության միջև Գործընկերության խորհրդի երկրորդ նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ գերմանական Deutsche Welle լրատվամիջոցի թղթակիցը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ...
12:43 14/06/2019Հայկ Ալումյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի այլ մուտքից դատարան մտնելու մասին«Դատախազությունը մի փոքր շփոթել է, թվացել է, թե պարոն Քոչարյանը դատարանի նիստերի դահլիճում գտնվող դատավորի դռնից է ներս մտել»,- Վերաքննիչ դատարանում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների...

16:57 20/02/2013Gagik Minasyan: Number one opposition figure emerges in political arenaMinasyan rated as important the fact that leader of Heritage party Raffi Hovannisian, who came second in the election, won at 7 electoral districts out of 41.
13:54 20/02/2013President-elect Sargsyan’s spokesperson Arzumanyan says meeting with Raffi Hovhannisian possibleDuring post-electoral rally yesterday Raffi Hovhannisian made a private or public meeting request to President-elect Serzh Sargsyan.
17:49 16/02/2013Serzh Sargsyan ready to cooperate with candidatesI am not familiar with the election programs of the other presidential candidates only because I have not tried to test or criticize their programs in this pre-electoral period.
22:02 14/02/2013True causes of persecution of Ekrem Eylisli, author of book about massacres of Armenians...“Armenian theme” for the Azerbaijani government is zero-risk bond if it wants to divert public’s attention from really serious problems, stated Armenian expert on geopolitics of the South Caucasus.
17:47 12/02/2013Henrikh Mkhitaryan: We still have one more day, weather can change- How do you assess the degree of the team’s readiness before the Champions League tie? - We will do everything to approach this meeting fully prepared and play the way our head coach wants.
15:48 11/02/2013Hrant Bagratyan promises to “show European sociologists what's what”European sociologists invited to Armenia are adventurers, presidential candidate, Freedom party leader Hrant Bagratyan told a news conference today.
10:05 11/02/2013Henrikh Mkhitaryan: The most important thing is to find the right girl who will be faithful to me during the whole life- Will you play against Ararat if the CIS championship begins? - Will Ararat take part in it? If so, it would be nice to play with them.
17:55 07/02/2013Aram Manukyan approves idea of ANC becoming party“I think this step is right. It was nothing new for me and I absolutely approve it. Opposition has to change its format following the elections.”
16:09 07/02/2013Hayrikyan’s health deteriorates; election postponement possiblePresidential candidate Paruyr Hayrikyan remains in hospital. The candidate’s health deteriorates, coordinator of Hayrikyan’s election headquarters Manya Ayvazyan told Panorama.am. When asked...
18:36 02/02/2013Iranian studies expert: Iranian-Armenian relations develop in atmosphere of mutual trust- The Armenian community plays a big role in the strengthening and development of Iranian-Armenian relations.
09:40 01/02/2013Mikhail Markosov: I will try to prove that I deserve to play in Armenian national team- Armenia is my historical motherland and it’s a great honor for me to receive call-up from Armenian national team.
12:31 31/01/2013Arsen Beglaryan: It’s a great honor for me to be invited to national team- Each player, invited to the national team, hopes to play. However, even if I don’t play, I will not be sad, as, I think, everything is still to come.
15:09 29/01/2013Henrikh Mkhitaryan: We need to play on and try hard- It’s tough, but we need to play on and try hard. Only in this mode, by training hard and then taking to the pitch, we can find our best form.
17:58 28/01/2013Arakel Mirzoyan: I am proud of our strong army- What are your wishes on the 21st anniversary of formation of Armenian Army? - I wish us to be always strong and firm. I am proud of being Armenian. I am proud of our strong army.”
18:47 25/01/2013«Caviar price» in PACE and struggle of Armenian diplomacy; head of Armenian delegation in PACE commenting...Pedro Agramunt Spanish co-rapporteur on Azerbaijan was considered by European Stability Initiative as an active representative of "caviar diplomacy." He is engaged in Azerbaijani lobbying in PACE.
15:43 24/01/2013Economist: Serzh Sargsyan’s election program contains exact principles for overcoming economic threats"It is positive that Raffi Hovannisian highlights the role of social infrastructure of village."
14:11 22/01/2013Henrikh Mkhitaryan: I have one road, and I don’t want to change it- Do many female fans see you as a potential husband and want to get acquainted with you? - As of now, I haven’t met anyone, no one has approached me.
11:07 19/01/2013Armenian Genocide movie by Oscar-winning Indian director Shekhar Kapur to start filming at the end of this year- How would you feel if the Turkish state were to recognize the genocide and offer an apology? - Relief — however, if the Turkish state continues to refuse, I don't know.
12:17 17/01/2013Tatul Manaseryan: Armenia has possibility to set minimum wages at AMD 56,000-58,000"The 2013 budget does not to sufficient extent include all possibilities, economic potential and resources, which are very important for it."
17:38 16/01/2013Turkey supports Iran’s separatist forces on state level"In spite of the fact that during official meetings, the leaders of Iran and Turkey state that the two countries have good neighborly and allied relations, in reality, there are a number of problems."