11:27 28/09/2018Ավետիս Բալոյան․ Հայաստանին պետք են ոչ թե պետությունից պահանջատեր, այլ գրագետ և առողջ հավակնություններով գործարարներ«Ես կարծում եմ, որ այսօր Ինեկոբանկն իր անցած ճանապարհով ապացուցում է, որ Հայաստանում կարելի է հասնել մեծ հաջողությունների»
11:20 27/09/2018Փաշինյանը վարչապետի թեկնածու է առաջադրվել «Ելք»-ի կողմից, մնացածն ինքը պետք է մեկնաբանի. Մարուքյան«Ես չեմ կարող մեկնաբանել առանց իր մեկնաբանության»,- ասաց նա։
12:15 26/09/2018Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ դեսպան. ԵԽԽՎ համազեկուցողների այցի «արտահերթության» մասին խոսք գնալ չի կարողPanorama.am-ի բացառիկ հարցազրույցը Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանի հետ։
11:22 26/09/2018Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը լուսաբանելու համար հավատարմագրվել է 250-ից ավելի օտարերկրյա լրագրողԴիվանագիտական անձնագրերի չեղարկման մասին
11:30 25/09/2018Իրանի նախագահի հայտարարությունից հետո Թրամփի հետ նրա հանդիպման հնարավորությունը նվազել է. Սուրեն Սարգսյան«Հանդիպման հնարավորությունները նվազեցին այ ժամանակ, երբ Հասան Ռոհանին ուղղակիորեն մեղադրեց Միացյալ նահանգներին»,- ասաց մեր զրուցակիցը։
16:22 24/09/2018Ստեղծված վիճակը ավտորիտար ճանապարհ գնալու տեսանկյունից խիստ վտանգավոր է. քաղաքագետ«Խորհրդարանում նոր կուսակցություններ պետք է լինեն։ Դրա բոլոր հնարավորությունները կան»,- ասաց նա։
09:06 24/09/2018Գուտերեշը Հայաստանում իշխանության փոխանցումը համարում է «ֆանտաստիկ օրինակ»«Դա խոսում է այն մասին, որ պատճառներ կան հավատալու, որ նոր սերունդն ընդունակ կլինի ավելի լավ որոշումներ կայացնել, քան իմ սերունդը»։
10:10 23/09/2018Երբեք չպետք է անձնավորել, երբեք չպետք է մեկը մյուսին վիրավորի. Արա Բաբլոյան«Միանշանակ՝ քվեարկել եմ հանուն Երևանի զարգացման»,- 4/53 ընտրական տեղամասում քվեարկությունը կատարելուց հետո լրագրողներին ասաց Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը։ Հարցին, թե կա՞ր ձեզ համար նախընտրելի...
12:10 22/09/2018Հայաստանը դեմ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափը փոխելուն. Զոհրաբ Մնացականյան«Մինսկի խմբի համանախագահության ձևաչափը եղել և մնում է ամենագործնական, ամենաարդյունավետ ձևաչափը, որի շրջանակներում տեղի է ունենում բանակցային գործընթացը: Ձևաչափի որևէ փոփոխություն որևէ արդյունք չի...
11:35 21/09/2018Սահմանին այս պահին հարաբերական կայուն է. Դավիթ Տոնոյան«Բայց հնարավոր է՝ մենք էլ ինչ-որ քայլեր ձեռնարկենք»,– ասաց պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը։
14:07 20/09/2018ՀԱՊԿ-ի չարձագանքելը չի նշանակում, որ կազմակերպությունում մենք մեր գործառույթը չենք իրականացնում. նախարարՀԱՊԿ-ն այն կառույցն է, որի մեջ ապահովում ենք մեր միասնական անվտանգությունը: Այս մասին այսօր գործադիրի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝...
13:23 19/09/2018Ռոբերտ Քոչարյան. Հիմա առավել ակտիվ եմ արտահայտվելուՀայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ծավալուն հարցազրույց է տվել Кommersant-ին՝ անդրադառնալով իր՝ քաղաքականության վերադառնալու հարցին, այն բանից հետո, երբ նրա նկատմամբ քրեական գործ հարուցվեց ու...
14:00 18/09/2018Հայաստանում 25 500 դրամից ցածր թոշակ չի լինելուՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը ներկայացրել է «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» նախագիծը, որի համաձայն՝ առաջարկվում է 2019 թ-ի...
11:15 18/09/2018Սեպտեմբերի 21. «Այս անգամ արտոնյալ երգիչներ չեն լինի»Անկախության տոնին՝ սեպտեմբերի 21-ին միջոցառումների կիզակետը լինելու է Հանրապետության հրապարակը։ Հենց այնտեղ այսօր հրավիրած ասուլիսում վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը, մշակույթի...
11:40 17/09/2018ՊԵԿ-ն արձագանքում է Panorama.am-ի՝ բենզալցակայանում ՀԴՄ կտրոն չտրամադրելու մասին հրապարակմանըՀՀ պետեկամուտների կոմիտեն արձագանքել է Panorama.am կայքում 2018թ. սեպտեմբերի 13-ին «Ավանի բենզալցակայանում ՀԴՄ կտրոն չեն տալիս, քաղաքացու պահանջը ՊԵԿ-ից» վերնագրով հրապարակմանը: ՊԵԿ-ից մասնավորապես...
17:14 15/09/2018Հուշարձան շենք է, բայց անտարբերություն, պասիվություն կա. Տիգրան Հեքեքյան«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախումբի նախաձեռնության Արամի 23 հասցեում տեղի է ունենում ակցիա
12:02 14/09/2018«Սանիտեկ»-ը քաղաքապետարանին առաջարկում է վճարած տուգանքն օգտագործել նոր աղբամաններ գնելու համար««Սանիտեկ» ընկերությունը գործունեությունը սկսելու օրվանից մինչև այսօր շարունակում է որոշակի խնդիրների բախվել Երևանում»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ընկերության տնօրեն Նիկոլաս Թավիլը: Նա...
15:23 13/09/2018Ասա ինչպես է ապրում հաշմանդամը, ասեմ ինչ երկիր ես դուԽնդրին կրկին սևեռվեցինք հատուկ կարիքներ ունեցողների արհեստագործական իրերին հատկացված վաճառք-էջից։ Հայաստանում վերջին տարիներին փորձում են փոխել հատուկ կարիքներ ունեցող անձանց նկատմամբ...
11:33 13/09/2018Ռոբերտ Քոչարյան. Իմ ֆինանսական կարողության մասին հետաքննությունների արդյունքները շուտով կհրապարակվեն4 մլրդ դոլարի կարողություն ունենալու մասին լուրերը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն առասպել է որակում։ «Մեդիամաքս»-ին տված հարցազրույցում անդրադառնալով հարցին՝ պատրա՞ստ է բացահայտել իր իրական...
10:54 13/09/2018Ռոբերտ Քոչարյանը «Մեդիամաքսին»՝ Հավանական է Փաշինյանը իմ մեջ սպառնալիք է տեսնում«Մեդիամաքս»-ի բացառիկ հարցազրույցը Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ

12:02 11/04/2015Эксперт: Европа не заинтересована проектом TANAP, Турция ищет новые варианты, а у Азербайджана деньги закончатся к 2017 годуСо временем возникнет политический кризис: властям Азербайджана стоит обеспокоиться, заключает азербайджанский эксперт.
14:35 10/04/2015«Мы не намерены поднимать антитурецкую истерию». Эксклюзивное интервью президента Армении телеканалу «МИР»Серж Саргсян коснулся темы Геноцида армян, вступления Армении в Евразийский экономический союз и Дня Победы.
11:19 09/04/2015Азербайджанский журналист, по жалобе которого арестовали Хадиджу Исмайлову, покаялся и хочет забрать заявлениеНа вопрос журналиста, по какой же в таком случае причине он подавал жалобу, Мустафаев заверил, что в тот момент переживал тяжелый психологический период.
15:19 08/04/2015Экс-президент Армении Роберт Кочарян назвал факторы, которые охладят «воинственный пыл» АзербайджанаОн также отметил, что европейские устремления Турции снизились, нет необходимости демонстрировать дружелюбие к Армении.
11:19 07/04/2015Азербайджанский политик: Единственная причина сближения властей с Саудовской Аравией – поиск финансовых средствПо его словам, политика правительства Азербайджана совершенно не соответствует стратегическим интересам страны.
16:17 06/04/2015Глава МИД Армении: Азербайджан противостоит сопредседателям МГ ОБСЕ, торпедируя процесс переговоров по карабахской проблеме«Если Вы имеете в виду азербайджано-карабахский конфликт, то неправильно характеризовать его как “этно-конфессиональный”», – сказал министр корреспонденту российского журнала «Международная жизнь».
14:23 06/04/2015ВС Азербайджана обстреляли село Чоратан Тавушской области АрменииСегодня утром (08։30-09։30) азербайджанская сторона обстреляла работающих в виноградниках жителей села Чоратан Тавушской области Армении.
14:16 04/04/2015Жителей Украины отправляли под нож «черных трансплантологов» в Турции. История скандального фильма «Неестественный отбор»Андрей Павловский утверждает, что правоохранители обещали громкие задержания, однако после расформирования УБОПа, «дело скинули на район».
15:19 03/04/2015Представитель МИД НКР разъяснил механизмы получения виз для туристов и иностранных журналистов«Подобные заявления Баку, мягко говоря, не соответствуют действительности. Уровень преступности в НКР настолько низкий, что может составить конкуренцию скандинавским странам».
19:26 02/04/2015Ветеран Карабахской войны О. Галстян озвучил проблему, связанную с получением предоставленных правительством Армении льготВетеран Карабахской войны Ованнес Галстян, имеющий вторую группу инвалидности, на своей странице в соцсети Facebook озвучил проблему, связанную с получением предоставленных государством льгот в сфере...
18:36 02/04/2015Введенный запрет не помешает жителям Украины смотреть российское кино. Глава «Мосфильма» К. Шахназаров принял вызов«Украинцы любят и будут смотреть российское кино. Запрет – это очередная глупость».
15:46 01/04/2015Ведется допрос лица, подозреваемого в нанесении ножевого ранения представителю радикальной оппозиции в Армении Грачику МирзоянуОтметим, оппозиционная гражданская инициатива «Учредительный парламент» («Предпарламент») провела 28 марта митинг в Гюмри в рамках инициированного ранее движения по смене власти в Армении.
15:32 31/03/2015А. Элибегова: «Губинский геноцид» – новый политический миф, используемый Азербайджаном для насаждения армянофобииЭксперт отметила, что азербайджанская сторона игнорирует предложения провести международную экспертизу с привлечением неангажированных специалистов.
16:57 30/03/2015Экс-замминистра нацбезопасности Армении Г. Егиазарян назвал митинги радикальной оппозиции 24 апреля бессмысленными«Несостоявшееся интервью»: Гурген Егиазарян не захотел говорить негативного в адрес Жирайра Сефиляна, однако...
09:51 28/03/2015Катастрофа А320 в Альпах: Девушка пилота разбившегося самолета Андреаса Лубитца рассказала, что он хотел войти в историю«Когда я узнала о крушении, в голове снова и снова проигрывалась „запись” того, что он говорил: однажды я сделаю что-то, что изменит систему, все узнают мое имя и запомнят меня»
14:28 27/03/2015Генсек НАТО выступил с резкой критикой в адрес России за проверку боеспособности армии и слова Путина о западных спецслужбах«Это просто еще один пример пропаганды, которую осуществляет Россия по различным направлениям», – заявил Столтенберг.
14:54 26/03/2015ХАМАС обвиняет премьера Израиль Биньямина Нетаньяху в саботаже мирного процесса и экстремистских действияхЛидер палестинской группировки ХАМАС в изгнании Халед Мешааль отреагировал таким образом на недавнее заявление Нетаньяху
14:01 25/03/2015Глава села Талиш в НКР опроверг сообщение азербайджанских СМИ о «противостоянии с военными»При этом сотрудники азербайджанского сайта, вероятно насмотревшись голливудских фильмов про спецназ, весьма слабо себе представляют деятельность армянских подразделений.
15:18 24/03/2015Иран и «шестерка» «беспрецедентно близки» к достижению соглашения по ядерной программе. Интервью М. ШефераМинистр иностранных дел Германии Фрэнк-Вальтер Штайнмейер разделяет данную оптимистичную оценку текущей ситуации на ядерных переговорах с Ираном.