17:46 12/09/2018Ռոբերտ Քոչարյան. Ամենից զարմանալին ինձ համար Փաշինյանի հայտարարությունն էրՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը բացառիկ հարցազրույց է տվել Yerevan.Today-ին:
10:55 12/09/2018Վնասներ չկան, գիշերն անցել է հանգիստ. Բաղանիսի գյուղապետՆարեկ Սահակյանը՝ ուշ երեկոյան հակառակորդի արձակած կրակոցների մասին։
18:39 11/09/2018Երվանդ Վարոսյան. Ես զարմացած եմ, որ այդ դատավորը մինչև հիմա դատավոր էԳաղտնալսված ու հրապարակված ձայնագրության մեջ մի հատված վերաբերում է դատավորի և ԱԱԾ պետի միջև նախկինում եղած խոսակցությանը։ Չնայած ծառայության պետ Արթուր Վանեցյանն ասաց՝ դատավորին չի ճանաչում,...
19:25 10/09/2018Փոխնախարար. Կարծում եմ, լոլիկի բարձր գինը հիմնավորված չէՆա չի բացառում, որ վերավաճառողներն օգտվում են առիթից։
12:48 10/09/2018Մշակույթի ոլորտում տարիներ շարունակ հարկեր չվճարելու ավանդույթ է ձևավորվել. ՊԵԿ ղեկավարՏիգրան Մանսուրյանը միակ մշակութային գործիչն է, որը ժամանակին հայտարարագրեր է ներկայացրել:
10:05 10/09/2018Քրօրը հումանիզացիայի առումով հետ ու առաջ է քայլումԱյսօր առաջարկվում է նախնական կալանքը հաշվել որպես 1 օրը 1,5 օր: Հիշեցնենք, որ 1961 թվականին ընդունված Հայաստանի քրեական օրենսգրքով ընդունված էր՝ 1 օրը 1 օրվա դիմաց։ Բայց 2003 թվականի օգոստոսի 1-ից...
09:00 10/09/2018Եզակի արվեստն այսօր չենք կարողանում մատուցել մեր ազգին. ԼարախաղացՆրա խոսքով, մշակույթի ոլորտում աշխատող անձնավորությունները միայն դիպլոմ ունեն, մշակույթի բոլոր ճյուղերից չեն հասկանում։
13:14 08/09/2018Գնաճ՝ նախկիների սխալները կրկնում է նաև ներկայիս գյուղնախարարըՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, 2018 թվականի օգոստոսին հուլիսի համեմատ հանրապետությունում արձանագրվել է սննդամթերքի և ոչ ալկոհոլային խմիչքի 1.7% գնաճ, ինչի վրա իր անմիջական...
11:11 08/09/2018Փաշինյան. Որևէ մեկը չի կարող մեզ հետ հարկադրանքի լեզվով խոսել«Գերագույն հրամանատարի կարևորագույն հմտությունը և հատկությունը դժվարության, օրհասական պահին հանրությանը, պետությանը, ժողովրդին, զինված ուժերին համախմբելու կարողությունն է»,-նման կարծիք է հայտնել ՀՀ...
10:09 08/09/2018ԵԺԿ նախագահ. Հույս ունեմ՝ Հայաստանի վարչապետը կհարգի օրենքի գերակայությունը և օրենսդիր մարմնի անկախ լինելը«Չնայած նրան, որ Քաղաքական ասամբլեայում մեծապես կենտրոնացած ենք եվրոպական ընտրությունների վրա, մենք պետք է նաև ուշադիր կերպով հետևենք Արևելյան հարևանությունում տեղի ունեցող...
14:00 07/09/2018Խնդիրը ստվերից ձերբազատվելն է. տնտեսագետը՝ եկամտային հարկի առաջարկվող փոփոխությունների մասինՀարկային բեռի իջեցումը գործող կառավարության որդեգրած տրամաբանության մեջ է: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց տնտեսագետ Ատոմ Մարգարյանն՝ անդրադառնալով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝...
11:18 07/09/2018Գյուղացին և վերամշակողը պետք է գործընկերներ լինեն, ոչ թե մեկը մյուսին խաբեն. Հրաչ ԲերբերյանՉնայած ցրտահարությանը, կարկուտին, գյուղատնտեսության համար տարին հաջող էր: Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում «Հայաստանի ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ նախագահ Հրաչ Բերբերյանը նշեց, որ տարին...
09:11 06/09/2018Արցախի համար կարևոր նշանակություն ունեցող Ասկերանի ամրոցի վերականգնումը շարունակվում է«Համոզված ենք, որ դրա դերը թե՛ մշակութային, թե՛ զբոսաշրջության զարգացման տեսանկյունից էլ ավելի կամրապնդվի վերականգնման աշխատանքների ավարտից հետո»։
13:00 31/08/2018Ռոբերտ Քոչարյան. Մարդիկ, որոնք այն ժամանակ հրահրել են մասսայական անկարգություններ, այսօր փորձում են վրեժխնդիր լինելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբետ Քոչարյանը «Sputnik Արմենիա»-ին տված հարցազրույցում անհրաժեշտ է համարել, որպեսզի իշխանությունները վերանայեն Մարտի 1-ի գործի նկատմամբ որդեգրած մոտեցումը։ «10 տարի առաջ մարդիկ,...
12:52 31/08/2018Ռոբերտ Քոչարյանը մասնակցելու է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին. «Sputnik Արմենիա»«Եթե ես հայտարարել եմ, որ վերադարձել եմ քաղաքականություն, ապա բնականաբար պետք է ենթադրել, որ մասնակցելու եմ այդ ընտրություններին»,- «Sputnik Արմենիա»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ...
12:44 31/08/2018«Իրավաբանական աղբ է». Ռոբերտ Քոչարյանն՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասինՀՀ երկրորդ նախգահ Ռոբերտ Քոչարյանը «Sputnik Արմենիա»-ին տված հարցազրույցում «իրավաբանական աղբ» է որակել Մարտի 1-ի գործով իրեն առաջադրված մեղադրանքը: «Իմ նկատմամբ հարուցված քրեական գործը 10 զոհի հետ...
19:22 28/08/2018Ակնհայտ է, որ իմ տիպի մարդիկ չեն փախնում դժվարություններից. Ռոբերտ ՔոչարյանԵս վերադարձել եմ պայքարելու իմ պատվի ու արժանապատվության համար, ռուսական «НТВ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը: Անդրադառնալով լրագրողի դիտարկմանը, որ նա...
20:00 27/08/2018Գարգառի բրենդը. Բրոկոլիի արտադրության նոր հասցենՄի քանի տարի առաջ որևէ մեկը չէր կարող պատկերացնել, որ բրոկոլին դառնալու է Գարգառի բրենդը: Գարգառը Լոռու մարզի այն համայնքներից է, որտեղ զբաղվում են ոչ ավանդական մշակաբույսերի աճեցմամբ: Արմինե...
18:42 24/08/2018Ինչու չեն փոխում Պավել Մանուկյանի խափանման միջոցըՊՊԾ գնդի գրավման գործով «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներից անազատության մեջ են այսօր միայն երեք՝ Պավել Մանուկյանը, Սմբատ Բարսեղյանը, Արմեն Բիլյանը։
15:21 03/08/2018Տիգրան Աբրահամյան. Առաջնագծում իրավիճակը խաղաղ է միայն արտաքուստԱռաջնագծում տիրող իրավիճակի և ադրբեջանական կողմի սադրանքների հնարավորության, ինչպես նաև Արցախի ներքաղաքական իրադրության վերաբերյալ Panorama.am-ը զրուցել է Արցախի հանրապետության նախագահի խորհրդական...

15:27 21/03/2015«Хорошие отношения с Керри не означают необходимость улыбаться до ушей при каждой встрече». Интервью главы МИД России С. ЛавроваПо словам Лаврова, Евросоюз «не идет на поводу у маленькой агрессивной шумной и крикливой группы своих членов, которым на все наплевать».
15:31 20/03/2015Эксперт: Внутренняя миграция в Азербайджане – результат сложной экономической ситуации в странеПо его словам, внутренней миграции способствуют также плачевное экологическое состояние, отсутствие нормальных условий жизни (дома без отопления, дефицит чистой питьевой воды и т.д.).
14:21 19/03/2015С. Саргсян: Армения никогда не ставила вопрос признания Геноцида армян как предусловие нормализации отношений с ТурциейПри этом президент отметил, что армяно-турецкие протоколы могли бы быть ратифицированы, если бы не фактор Азербайджана.
14:56 18/03/2015«Это клоунада». Румынский журналист о решении Анкары праздновать столетие победы в битве при Галлиполи 24 апреля«К сожалению, на данный момент Румыния официально не признала Геноцид армян, однако у всех, с кем я беседовал, нет каких-либо сомнений в том, что на самом деле произошло с армянским народом».
17:50 17/03/2015Президент Армении: Вполне возможно сочетать членство в ЕАЭС с повесткой ЕвросоюзаНастала пора обсудить вопросы пересмотра политики Европейского соседства и подготовки предстоящего саммита «Восточного партнерства».
11:21 17/03/2015AZAD: Вашингтону следует ввести санкции против чиновников Азербайджана – начиная с самых верховЭльмар Шахтахтинский отметил, что отношения между Азербайджаном и США построены на множестве мифов, а самый большой миф касается стратегического значения Азербайджана для Америки.
17:50 16/03/2015«Любые разговоры о будущем президента Сирии должен вести сирийский народ». Башар Асад ответил на заявление КерриОтметим, ранее глава внешнеполитического ведомства США заявил, что американские власти должны вести переговоры с Асадом в целях прекращения продолжающейся уже 4 года гражданской войны в Сирии.
16:02 14/03/2015«Договоры следует выполнять». Глава МИД Армении заявил о нарушении Турцией принципа Pacta servanda sunt«В свое время я предупреждал, что подобным подходом Турция превратит заявленную ею политику „ноль проблем с соседями” в политику „ноль соседей без проблем”. Сегодня все разделяют эту точку зрения».
15:00 14/03/2015Глава МИД Армении: Мы предпочли бы, чтобы Россия не продавала оружия Азербайджану«Мы предпочли бы, чтобы Россия не продавала оружия Азербайджану», – заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян в интервью словенской газете «Dnevnik».
11:51 14/03/2015Эксперт: Нелепые заявления азербайджанских депутатов указывают на ослабление механизма контроля правящего режимаОруджлу обратился к высказываниям азербайджанских депутатов Хады Раджабли и Фазаиля Агамалы. Первый предложил учителям стать чернорабочими после уроков в школе, а второй – уважать «вора в законе».
17:53 13/03/2015Скандальные заявления Заруи Постанджян обсудят в «своем кругу». Интервью с зампредседателя партии «Наследие» А. МартиросяномЗаявления депутата парламента Армении от оппозиционной партии «Наследие» Заруи Постанджян об однопартийцах являются внутренней проблемой данной политической силы и будут обсуждаться ее членами в...
15:31 13/03/2015Азербайджанский депутат делает «вора в законе» Ровшана Ленкоранского идеалом для подражания молодежи. Сенсационное интервью«Моя племянница замужем за братом Ровшана Ленкоранского. И я, и мой брат были рядом с Ровшаном, когда он отомстил убийце своего отца. Мы защищали его и помогали ему».
15:53 12/03/2015Отношение к России и Путину, сравнения Алиева с Каддафи и Саддамом Хусейном… Эксклюзивное интервью главы МИД Армении«Я не знаю, кто и какую надежду питает. Это несерьезные надежды. Отношения между Арменией и Россией стратегические, союзнические, они прошли испытание временем».
14:23 11/03/2015Дело об убийстве российского оппозиционера Бориса Немцова: обжалованные аресты, «заткнутые рты» и обвинения в жестоком обращении«Все время кричали: "Ты убил Немцова?". Я отвечал, что нет. Я думал, в Москву привезут, и я тут скажу на суде всю правду. Что я не виновен. Но судья даже слова мне не дал», – рассказал Дадаев.
13:25 11/03/2015Возможна ли консолидация оппозиционных сил в Армении? Ответил зампредседателя партии «Наследие» А.Мартиросян«В любом случае надеюсь, что в Армении будет нормальное политическое поле: власть и оппозиция», – отметил А.Мартиросян.
11:23 10/03/2015Экономист: Европейские игры станут большим бременем для будущего Азербайджана и не окупятсяСогласно прогнозам, прибыль от этих игр не превысит 100 млн. долларов, а это намного меньше потраченных денег.
14:43 09/03/2015Апокалиптической ситуации в партии «Процветающая Армения» нет. Заявление Ваана БабаянаПо его словам, сегодня о своем выходе из состава ППА заявили несколько руководителей общин Котайкской области Армении.
13:01 07/03/2015Ваан Бабаян: Партию «Процветающая Армения» покинули свыше 20 человекПри этом В.Бабаян отметил, что пока не может представить официальных данных о числе депутатов, покинувших парламентскую фракцию партии.
19:57 06/03/2015Концепция конституционных реформ в Армении обеспечивает возможность перемен, которую нельзя упускать. Интервью с Дж. БукиккиоПредседатель Венецианской комиссии Джанни Букиккио заявил, что хотел бы высказать «слова уважения» в адрес Специализированной комиссии по конституционным реформам в Армении за высокий профессионализм...
15:24 06/03/2015Украинская националистка призналась The Guardian, что участвовала в карабахской войне на стороне АзербайджанаСледует подчеркнуть, что украинские националисты неоднократно признавали, что воевали на стороне Азербайджана в Нагорном Карабахе.