13:16 03/07/2019Արամ Օրբելյան. Դատարանից դատարան թղթերի տեղափոխման բացասական հետևանքը չի կարող կրել մեղադրյալ կողմը«Ինձ համար անհասկանալի է, թե ինչ տրամաբանությամբ է կայացվել Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբաններից Հովհաննես...
13:37 01/07/2019Աբովյանի ընտրություններում ՔՊ-ն պարտվեց հենց Ռոմանոս Պետրոսյանի պատճառով. Սասուն ՄիքայելյանԱզգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց, թե ինչու չի աջակցել ՔՊ-ական թեկնածուին՝ Գրիգոր Գուլյանին: Նախ...
13:17 29/06/2019Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խումբը չի ստացել Վերաքննիչ դատարանի որոշումըՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմը դեռևս չի ստացել նրա նկատմամբ հարուցված քրեական գործի վարույթը կասեցնելու վերաբերյալ Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը։ Այս մասին Panorama.am-ի...
12:59 29/06/2019ԵԱՀԿ գործող նախագահը ողջունել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև բանտարկյալների փոխանակումըԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական հարցերով նախարար Միրոսլավ Լայչակը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Էնդրյու Շոֆերին ու Ստեֆան Վիկոնտիին և ԵԱՀԿ նախագահի...
12:00 27/06/2019ՀՀ-ում ԱՄԷ դեսպան․ Հայաստանում ես զգում եմ անվտանգություն ու խաղաղություն, ինչն ամենակարևորն էPanorama.am-ի բացառիկ հարցազրույցը Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտակարգ և լիազոր դեսպան, Ն.Գ. պարոն Մուհամմադ Ալ Զաաբիի հետ
11:04 25/06/2019Գուրգեն Հովհաննիսյան. Հաղթելու ցանկությունը մեծ էրԲռնցքամարտիկ Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ) Մինսկում շարունակվող Եվրոպական խաղերի 1/8 եզրափակչում թուրք Իլյաս Մուչահիտի նկատմամբ 3։2 հաշվով դժվարին հաղթանակից հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում...
23:53 24/06/2019Ռոբերտ Քոչարյան. Նույնիսկ Կենտրոնական Աֆրիկայի խուլ գյուղերում սա չլսված ու արտառոց երևույթ էՎերաքննիչ քրեական դատարանի վաղը հրապարակվելիք որոշումից ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը սպասելիքներ չունի: Այդ մասին նա հայտարարեց TV5 հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում: «Չեմ ուզում...
12:39 24/06/2019Սա ծանր հարված էր Էրդողանին. Սաֆրաստյան«Մի բան ակնհայտ է՝ տեղի է ունենում տարածաշրջանային լարվածության մակարդակի աճ, ինչը պայմանավորված է ինչպես ԱՄՆ-Իրան թեժ հակամարտությամբ, այնպես էլ մի շարք գործոններով»,- այսօր լրագրողների հետ...
11:50 24/06/2019Վրացագետ. Այս պահին մտավախության ոչ մի առիթ չկաՀայաստանի քաղաքական կուսակցությունները բոլոր հայտարարություններից առաջ պետք է մի քիչ ավելի խորն ուսումնասիրեն իրավիճակը, այնպիսի հայտարարություններ անեն, որ հարվածի տակ չդնեն Վրաստանում գտնվող...
13:15 21/06/2019Հայկ Խաչատրյան․ Արհեստական ինտելեկտը զարգացման հաջորդ փուլում լրիվությամբ կարձագանքի ինչպես մարդըPanorama.am-ի հարցազրույցը քիմիական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, «Samsung Display»-ի գլխավոր ինժեներ Հայկ Խաչատրյանի հետ՝ արհեստական բանականության շուրջ։
11:59 20/06/2019Պետք է փորձել վեր կանգնել ամեն ինչից և լինել բոլորի վարչապետը. ՄարուքյանԱզգային ժողովում 2018 թվականի բյուջեի կատարողականի քննարկումները «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը որակեց էքստրաօրդինար:
18:40 19/06/2019«NaNi handmade» տիկնիկները՝ նաև ձեր նմանությամբ«NaNi handmade» տիկնիկներ՝ հետաքրքիր կերպարներ, մուլտֆիլմերի հերոսներ, ծանոթ դեմքեր։ Այս ամենը միայն ձեռքի աշխատանք և միայն Նատայի և Նինայի ձեռքով պատրաստված։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Նատալյա...
13:31 19/06/2019Արտահանման ծավալների անկումը մտահոգիչ է. Ջանջուղազյան«Արտահանման ծավալների անկումը մտահոգիչ է»,- այս մասին այսօր Ազգային ժողովում 2018թ-ի պետական բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության ժամանակ ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝...
13:20 18/06/2019Ջրցան մեքենաները կազմ-պատրաստ ենՇոգ ամառ, սկսվել է հրդեհների «սեզոնը»։ Ու կրկին արթնացավ Խոսրովի անտառի հրդեհներին կուլ գնացածի հիշողությունը։ Ի՞նչ է արվում, որ չկրկնվեն հրդեհները։ Panorama.am-ը հետաքրքրվեց արգելոցի փոխտնօրեն Սմբատ...
10:43 18/06/2019Փաստաբան. Ժամանակն է տոտալ փոփոխություններ կատարել դատական և դատախազական համակարգում«Դատարանի որոշումն անակնկալ չէր: Ի՞նչ կարելի է սպասել դատական իշխանությունից, որն ամբողջովին ընկած է կեղտի ու կոռուպցիայի մեջ, որի մասին բարձրաձայնում են ոչ միայն իրավապաշտպանները, նաև բարձրագույն...
12:45 17/06/2019Ալումյան. Դատարանների նկատմամբ ճնշումները նպատակ ունեն ահաբեկել դատավորներին, որոնք պետք է քննեն Քոչարյանի գործը«Ցանկացած դատավոր այսուհետ, ով գործ կունենա պարոն Քոչարյանի քրգործի հետ, ինքն արդեն հասկանում է, թե ինչ տեղի կունենա, եթե իր կողմից կայացվելիք դատական ակտը դուր չգա այսօրվա իշխանություններին»։
16:00 15/06/2019Վանեցյան. Քաղաքական ղեկավարության կողմից ԱԱԾ-ի առջև նման խնդիր առհասարակ չի դրվել«Կոռուպցիոն բացահայտումներ միշտ են սպասվում։ Դա անխուսափելի է, քանի կան մարդիկ, մարդկանց խմբեր, որոնք խախտում են օրենքը, Ազգային անվտանգության ծառայությունը բացահայտելու է նման դեպքեր՝ անկախ նրանից,...
13:26 14/06/2019Օրակարգը կյանքի կոչելու ուղղությամբ մարտավարական աշխատանքի առումով խնդիր չունենք. ԱԳ նախարարՀայաստանի և Եվրամիության միջև Գործընկերության խորհրդի երկրորդ նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ գերմանական Deutsche Welle լրատվամիջոցի թղթակիցը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ...
12:43 14/06/2019Հայկ Ալումյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի այլ մուտքից դատարան մտնելու մասին«Դատախազությունը մի փոքր շփոթել է, թվացել է, թե պարոն Քոչարյանը դատարանի նիստերի դահլիճում գտնվող դատավորի դռնից է ներս մտել»,- Վերաքննիչ դատարանում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների...

16:22 04/11/2015Наплыв мигрантов еще не достиг своего пика. Интервью с директором Агентства ЕС по безопасности внешних границВ интервью германской газете «Bild» директор агентства отметил, в этом году зафиксировано 800 тысяч случаев незаконного пересечения границ мигрантами.
16:20 03/11/2015Водитель вышел из шокового состояния и рассказал подробности ДТП с автобусом рейса «Москва-Ереван»«Водитель пояснил, что была некая техническая неисправность, из-за чего автобус стал неуправляем. Также мы рассматриваем и человеческий фактор, водитель мог отвлечься. Все обстоятельства выясняются»,
15:56 03/11/2015Депутат: Возможность фальсификации итогов конституционного референдума в Армении равна нулю«Возможность фальсификации итогов референдума или каруселей в ходе голосования равна нулю. Мы нуждаемся в прозрачном и внушающем доверие референдуме».
18:44 02/11/2015Уголовное дело об убийстве курсанта Айказа Барсегяна уже в суде. Интервью с адвокатомУголовное дело об убийстве в январе этого года сослуживцами курсанта Военного института им. Вазгена Саргсяна – Айказа Барсегяна – уже принято на производство в суде общей юрисдикции административных...
18:21 02/11/2015Министр обороны Армении: Настала пора дать четкую оценку и указать истинного виновника нарушений режима перемирияЧисло случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия уменьшилось, в течение последних двух недель, можно сказать, они были сведены к минимуму.
12:31 02/11/2015Али Акбар Салехи: Тегеран начал подготовительную работу к выполнению договоренностей по иранской ядерной программеГоворя о планах модификации тяжеловодного экспериментального реактора в Араке, Салехи сообщил, что «предстоит многоэтапная работа».
17:09 31/10/2015Азат Ордуханян: В Германии турки препятствуют проведению мероприятий, посвященных Геноциду армянВ Германии турки препятствуют проведению мероприятий, в том числе по презентации книг на тему Геноцида армян в Османской империи 1915г.
16:57 31/10/2015Генерал МНБ Азербайджана имел связи с ближайшим окружением лидера запрещенного в стране религиозного течения «нурсизм»Ранее турецкая проправительственная газета «Sabah» писала о том, что Ф. Гюлен и его сторонники для того, чтобы подчинить себе энергетическую сферу Турции, разместили своих людей в ГНКАР.
15:29 30/10/2015Эксперт: За три месяца Эрдогану удалось превратить Турцию в страну хаосаВ Турции с июня по ноябрь имели место такие развития, которые прежде не наблюдалось ни в избирательные, ни в поствыборные периоды.
13:54 30/10/2015Глава МИД Саудовской Аравии: Ирану придется смириться со смещением президента Сирии Башара Асада«Либо он уйдет в рамках политического процесса, либо его придется убрать силой», – заявил аль-Джубейр.
16:14 29/10/2015Эксперт: Не нужно воспринимать конституционную реформу как способ решения проблем в АрменииПредставленный проект изменений в Конституцию Армении содержит более четкие формулировки, чем в действующем Основном законе страны, а также в нем гораздо больше говорится о гарантиях принципа...
12:31 29/10/2015Дж. Уорлик: Ситуация на линии соприкосновения ужасна, мы должны достичь мира для будущих поколенийДалее американский сопредседатель отметил, что Минская группа ОБСЕ встретилась с президентами Армении и Азербайджана. Оба выразили желание встретиться до конца текущего года.
17:51 28/10/2015Армянская Апостольская Церковь обеспокоена празднованием Хэллоуина в Армении и призывает общество отказаться от чужих традицийПредставитель духовенства с сожалением отметил, что в последние годы среди армянской общественности наблюдается необъяснимая тяга к зарубежным праздникам.
15:29 28/10/2015Дж. Уорлик: Мы познакомились с армянами, которые не считают Азербайджан своим врагомИ. Попов же отметил, что несмотря на разногласие с американским и французским коллегами по поводу международных вопросов, в вопросе нагорно-карабахского конфликта они едины.
13:02 28/10/2015Ваан Бабаян обещает повысить авторитет Комиссии по вопросам этики парламента АрменииДепутат Национального Собрания Армении от оппозиционной фракции «Процветающая Армения» (ППА) Ваан Бабаян на этой сессии НС РА возглавит Комиссию по вопросам этики.
16:23 27/10/2015Сопредседатели МГ ОБСЕ вынужденно надели бронежилеты: ВС Азербайджана нарушили режим перемирия в ходе мониторингаСогласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики (НКР) договоренности миссия ОБСЕ сегодня, 27 октября, провела мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и...
15:00 27/10/2015Профессор Женевского университета: Вердикт ЕСПЧ по делу Перинчека – не конец процесса по криминализации отрицания Геноцида армянСеван Гарибян подчеркнула, что Большая палата ЕСПЧ не использует проблематичных формулировок нижестоящей инстанции.
19:20 26/10/2015Польский аналитик: Карабахская проблема уже больше напоминает «горячий», нежели «замороженный» конфликтОн отметил также, что Армения все еще имеет нормальные отношения с Западом, даже в качестве члена ЕАЭС.
16:29 26/10/2015Наира Зограбян: Представители ППА отозваны из международных делегаций парламента АрменииПарламентская фракция «Процветающая Армения» отозвала из международных делегаций своих представителей.
17:57 24/10/2015Глава МИД России: На фоне успехов армии властям Сирии надо готовиться к выборам – и парламентским, и президентскимПо словам министра, данный вопрос обсуждался с президентом Сирии Башаром Асадом во время его недавнего визита в Москву.