13:14 19/01/2019Առանց Ադրբեջանի ապաշխարանքի, խոսք չի կարող լինել համերաշխության, ժողովուրդների խաղաղության մասին. Մ. Գրիգորյան«Այդ դեպքերը եղել են պլանավորված և կազմակերպված պետական մակարդակով»,- այսօր՝ Բաքվի ջարդերի 29-րդ տարելիցին նվիրված քննարկման ընթացքում ասաց «Սովորական ցեղասպանություն» նախագծի համակարգող Մարինա...
09:20 18/01/2019Միքայել Մինասյան. Եթե վարկաբեկումից ենք որոշել սկսել, վախենամ` շատ հեռու չգնանք«ԱՅՍՕՐ.ԷՅԷՄ»-ը զրուցել է Սուրբ Աթոռում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի հետ: aysor.am- Պարոն Մինասյան, երեկ Ազգային ժողովում, խոսելով ՀՀ արտաքին քաղաքականության մասին, «Լուսավոր Հայաստան»...
11:41 17/01/2019Առաջարկում եմ զերծ մնալ երևակայական կամ կեղծ տեղեկությունների տարածումից. Արա Սաղաթելյան«Առաջարկում եմ զերծ մնալ լրագրողների վստահությունը չարաշահելուց և կեղծ տեղեկություններ տարածելուց»,-Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը՝...
11:58 16/01/2019Արամ Օրբելյան. Չի բացառվում ՄԻԵԴ դիմենք Քոչարյանին քաղբանտարկյալ ճանաչելու համարԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրում այսօր կշարունակվի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը գրավով փոխարինելու վերաբերյալ փաստաբանների...
13:25 15/01/2019Պետք է փոխվի քաղաքաշինական որոշումներ ընդունելու կարգըԵրևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած կադրային փոփոխությունների պատճառով որոշ աշխատանքներ ժամկետներից հետ են ընկնում։ Մասնավորապես, խոսքը շինարարության թույլտվության ժամկետների խախտման մասին է։...
11:42 15/01/2019Ժամկետի մեջ տհաճ հոտով հյութը՝ աղբամանումԵրեկ Panorama.am-ի խմբագրություն է դիմել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Կենտրոն համայնքի խանութներից մեկից գնել է «Նոյան» գործարանի արտադրության տոմատի հյութ, որն ունեցել է արտահայտված տհաճ հոտ, համ և...
13:15 14/01/2019The Jerusalem Post. Արդյո՞ք հայ-իսրայելական հարաբերությունները ջերմանում ենԶոհրաբ Մնացականյան. «Ես նախատեսում եմ մոտ ապագայում մեկնել Իսրայել՝ համատեղ նախաձեռնությունները խթանելու համար»
14:10 11/01/2019Առանց ԱԺ-ում աշխատող մարդկանց, առանց ինձ հետ եկած թիմի և պատգամավորների առաջընթացը հնարավոր չէր լինի. Արա ՍաղաթելյանԱզգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանն այսօր ԱԺ-ում լրատվամիջոցների համար կազմակերպված Ամանորի ավանդական ընդունելությունից հետո պատասխանեց Tert.am-ի հարցերին:...
13:35 09/01/2019Արշակ Գասպարյան. Այս անփույթ նախագիծը պետք է հետ կանչվիԱնփույթ կազմված, անորակ նախագիծ է, նաև անհարգալից վերաբերմունք այն մասնագետների նկատմամբ, ովքեր ավելի են տիրապետում քրեակատարողական համակարգին ու ոլորտին։ Panorama.am-ի հետ զրույցում նման գնահատական...
13:25 08/01/2019ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպան․ ՀՀ թեկնածությունն առաջադրվել է ՄԱԿ-ի ԱԽ ու Մարդու իրավունքների խորհրդի անդամության համարPanorama.am-ի բացառիկ հարցազրույցը ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանի հետ - Պարոն դեսպան, վերջին տարիներին մուլտիլատերալիզմը, այսպես ասած, ճգնաժամի մեջ է, որն առավել ակնհայտ դարձավ...
12:26 08/01/2019Երկար արձակուրդի հետևանքով հայաստանցի գործարարները մեծ վնասներ են կրելՀանգստյան տասն օրերը անհետևանք չեն մնացել հայաստանցի գործարարների համար։ Նրանք մեծ վնասներ են կրել։ Բիզնեսմենները երկար արձակուրդը տնտեսության համար անհեռանկար, աննորմալ ու ոչ խելամիտ բան են որակում։...
14:00 06/01/2019Սննդագետ. Տոներից դեռ մնացած սնունդի տեղը ոչ թե մեր ստամոքսն է, այլ` աղբամանըԱնցած օրերին մայոնեզով, թթվասերով, ձվով չսպառված աղցանները պետք է թափել առանց ափսոսելու: Հարկ է հիշել` դրանք առողջությունից թանկ չեն: Խոզի ազդրամսից մնացած կտորներն էլ պետք է համտեսել, եթե կա համի,...
12:30 04/01/2019Մինչ նախարարությունների օպտիմալացումը մարդկանց պետք է աշխատանքի տեղավորեին. Գագիկ Մակարյան«2018 թվականին տնտեսական մասով ունեցել ենք որոշակի և հաջողություններ, և անհաջողություններ, որոնք պայմանավորված էին իներցիոն պրոցեսներով»,- այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց...
14:00 03/01/2019Այս օրերին զինվորների տրամադրությունն երկակի է. Դավիթ ԲաբայանԱրցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում այս տարվա առաջին օրերին իրավիճակն ընդհանուր առմամբ կայուն է, կան թեթև խախտումներ։ Panorama.am-ին ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի...
12:00 03/01/2019Իդեալական հասարակության ձգտմամբՊատմաբան, հնագետ, մշակութաբան, պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Համլետ Պետրոսյանի հետ Panorama.am-ը զրուցել է 2018 թվականին վարված մշակութային քաղաքականության, խնդիրների, բացթողումների մասին։...
14:52 29/12/20182019-ը լինելու է հաղթանակների տարի, բայց դրանք պետք է լինեն ավելի մեծ և ռազմավարական. Փաշինյան«Հիմնական հարցը, որ ծագում է 2018-2019 սահմանագծին՝ հետևյալն է. արդյոք կարող ենք անել այն, ինչի մասին խոսում ենք»,- ասել է վարչապետի պաշտոնակատարը։
11:35 29/12/2018Տնտեսական հեղափոխության համար պետք է վերանայել կրթական համակարգը. Գագիկ ՄակարյանՀայաստանում հնարավոր է տնտեսական հեղափոխության իրականացումը, բայց դրա համար առաջին հերթին անհրաժեշտ է հստակ գնահատել տնտեսական իրավիճակը: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց...
11:35 27/12/2018«Խնդրում եմ, երեխաների համար մի՛ գնեք այդ մահաբեր պայթուցիկները». միկրովիրաբույժ«Եթե տատիկներին արգելվում է փողոցում բանջարեղեն վաճառել, ինչու չեն արգելում նաև այդ մահաբեր պայթուցիկների վաճառքը»
12:50 26/12/2018Վերաքննիչ դատարանի որոշումը Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները բողոքարկել են Վճռաբեկ դատարանՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ Վերաքննիչ քրեական դատարանի՝ դեկտեմբերի 7-ին կայացրած որոշումը Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների կողմից...
11:00 25/12/2018Հրապարակի հին տոնածառի ճակատագիրն անորոշ էԱյժմ հետագա շահագործման տեսակետից անվտանգ չեն։

12:02 22/07/2015Герман Стерлигов не намерен вмешиваться в политическую жизнь НКР и считает, что править Арцахом могут только армяне«За вас – и за армян, и за русских, чтобы наши страны, Россия и Карабах, сближались, и чтобы мы дружили по всем направлениям – от торговли, до военной взаимопомощи, если это потребуется».
16:55 21/07/2015Г. Берберян: Засуха и проблемы с орошением приведут к сокращению в Армении урожая картофеля и зерновыхЗасуха в Армении последних двух месяцев нанесла серьезный ущерб сельскому хозяйству: продолжающаяся засушливая ситуация может при таких темпах привести к серьезнейшим проблемам.
11:53 21/07/2015Сирия ведет переговоры о вступлении в ЕАЭС ради экономической выгоды и укрепления связей с дружественными странамиАль-Хальки при этом отметил, что на сегодняшний день подписаны новые соглашения между Сирией и Ираном в гуманитарной и нефтегазовой отрасли.
15:57 20/07/2015Азербайджанский боевик рассказал, как носил с собой отрубленную голову убитого в 1989 году мирного жителя-армянина«Один из моих товарищей – Гамло – разозлился, принес из машины отрезанную голову армянина и положил на стол в кафе».
15:16 20/07/2015Президент Армении: Власти Азербайджана преподнесли нам очень большой подарок проведением Евроигр в Баку«Знак равенства должен быть устранен. Уверен, как бы соблазнительны ни были запах нефти и газа и вкус икры для представителей европейских структур и многих в Европе, мы все же выйдем на верный путь».
16:20 18/07/2015Глава Минздрава Армении объявил войну псевдоэкспертам, сеющим панику по вопросу обогащения мукиВ Армении каждая вторая смерть вызвана сердечно-сосудистыми заболеваниями, в связи с чем в республике осуществляются программы по проведению срочных кардиохирургических операций.
10:53 18/07/2015Блогер рассказал, как юзеры всего за несколько часов «выдворили» российского телеведущего Дмитрия Киселева из Facebook«Желающие барахтаться в грязи могут делать это в другом месте. И точно без меня. Поехали!» – написал Киселев в своем первом «посте» в Facebook.
19:01 17/07/2015Г. Товмасян: Проект новой Конституции Армении сводит на нет возможности фальсификаций на выборах и воспроизводства властиОбеспечить воспроизводство власти гораздо проще в системах, допускающих сверхцентрализацию, именно такая модель действует в Армении с 1995г., а предлагаемая проектом новой Конституции РА система куда...
14:29 17/07/2015Сотрудники завода «Наирит»: Правительству Армении не позавидуешь, если долги по зарплатам не будут выплачены до конца июляА пока принято решение прекратить митинги до конца месяца (28-29 июля) и дождаться обещанных выплат.
12:47 17/07/2015Эксперт: Заявления руководства Азербайджана потеряли аналитическую ценность, 95% информации о стране в Сети – негативПо словам Оруджлу, политическое самоотстранение проходило достаточно динамично за последние 2 года и Запад уже не питает особых надежд относительно сотрудничества с Азербайджаном.
10:32 16/07/2015Российский политобозреватель А. Евстратов устроит Black list party, если найдет себя в «черном списке» МИД Азербайджана«Я нарушал законы талибовского Афганистана, "Исламского государства" (хотя бы потому, что пил вино, ел свинину и выступал за права женщин), Северной Кореи. Теперь в этот ряд становится Азербайджан».
18:29 15/07/2015Настасья Кински подчеркнула, что для нее очень важно находиться в Армении в год 100-й годовщины Геноцида армян«Мне будет много чего вспомнить и рассказать об Армении», – заявила сегодня почетная гостья продолжающегося в Ереване XII Международного кинофестиваля «Золотой абрикос», всемирно известная немецкая...
11:32 15/07/2015Российские СМИ «смакуют» интервью президента США Барака Обамы о «воодушевляющем» звонке ПутинаПрезидент США Барак Обама признался, что был воодушевлен звонком российского коллеги Владимира Путина по поводу Сирии.
15:57 14/07/2015М. Григорян: Доклад «Врачей за права человека» – доказательство неизменности азербайджанской политики ксенофобии и неонацизма«Сразу скажу, что доклад не рекомендуется читать людям со слабыми нервами и неустойчивой психикой».
12:50 14/07/2015А. Ованнисян: Возможно, трагический инцидент в азербайджанском селе – результат неосторожного обращения с боеприпасамиПресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян отметил, что данные сведения являются полной дезинформацией, которая носит провокационный характер.
10:42 13/07/2015Шпионскую программу для слежки за гражданами Азербайджан покупал через связанную с израильскими спецслужбами компанию«Есть в общей сложности 46 стран, которые приобрели продукцию Hacking Team, среди которых Египет, Бахрейн, Тунис. Также Азербайджан и Судан, о чем мы раньше не знали».
10:03 11/07/2015«Я теперь – мельник карабахский». Российский миллиардер Герман Стерлигов обустраивается в Нагорном КарабахеПосле переезда в Нагорно-Карабахскую Республику власти Азербайджана объявили Стерлигова персоной нон грата. Но его это не смущает. Своими планами Стерлигов поделился в эксклюзивном интервью «Вестям».
17:30 10/07/2015Гагик Казинян: Проект новой Конституции Армении готов, впереди публичные обсуждения«Нет и не может быть никаких ограничений для претендентов на пост премьера. Это не выборы президента. Речь идет о политической силе».
10:45 10/07/2015«Нагорный Карабах сохранил свои нравственные устои». Интервью с женой российского миллиардера Г. Стерлигова«А народ-то какой здесь добрый! Стараются все и во всем помочь. Мы, говорят, недавно прошли войну, знаем, что такое лишения, и не оставим вас ни в какой нужде», – заявила она.