09:30 29/07/2019Հովհաննես Խուդոյան. Մեկ տարվա ընթացքում Ռոբերտ Քոչարյանի գործով տեսանք բոլոր հնարավոր խախտումներըՄեկ տարի առաջ՝ 2018-ի հուլիսի 26-ին մեղադրանք առաջադրվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։ ՀՔԾ տարածած հայտարարության մեջ ասված էր.
16:30 27/07/2019Ստեփանավանի թիվ 2 դպրոցի նախկին տնօրեն. Իրենց նպատակը տնօրենի պաշտոնում ուրիշին նշանակելն է«Երեխաները դասերին չէին գալիս, արդարություն էինք ճվում, Նիկոլ էինք ճվում։ Խնդրեմ։ Ահա քեզ արդարություն»
13:51 27/07/2019Էրիկ Գրիգորյան. Կեղտաջրերը ջրային ավազան են լցվում ոչ միայն Գեղարքունիքում, այլև ողջ ՀայաստանումՍևանա լճի մակարդակն այս տարվա հուլիսի 26-ին 4 սմ-ով ավելի է, քան նախորդ տարի նույն օրը։ Սա նշանակում է , որ լճում մոտ 50 մլն խմ ջուր է ավելացել։ ՄԱՀՀԻ-ում Սևանա լճի խնդրի թեմայով հրավիրած քննարկման...
13:28 25/07/2019Դավիթ Սահակյանց. Այս պահին շատ ավելի ծանր վիճակ է, քան երբևէ եղել էՄուլտիպլիկատոր, ռեժիսոր, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Դավիթ Սահակյանցի հետ Panorama.am-ը զրուցել է Ստամբուլյան կոնվենցիայի, «Ոսկե ծիրան» փառատոնի, վարվող մշակութային քաղաքականության և առաջիկա...
13:32 24/07/2019Մենք շարունակում ենք ասֆալտին փռելը. Ոստիկանապետ«Վերջին շրջանում զգալի ավելացել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը, սակայն դրանում միայն ոստիկանությանը մեղադրել, ճիշտ չի լինի»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ...
13:25 24/07/2019ՀՅԴ-ն էլ կպայքարի Ստամբուլյան կոնվենցիայի դեմՀայ Հեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունը Ստամբուլյան կոնվենցիայի սպառնալիքները հանրության լայն շրջանակներին հասցնելու համար մեծացնելու է հանրային քննարկումների հնարավորությունը։...
12:34 24/07/2019ՀՀ-ում հանցագործությունների թիվն աճել է 9 տոկոսով․ Ոստիկանության շտաբի պետ«Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ ՀՀ-ում հանցագործությունների թիվն աճել է 9 տոկոսով կամ 1007 դեպքով, ինչը պայմանավորված է գողությունների աճով»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ոստիկանության...
16:41 23/07/2019ԱԳՆ խոսնակ. Հայաստանը չի գնա մի գործընթացի, երբ մի ձեռքով կրակում են, մյուսով՝ բանակցումՓոքր սրացումները չհաշված, մենք առաջնագծում հիմնականում ունենք ստաբիլ վիճակ։ Այս մասին հայտարարեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ Օրբելի կենտրոնում Արցախի խնդրի մասին հրավիրած քննարկման...
13:42 23/07/2019«Աստծուց ուղարկված բժիշկ» Արսեն Հայրապետյանը վիրահատել է հազվադեպ գենետիկական հիվանդություն ունեցող երեխայինՌուսաստանում փոքրիկ Մարտինը, ով իր կյանքի չորս տարիների ընթացքում ավելի շատ ժամանակ է անցկացրել հիվանդանոցնում, քան տանը, բուժվել է Նովոռոսիյսկի առաջին քաղաքային հիվանդանոցի օտոլարինգոլոգիայի (ԼՕՌ)...
12:36 22/07/2019Պաշտպանության նախարար. Ռազմական անակնկալներ են լինելու«Ըստ պայմանագրային պարտավորությունների՝ մենք ակնկալում ենք արտադրողների պարտավորությունների իրականացումը տարվա վերջ, հաջորդ տարվա սկիզբ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար...
12:08 12/07/2019Ռուբեն Հակոբյան. Հայաստանը հայտնվել է դավադրությունների ճիրաններումՆա նշեց, որ այնքան շատ են մարտահրավերները, ծառացած խնդիրները, որ անհրաժեշտ է քաղաքական ուժերի, գործիչների համախմբում, միայնակ դժվար կլինի պայքարել։
18:09 10/07/2019ԱԻՆ-ի հորդորը. Խուճապի չմատնվել, զգոն լինելՇտապբուժօգնության ծառայությունը աշխատում է արտակարգ ռեժիմով։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից։ «Երևան քաղաքի տարբեր հատվածներում հերթապահում են...
18:00 09/07/2019Դոնալդ Տուսկ․ ԵՄ-ն պատրաստ է աջակցել բնակչությանը խաղաղության նախապատրաստման կոնկրետ միջոցառումներինԱյսօր ԵՄ խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը Բաքվում նախագահ Ալիևի հետ հանդիպումից հետո հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասել է, որ ԵՄ-ն աջակցում է Ադրբեջանի ինքնիշխանությանը, անկախությանը և տարածքային...
11:32 08/07/2019Մարդատար տրանսպորտային միջոցները պետք է դիզել օգտագործեն, որ նման բռնկում չլինի. Ֆելիքս ՑոլակյանՓրկարարները ժամանակին հասել են դեպքի վայր, ոչ մի վայրկյան ուշացում չի եղել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն՝ անդրադառնալով Արարատում՝...
11:03 08/07/2019Վրաստանի վթարը խոսում է անզգուշության ու անտարբեր վարքագծի մասին. Ֆելիքս ՑոլակյանԱրտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Վրաստանում տեղի ունեցած ողբերգական վթարին, որի հետևանքով զոհվել է ՀՀ երեք, տուժել՝ 5 քաղաքացի, նշեց, որ...
11:25 05/07/2019Գեորգի Ավետիսյան. Հայտնի է Մարտունիում անասունների անկման նախնական պատճառըՏարածված տեղեկությունների համաձայն, Մարտունի քաղաքում Սևանա լճից ջուր խմելու հետևանքով կովեր են սատկել։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Մարտունիի քաղաքապետ Արմեն Ավետիսյանն ասաց, լսել է անկումների...
13:13 04/07/2019Մենք բանակցում ենք գազի գնի նվազեցման շուրջ. Գարեգին ԲաղրամյանԳազի սակագնի շուրջ բանակցությունները մի քանի փուլով են ընթանում: Այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ...
13:00 04/07/2019ՀՀ-ում ներկայումս սահմանադրական մտքի, պետականության ճգնաժամ կա. Արթուր Ղազինյան«Սահմանադրությունը փաստացի հանդիսանում է պետականության Աստվածաշունչը, որով պետք է իրենց կենսագործունեության մեջ առաջնորդվեն հասարակության բոլոր շերտերը և մարդը Սահմանադրության մեջ պետք է տեսնի իր...
10:46 04/07/2019Սահմանադրությունը պետք է ունենա հստակ երաշխավոր. Վարդան Այվազյան«Սահմանադրությունը որպեսզի տարբեր մեկնաբանությունների ու խեղաթյուրումների առիթ չդառնա, այն պետք է ունենա հստակ երաշխավոր»,- այս մասին այսօր կազմակերած «ՀՀ Սահմանադրություն.
17:44 03/07/2019Իրավապահները բավարար ուշադրությամբ պետք է հետևեն գործընթացին․ սահմանադրագետՀարցազրույց փաստաբան, սահմանադրագետ Արամ Վարդևանյանի հետ։ Հարց-Պարոն Վարդևանյան, եկեք քննարկենք Վահե Գրիգորյանի «հայտնի ելույթը»։ Այն մասին, որ «գնում է ՍԴ ստանձնելու ՍԴ նախագահի պաշտոնը»։ Եղան...

12:14 23/11/2015Арестованные экс-сотрудники МНБ Азербайджана в СИЗО не беседуют с адвокатами, опасаясь своих же прослушивающих устройств«Ведь эти сотрудники когда-то сами и устанавливали „прослушку” в этих же кабинетах», – сказал адвокат.
13:51 21/11/2015Выход Ирана на мировой рынок нефти повлияет на цены – глава Минэнерго РоссииРанее замминистра нефти Ирана Амир Хоссейн Заманиния сообщил, что Тегеран в течение 5-6 месяцев увеличит добычу нефти.
13:42 20/11/2015Глава МИД Армении: Ни один вопрос, касающийся Карабаха, не может быть решен без согласия народа АрцахаЭдвард Налбандян коснулся также армяно-американского дружественного партнерства и сотрудничества Армения-ЕС.
11:04 19/11/2015Замглавы МИД Армении: Возраст государства Азербайджан даже в два раза не превышает возраст его президента«Остается лишь напомнить: есть ложь, есть чудовищная ложь и есть государственная пропаганда Азербайджана», – сказал Шаварш Кочарян.
09:59 19/11/2015Башар Асад исключил возможность передачи власти в Сирии до победы над терроризмомПри этом Асад опроверг мнения, что ИГ зародилось в Сирии, о чем неоднократно упоминали западные политики.
13:29 18/11/2015Где ключ от мирного урегулирования карабахского конфликта? Ответил второй президент Армении Роберт КочарянРоберт Кочарян рассказал в интервью DW, от кого зависит решение карабахского конфликта, о своем отношении к предстоящему 6 декабря в республике конституционному референдуму.
13:38 17/11/2015Минюст Азербайджана отказывается признавать Али Керимли легитимным лидером оппозиционной партии Народного фронтаС претензиями на должность главы ПНФА выступил и бывший зампред партии Рази Нуруллаев.
17:09 16/11/2015Шеф-редактор «Минвал.аз»: Власти Азербайджана освободили Арифа Юнуса во избежание скандала«Я буду бороться за Лейлу, я 37 лет прожил с ней и никогда ее не предам», – заявил Ариф Юнус.
16:37 14/11/2015Брат политзаключенного Арифа Юнуса призывает Запад ввести санкции против властей АзербайджанаПолитолог также сравнил нынешний Азербайджан с дореволюционным Шахским Ираном.
12:29 13/11/2015Бывший пресс-секретарь Минобороны Азербайджана назвал главу президентской администрации «интриганом» и предложил отправить его на пенсию«Думаю, я смог создать портрет этого непревзойденного мастера интриг», – отметил Сабироглу.
13:59 12/11/2015Объединенная система ПВО обеспечит дополнительные гарантии безопасности Армении и РоссииЭто позволит при защите воздушного пространства Республики Армения и расположенных на ее территории объектов задействовать не только силы 102-й РВБ.
17:44 11/11/2015С. Трузян: Предварительный осмотр не выявил следов насилия на теле театроведа Левона МутафянаТело известного театроведа Левона Мутафяна было обнаружено сегодня в ванной комнате одного из номеров отеля в центре Еревана.
12:31 10/11/2015МККК ведет переговоры об организации встречи с жительницей Армении, оказавшейся на территории АзербайджанаВ свою очередь староста села Коти Феликс Меликян сообщил Panorama.am, что Лусик Абовян является матерью 4 детей, у нее уже есть внуки.
20:40 09/11/2015Глава МИД Армении отказался комментировать доклад Роберта Уолтера для ПАСЕ: «он того не стоит»Азербайджан пытается перенести обсуждения по урегулированию карабахского конфликта в иные форматы, однако единственным форматом, получившим мандат от международного сообщества, является Минская...
15:57 09/11/2015Очередной скандал между Ираном и Азербайджаном: Баку пытается присвоить образцы иранской миниатюры«Историю невозможно пересмотреть, и подобные шаги Азербайджана нуждаются в жестком ответе», – сказал Мохаммад Багер Агамири.
13:04 07/11/2015Госбюджет Азербайджана уже седьмой месяц выполняется с серьезным дефицитомА эксперт-экономист Самир Алиев заявил, что охвативший с начала текущего года банковский сектор Азербайджана кризис вступил в новую фазу.
14:29 06/11/2015Турция готовится к саммиту G20 арестами исламистов – на фоне заявления Рабочей партии Курдистана о прекращении перемирияВ этом году на саммите Группы двадцати, который является исключительно экономическим и финансовым форматом, будет отдельное заседание лидеров по вопросам терроризма и кризиса с беженцами.
13:55 06/11/2015Давид Бабаян: Доклад Роберта Уолтера для ПАСЕ пахнет азербайджанской икройПо словам пресс-секретаря президента НКР, официальный Степанакерт несколько раз заявлял, что готов к сотрудничеству при составлении любого доклада, однако процесс должен быть разумным и объективным.
11:30 05/11/2015Редактор «Википедии» готов проконсультировать азербайджанских коллег, хотя шансов на возвращение статьи о Джебраилове не даетАзербайджанская сторона крайне болезненно восприняла новость об удалении статьи об Ахмадие Джебраилове (Армад Мишель) из азербайджанского села Охуд, «личном друге Шарля де Голля»,
18:28 04/11/2015Экс-кандидат в президенты Азербайджана приравнял поедание свинины к каннибализму, а женщин в раю оставил без половых органовСардар Джалалоглу ранее в интервью заявил, что, занимаясь изучением вопросов мироздания, он нашел «грубые ошибки в теории относительности Альберта Эйнштейна».