12:07 24/12/2018Տնտեսության մեջ ոչինչ իմ սրտով չէ, մենք պետք է ամեն գործի համար ճիշտ զինվորներ ընտրենք. տնտեսագետ«Որպես տնտեսագետ բավական խնդիրներ եմ տեսնում տնտեսությունում և դրանք իմ սրտով չեն»,- այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Այլընտրանք» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, տնտեսագիտության...
11:37 21/12/2018Սփյուռքի նախարարության աշխատակիցները՝ արտագաղթի մտքերովԱյսօր ՀՀ մշակույթի և սփյուռքի նախարարությունների աշխատակիցները գործադուլ են հայտարարել և բողոքի ակցիա են անցկացնում կառավարության շենքի դիմաց: Մշակույթի նախարարության աշխատակիցների խոսքով՝ հունվարի...
12:00 20/12/2018Բնապահպան. Թռչունների անկումը էկոլոգիական վատ վիճակի ցուցանիշ էԵրևանում թռչունների անկումը խոսում է էկոլոգիական վատ վիճակի մասին։ Panorama.am-ի հետ զրույցում կարծիք հայտնեց բնապահպան, «Հանուն մարդկային կայուն զարգացման» ՀԿ նախագահ Կարինե Դանիելյանը։ «Էկոլոգիական...
18:44 19/12/2018Նյարդաբան. Ես շատ ուզում եմ, որ Հայաստանում վերանայվեն աշխատանքային գրաֆիկներըSitting is the new smoking. Համակարգչի առաջ գամված նստելու հետևանքներն ու կանխման միջոցների մասին խոսում է մասնագետը
15:47 19/12/2018Կարասին. Հույս ունենք, որ Հայաստանի նոր ղեկավարությունը իր մեջ տղամարդկություն կգտնիՄոսկվան հույս ունի, որ Հայաստանի նոր ղեկավարությունն իր մեջ տղամարդկություն կգտնի՝ ընդդիմանալու ԱՄՆ կողմից շանտաժին ու ճնշումներին ու կընդունի ինքնուրույն որոշում՝ հաշվի առնելով ազգային շահերը։ Այս...
18:05 18/12/2018Դավիթ Սամվելյան. Գիրքը առօրյայից կտրելու հզոր ուժ ունի, պիտի տրվել այդ գեղեցիկ ուժի ներգործությանըԱռաջին հերթին հաճույք պետք է ստանալ ընթերցանությունից։
14:39 18/12/2018ՌԴ դեսպան․ Երևանն ու Մոսկվան կոնստրուկտիվ երկխոսություն են վարում կենսաբանական լաբորատորիաների հետ կապված«Որքանով ինձ հայտնի է, իսկապես հայկական ու ռուսական կողմերի միջև երկխոսություն է տարվում՝ Հայաստանում գտնվող կենսաբանական լաբորատորիաների գործունեության վերաբերյալ՝ այնտեղ օտարերկրյա զինծառայողների...
14:27 18/12/2018Տարեվերջին գնաճն ավելի ցածր կլինի, քան կանխատեսվում էր. ԿԲ խորհրդի անդամ«Այս տարվա արդյունքներով գնաճը մեր կանխատեսումներից ցածր է ձևավորվել, իսկ ցածր գնաճային միջավայրը, որը մենք ունենք վերջին տարիներին, պահպանվելու է նաև առաջիկա ամիսներին»,- այս մասին այսօր...
13:44 17/12/2018ԱՄՆ-Հարավային Կովկաս հարաբերությունները 2018 թվականին բավական ակտիվ էին. քաղաքագետ«Առաջինը ԱՄՆ-ի դրական արձագանքն էր Հայաստանում տեղի ունեցած ներքաղաքական զարգացումներին»,- ասաց նա։
11:25 15/12/2018Հուրակ. Իրանահայ գործարարի արտադրած տեղական էներգակիրըՀուրակը, որը նշանակում է կրակի ակունք, Հայաստանում արտադրված վառելիք է կամ ինչպես արտադրողն է սիրում անվանել՝ էներգակիր։ Եթե գործարարը հաջողություններ ունենա, հայաստանցիները գնահատեն այն, ապա...
18:11 14/12/2018Վերացող սիգը, օրեցօր շատացող ձկնավաճառներն ու չաշխատող արգելքները. ի՞նչ անելՈրտեղի՞ց և ի՞նչ ճանապարհով են ձեռք բերում այս ձուկը, երբ Սևանում սիգի սակավության պատճառով արգելվում է ձկան այդ տեսակի որսը
12:50 14/12/2018Նորմալ տրանսպորտ պահանջելով. Թիվ 34 միկրոավտոբուսը կմտնի Հաղթանակ թաղամասՀանձնարարությունը՝ հանձնարարություն, բայց լավ կլինի, որ քաղաքապետարանն իր նախաձեռնությամբ հետևի, թե ինչպես են դրան վերաբերում գծատերերն ու վարորդները։
13:25 13/12/2018Զախարովա. Ռուսաստանը տրամադրված է կառուցողական երկխոսության Հայաստանի նոր ԱԺ-ի հետՌուսաստանը տրամադրված է կառուցողական երկխոսություն սկսել դեկտեմբերի 9-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո ձևավորված Ազգային Ժողովի հետ։ Այսօրվա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ...
11:30 13/12/2018Համազգային թատրոնի դերասանները դադարեցնում են գործադուլը«Շնորհակալ ենք լրջախոհ որոշման համար»։
13:25 12/12/2018Երբ խոսքը հայտնի քաղաքական, հասարակական գործիչների մասին է, պատկան մարմինները պետք է լինեն կոռեկտ. Ալավերդյան«Հայաստանում մարդու իրավունքների ոտնահարումների դաշտում կան չլուծված այնպիսի հարցեր, որոնք 30-25 տարի է մեր ուշադրության ներքո են»,- «Մարդու իրավունքները 2018-ին.
12:15 11/12/2018Վիգեն Չալդրանյանը դեռևս անդրդրվելի է. Համազգային թատրոնի դերասանՀամազգային թատրոնի դերասաններն արդեն 12 օր գործադուլ են անում, ոչ միայն ներկայացումներ չեն խաղում, նաև փորձերն են դադարեցված։ Դերասանները պահանջում են թատրոնի տնօրեն Վիգեն Չալդրանյանի հրաժարականը։...
13:12 10/12/2018Մուկուչյանը ներկայացրեց մանդատների բաշխման գործընթացըԽորհրդարանի արտահերթի ընտրության արդյունքների վերջնական ամփոփումը տեղի կունենա քվեարկության ավարտից հետո յոթերորդ օրը։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան...
11:52 10/12/2018Զոհրաբ Մնացականյան. Հայաստանը պարտավոր է միշտ ամրագրել «այլևս երբեքը»«Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը մեր բոլորի սրտերում է, քանի դեռ մեր ականջին են ցեղասպանություն վերապրածների պատմությունները, քանի կա մեր ընդհանուր հիշողոթյունն ու ինքնությունը պահպանելու կամքը»,- իր...
12:15 09/12/2018ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ․ Տեղյակ ենք այս ընտրությունների յուրահատուկ մթնոլորտին, բայց մենք պետք է լինենք առանց քաղաքական սիմպատիաների«Մենք Հայաստանում ենք արդեն 12-րդ անգամ։ Իհարկե, մենք տեղյակ ենք այս ընտրությունների շուրջ յուրահատուկ մթնոլորտին, սակայն մենք պետք է լինենք անկողմնակալ, անկախ, մենք չենք կարող ունենալ քաղաքական...
11:40 09/12/2018Արմեն Սարգսյան. Սա յուրաքանչյուր քաղաքացու համար իր պարտականությունն ու պատասխանատվությունը ցուցադրելու պահ էՀայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընտրատեղամաս էր եկել տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ։ Նրանք քվեարկեցին Գրողների միության շենքում տեղակայված թիվ 9/59 ընտրատեղամասում։ «Ես ուզում եմ շնորհավորել...

15:13 09/07/2015Первый омбудсмен Армении Лариса Алавердян: Методика голодовок здесь не работаетПервый омбудсмен Армении, исполнительный директор общественной организации «Против правового произвола» Лариса Алавердян заявила, что выступает против объявления гражданами голодовок из политических...
11:06 09/07/2015Г.Стерлигов: Нагорный Карабах – дивная земля с прекрасным народом, уникальное место, заповедник древних человеческих отношенийИзвестный российский бизнесмен-миллиардер, основатель биржи «Алиса» Герман Стерлигов рассказал, почему он уехал из России.
12:47 08/07/2015С.Мартиросян: Азербайджанская пропаганда размещает фальшивые материалы от имени армянских экспертов для внутренней аудиторииСамвел Мартиросян отметил, что взлом новостных сайтов и размещение на них дезинформации от имени армянских общественных деятелей становится почерком азербайджанской военной пропаганды.
10:44 07/07/2015Сотрудники ереванского завода «Наирит» вновь соберутся у здания правительства Армении«Нам было сказано, что до 15 июля накопившаяся за эти годы задолженность по зарплатам будет полностью погашена. До сих пор каких-либо новостей в этой связи нет», – сказала Ануш Арутюнян.
10:45 06/07/2015Армения как астрономическая сверхдержава и региональный астрономический центр. Интервью с директором Бюраканской обсерваторииАйк Арутюнян отметил, что признанием какой-либо страны региональным астрономическим центром международным научным сообществом оценивается также уровень развития астрономии в данной стране.
14:25 04/07/2015«Мы хотим избежать лишней напряженности». Беседа замначальника Полиции Еревана с митингующими2 июля Полиция Армении убрала с проспекта Баграмяна в Ереване спецтехнику – водомет и бронетранспортеры, а днем ранее распространила заявление, призвав митингующих добровольно разблокировать улицу.
13:32 04/07/2015Граждане Азербайджана считают, что потраченные на Евроигры миллионы следовало раздать нуждающимсяПо словам Оруджлу, в Баку рассчитывали, что раз Азербайджан берет на себя организацию Игр в условиях финансового кризиса, Запад даст властям карт-бланш на управление страной как им захочется.
15:37 03/07/2015Российский поэт В. Коноплев: В Азербайджане культивируется ненависть к армянам с детских лет, в этой стране героизируют убийцВ конце беседы Гасанов, не получив желаемого результата, и вовсе скатился до банальных оскорблений, назвав российского поэта «мерзавцем».
14:05 02/07/2015Замминистра обороны Армении: Ни один цент из предоставленного Россией кредита в $200 млн. не будет направлен на другие целиАра Назарян отметил, что будут приобретены такие боеприпасы российского производства, которых в арсенале ВС РА еще нет.
13:07 02/07/2015«Moderator.az»: Одним движением руки Алиева зомбированное азербайджанское общество может стать терпимым или агрессивнымВо время церемонии награждения боксеров на Европейских играх в Баку, когда прозвучало имя украинского боксера армянского происхождения, серебряного призера Г.Манукяна, трибуны начали его освистывать.
12:47 02/07/2015«Электрические сети Армении» судятся с «Наиритом». В заводе надеются выполнить обязательстваКомпания «Электрические сети Армении» (ЭСА) обратилась в суд, требуя признать банкротом ереванский завод «Наирит», который задолжал ЭСА 1,2 млрд. драмов.
14:51 01/07/2015Экс-глава Минобороны Армении В.Арутюнян исключил эскалацию ситуации в Ереване«Проведение аудита – единственный путь, которым можно разрешить текущую ситуацию. А митингующие примут в нем участие», – отметил он.
14:19 01/07/2015Отсутствие лидерства и иерархии. Политолог Александр Искандарян о митинге против повышения цен на свет в ЕреванеАлександр Искандарян отметил также, что среди митингующих не было никакого раскола, о чем так много говорится в последние дни.
17:48 30/06/2015Замначальника Полиции Еревана призвал митингующих на проспекте Баграмяна опомниться и разойтись«Прошу, опомнитесь, пересмотрите свое решение и известите правоохранителей о том, что акция завершена и вы расходитесь», – с такими словами обратился сегодня замначальника Полиции Еревана Валерий...
12:46 30/06/2015Опальный азербайджанский дипломат: Я даже не могу выезжать в страны, где Баку может меня «достать»Интервью с азербайджанским дипломатом Арифом Мамедовым, лишенным дипломатического статуса после критики действий чиновников во время трагического пожара в Баку.
12:23 29/06/2015Гагик Минасян: Президент Армении предложил демонстрантам лучшее из возможных решений«Очевидно, что президент, по сути, решил поднятую демонстрантами проблему», – подчеркнул он.
16:47 27/06/2015Сирийский дипломат: Коалиция и борьба с «Исламским государством» – это ложь, инструмент в руках США«Война в Сирии – это самая грязная война в мире», – добавил посол.
15:00 27/06/2015Микаел Мелкумян: Аудит «Электросетей Армении» не означает отмены решения о повышении цен на светПроведение аудита ЗАО «Электрические сети Армении» не означает отмены решения Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА от 17 июня о повышении тарифов на электроэнергию на 6,93 драма.
13:36 26/06/2015Глава Союза армян России Ара Абрамян: «Я верю в мудрость и патриотизм нашей молодежи»«Я верю, что есть мудрость у армянского народа, у президента Армении, который не допустит такой ситуации, которая уже может быть неконтролируемой», – сказал он.
12:24 26/06/2015Депутат Фазиль Мустафа подтвердил слухи о чиновниках-гомосексуалистах в Азербайджане. Скандальное интервьюПо мнению депутата, некоторые должностные лица стимулируют распространение гомосексуализма в стране.