12:28 13/06/2019Առաջիկայում պատերազմի վերսկսման կանխատեսման համար հիմքեր չեմ տեսնում. ՊՆ մամուլի խոսնակ«Շփման գծում հակառակորդի ակտիվության արդյունքում արտառոց կանխատեսումների նախադրյալներ չեմ տեսնում»,-այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց պաշտպանության նախարարի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։...
11:52 13/06/2019Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով. Տոնոյան«Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ անդրադառնալով Արցախի ՊՆ...
11:38 13/06/2019Ապրիլյան պատերազմի մասին ՊՆ ուսումնասիրությունը կտրամադրվի ԱԺ հանձնաժողովին. Տոնոյան«Եթե հանրային պահանջ կա, կարծում եմ՝ կա նաև ապրիլյան պատերազմի դեպքերն ուսումնասիրող հանձնաժողովի ստեղծման անհրաժեշտություն»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
12:22 12/06/2019Եթե Ամուլսարի հարցով եզրակացությունը բացասական լինի, աշխատանքները կդադարեցվեն. նախարար«Եթե չեմ սխալվում, մինչև մայիսի վերջը պետք է միջազգային կազմակերպությունը, որին վճարված էր մի քանի հարյուր հազար դոլար, տար եզրակացությունը։ Ի՞նչ վիճակում է այդ եզրակացությունը՝ կա՞, թե՞ չկա, եթե...
11:00 12/06/2019Տնտեսությունը զարգացնելու մոդելը կա, վարչապետի արձագանքը՝ չկաՏնտեսագետը թեև չի ցանկանում դա որակել որպես սաբոտաժ, բայց դե ֆակտո, ըստ նրա, սաբոտաժ է ստացվում։
13:47 07/06/2019Վրացագետ. Պետք է զգույշ լինել այդ ամենին քաղաքական ենթատեքստ տալԱխալքալաքում հունիսի 6-ին տեղի հայ բնակիչների և ազգությամբ վրացի պարեկային ոստիկանության միջև տեղի ունեցած միջադեպը վրացագետ Ջոնի Մելիքյանը որևէ աշխարհաքաղաքական հարցի հետ չի կապում, նաև վտանգավոր է...
12:51 06/06/2019Ղազինյան. Հակահեղափոխականության ուրվականը ստանում է կերպար. սև վերնաշապիկներով և շապիկներով մարդիկԿառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանի՝ սևազգեստների մասին հայտարարությանն արձագանքել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը։ «Հակահեղափոխականության ուրվականը ստանում է...
18:25 05/06/2019Անընդունելի եմ համարում դավադրական պահելաձևն առհասարակ. Բակո Սահակյան«Եթե կան կասկածներ, անվստահություն կարևոր եմ համարում փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում քննարկումները»,- այս մասին «Արցախպրես» լրատվական գործակալությանը և «Ազատ Արցախ» թերթի տված հարցազրույցում ասել է...
11:15 05/06/2019Կարևոր հարցերի ենք բախվելու, մասնավորապես՝ ով է վեթթինգն իրականացնելուPanorama.am –ը հարցերով դիմել է Հայաստանի Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանին։
15:33 04/06/2019Փաստաբան. Անօրինականություն անօրինականությունների հետևից պետական լիազոր մարմինների կողմից«Հայաստանի քաղաքացին չի կարող անվտանգ, ապահովված զգալ այնքանով, որ անօրինականությունը բարձրաձայնվում է, բացարձակ ոչ մեկը դրան համապատասխան իրավական գնահատականը չի տալիս»։
12:30 03/06/2019Սահմանադրագետ. Դատական համակարգի առողջացման ծրագիրը պետք է իրականացվի փուլային տարբերակով«Այսօր մենք գտնվում ենք խորը սահմանադրականության ճգնաժամի մեջ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց սահմանադրագետ Վարդան Այվազյանը։ Նա ուշադրության հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ խոսքը ոչ թե...
16:32 31/05/2019ԱԳՆ խոսնակ. Սա համանախագահների կողմից նախանշված առաջիկա հանդիպումը ձախողելու փորձ էՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանի մեկնաբանությունը Ադրբեջանի ԱԳՆ՝ հրադադարի խախտման մեղադրանքների վերաբերյալ
18:22 29/05/2019Ամերիկյան պատժամիջոցների հետևանքով հայաստանյան բանկը հաճախորդներին կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրանական բեռնափոխադրողներից«Հայաստանը չպետք է տուրք տա ամերիկյան կողմի ճնշումներին»
12:27 29/05/2019Ադրբեջանի իմիջային ծախսերն այս անգամ ջուրը գցեց Հենրիխ Մխիթարյանը«Ադրբեջանը փաստացի միշտ մեծ գումարներ է ծախսում իր միջազգային իմիջը՝ որպես տոլերանդ, բազմազգ, աշխարհի համար բավականին ընկալելի և ժողովրդավար երկիր ստեղծելու համար։ Բայց գտնվում է հայերի հետ կապված...
13:09 27/05/2019Տիգրան Ջրբաշյան. Ամերիաբանկը պատրաստ է ֆինանսական գործիք հանդիսանալ ծրագրերի իրականացման համար«Վերջին տասը տարիների ընթացքում Սյունիքի մարզը մեզ համար միշտ եղել է կարևոր ֆունդամենտալ զարգացման տեսանկյունից։ Գաղտնիք չէ, որ մարզային զարգացման մեր ծրագիրը սկսել է հենց Սյունիքից։ Այն միակ մարզն...
17:41 25/05/2019Թևան Պողոսյանը գիտի, թե ով է Հայաստան-Արցախ հարաբերություններում սեպ խրող ուժը«Այո, կա այդպիսի ուժ, կոչվում է Ադրբեջան և Թուրքիա: Հայաստանում և «յան» ազգանունով ուժեր ես չեմ պատկերացնում, որ կան»,- «Հայաստան-Ռուսաստան.
15:31 25/05/2019Թունյան. Գրավատների և փոխանակման կետերի պետտուրքերը կլինեն հայտարարվածից մի քանի անգամ քիչԿառավարության և Կենտրոնական բանկի հետ քննարկումների արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել։
12:49 25/05/2019Թևան Պողոսյան. Միջազգային հարաբերություններում ոչ թե բարեկամ, ընկեր կամ գենետիկան է աշխատում, այլ շահերը«Ցանկացած երկիր պետք է գիտակացի, որ որևէ մի հարաբերություն հիմնվում է սկզբում իր սեփական շահերի վրա, մշակվում ես քո սեփական շահերի փաստաթուղթը, գիտակցում ես, թե ինչն է լինելու ռուսական շահերը,...
17:30 24/05/2019Քոչարյանի գործով կասեցման որոշումն ամբողջությամբ համահունչ է նաև Վենետիկի հաձնաժողովի դիրքորոշումներինՀարցազրույց, իրավաբան, GPartners իրավաբանական ընկերության գործընկեր Սարգիս Գրիգորյանի հետ։ Հարց-Արդյո՞ք Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Դ.

15:33 15/01/2013Fight for power between two longtime companions was unacceptable for me, says second Armenian President Robert Kocharyan"These factors are certainly not fundamental, but I think they are very weighty from emotional and ethic points of view."
16:21 10/01/2013Which of the presidential candidates will ARF support?"Currently, our exact position is that Dashnaktsutyun does not support the ruling power," ARF parliamentary faction member Artsvik Minasyan told Panorama.am.
17:38 09/01/2013Henrikh Mkhitaryan: We intend to work very hard- Do you feel a burst of energy that has been accumulating during a month? - Indeed, I feel very fresh. And then we'll see.
16:16 08/01/2013Did businessmen cheat Narine Mkrtchyan?We are going to take the eight million election pledge which is demanded by the Election Code and to pay it in 48 hours, today Armen Vardanyan, representative of Narine Mkrtchyan told Panorama.am.
15:50 05/01/2013A. Martirosyan: Raffi Hovhannisyan’s rival is Serzh SargsyanThere is exceptionally one rival for Raffi Hovhannisyan, the candidate for President, Serzh Sargsyan.
11:09 29/12/2012Aleppo-Armenian Vruyr Bilemjyan’s thoughts are with Syria; ‘‘We hope we will return one day’’- Every person has his own business, his home, family. It’s hard to leave everything and to come here. Our thoughts are with Syria, however.
10:29 28/12/2012David Babayan: Passing year was successful for NKR’s international recognition- Another important event was the NKR presidential election that was held in line with democratic norms and was highly assessed by international observers.
12:57 26/12/2012RA Defense Ministry spokesman advises Sabiroglu to familiarize himself more closely with names of international organizations"Recently authoritative analytical centers in Stockholm and London have been asserting just the opposite – despite the huge measures taken by Azerbaijan, its army has not reached any real success."
14:45 25/12/2012PAP spokesman sees no connection between ANC leader’s age and his decision not to run for president“We should talk about personal abilities of the President and any other person seeking political office. In this case, age does not matter."
10:26 22/12/2012Serzh Sargsyan: Media feel free in our country"I think now we have open society: people freely criticize the government and there is political competition."
17:45 21/12/2012I will not quit politics: Sasun Mikayelyan-Can you say anything, before the end of the year? Are quitting the ANC? <br> -I will speak of that issue as well, but at the end of the year. Everyone speaks about my leaveing ANC and not leaving.
16:41 20/12/2012In 1993 Azerbaijani intelligence carried out terrorist acts in Georgia in order to blockade Armenia:Interview with R. Karayev"In 1993, Azerbaijani OMON squads committed terrorist acts in Georgia and South Ossetia in order to blockade communication of Armenia with the external world."
17:34 18/12/2012Aram Manukyan answers question on nominating ANC coordinator Levon Zurabyan as presidential candidate"ANM's convention has nothing to do with the elections. If it hadn't been election time, all the same it would take place."
16:09 17/12/2012G. Sahakyan: There is nothing essential in that phone talkThe head of the RPA faction Galust Sahakyan is against chasing or shooting by camera people secretly and negatively approaches to decryption of phone talk of Levon Zurabyan and Vardan Oskanyan.
13:32 14/12/2012Suren Surenyants names three ways ANC could choose"In 2012, ANC was not an independent political factor, but rather acted as 'PAP’s lawyer.'"
10:53 13/12/2012Alexander Markarov: Tsarukyan’s decision not to run for president means that Serzh Sargsyan is unlikely to face serious rival“I wonder what tactics will be adopted and what programs will be presented by candidates following this decision of Prosperous Armenia."
10:30 12/12/2012Expert: OSCE should draw conclusions and give adequate response to Azerbaijan’s threats to veto entire OSCE budget"If Baku had given consent to the investigation of the incidents at contact line, it would have been revealed that Azerbaijan encroaches on the rights of peaceful citizens."
11:47 11/12/2012Sergey Minasyan: Armenia, unlike Azerbaijan, has always been ready to accept Madrid Principles as initial variant“The approaches of the Armenian Foreign Minister and the OSCE Minsk Group Co-Chairs also coincide in unacceptability of use of force and threat of force."
19:00 10/12/2012Expert: Approaches of Minsk Group and Armenian side on Karabakh issue coincide"It is regrettable that the international community and particularly the Co-Chairs continue their policy of not mentioning any addressee in their statements."
14:29 06/12/2012Henrikh Mkhitaryan: Mental fatigue told on usFC Shakhtar midfielder Henrikh Mkhitaryan shared his impressions after the game with Juventus.