09:30 29/07/2019Հովհաննես Խուդոյան. Մեկ տարվա ընթացքում Ռոբերտ Քոչարյանի գործով տեսանք բոլոր հնարավոր խախտումներըՄեկ տարի առաջ՝ 2018-ի հուլիսի 26-ին մեղադրանք առաջադրվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։ ՀՔԾ տարածած հայտարարության մեջ ասված էր.
16:30 27/07/2019Ստեփանավանի թիվ 2 դպրոցի նախկին տնօրեն. Իրենց նպատակը տնօրենի պաշտոնում ուրիշին նշանակելն է«Երեխաները դասերին չէին գալիս, արդարություն էինք ճվում, Նիկոլ էինք ճվում։ Խնդրեմ։ Ահա քեզ արդարություն»
13:51 27/07/2019Էրիկ Գրիգորյան. Կեղտաջրերը ջրային ավազան են լցվում ոչ միայն Գեղարքունիքում, այլև ողջ ՀայաստանումՍևանա լճի մակարդակն այս տարվա հուլիսի 26-ին 4 սմ-ով ավելի է, քան նախորդ տարի նույն օրը։ Սա նշանակում է , որ լճում մոտ 50 մլն խմ ջուր է ավելացել։ ՄԱՀՀԻ-ում Սևանա լճի խնդրի թեմայով հրավիրած քննարկման...
13:28 25/07/2019Դավիթ Սահակյանց. Այս պահին շատ ավելի ծանր վիճակ է, քան երբևէ եղել էՄուլտիպլիկատոր, ռեժիսոր, ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Դավիթ Սահակյանցի հետ Panorama.am-ը զրուցել է Ստամբուլյան կոնվենցիայի, «Ոսկե ծիրան» փառատոնի, վարվող մշակութային քաղաքականության և առաջիկա...
13:32 24/07/2019Մենք շարունակում ենք ասֆալտին փռելը. Ոստիկանապետ«Վերջին շրջանում զգալի ավելացել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարների թիվը, սակայն դրանում միայն ոստիկանությանը մեղադրել, ճիշտ չի լինի»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ...
13:25 24/07/2019ՀՅԴ-ն էլ կպայքարի Ստամբուլյան կոնվենցիայի դեմՀայ Հեղափոխական Դաշնակցություն կուսակցությունը Ստամբուլյան կոնվենցիայի սպառնալիքները հանրության լայն շրջանակներին հասցնելու համար մեծացնելու է հանրային քննարկումների հնարավորությունը։...
12:34 24/07/2019ՀՀ-ում հանցագործությունների թիվն աճել է 9 տոկոսով․ Ոստիկանության շտաբի պետ«Վիճակագրական տվյալների համաձայն՝ ՀՀ-ում հանցագործությունների թիվն աճել է 9 տոկոսով կամ 1007 դեպքով, ինչը պայմանավորված է գողությունների աճով»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ոստիկանության...
16:41 23/07/2019ԱԳՆ խոսնակ. Հայաստանը չի գնա մի գործընթացի, երբ մի ձեռքով կրակում են, մյուսով՝ բանակցումՓոքր սրացումները չհաշված, մենք առաջնագծում հիմնականում ունենք ստաբիլ վիճակ։ Այս մասին հայտարարեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ Օրբելի կենտրոնում Արցախի խնդրի մասին հրավիրած քննարկման...
13:42 23/07/2019«Աստծուց ուղարկված բժիշկ» Արսեն Հայրապետյանը վիրահատել է հազվադեպ գենետիկական հիվանդություն ունեցող երեխայինՌուսաստանում փոքրիկ Մարտինը, ով իր կյանքի չորս տարիների ընթացքում ավելի շատ ժամանակ է անցկացրել հիվանդանոցնում, քան տանը, բուժվել է Նովոռոսիյսկի առաջին քաղաքային հիվանդանոցի օտոլարինգոլոգիայի (ԼՕՌ)...
12:36 22/07/2019Պաշտպանության նախարար. Ռազմական անակնկալներ են լինելու«Ըստ պայմանագրային պարտավորությունների՝ մենք ակնկալում ենք արտադրողների պարտավորությունների իրականացումը տարվա վերջ, հաջորդ տարվա սկիզբ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար...
12:08 12/07/2019Ռուբեն Հակոբյան. Հայաստանը հայտնվել է դավադրությունների ճիրաններումՆա նշեց, որ այնքան շատ են մարտահրավերները, ծառացած խնդիրները, որ անհրաժեշտ է քաղաքական ուժերի, գործիչների համախմբում, միայնակ դժվար կլինի պայքարել։
18:09 10/07/2019ԱԻՆ-ի հորդորը. Խուճապի չմատնվել, զգոն լինելՇտապբուժօգնության ծառայությունը աշխատում է արտակարգ ռեժիմով։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից։ «Երևան քաղաքի տարբեր հատվածներում հերթապահում են...
18:00 09/07/2019Դոնալդ Տուսկ․ ԵՄ-ն պատրաստ է աջակցել բնակչությանը խաղաղության նախապատրաստման կոնկրետ միջոցառումներինԱյսօր ԵՄ խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկը Բաքվում նախագահ Ալիևի հետ հանդիպումից հետո հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասել է, որ ԵՄ-ն աջակցում է Ադրբեջանի ինքնիշխանությանը, անկախությանը և տարածքային...
11:32 08/07/2019Մարդատար տրանսպորտային միջոցները պետք է դիզել օգտագործեն, որ նման բռնկում չլինի. Ֆելիքս ՑոլակյանՓրկարարները ժամանակին հասել են դեպքի վայր, ոչ մի վայրկյան ուշացում չի եղել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն՝ անդրադառնալով Արարատում՝...
11:03 08/07/2019Վրաստանի վթարը խոսում է անզգուշության ու անտարբեր վարքագծի մասին. Ֆելիքս ՑոլակյանԱրտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Վրաստանում տեղի ունեցած ողբերգական վթարին, որի հետևանքով զոհվել է ՀՀ երեք, տուժել՝ 5 քաղաքացի, նշեց, որ...
11:25 05/07/2019Գեորգի Ավետիսյան. Հայտնի է Մարտունիում անասունների անկման նախնական պատճառըՏարածված տեղեկությունների համաձայն, Մարտունի քաղաքում Սևանա լճից ջուր խմելու հետևանքով կովեր են սատկել։ Panorama.am-ի հետ զրույցում Մարտունիի քաղաքապետ Արմեն Ավետիսյանն ասաց, լսել է անկումների...
13:13 04/07/2019Մենք բանակցում ենք գազի գնի նվազեցման շուրջ. Գարեգին ԲաղրամյանԳազի սակագնի շուրջ բանակցությունները մի քանի փուլով են ընթանում: Այս մասին այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ...
13:00 04/07/2019ՀՀ-ում ներկայումս սահմանադրական մտքի, պետականության ճգնաժամ կա. Արթուր Ղազինյան«Սահմանադրությունը փաստացի հանդիսանում է պետականության Աստվածաշունչը, որով պետք է իրենց կենսագործունեության մեջ առաջնորդվեն հասարակության բոլոր շերտերը և մարդը Սահմանադրության մեջ պետք է տեսնի իր...
10:46 04/07/2019Սահմանադրությունը պետք է ունենա հստակ երաշխավոր. Վարդան Այվազյան«Սահմանադրությունը որպեսզի տարբեր մեկնաբանությունների ու խեղաթյուրումների առիթ չդառնա, այն պետք է ունենա հստակ երաշխավոր»,- այս մասին այսօր կազմակերած «ՀՀ Սահմանադրություն.
17:44 03/07/2019Իրավապահները բավարար ուշադրությամբ պետք է հետևեն գործընթացին․ սահմանադրագետՀարցազրույց փաստաբան, սահմանադրագետ Արամ Վարդևանյանի հետ։ Հարց-Պարոն Վարդևանյան, եկեք քննարկենք Վահե Գրիգորյանի «հայտնի ելույթը»։ Այն մասին, որ «գնում է ՍԴ ստանձնելու ՍԴ նախագահի պաշտոնը»։ Եղան...

15:25 21/03/2013Aram Abrahamyan: Raffi Hovannisian and his supporters should form a real political agenda"At best, it is a moral pressure, while at worst it is childish behavior."
13:16 21/03/2013Steven Simpson: If there has ever been a country in the Middle East guilty of committing crimes against humanity, it is Turkey20th-century Turkey ranks right up there when it comes to massacres, rapes, expulsions, and rapine perpetrated against ethnic and religious minorities - namely Armenians, Greeks, and Kurds.
14:44 20/03/2013Political analyst on post-election developments: This is not serious"It will be very difficult to Raffi Hovannisian to get out of this deadlock as it is little probable that Serzh Sargsyan will resign before or after April 9."
10:37 19/03/2013Serzh Sargsyan: Raffi Hovannisian said he did not win the electionsAfter the journalists left, Serzh Sargsyan asked Raffi Hovannisian if he believes he won the February 18 presidential elections. Hovannisian’s answer was negative.
15:48 18/03/2013Heritage leader against idea of “shadow government”ANC member Nikol Pashinyan unveiled the list of 70 potential members of “shadow government” on Sunday at Liberty Square.
15:08 16/03/2013‘‘Radio Liberty’’: Montenegro is in outrage for SOCAR’s penetration into local business“SOCAR is known as a company that is not specifically seeking to participate in anti-corruption activities.”
12:46 15/03/2013'I was Pope Francis's childhood love,' claims Argentinian womanThe woman, known only as Amalia, said Jorge Mario Bergoglio's "proposal" came when they were both 12 years old and living in the Buenos Aires suburb of Flores.
15:49 14/03/2013Carlsen sees Aronian as his most dangerous opponent in London"He has supreme confidence and belief in himself, is very well prepared, can evaluate non-standard positions very well and never backs down," says Carlsen in a tribute to a fellow chess optimist.
16:55 13/03/2013Henrikh Mkhitaryan: We need to win all the remaining games to retain the top spotAbout the idea of the joint CIS League: - I do not mind. It can result in a very interesting tournament...
10:05 12/03/2013Iranian envoy: Goods turnover between Iran and Armenia should be increased beyond $1bn“Armenia and Iran have centuries-old friendly relations based on good neighborhood and mutual respect."
13:00 11/03/2013President’s spokesman says Raffi Hovannisian declined invitation to meet with Serzh Sargsyan“The Head of President’s Administration phoned Mr Hovannisian yesterday to officially invite him to a meeting."
16:53 09/03/2013Lavrov: Russia is ‘not in regime-change game’ in Syria"I can only say it is not for us to decide who should lead Syria. It is for the Syrians to decide."
16:35 04/03/2013Paruyr Hayrikyan likely to be flown abroad for further treatment“The wound on his back was examined and there proved to be a problem. Specialists have recommended that Hayrikyan be transferred abroad for treatment unless the wound heals," said Karo Yeghnukyan.
15:36 02/03/2013Henrikh Mkhitaryan: Volyn came not just to fight back- Did you expect this very kind of performace from the Lutsk side? - We faced a good team, they fought on the pitch, trying to win instead of coming to Donetsk to just fight back.
16:55 28/02/2013Hayk Demoyan: Aghdam events could, just like attempt on Heydar Aliyev’s life, be planned by Turkish secret servicesOver the years new data and details about the tragedy that took place on the outskirts of Aghdam in 1992 are coming to light.
15:26 27/02/2013Henrikh Mkhitaryan: I never take the praise, if I know that I played badly- Whose opinion is most important to you? - First of all, I'm self-critical. I know myself when I played well, and when not, when I managed to do something and when I didn’t.
17:39 26/02/2013PAP MP Gurgen Arsenyan can hardly remember name of presidential candidate he voted for“Something is taking place in my heart, but these are personal feelings and I prefer not to talk about it in front of the camera."
18:37 25/02/2013Raffi Hovannisian’s meeting with Serzh Sargsyan raised legitimacy level of Sargsyan - expertRaffi Hovannisian has chosen the path of long political struggle and its use in the forthcoming political events, Sergey Minasyan said.
17:53 22/02/2013Seyran Ohanyan, in Brussels, urges Safar Abiyev to stop ceasefire violations"The Armenian side has never concealed that ceasefire violations are unacceptable and on various occasions urged the Azerbaijani side not to violate the ceasefire regime."
18:13 21/02/2013Andrias Ghukasyan: We have only three days leftThe former candidate said he would try to meet with Raffi Hovannisian on Friday to try to reach an agreement on creating a common platform.