12:28 13/06/2019Առաջիկայում պատերազմի վերսկսման կանխատեսման համար հիմքեր չեմ տեսնում. ՊՆ մամուլի խոսնակ«Շփման գծում հակառակորդի ակտիվության արդյունքում արտառոց կանխատեսումների նախադրյալներ չեմ տեսնում»,-այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց պաշտպանության նախարարի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։...
11:52 13/06/2019Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով. Տոնոյան«Մեր անօդաչու սարքերն էլ են թռնում շփման գծի ամբողջ երկայնքով»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ անդրադառնալով Արցախի ՊՆ...
11:38 13/06/2019Ապրիլյան պատերազմի մասին ՊՆ ուսումնասիրությունը կտրամադրվի ԱԺ հանձնաժողովին. Տոնոյան«Եթե հանրային պահանջ կա, կարծում եմ՝ կա նաև ապրիլյան պատերազմի դեպքերն ուսումնասիրող հանձնաժողովի ստեղծման անհրաժեշտություն»,- այս մասին այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
12:22 12/06/2019Եթե Ամուլսարի հարցով եզրակացությունը բացասական լինի, աշխատանքները կդադարեցվեն. նախարար«Եթե չեմ սխալվում, մինչև մայիսի վերջը պետք է միջազգային կազմակերպությունը, որին վճարված էր մի քանի հարյուր հազար դոլար, տար եզրակացությունը։ Ի՞նչ վիճակում է այդ եզրակացությունը՝ կա՞, թե՞ չկա, եթե...
11:00 12/06/2019Տնտեսությունը զարգացնելու մոդելը կա, վարչապետի արձագանքը՝ չկաՏնտեսագետը թեև չի ցանկանում դա որակել որպես սաբոտաժ, բայց դե ֆակտո, ըստ նրա, սաբոտաժ է ստացվում։
13:47 07/06/2019Վրացագետ. Պետք է զգույշ լինել այդ ամենին քաղաքական ենթատեքստ տալԱխալքալաքում հունիսի 6-ին տեղի հայ բնակիչների և ազգությամբ վրացի պարեկային ոստիկանության միջև տեղի ունեցած միջադեպը վրացագետ Ջոնի Մելիքյանը որևէ աշխարհաքաղաքական հարցի հետ չի կապում, նաև վտանգավոր է...
12:51 06/06/2019Ղազինյան. Հակահեղափոխականության ուրվականը ստանում է կերպար. սև վերնաշապիկներով և շապիկներով մարդիկԿառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանի՝ սևազգեստների մասին հայտարարությանն արձագանքել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիր, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը։ «Հակահեղափոխականության ուրվականը ստանում է...
18:25 05/06/2019Անընդունելի եմ համարում դավադրական պահելաձևն առհասարակ. Բակո Սահակյան«Եթե կան կասկածներ, անվստահություն կարևոր եմ համարում փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում քննարկումները»,- այս մասին «Արցախպրես» լրատվական գործակալությանը և «Ազատ Արցախ» թերթի տված հարցազրույցում ասել է...
11:15 05/06/2019Կարևոր հարցերի ենք բախվելու, մասնավորապես՝ ով է վեթթինգն իրականացնելուPanorama.am –ը հարցերով դիմել է Հայաստանի Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանին։
15:33 04/06/2019Փաստաբան. Անօրինականություն անօրինականությունների հետևից պետական լիազոր մարմինների կողմից«Հայաստանի քաղաքացին չի կարող անվտանգ, ապահովված զգալ այնքանով, որ անօրինականությունը բարձրաձայնվում է, բացարձակ ոչ մեկը դրան համապատասխան իրավական գնահատականը չի տալիս»։
12:30 03/06/2019Սահմանադրագետ. Դատական համակարգի առողջացման ծրագիրը պետք է իրականացվի փուլային տարբերակով«Այսօր մենք գտնվում ենք խորը սահմանադրականության ճգնաժամի մեջ»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց սահմանադրագետ Վարդան Այվազյանը։ Նա ուշադրության հրավիրեց այն հանգամանքի վրա, որ խոսքը ոչ թե...
16:32 31/05/2019ԱԳՆ խոսնակ. Սա համանախագահների կողմից նախանշված առաջիկա հանդիպումը ձախողելու փորձ էՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանի մեկնաբանությունը Ադրբեջանի ԱԳՆ՝ հրադադարի խախտման մեղադրանքների վերաբերյալ
18:22 29/05/2019Ամերիկյան պատժամիջոցների հետևանքով հայաստանյան բանկը հաճախորդներին կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրանական բեռնափոխադրողներից«Հայաստանը չպետք է տուրք տա ամերիկյան կողմի ճնշումներին»
12:27 29/05/2019Ադրբեջանի իմիջային ծախսերն այս անգամ ջուրը գցեց Հենրիխ Մխիթարյանը«Ադրբեջանը փաստացի միշտ մեծ գումարներ է ծախսում իր միջազգային իմիջը՝ որպես տոլերանդ, բազմազգ, աշխարհի համար բավականին ընկալելի և ժողովրդավար երկիր ստեղծելու համար։ Բայց գտնվում է հայերի հետ կապված...
13:09 27/05/2019Տիգրան Ջրբաշյան. Ամերիաբանկը պատրաստ է ֆինանսական գործիք հանդիսանալ ծրագրերի իրականացման համար«Վերջին տասը տարիների ընթացքում Սյունիքի մարզը մեզ համար միշտ եղել է կարևոր ֆունդամենտալ զարգացման տեսանկյունից։ Գաղտնիք չէ, որ մարզային զարգացման մեր ծրագիրը սկսել է հենց Սյունիքից։ Այն միակ մարզն...
17:41 25/05/2019Թևան Պողոսյանը գիտի, թե ով է Հայաստան-Արցախ հարաբերություններում սեպ խրող ուժը«Այո, կա այդպիսի ուժ, կոչվում է Ադրբեջան և Թուրքիա: Հայաստանում և «յան» ազգանունով ուժեր ես չեմ պատկերացնում, որ կան»,- «Հայաստան-Ռուսաստան.
15:31 25/05/2019Թունյան. Գրավատների և փոխանակման կետերի պետտուրքերը կլինեն հայտարարվածից մի քանի անգամ քիչԿառավարության և Կենտրոնական բանկի հետ քննարկումների արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել։
12:49 25/05/2019Թևան Պողոսյան. Միջազգային հարաբերություններում ոչ թե բարեկամ, ընկեր կամ գենետիկան է աշխատում, այլ շահերը«Ցանկացած երկիր պետք է գիտակացի, որ որևէ մի հարաբերություն հիմնվում է սկզբում իր սեփական շահերի վրա, մշակվում ես քո սեփական շահերի փաստաթուղթը, գիտակցում ես, թե ինչն է լինելու ռուսական շահերը,...
17:30 24/05/2019Քոչարյանի գործով կասեցման որոշումն ամբողջությամբ համահունչ է նաև Վենետիկի հաձնաժողովի դիրքորոշումներինՀարցազրույց, իրավաբան, GPartners իրավաբանական ընկերության գործընկեր Սարգիս Գրիգորյանի հետ։ Հարց-Արդյո՞ք Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Դ.

16:20 23/10/2015Глава КРОУ Армении: Вскоре будут обнародованы результаты второго этапа аудита деятельности ЭСАГлава Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении Роберт Назарян заявил, что не встречался с главой группы компаний «Ташир» Самвелом Карапетяном и не обсуждал с ним вопросов,...
11:07 23/10/2015Эксперт: В Азербайджане для проведения объективного предвыборного мониторинга нет ни денег, ни настроения«Власти как хотят, так и проводят выборы. Кроме того, интерес к этим выборам равен нулю», – сказал председатель общественного объединения «Изучение демократии» М. Хусейнов.
15:27 22/10/2015Депутат: Переход к парламентской модели государственного управления укрепит демократию в АрменииПредлагаемый проектом изменений в Конституцию Армении переход к парламентской модели государственного управления еще больше углубит демократию в стране.
14:14 22/10/2015В Азербайджане мать журналистки Гюнель Мовлуд отказалась от дочери из-за политически мотивированного ареста сыновейПо словам Шафиевой, ее сыновья были арестованы за то, что Гюнель Мовлуд сотрудничает с «Meydan TV».
18:00 21/10/2015Теван Погосян: Скорейшее подписание нового соглашения с Евросоюзом в интересах Армении«Если будет проявлена политическая воля, документ может быть подписан очень скоро. Это действительно исходит из интересов Армении», – заявил сегодня депутат парламента РА от оппозиционной фракции...
16:41 21/10/2015Премьер Турции Ахмет Давутоглу пожелал Башару Асаду остаться в России: «так народ Сирии сможет вздохнуть свободно»Башар Асад накануне побывал в Москве и провел переговоры с президентом России Владимиром Путиным.
12:43 20/10/2015Эксперт: Ильхам Алиев постепенно заменяет старых чиновников из администрации времен своего отцаА И. Исмаил напомнил, что Э. Махмудов пришел в МНБ из полиции и вскоре стало известно, что он отстранил многих профессионалов, включая оперативников и других специалистов.
16:22 19/10/2015К. Нагапетян: Азербайджанская делегация на сессии ПА НАТО в Ставангере лишь повторила старые тезисыНа состоявшейся 9-12 октября в норвежском Ставангере сессии Парламентской Ассамблеи НАТО делегация Национального Собрания Армении представила предложения касательно ряда принятых резолюций.
15:51 19/10/2015Генрих Мхитарян сделает все, чтобы вернуть армянских болельщиков на стадион и превратить матчи в Ереване в праздник«У нас мечта – сыграть на чемпионате Европы или мира. Но что поделаешь... А вот 2 года или 4 года назад, когда у нас имелись возможности пробиться на крупнейшие турниры, было действительно обидно».
15:00 17/10/2015Губернатор Арагацотна С. Саакян без обиняков назвал авторов порочного явления избирательных фальсификаций в АрменииПопытка напомнить С. Саакяну про лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна встретила следующую реакцию: «Нам нечего беспокоиться. У них нет сторонников в областях республики».
18:47 16/10/2015Адвокат: Вне всякого сомнения, убивший 7 человек Валерий Пермяков получит пожизненный срокВне всякого сомнения, что бывший российский военнослужащий Валерий Пермяков, обвиняемый в убийстве 7 членов семьи Аветисянов в Гюмри, будет приговорен к пожизненному лишению свободы.
18:29 16/10/2015Минюст Армении 21 октября представит проект закона о службе пробацииМинистерство юстиции Армении 21 октября официально представит проект закона о службе пробации, получено также заключение международного эксперта Совета Европы с предложениями и замечаниями, которые...
15:29 16/10/2015Замглавы Генштаба ВС России: На Западе говорят об «умеренной оппозиции», но мы такой пока в Сирии не видимМинобороны России для борьбы с боевиками «Исламского государства» (ИГ) создаст в Сирии единую военную базу.
18:07 15/10/2015Европейский офис «Ай Дата» приветствует вердикт ЕСПЧ по делу «Перинчек против Швейцарии»Европейский офис «Ай Дата» приветствует вердикт Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) по делу «Перинчек против Швейцарии» (Perincek v.
17:18 15/10/2015Генпрокуратура: ЕСПЧ удовлетворил все требования Армении по делу «Перинчек против Швейцарии»Вместо интервью: «В вердикте ЕСПЧ отмечается, что в полномочия суда не входило решение вопроса, могут ли массовые погромы и депортация армян в Османской империи в 1915г. квалифицироваться как геноцид»
16:15 14/10/2015Президент НКР Б. Саакян: Ситуация из-за Азербайджана становится все опаснее, но мир для нас – одна из главных ценностей и целейПо его словам, Азербайджан несет ответственность за происходящее, потому что проводит агрессивную политику, и международному сообществу следовало бы обратить внимание на эту ситуацию.
15:04 14/10/2015Сурен Крмоян: Известны результаты международной экспертизы законопроекта о службе пробации в АрменииНа основе одобренной правительством Армении концепции о внедрении в республике службы пробации разработан проект закона, вокруг которого на следующей неделе состоится рабочее обсуждение с участием...
17:17 13/10/2015Глава МИД России: Нет сомнений, что большая часть поставляемого Пентагоном сирийской оппозиции оружия попадет в руки террористовБорьбу с терроризмом, которую США много лет без особого успеха ведут в Сирии, министр охарактеризовал как «нерешительную» и высказал свою точку зрения относительно причин этой нерешительности.
16:12 13/10/2015В. Погосян: Изменения в Конституцию Армении обеспечат усиление принципа разделения и ограничения властиИзменения в Конституцию Армении обеспечат усиление принципа разделения и ограничения власти. Об этом заявил сегодня член Специализированной комиссии по конституционным реформам при президенте РА...
15:46 12/10/2015В НКР зафиксирован серьезный рост числа иностранных туристов, а проект «Экодеревня» многократно увеличит этот показательОн уточнил, что управлением по туризму охраняется более 10 тысяч исторических памятников на территории Арцаха, однако во всех районах республики есть памятники, которые еще не изучены.