12:36 07/12/2018Թամարա Ալոյան. Ցավոք, 30 տարվա ընթացքում դասեր չքաղեցինքԵրևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պրոռեկտորի խորհրդական Թամարա Ալոյանը երկրաշարժի տարիներին Հայաստանի կոմկուսի կենտրոնական կոմիտեի Ապարանի շրջկոմի առաջին...
12:46 06/12/2018Ոչ մի հույս ու ոչ մի լույս չէր երևում. Գյումրեցի գեղանկարիչ«Մենք կարողացանք տանել այդ ամենը մեր նյարդերի, մեր բարօրության հաշվին, բայց չլքեցինք քաղաքը, քանի որ կարևոր խնդիրներ կային լուծելու»։
12:45 05/12/2018Դավիթ Շահնազարյանը ԱԱԾ չի գնաՀՀԿ համամասնական ցուցակի երրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող Դավիթ Շահնազարյանը Ազգային անվտանգության ծառայություն չի գնա։ Panorama.am-ի հետ զրույցում նա նշեց՝ չի պատրաստվում մեկնաբանել ԱԱԾ...
12:44 05/12/2018Քաղաքացիական վերահսկողությունը իսպառ բացակայում է. Իրավապաշտպան«Մարդու իրավունքների խախտումները զինված ուժերում. որո՞նք են լինելու բարեփոխումներն ու կուսակցությունների առաջադրած լուծումները»
12:36 04/12/2018Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները դատարանին կմիջնորդեն դիմել ՍԴՎերաքննիչ դատարանում այսօր շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի քննությունը: Այսօր պաշտպանական կողմը պետք է ներկայացնի միջնորդությունները։ Մինչ նիստի մեկնարկը...
10:30 04/12/2018Վճռաբեկ դատարանի նախագահ․ Անցումային արդարադատությունը ներդրվում է, երբ արդարադատական մարմիններն ի վիճակի չեն աշխատելուPanorama.am-ի հարցազրույցը ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախագահ Երվանդ Խունդկարյանի հետ։ -Պարոն Խունդկարյան սկսենք հանրային մեծ հնչեղություն ունեցող գործից ու հարցից։ Վճռաբեկ դատարանը քննելով ՀՀ նախկին...
12:13 03/12/2018ՔՈ ՍԴԿ-ն ակնկալում է, որ կլինի խորհրդարանում«Քաղաքացու որոշում» սոցիալ դեմոկրատական կուսակցությունը հույս ունի, ընտրությունների արդյունքում ներկայացված լինել խորհրդարանում։ Panorama.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց կուսակցության մամուլի...
15:35 01/12/2018Արցախին բանակցային սեղան վերադարձնելը դժվար, բայց ոչ անիրագործելի խնդիր է. Զատուլին«Իհարկե, առկա են որոշակի նոր ակցենտներ և հայկական կողմի ցանկությունը՝ Արցախին վերադարձնել բանակցային սեղանի շուրջ»,- ասաց նա։
14:28 01/12/2018Սուրեն Շահվերդյանը թող գնա իր համար թատրոն բացի ու ղեկավարի. ՀՀ վաստակավոր արտիստ«Ծիծաղելի խնդիր է, լուրջ քննարկման խնդիր չէ»։
09:30 01/12/2018Արցախյան հարցով բանակցությունների համար նոր պոտենցիալ հնարավորություններ են ստեղծվել. Արման ՄելիքյանՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինն լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ Արցախյան...
13:45 30/11/2018Արցախյան հակամարտության «կարգավորման հարցը» Զատուլինը հերթագրում է ընտրություններից հետո«Դեկտեմբերի 6-ին, ինչպես գիտեք, կայանալու է ԱՊՀ երկրների առաջնորդների հանդիպումը: Դժվար է գուշակություններ կտարել, թե ինչ տեղի կունենա դեկտեմբերի 6-ին: Էթիկայի նորմերից ելնելով ևս՝ ես հիմա չէի ուզի...
13:23 29/11/2018Սարգիս Մուրադյանի կտավներից մեկը վաճառվել է «Բոնհամզ»-ի աճուրդում«Իրենք էլ էին շատ ուրախ, որ առաջին անգամից վաճառվել է»։
10:25 29/11/2018Կոկորդիլոսի անկման փաստով հետաքննություն է կատարվումԵրևանի կենդանաբանական այգու նեղոսյան կոկորդիլոսի սատկելու փաստով ոստիկանությունում իրականացվում է հետաքննություն։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանությունից։ Նշանակված փորձաքննությունները...
10:00 29/11/2018Դեսպան. Լիբանանցի երիտասարդներն ավելի ու ավելի հաճախ են գալիս ԵրևանՀայ-լիբանանյան բարեկամական հարաբերությունների մեջ իր ուրույն տեղն ունի երկու քույր քաղաքների՝ Երևանի ու Բեյրութի համագործակցությունը: Նման կարծիք են հայտնել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ու...
13:31 28/11/2018Նիկոլ Փաշինյանն իմ ընկերն է, և ես ուզում եմ օգնած լինել նրան. Արամ Սարգսյան«Մենք» դաշինքն այսօր քարոզարշավը շարունակում է Շիրակի մարզում:
12:10 28/11/2018Լևոն Գալստյան. Փաշինյանին սխալ ինֆորմացիա են փոխանցում Թեղուտի մասին«Թեղուտի հանքի վերաբացման մասին խոսողները հերիք չէ՝ չեն տիրապետում ամբողջական իրավիճակին և տեղեկություններին, մի բան էլ վարչապետին միտումնավոր կամ ակամա սխալ ինֆորմացիա են փոխանցում»,-Panorama.am-ի...
12:05 28/11/2018Ես կանխատեսել էի, որ պետք է լինի կոպիտ, սև PR-ով քարոզարշավ. Լարիսա Ալավերդյան«Պատասխանատվությունը պետք չէ շփոթել մեղավորության և մեղքի հետ»,- շեշտեց մարդու իրավունքների առաջին պաշտպանը։
14:15 27/11/2018Վիգեն Սարգսյան. Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարը նման է մրցակիցների վերացմանԴեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցության առաջին փոխնախագահ, ցուցակը գլխավորող պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանը հարցազրույց է տվել...
11:08 26/11/2018ՀՀ-ՌԴ համագործակցությունը Հարավային Կովկասում կայունացնող դեր ունի. թուրքագետԱյդ կայունացնող դերը, ըստ նրա, գնալով մեծանալու է։
10:10 26/11/2018Արցախցիների իրավունքների պաշտպանությունն ավելի շատ է կապված քաղաքական հարցերի հետ. Արտակ ԲեգլարյանԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանը պատասխանել է Panorama.am-ի հարցերին։

16:30 25/06/2015Свидетель рассказал об угрозах главы Чечни Рамзана Кадырова российскому оппозиционеру Борису Немцову. Интервью с адвокатомПервый раз к Немцову в зале подошел человек, предъявивший удостоверение офицера ФСБ, и сказал, что за такие речи его следует расстрелять.
13:21 24/06/2015Пока в Ереване проходят акции против повышения цен на свет, гендиректор ЭСА Е.Бибин отправился в командировку в МосквуПри этом пресс-секретарь ЭСА отметила, что Бибин отправился в Москву из Еревана накануне, 23 июня. «Там у него намечен ряд встреч, не знаю, когда он вернется обратно», – добавила Н.Сарджанян.
16:36 23/06/2015Решение – в создании возможности для диалога. Армен Минасян комментирует события на пр. Баграмяна в Ереване«Я показал ей путь и был восхищен тем, как сияли воодушевлением ее глаза. Очень сожалею, что она и ее друзья переживут разочарование».
10:33 22/06/2015Л.Искенян: Фестиваль Morgenland в этом году сделал акцент на армянской музыкеАрмянский ансамбль народных инструментов имени Г.Гурджиева в этом месяце уже выступил с концертами в Нидерландах и Бельгии, в ближайшее время запланированы концерты в Германии, Бейруте и Бразилии.
16:57 20/06/2015К. Гоголашвили: Грузия никогда не поставит под угрозу безопасность Армении, вступив в военный союз с АзербайджаномЭксперт обратился к возможному влиянию сотрудничества Тбилиси с Турцией и Азербайджаном на армяно-грузинские отношения.
10:55 19/06/2015За что армянская игра Shadowmatic удостоилась престижной премии Apple Design Awards? Рассказал один из разработчиков головоломкиЕжегодно на конференции WWDC компания Apple называет лучшие приложения для iOS и OS X, награждая разработчиков престижной премией Apple Design Awards.
13:24 18/06/2015Глава Чечни Рамзан Кадыров назвал заказчиков убийства российского оппозиционера Бориса Немцова«Мне приписывают слова, будто я когда-то говорил, что нужно убить Немцова. Но это неправда! Зачем нам его убивать? Что он нам сделал? Разве он мне мешал?», – сказал Рамзан Кадыров
16:39 17/06/2015Эксперт Тигран Абрамян пояснил смысл новых назначений в системе Армянской армии«Кадровые перестановки в армии носят постоянный характер. Безусловно, последние перемены уникальны в том смысле, что посты командующего АО НКР и замначальника ГШ ВС РА имеют ключевое значение».
16:53 16/06/2015Чемпион Евроигр в Баку Степан Марянян: Мне жалко этих людей, которые так некультурно встречают гостейНа вопрос, не сбивали ли с настроя постоянный свист и «бууу» в его адрес, 23-летний спортсмен армянского происхождения ответил, что наоборот, только раззадоривали.
10:22 16/06/2015Арман Цатурян: Национальная галерея Армении должна оказаться в ряду лучших музеев ЕвропыНовый директор Национальной галереи Армении Арман Цатурян в беседе с корреспондентом Panorama.am рассказал, какой хочет видеть галерею в ближайшие годы.
12:35 15/06/2015Джеймс Уорлик: Участие Армении в Евроиграх в Баку – возможность для сторон построить мост сотрудничества и взаимопонимания«Мы поощряем подобные контакты с целью подготовки фундамента для будущего, в котором армяне и азербайджанцы смогут вновь жить бок о бок», – сказал Уорлик.
17:58 13/06/2015Полковник А. Саркисян: В результате проведенной последовательной работы число ДТП с автомобильной техникой ВС Армении снизилось«В предыдущие годы подобных инцидентов было намного больше. Как показывают статистические данные, впечатления журналистов не всегда отражают объективную действительность».
13:01 13/06/2015Эмиль Бабаян: ЕСПЧ – не та инстанция, которая должна обсуждать пути решения карабахского конфликтаЕвропейский суд по правам человека (ЕСПЧ), как известно, 16 июня обнародует вердикты по делам «Саркисян против Азербайджанской Республики» и «Чирагов против Республики Армения».
17:45 12/06/2015Бывший главный тренер «Спартака» Мурат Якин «освежил» ксенофобский скандал с футболистом сборной Армении Арасом ОзбилисомБывший главный тренер «Спартака» Мурат Якин рассказал о скандальном интервью полузащитника этой команды, игрока сборной Армении по футболу Араса Озбилиса.
15:32 11/06/2015В Арцахе возрождают традицию разведения карабахского скакуна, почти утерянную из-за военной агрессии АзербайджанаКарабахские скакуны были гордостью конницы армянских царей и карабахских меликов, а сегодня они – гордость Нагорно-Карабахской Республики.
12:36 11/06/2015Ф.Закарян: Для желающих открыть свой бизнес в Армении сирийских армян организованы специальные курсыДля обосновавшихся в Армении и желающих открыть свой бизнес в республике армян Диаспоры, в частности сирийских армян, проводятся двухмесячные курсы с целью ознакомления их с местными законами.
14:51 10/06/2015Скандальное интервью с немецким имамом про ИГ… Новому сайту экс-главреда «Ленты.ру» Г. Тимченко грозят серьезные неприятностиГлавред «Медузы» Галина Тимченко не согласна с такой оценкой: «Более разоблачительного материала про ИГ, чем интервью Дани Туровского с имамом Атаевым, сложно придумать».
15:34 09/06/2015ЕС в ближайшие дни продлит санкции по Крыму, но срок продления санкций против России пока под вопросом. Интервью с дипломатомСобеседник агентства ответил на вопрос, как будет реализовано сделанное на саммите G7 заявление председателя Евросовета Дональда Туска.
12:14 08/06/2015Левон Овсепян: В парламент Турции прошли 3 депутата армянского происхожденияКак отметил Левон Овсепян, состоявшиеся в воскресенье, 7 июня, парламентские выборы меняют политическую ситуацию в Турции.
09:40 06/06/2015Владимир Путин: Только нездоровый человек может представить, что Россия нападет на НАТО«Мир настолько изменился, что люди в здравом уме не могут себе представить такого крупномасштабного военного конфликта сегодня. Нам есть чем заниматься, уверяю Вас», – подчеркнул Путин.